Infos
The results are complete and definitive except IOC decision
Abreviations: WR: World Record, PR: Paralympic Record, NR: National Record, CR: Continental Record
Aquatic diving
22 Septembre | 14h10 | Women's 10 m platform preliminary | Sydney International Aquatic Center | ||
23 Septembre | 10h10 | Women's Synchronized 3 m springboard Final | Sydney International Aquatic Center | ||
23 Septembre | 11h35 | Men's Synchronized 10 m platform Final | Sydney International Aquatic Center | ||
24 Septembre | 10h10 | Women's 10 m platform Semifinal | Sydney International Aquatic Center | ||
24 Septembre | 19h10 | Women's 10 m platform Final | Sydney International Aquatic Center | ||
25 Septembre | 10h00 | Men's 3 m springboard preliminary | Sydney International Aquatic Center | ||
26 Septembre | 10h10 | Men's 3 m springboard Semifinal | Sydney International Aquatic Center | ||
26 Septembre | 19h10 | Men's 3 m springboard Final | Sydney International Aquatic Center | ||
27 Septembre | 10h00 | Women's 3 m springboard preliminary | Sydney International Aquatic Center | ||
27 Septembre | 20h10 | Women's 3 m springboard Semifinal | Sydney International Aquatic Center | ||
28 Septembre | 10h10 | Women's Synchronized 10 m platform Final | Sydney International Aquatic Center | ||
28 Septembre | 11h35 | Men's Synchronized 3 m springboard Final | Sydney International Aquatic Center | ||
28 Septembre | 20h10 | Women's 3 m springboard Final | Sydney International Aquatic Center | ||
29 Septembre | 10h00 | Men's 10 m platform preliminary | Sydney International Aquatic Center | ||
29 Septembre | 20h10 | Men's 10 m platform Semifinal | Sydney International Aquatic Center | ||
30 Septembre | 20h10 | Men's 10 m platform Final | Sydney International Aquatic Center |
Aquatic swimming
16 Septembre | 10h02 | Women's 400 m medley heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h09 | Women's 400 m medley heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h17 | Women's 400 m medley heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h25 | Women's 400 m medley heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h36 | Men's 400 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h42 | Men's 400 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h48 | Men's 400 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 10h54 | Men's 400 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h01 | Men's 400 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h08 | Men's 400 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h18 | Women's 100 m butterfly heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h21 | Women's 100 m butterfly heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h24 | Women's 100 m butterfly heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h27 | Women's 100 m butterfly heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h30 | Women's 100 m butterfly heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h34 | Women's 100 m butterfly heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h38 | Women's 100 m butterfly heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h45 | Men's 100 m breaststroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h48 | Men's 100 m breaststroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h51 | Men's 100 m breaststroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h54 | Men's 100 m breaststroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 11h57 | Men's 100 m breaststroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h00 | Men's 100 m breaststroke heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h03 | Men's 100 m breaststroke heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h07 | Men's 100 m breaststroke heat 8 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h11 | Men's 100 m breaststroke heat 9 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h18 | Women's 4 x 100 m freestyle relay heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h25 | Women's 4 x 100 m freestyle relay heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h35 | Men's 4 x 100 m freestyle relay heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h42 | Men's 4 x 100 m freestyle relay heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 12h49 | Men's 4 x 100 m freestyle relay heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h03 | Women's 400 m medley Final | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h15 | Men's 400 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h23 | Women's 100 m butterfly Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h28 | Women's 100 m butterfly Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h43 | Men's 100 m breaststroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h48 | Men's 100 m breaststroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 20h05 | Women's 4 x 100 m freestyle relay Final | Sydney International Aquatic Center | ||
16 Septembre | 20h15 | Men's 4 x 100 m freestyle relay Final | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h02 | Women's 100 m backstroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h05 | Women's 100 m backstroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h08 | Women's 100 m backstroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h11 | Women's 100 m backstroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h14 | Women's 100 m backstroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h18 | Women's 100 m backstroke heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h25 | Men's 200 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h30 | Men's 200 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h35 | Men's 200 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h40 | Men's 200 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h45 | Men's 200 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h50 | Men's 200 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 10h56 | Men's 200 m freestyle heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h05 | Women's 100 m breaststroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h08 | Women's 100 m breaststroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h11 | Women's 100 m breaststroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h14 | Women's 100 m breaststroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h17 | Women's 100 m breaststroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h21 | Women's 100 m breaststroke heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h28 | Men's 100 m backstroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h31 | Men's 100 m backstroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h34 | Men's 100 m backstroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h37 | Men's 100 m backstroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h40 | Men's 100 m backstroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h43 | Men's 100 m backstroke heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h47 | Men's 100 m backstroke heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 11h54 | Women's 400 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h01 | Women's 400 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h08 | Women's 400 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h15 | Women's 400 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h22 | Women's 400 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h32 | Men's 400 m medley heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h39 | Men's 400 m medley heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h46 | Men's 400 m medley heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 12h53 | Men's 400 m medley heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 13h00 | Men's 400 m medley heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 13h07 | Men's 400 m medley heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h02 | Women's 100 m backstroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h07 | Women's 100 m backstroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h14 | Men's 200 m freestyle Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h20 | Men's 200 m freestyle Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h27 | Women's 100 m butterfly Final | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h33 | Men's 100 m breaststroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h48 | Women's 100 m breaststroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h53 | Women's 100 m breaststroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 20h10 | Men's 100 m backstroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 20h15 | Men's 100 m backstroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 20h23 | Women's 400 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
17 Septembre | 20h35 | Men's 400 m medley Final | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h02 | Women's 200 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h07 | Women's 200 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h12 | Women's 200 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h17 | Women's 200 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h23 | Women's 200 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h29 | Women's 200 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h38 | Men's 200 m butterfly heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h42 | Men's 200 m butterfly heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h46 | Men's 200 m butterfly heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h50 | Men's 200 m butterfly heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 10h55 | Men's 200 m butterfly heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 11h00 | Men's 200 m butterfly heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 11h08 | Women's 200 m medley heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 11h13 | Women's 200 m medley heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 11h18 | Women's 200 m medley heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 11h24 | Women's 200 m medley heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 11h30 | Women's 200 m medley heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h03 | Women's 100 m backstroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h11 | Men's 200 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h27 | Women's 200 m freestyle Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h32 | Women's 200 m freestyle Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h50 | Men's 100 m backstroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h55 | Women's 200 m medley Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 20h01 | Women's 200 m medley Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 20h19 | Men's 200 m butterfly Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 20h25 | Men's 200 m butterfly Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
18 Septembre | 20h32 | Women's 100 m breaststroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h02 | Men's 100 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h05 | Men's 100 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h08 | Men's 100 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h11 | Men's 100 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h14 | Men's 100 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h17 | Men's 100 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h20 | Men's 100 m freestyle heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h23 | Men's 100 m freestyle heat 8 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h27 | Men's 100 m freestyle heat 9 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h31 | Men's 100 m freestyle heat 10 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h38 | Women's 200 m butterfly heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h42 | Women's 200 m butterfly heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h46 | Women's 200 m butterfly heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h51 | Women's 200 m butterfly heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 10h56 | Women's 200 m butterfly heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h04 | Men's 200 m breaststroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h08 | Men's 200 m breaststroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h12 | Men's 200 m breaststroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h16 | Men's 200 m breaststroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h20 | Men's 200 m breaststroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h25 | Men's 200 m breaststroke heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h30 | Men's 200 m breaststroke heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h38 | Men's 4 x 200 m freestyle relay heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 11h49 | Men's 4 x 200 m freestyle relay heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h02 | Men's 100 m freestyle semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h07 | Men's 100 m freestyle semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h13 | Women's 200 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h20 | Men's 200 m butterfly Final | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h39 | Women's 200 m medley Final | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h57 | Men's 200 m breaststroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 20h03 | Men's 200 m breaststroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 20h19 | Women's 200 m butterfly Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 20h25 | Women's 200 m butterfly Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
19 Septembre | 20h33 | Men's 4 x 200 m freestyle relay Final | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h02 | Women's 100 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h05 | Women's 100 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h08 | Women's 100 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h11 | Women's 100 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h14 | Women's 100 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h18 | Women's 100 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h22 | Women's 100 m freestyle heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h29 | Men's 200 m backstroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h33 | Men's 200 m backstroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h37 | Men's 200 m backstroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h41 | Men's 200 m backstroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h46 | Men's 200 m backstroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h51 | Men's 200 m backstroke heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 10h59 | Women's 200 m breaststroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h03 | Women's 200 m breaststroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h07 | Women's 200 m breaststroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h12 | Women's 200 m breaststroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h17 | Women's 200 m breaststroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h25 | Men's 200 m medley heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h29 | Men's 200 m medley heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h33 | Men's 200 m medley heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h37 | Men's 200 m medley heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h41 | Men's 200 m medley heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h46 | Men's 200 m medley heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h51 | Men's 200 m medley heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 11h59 | Women's 4 x 200 m freestyle relay heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 12h10 | Women's 4 x 200 m freestyle relay heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h03 | Men's 200 m breaststroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h09 | Women's 100 m freestyle Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h14 | Women's 100 m freestyle Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h31 | Men's 200 m backstroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h37 | Men's 200 m backstroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h46 | Women's 200 m butterfly Final | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h53 | Men's 100 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 20h08 | Women's 200 m breaststroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 20h14 | Women's 200 m breaststroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 20h32 | Men's 200 m medley Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 20h38 | Men's 200 m medley Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
20 Septembre | 20h48 | Women's 4 x 200 m freestyle relay Final | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h02 | Men's 50 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h04 | Men's 50 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h06 | Men's 50 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h08 | Men's 50 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h10 | Men's 50 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h12 | Men's 50 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h14 | Men's 50 m freestyle heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h16 | Men's 50 m freestyle heat 8 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h19 | Men's 50 m freestyle heat 9 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h22 | Men's 50 m freestyle heat 10 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h28 | Women's 800 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h40 | Women's 800 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 10h53 | Women's 800 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h06 | Women's 800 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h22 | Men's 100 m butterfly heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h25 | Men's 100 m butterfly heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h28 | Men's 100 m butterfly heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h31 | Men's 100 m butterfly heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h34 | Men's 100 m butterfly heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h37 | Men's 100 m butterfly heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h41 | Men's 100 m butterfly heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h45 | Men's 100 m butterfly heat 8 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h52 | Women's 200 m backstroke heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 11h56 | Women's 200 m backstroke heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 12h00 | Women's 200 m backstroke heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 12h05 | Women's 200 m backstroke heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 12h10 | Women's 200 m backstroke heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 19h02 | Men's 50 m freestyle Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 19h06 | Men's 50 m freestyle Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 19h11 | Women's 200 m breaststroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 19h21 | Men's 200 m backstroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 19h41 | Women's 200 m backstroke Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 19h47 | Women's 200 m backstroke Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 20h05 | Men's 100 m butterfly Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 20h10 | Men's 100 m butterfly Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 20h15 | Women's 100 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
21 Septembre | 20h24 | Men's 200 m medley Final | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h02 | Women's 50 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h04 | Women's 50 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h06 | Women's 50 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h08 | Women's 50 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h10 | Women's 50 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h12 | Women's 50 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h14 | Women's 50 m freestyle heat 7 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h16 | Women's 50 m freestyle heat 8 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h19 | Women's 50 m freestyle heat 9 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h22 | Women's 50 m freestyle heat 10 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h28 | Men's 1,500 m freestyle heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 10h47 | Men's 1,500 m freestyle heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 11h05 | Men's 1,500 m freestyle heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 11h23 | Men's 1,500 m freestyle heat 4 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 11h41 | Men's 1,500 m freestyle heat 5 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 11h59 | Men's 1,500 m freestyle heat 6 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 12h20 | Women's 50 m freestyle swim-off 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 12h24 | Women's 4 x 100 m medley relay heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 12h31 | Women's 4 x 100 m medley relay heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 12h38 | Women's 4 x 100 m medley relay heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 12h48 | Men's 4 x 100 m medley relay heat 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 12h55 | Men's 4 x 100 m medley relay heat 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 13h02 | Men's 4 x 100 m medley relay heat 3 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 19h03 | Women's 200 m backstroke Final | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 19h12 | Men's 100 m butterfly Final | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 19h29 | Women's 800 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 19h52 | Men's 50 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 20h07 | Women's 50 m freestyle Semifinal 1 | Sydney International Aquatic Center | ||
22 Septembre | 20h12 | Women's 50 m freestyle Semifinal 2 | Sydney International Aquatic Center | ||
23 Septembre | 15h33 | Women's 50 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
23 Septembre | 15h39 | Men's 1,500 m freestyle Final | Sydney International Aquatic Center | ||
23 Septembre | 16h16 | Women's 4 x 100 m medley relay Final | Sydney International Aquatic Center | ||
23 Septembre | 16h36 | Men's 4 x 100 m medley relay Final | Sydney International Aquatic Center |
Aquatic Synchronized
24 Septembre | 14h00 | Women's Duet technical routine | Sydney International Aquatic Center | ||
25 Septembre | 17h00 | Women's Duet free routine preliminary | Sydney International Aquatic Center | ||
26 Septembre | 14h00 | Women's Duet free routine | Sydney International Aquatic Center | ||
28 Septembre | 16h31 | Women's Ballet technical routine | Sydney International Aquatic Center | ||
29 Septembre | 16h45 | Women's Ballet free routine | Sydney International Aquatic Center |
Aquatic water-polo
16 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Kazakhstan - Australia | Ryde Aquatic Center | ||
16 Septembre | 18h00 | Women's preliminary: Canada - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
16 Septembre | 19h15 | Women's preliminary: Netherlands - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
17 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Australia - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
17 Septembre | 18h00 | Women's preliminary: United State of America - Canada | Ryde Aquatic Center | ||
17 Septembre | 19h15 | Women's preliminary: Kazakhstan - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
18 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Netherlands - Australia | Ryde Aquatic Center | ||
18 Septembre | 18h00 | Women's preliminary: Russian Federation - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
18 Septembre | 19h15 | Women's preliminary: Canada - Kazakhstan | Ryde Aquatic Center | ||
19 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: United State of America - Australia | Ryde Aquatic Center | ||
19 Septembre | 18h00 | Women's preliminary: Kazakhstan - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
19 Septembre | 19h15 | Women's preliminary: Netherlands - Canada | Ryde Aquatic Center | ||
20 Septembre | 18h00 | Women's preliminary: Canada - Australia | Ryde Aquatic Center | ||
20 Septembre | 18h00 | Women's preliminary: Russian Federation - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
20 Septembre | 19h15 | Women's preliminary: Kazakhstan - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
22 Septembre | 13h00 | Women's Semifinal: Australia- Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
22 Septembre | 18h00 | Women's classification 5th - 6th place: Canada - Kazakhstan | Ryde Aquatic Center | ||
22 Septembre | 19h15 | Women's Semifinal: United State of America - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Greece - Hungary | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 10h45 | Men's preliminary, group A: Slovakia - Italy | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 12h00 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 15h00 | Men's preliminary, group A: Kazakhstan - Spain | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 16h15 | Men's preliminary, group B: Croatia - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 17h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 20h00 | Women's Bronze Medal Match: Netherlands - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
23 Septembre | 21h15 | Women's Final: Australia - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
24 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Hungary - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
24 Septembre | 10h45 | Men's preliminary, group A: Russian Federation - Italy | Ryde Aquatic Center | ||
24 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: United State of America - Yugoslavia | Ryde Aquatic Center | ||
24 Septembre | 15h45 | Men's preliminary, group A: Spain - Slovakia | Ryde Aquatic Center | ||
24 Septembre | 19h15 | Men's preliminary, group B: Greece - Croatia | Ryde Aquatic Center | ||
24 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Kazakhstan | Ryde Aquatic Center | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Netherlands - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
25 Septembre | 10h45 | Men's preliminary, group A: Italy - Spain | Ryde Aquatic Center | ||
25 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Croatia - Hungary | Ryde Aquatic Center | ||
25 Septembre | 15h45 | Men's preliminary, group A: Kazakhstan - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
25 Septembre | 19h15 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Greece | Ryde Aquatic Center | ||
25 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Slovakia - Australia | Ryde Aquatic Center | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Hungary - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
26 Septembre | 10h45 | Men's preliminary, group A: Russian Federation - Spain | Ryde Aquatic Center | ||
26 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Greece - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
26 Septembre | 15h45 | Men's preliminary, group A: Kazakhstan - Slovakia | Ryde Aquatic Center | ||
26 Septembre | 19h15 | Men's preliminary, group B: Croatia - Yugoslavia | Ryde Aquatic Center | ||
26 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Italy | Ryde Aquatic Center | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Hungary | Ryde Aquatic Center | ||
27 Septembre | 10h45 | Men's preliminary, group A: Slovakia - Russian Federation | Ryde Aquatic Center | ||
27 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Netherlands - Croatia | Ryde Aquatic Center | ||
27 Septembre | 15h45 | Men's preliminary, group A: Italy - Kazakhstan | Ryde Aquatic Center | ||
27 Septembre | 19h15 | Men's preliminary, group B: Greece - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
27 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Spain | Ryde Aquatic Center | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's classification: Kazakhstan - Greece | Ryde Aquatic Center | ||
29 Septembre | 10h45 | Men's classification: Slovakia - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
29 Septembre | 14h30 | Men's Quarterfinal: Russian Federation - United State of America | Ryde Aquatic Center | ||
29 Septembre | 15h15 | Men's Quarterfinal: Italy - Hungary | Ryde Aquatic Center | ||
29 Septembre | 19h15 | Men's Quarterfinal: Spain - Croatia | Ryde Aquatic Center | ||
29 Septembre | 20h30 | Men's Quarterfinal: Australia - Yugoslavia | Ryde Aquatic Center | ||
30 Septembre | 10h00 | Men's classification: Kazakhstan - Slovakia | Ryde Aquatic Center | ||
30 Septembre | 11h15 | Men's classification: Netherlands - Greece | Ryde Aquatic Center | ||
30 Septembre | 14h30 | Men's Semifinal: Russian Federation - Spain | Sydney International Aquatic Center | ||
30 Septembre | 15h45 | Men's Semifinal: Hungary - Yugoslavia | Sydney International Aquatic Center | ||
30 Septembre | 19h00 | Men's classification 5th - 8th place: United State of America - Croatia | Ryde Aquatic Center | ||
30 Septembre | 20h15 | Men's classification 5th - 8th place: Australia - Italy | Ryde Aquatic Center | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's classification: Slovakia - Greece | Ryde Aquatic Center | ||
1 Octobre | 10h15 | Men's classification: Kazakhstan - Netherlands | Ryde Aquatic Center | ||
1 Octobre | 11h30 | Men's classification 7th - 8th place: Croatia - Australia | Ryde Aquatic Center | ||
1 Octobre | 12h45 | Men's classification 5th - 6th place: United State of America - Italy | Ryde Aquatic Center | ||
1 Octobre | 15h00 | Men's Bronze Medal Match: Spain - Yugoslavia | Sydney International Aquatic Center | ||
1 Octobre | 16h15 | Men's Final: Russian Federation - Hungary | Sydney International Aquatic Center |
Archery
16 Septembre | 09h00 | Women's FITA Olympic round ranking round | Sydney International Archery Park | ||
16 Septembre | 14h00 | Men's FITA Olympic round ranking round | Sydney International Archery Park | ||
16 Septembre | 14h00 | Men's FITA Olympic round team elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 09h00 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 09h26 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 09h52 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 10h18 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 10h49 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 11h15 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 11h41 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 12h07 | Women's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 14h00 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 14h26 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 14h52 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 15h18 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 15h49 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 16h15 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 16h41 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
17 Septembre | 17h07 | Women's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 09h00 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 09h26 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 09h52 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 10h18 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 10h49 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 11h15 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 11h41 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 12h07 | Men's FITA Olympic round 1/32 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 14h00 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 14h26 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 14h52 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 15h18 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 15h49 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 16h15 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 16h41 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
18 Septembre | 17h07 | Men's FITA Olympic round 1/16 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 09h00 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 09h23 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 09h46 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 10h09 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 10h42 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 11h05 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 11h28 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 11h51 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 14h00 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 14h17 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 14h34 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 14h51 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 15h08 | Women's FITA Olympic round Semifinal | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 15h25 | Women's FITA Olympic round Semifinal | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 15h47 | Women's FITA Olympic round bronze medal match | Sydney International Archery Park | ||
19 Septembre | 16h08 | Women's FITA Olympic round Final | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 09h00 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 09h23 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 09h46 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 10h09 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 10h42 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 11h05 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 11h28 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 11h51 | Men's FITA Olympic round 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 14h00 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 14h17 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 14h34 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 14h51 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 15h08 | Men's FITA Olympic round Semifinal | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 15h25 | Men's FITA Olympic round Semifinal | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 15h47 | Men's FITA Olympic round Bronze Medal Match | Sydney International Archery Park | ||
20 Septembre | 16h08 | Men's FITA Olympic round Final | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 09h00 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination: Georgia - Germany | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 09h25 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination: Poland - Turkey | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 09h50 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination: Australia - Italy | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 10h15 | Women's FITA Olympic round 1/8 elimination: United State of America - Sweden | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 10h50 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal: Italy - Ukraine | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 10h50 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal: Taipei - Turkey | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 11h15 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal: Germany - People's Republic of China | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 11h15 | Women's FITA Olympic round Quarterfinal: South Korea - United State of America | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 14h00 | Women's FITA Olympic round Semifinal: Turkey - Ukraine | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 14h25 | Women's FITA Olympic round Semifinal: South Korea - Germany | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 14h56 | Women's FITA Olympic round team Bronze Medal Match: Germany - Turkey | Sydney International Archery Park | ||
21 Septembre | 15h21 | Women's FITA Olympic round Final: South Korea - Ukraine | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 09h00 | Men's FITA Olympic round team 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 09h25 | Men's FITA Olympic round team 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 09h50 | Men's FITA Olympic round team 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 10h15 | Men's FITA Olympic round team 1/8 elimination | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 10h50 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal: Kazakhstan - Italy | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 10h50 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal: Sweden - United State of America | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 11h15 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal: Russian Federationn - Federation - Turkey | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 11h15 | Men's FITA Olympic round Quarterfinal: South Korea - Ukraine | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 14h00 | Men's FITA Olympic round Semifinal: Italy - United State of America | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 14h25 | Men's FITA Olympic round Semifinal: South Korea - Russian Federation | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 14h56 | Men's FITA Olympic round Bronze Medal Match: Russian Federation - United State of America | Sydney International Archery Park | ||
22 Septembre | 15h21 | Men's FITA Olympic round Final: South Korea - Italy | Sydney International Archery Park |
Athletics
22 Septembre | 10h00 | Men's Shot put qualification | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h00 | Women's 800 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h07 | Women's 800 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h14 | Women's 800 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h21 | Women's 800 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h28 | Women's 800 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h40 | Men's 400 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h45 | Men's 400 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h50 | Men's 400 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 10h55 | Men's 400 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's 400 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h05 | Men's 400 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h10 | Men's 400 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h15 | Men's 400 m round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h20 | Men's 400 m round 1, heat 9 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h30 | Men's Javelin throw qualification group A | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h35 | Men's 100 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h41 | Men's 100 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h47 | Men's 100 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h53 | Men's 100 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 11h59 | Men's 100 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h05 | Men's 100 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h11 | Men's 100 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h17 | Men's 100 m round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h23 | Men's 100 m round 1, heat 9 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h29 | Men's 100 m round 1, heat 10 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h35 | Men's 100 m round 1, heat 11 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 12h50 | Men's 20 km walk | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h05 | Women's 100 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h11 | Women's 100 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h17 | Women's 100 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h23 | Women's 100 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h25 | Men's Javelin throw qualification group B | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h29 | Women's 100 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h35 | Women's 100 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h41 | Women's 100 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h47 | Women's 100 m round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h53 | Women's 100 m round 1, heat 9 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 13h59 | Women's 100 m round 1, heat 10 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 18h00 | Women's 5,000 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 18h25 | Women's 5,000 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 18h45 | Men's Shot put Final | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 18h50 | Women's 5,000 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h24 | Women's 400 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h25 | Men's High jump qualification | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h30 | Women's 400 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h36 | Women's 400 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h42 | Women's 400 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h48 | Women's 400 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 19h54 | Women's 400 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h00 | Women's Triple jump qualification | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h00 | Women's 400 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h06 | Women's 400 m round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h15 | Women's 100 m round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h21 | Women's 100 m round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h27 | Women's 100 m round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h33 | Women's 100 m round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h45 | Men's 100 m round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h51 | Men's 100 m round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 20h57 | Men's 100 m round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 21h03 | Men's 100 m round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 21h09 | Men's 100 m round 2, heat 5 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 21h30 | Men's 10,000 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
22 Septembre | 22h05 | Men's 10,000 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h00 | Women's Heptathlon 100 m hurdles, heat 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h00 | Men's Hammer throw qualification group A | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h08 | Women's Heptathlon 100 m hurdles, heat 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h16 | Women's Heptathlon 100 m hurdles, heat 3 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h24 | Women's Heptathlon 100 m hurdles, heat 4 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h45 | Men's 800 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h52 | Men's 800 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 10h59 | Men's 800 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 11h06 | Men's 800 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 11h13 | Men's 800 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 11h15 | Women's Heptathlon high jump | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 11h20 | Men's 800 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 11h27 | Men's 800 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 11h34 | Men's 800 m round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 12h15 | Men's Hammer throw qualification group B | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h00 | Women's Pole Vault qualification | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h00 | Men's Triple jump qualification | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h30 | Women's 100 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h30 | Women's Heptathlon shot put | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h37 | Women's 100 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h50 | Men's 100 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 18h57 | Men's 100 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 19h10 | Women's 800 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 19h17 | Women's 800 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 19h30 | Women's 400 m round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 19h37 | Women's 400 m round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 19h44 | Women's 400 m round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 19h51 | Women's 400 m round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h05 | Women's 100 m Final | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h20 | Men's 100 m Final | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h30 | Men's Javelin throw Final | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h35 | Women's Heptathlon 200 m, heat 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h42 | Women's Heptathlon 200 m, heat 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h49 | Women's Heptathlon 200 m, heat 3 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 20h56 | Women's Heptathlon 200 m, heat 4 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 21h25 | Men's 400 m round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 21h32 | Men's 400 m round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 21h39 | Men's 400 m round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
23 Septembre | 21h46 | Men's 400 m round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 09h00 | Women's Marathon | |||
24 Septembre | 10h00 | Men's Discus throw qualification group A | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 10h00 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 10h08 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 10h16 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 10h24 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 10h32 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 10h40 | Men's 110 m hurdles round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 11h30 | Women's Heptathlon long jump | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 12h10 | Men's Discus throw qualification group B | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 17h40 | Women's Heptathlon javelin throw group A | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h10 | Men's High jump Final | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h15 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h22 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h29 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h36 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h43 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h49 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 18h55 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h01 | Men's 400 m hurdles round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h15 | Women's Heptathlon javelin throw group B | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h15 | Women's 400 m hurdles round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h22 | Women's 400 m hurdles round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h29 | Women's 400 m hurdles round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h36 | Women's 400 m hurdles round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h40 | Women's Triple jump Final | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 19h43 | Women's 400 m hurdles round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h00 | Women's 400 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h07 | Women's 400 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h20 | Women's 100 m hurdles round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h28 | Men's 110 m hurdles round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h36 | Men's 110 m hurdles round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h44 | Men's 110 m hurdles round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 20h50 | Men's Hammer throw Final | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 21h00 | Men's 400 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 21h07 | Men's 400 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 21h30 | Women's Heptathlon 800 m, heat 1 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 21h38 | Women's Heptathlon 800 m, heat 2 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 21h46 | Women's Heptathlon 800 m, heat 3 | Olympic Stadium | ||
24 Septembre | 21h54 | Women's Heptathlon 800 m, heat 4 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 10h00 | Women's Discus throw qualifying group A | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 10h40 | Men's 1,500 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 10h45 | Men's Long jump qualifying | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 10h48 | Men's 1,500 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 10h56 | Men's 1,500 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 11h30 | Women's 100 m hurdles round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 11h38 | Women's 100 m hurdles round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 11h40 | Women's Discus throw qualifying group B | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 11h46 | Women's 100 m hurdles round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 11h54 | Women's 100 m hurdles round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 12h02 | Women's 100 m hurdles round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 18h00 | Women's 100 m hurdles round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 18h00 | Women's Pole Vault Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 18h08 | Women's 100 m hurdles round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 18h16 | Women's 100 m hurdles round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 18h40 | Men's 110 m hurdles Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 18h48 | Men's 110 m hurdles Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 19h00 | Men's Discus throw Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 19h15 | Women's 400 m hurdles Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 19h23 | Women's 400 m hurdles Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 19h45 | Men's 400 m hurdles Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 19h52 | Men's 400 m hurdles Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 19h59 | Men's 400 m hurdles Semifinal 3 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 20h00 | Men's Triple jump Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 20h10 | Women's 400 m Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 20h25 | Men's 400 m Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 20h40 | Men's 110 m hurdles Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 20h55 | Women's 5,000 m Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 21h35 | Women's 800 m Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 22h00 | Men's 10,000 m Final | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 22h55 | Men's 800 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 23h12 | Men's 800 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
25 Septembre | 23h29 | Men's 800 m Semifinal 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h00 | Men's Decathlon 100 m, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h00 | Women's Hammer throw qualifying group A | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h06 | Men's Decathlon 100 m, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h12 | Men's Decathlon 100 m, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h18 | Men's Decathlon 100 m, heat 4 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h24 | Men's Decathlon 100 m, heat 5 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h35 | Women's 1,500 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h44 | Women's 1,500 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 09h53 | Women's 1,500 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h00 | Women's Shot put qualifying | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h00 | Men's Decathlon long jump | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h05 | Men's 200 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h11 | Men's 200 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h17 | Men's 200 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h23 | Men's 200 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h29 | Men's 200 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h35 | Men's 200 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h41 | Men's 200 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h47 | Men's 200 m round 1, heat 8 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 10h53 | Men's 200 m round 1, heat 9 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h00 | Women's Hammer throw qualifying group B | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h09 | Women's 200 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h15 | Women's 200 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h21 | Women's 200 m round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h27 | Women's 200 m round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h33 | Women's 200 m round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h39 | Women's 200 m round 1, heat 6 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h45 | Women's 200 m round 1, heat 7 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 11h55 | Men's 3,000 m steeplechase round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 12h00 | Men's Decathlon shot put | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 12h08 | Men's 3,000 m steeplechase round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 12h21 | Men's 3,000 m steeplechase round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 12h40 | Women's 10,000 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 13h20 | Women's 10,000 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h00 | Women's 100 m hurdles Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h00 | Men's Decathlon high jump | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h08 | Women's 100 m hurdles Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h30 | Men's 1,500 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h30 | Men's Pole Vault qualifying | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h40 | Men's 1,500 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 18h55 | Women's 200 m round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h01 | Women's 200 m round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h07 | Women's 200 m round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h13 | Women's 200 m round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's 200 m round 2, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h37 | Men's 200 m round 2, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h44 | Men's 200 m round 2, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 19h51 | Men's 200 m round 2, heat 4 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 20h05 | Women's Long jump qualifying | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 20h10 | Women's 100 m hurdles Final | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 20h20 | Men's 800 m Final | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 20h30 | Women's Discus throw Final | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 20h35 | Men's 400 m hurdles Final | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 20h55 | Women's 400 m hurdles Final | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 21h15 | Men's Decathlon 400 m, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 21h21 | Men's Decathlon 400 m, heat 2 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 21h37 | Men's Decathlon 400 m, heat 3 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 21h43 | Men's Decathlon 400 m, heat 4 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 22h05 | Men's 5,000 m round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
27 Septembre | 22h25 | Men's 5,000 m round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 09h00 | Men's Decathlon 110 m hurdles, heat 1 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 09h08 | Men's Decathlon 110 m hurdles, heat 2 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 09h16 | Men's Decathlon 110 m hurdles, heat 3 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 09h24 | Men's Decathlon 110 m hurdles, heat 4 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 09h45 | Women's High jump qualifying | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 10h10 | Men's Decathlon discus throw group A | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 10h45 | Women's 20 km walk | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 12h10 | Men's Decathlon discus throw group B | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 15h30 | Men's Decathlon pole vault | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 18h00 | Women's 200 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 18h00 | Men's Decathlon javelin throw group A | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 18h08 | Women's 200 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 18h20 | Men's 200 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 18h28 | Men's 200 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 18h45 | Men's Long jump Final | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 19h00 | Women's 1,500 m Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 19h10 | Women's 1,500 m Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's Decathlon javelin throw group B | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 19h30 | Women's 800 m wheelchair | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 19h40 | Men's 1,500 m wheelchair | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 19h55 | Women's 200 m Final | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 20h20 | Men's 200 m Final | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 20h30 | Women's Shot put Final | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 21h20 | Men's Decathlon 1,500 m, heat 1 | Olympic Stadium | ||
28 Septembre | 21h30 | Men's Decathlon 1,500 m, heat 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 08h00 | Men's 50 km walk | |||
29 Septembre | 10h00 | Women's Javelin throw qualifying group A | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h00 | Men's 4 x 100 m relay round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h08 | Men's 4 x 100 m relay round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h16 | Men's 4 x 100 m relay round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h24 | Men's 4 x 100 m relay round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h32 | Men's 4 x 100 m relay round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h45 | Women's 4 x 100 m relay round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 10h53 | Women's 4 x 100 m relay round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 11h01 | Women's 4 x 100 m relay round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 11h09 | Women's 4 x 100 m relay round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 11h45 | Women's Javelin throw qualifying group B | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 13h00 | Men's 4 x 400 m relay round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 13h09 | Men's 4 x 400 m relay round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 13h18 | Men's 4 x 400 m relay round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 13h27 | Men's 4 x 400 m relay round 1, heat 4 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 13h36 | Men's 4 x 400 m relay round 1, heat 5 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 18h00 | Women's Hammer throw Final | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 18h30 | Men's Pole Vault Final | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 18h40 | Women's 4 x 400 m relay round 1, heat 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 18h49 | Women's 4 x 400 m relay round 1, heat 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 18h58 | Women's 4 x 400 m relay round 1, heat 3 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 19h20 | Women's Long jump Final | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 19h25 | Men's 3,000 m steeplechase Final | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 20h00 | Men's 1,500 m Final | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 20h20 | Women's 4 x 100 m relay Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 20h28 | Women's 4 x 100 m relay Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 20h50 | Men's 4 x 100 m relay Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 20h58 | Men's 4 x 100 m relay Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 21h30 | Men's 4 x 400 m relay Semifinal 1 | Olympic Stadium | ||
29 Septembre | 21h39 | Men's 4 x 400 m relay Semifinal 2 | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 19h00 | Women's 10,000 m Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 19h00 | Women's High jump Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 19h40 | Women's 4 x 100 m relay Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 20h00 | Women's Javelin throw Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 20h05 | Men's 4 x 100 m relay Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 20h20 | Women's 1,500 m Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 20h50 | Men's 5,000 m Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 21h35 | Women's 4 x 400 m relay Final | Olympic Stadium | ||
30 Septembre | 22h20 | Men's 4 x 400 m relay Final | Olympic Stadium | ||
1 Octobre | 16h00 | Men's Marathon |
Badminton
16 Septembre | 14h00 | Mixed Double round of 32 | Pavillon 3 | ||
16 Septembre | 14h00 | Women's Single round of 64 | Pavillon 3 | ||
16 Septembre | 19h30 | Men's Double round of 32 | Pavillon 3 | ||
16 Septembre | 19h30 | Mixed Double round of 32 | Pavillon 3 | ||
17 Septembre | 09h00 | Women's Single round of 32 | Pavillon 3 | ||
17 Septembre | 09h00 | Men's Single round of 64 | Pavillon 3 | ||
17 Septembre | 14h00 | Women's Single round of 32 | Pavillon 3 | ||
17 Septembre | 14h00 | Men's Double round of 16 | Pavillon 3 | ||
17 Septembre | 19h30 | Women's Single round of 32 | Pavillon 3 | ||
17 Septembre | 19h30 | Mixed Double round of 16 | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 09h00 | Men's Double Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 09h00 | Women's Double round of 32 | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 14h00 | Men's Single round of 32 | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 14h00 | Women's Single round of 16 | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 19h30 | Mixed Double Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 19h30 | Men's Single round of 32 | Pavillon 3 | ||
18 Septembre | 19h30 | Women's Single round of 16 | Pavillon 3 | ||
19 Septembre | 14h00 | Women's Single Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
19 Septembre | 14h00 | Women's Double round of 16 | Pavillon 3 | ||
19 Septembre | 19h30 | Women's Single Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
19 Septembre | 19h30 | Men's Single round of 16 | Pavillon 3 | ||
20 Septembre | 09h00 | Men's Double Semifinals | Pavillon 3 | ||
20 Septembre | 09h00 | Women's Double Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
20 Septembre | 14h00 | Mixed Double Semifinals | Pavillon 3 | ||
20 Septembre | 14h00 | Men's Single Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
20 Septembre | 19h30 | Men's Single Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
20 Septembre | 19h30 | Women's Double Quarterfinals | Pavillon 3 | ||
21 Septembre | 14h00 | Women's Single Semifinals | Pavillon 3 | ||
21 Septembre | 14h00 | Mixed Double Bronze Medal Match | Pavillon 3 | ||
21 Septembre | 14h00 | Mixed Double Final | Pavillon 3 | ||
21 Septembre | 19h30 | Men's Double Bronze Medal Match | Pavillon 3 | ||
21 Septembre | 19h30 | Men's Double Final | Pavillon 3 | ||
22 Septembre | 14h00 | Women's Double Semifinals | Pavillon 3 | ||
22 Septembre | 14h00 | Women's Single Bronze Medal Match | Pavillon 3 | ||
22 Septembre | 19h30 | Men's Single Semifinals | Pavillon 3 | ||
22 Septembre | 19h30 | Women's Single Final | Pavillon 3 | ||
23 Septembre | 14h00 | Men's Single Bronze Medal Match | Pavillon 3 | ||
23 Septembre | 14h00 | Women's Double Bronze Medal Match | Pavillon 3 | ||
23 Septembre | 19h30 | Men's Single Final | Pavillon 3 | ||
23 Septembre | 19h30 | Women's Double Final | Pavillon 3 |
Baseball
17 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: South Africa - Cuba | Baseball Center Blacktown | ||
17 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: Japan - United State of America | Baseball Stadium | ||
17 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: South Korea - Italy | Baseball Center Blacktown | ||
17 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: Netherlands - Australie | Baseball Stadium | ||
18 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: Italy - Cuba | Baseball Center Blacktown | ||
18 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: Australia - South Korea | Baseball Stadium | ||
18 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: South Africa - United State of America | Baseball Center Blacktown | ||
18 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: Netherlands - Japan | Baseball Stadium | ||
19 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: Italy - South Africa | Baseball Center Blacktown | ||
19 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: Japan - Australia | Baseball Stadium | ||
19 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: United State of America - Netherlands | Baseball Center Blacktown | ||
19 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: Cuba - South Korea | Baseball Stadium | ||
20 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: Japan - Italy | Baseball Center Blacktown | ||
20 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: Cuba - Netherlands | Baseball Stadium | ||
20 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: Australia - South Africa | Baseball Center Blacktown | ||
20 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: South Korea - United State of America | Baseball Stadium | ||
22 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: Netherlands - South Korea | Baseball Center Blacktown | ||
22 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: Australia - Cuba | Baseball Stadium | ||
22 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: Japan - South Africa | Baseball Center Blacktown | ||
22 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: Italy - United State of America | Baseball Stadium | ||
23 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: South Africa - Netherlands | Baseball Center Blacktown | ||
23 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: South Korea - Japan | Baseball Stadium | ||
23 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: Italy - Australia | Baseball Center Blacktown | ||
23 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: United State of America - Cuba | Baseball Stadium | ||
24 Septembre | 11h30 | Men's preliminary: Netherlands - Italy | Baseball Center Blacktown | ||
24 Septembre | 12h30 | Men's preliminary: South Africa - South Korea | Baseball Stadium | ||
24 Septembre | 18h30 | Men's preliminary: Cuba - Japan | Baseball Center Blacktown | ||
24 Septembre | 19h30 | Men's preliminary: United State of America - Australia | Baseball Stadium | ||
26 Septembre | 12h30 | Men's Semifinal: Cuba - Japan | Baseball Stadium | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's Semifinal: United State of America - South Korea | Baseball Stadium | ||
27 Septembre | 12h30 | Men's Bronze Medal Match: South Korea - Japan | Baseball Stadium | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's Final: Cuba - United State of America | Baseball Stadium |
Basket-ball
16 Septembre | 09h30 | Women's preliminary, group B: Poland - New Zealand | The Dome | ||
16 Septembre | 11h30 | Women's preliminary, group A: Brazil - Slovakia | The Dome | ||
16 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group A: France - Senegal | The Dome | ||
16 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, group A: Canada - Australia | The Dome | ||
16 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, group B: Cuba - Russian Federation | The Dome | ||
16 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, group B: South Korea - United State of America | The Dome | ||
17 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group A: France - New Zealand | The Dome | ||
17 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, group A: Italy - Lithuania | The Dome | ||
17 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Russian Federation | The Dome | ||
17 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, group B: Canada - Australia | The Dome | ||
17 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, group B: Spain - Angola | The Dome | ||
17 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, group A: People's Republic of China - United State of America | The Dome | ||
18 Septembre | 09h30 | Women's preliminary, group A: Senegal - Canada | The Dome | ||
18 Septembre | 11h30 | Women's preliminary, group B: Russian Federation - Poland | The Dome | ||
18 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group B: New Zealand - South Korea | The Dome | ||
18 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, group B: United State of America - Cuba | The Dome | ||
18 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, group A: Slovakia - France | The Dome | ||
18 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, group A: Australia - Brazil | The Dome | ||
19 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Angola - Canada | The Dome | ||
19 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, group A: New Zealand - People's Republic of China | The Dome | ||
19 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Russian Federation - Spain | The Dome | ||
19 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, group A: United State of America - Italy | The Dome | ||
19 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, group A: Lithuania - France | The Dome | ||
19 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, group B: Australia - Yugoslavia | The Dome | ||
20 Septembre | 09h30 | Women's preliminary, group B: Cuba - New Zealand | The Dome | ||
20 Septembre | 11h30 | Women's preliminary, group A: Canada - France | The Dome | ||
20 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group A: Brazil - Senegal | The Dome | ||
20 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, group B: United State of America - Russian Federation | The Dome | ||
20 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, group B: South Korea - Poland | The Dome | ||
20 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, group A: Australia - Slovakia | The Dome | ||
21 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group A: Italy - New Zealand | The Dome | ||
21 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, group B: Canada - Spain | The Dome | ||
21 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group A: People's Republic of China - France | The Dome | ||
21 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, group A: United State of America - Lithuania | The Dome | ||
21 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Angola | The Dome | ||
21 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, group B: Australia - Russian Federation | The Dome | ||
22 Septembre | 09h30 | Women's preliminary, group A: Russian Federation - South Korea | The Dome | ||
22 Septembre | 11h30 | Women's preliminary, group B: Slovakia - Canada | The Dome | ||
22 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group A: France - Brazil | The Dome | ||
22 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, group A: New Zealand - United State of America | The Dome | ||
22 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, group B: Senegal - Australia | The Dome | ||
22 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, group A: Poland - Cuba | The Dome | ||
23 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group A: Lithuania - People's Republic of China | The Dome | ||
23 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, group B: Spain - Yugoslavia | The Dome | ||
23 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Russian Federation - Canada | The Dome | ||
23 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, group B: Angola - Australia | The Dome | ||
23 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, group A: New Zealand - United State of America | The Dome | ||
23 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, group A: France - Italy | The Dome | ||
24 Septembre | 09h30 | Women's preliminary, group A: Senegal - Slovakia | The Dome | ||
24 Septembre | 11h30 | Women's preliminary, group B: New Zealand - Russian Federation | The Dome | ||
24 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group B: Cuba - South Korea | The Dome | ||
24 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, group B: France - Australia | The Dome | ||
24 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, group A: United State of America - Poland | The Dome | ||
24 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, group A: Brazil - Canada | The Dome | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, group B: Angola - Russian Federation | The Dome | ||
25 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, group A: New Zealand - Lithuania | The Dome | ||
25 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group A: Italy - People's Republic of China | The Dome | ||
25 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, group A: France - United State of America | The Dome | ||
25 Septembre | 20h00 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Canada | The Dome | ||
25 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, group B: Australia - Spain | The Dome | ||
26 Septembre | 09h30 | Women's classification 11th - 12th place: Senegal - New Zealand | The Dome | ||
26 Septembre | 11h30 | Women's classification 9th - 10th place: Canada - Cuba | The Dome | ||
26 Septembre | 14h30 | Men's classification 11th - 12th place: New Zealand - Angola | The Dome | ||
26 Septembre | 16h30 | Men's classification 9th - 10th place: People's Republic of China - Spain | The Dome | ||
27 Septembre | 15h00 | Women's Quarterfinal: Australia - Poland | Sydney Super Dome | ||
27 Septembre | 17h00 | Women's Quarterfinal: Russian Federation - Brazil | Sydney Super Dome | ||
27 Septembre | 20h00 | Women's Quarterfinal: France - South Korea | Sydney Super Dome | ||
27 Septembre | 22h00 | Women's Quarterfinal: United State of America - Slovakia | Sydney Super Dome | ||
28 Septembre | 15h00 | Men's Quarterfinal: Italy - Australia | Sydney Super Dome | ||
28 Septembre | 17h00 | Men's Quarterfinal: Canada - France | Sydney Super Dome | ||
28 Septembre | 20h00 | Men's Quarterfinal: Yugoslavia - Lithuania | Sydney Super Dome | ||
28 Septembre | 22h00 | Men's Quarterfinal: United State of America - Russian Federation | Sydney Super Dome | ||
29 Septembre | 09h30 | Women's classification 7th - 8th place: Slovakia - Poland | Sydney Super Dome | ||
29 Septembre | 11h30 | Women's classification 5th - 6th place: France - Russian Federation | Sydney Super Dome | ||
29 Septembre | 14h30 | Women's Semifinal: Brazil - Australia | Sydney Super Dome | ||
29 Septembre | 16h30 | Women's Semifinal: South Korea - United State of America | Sydney Super Dome | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's Semifinal: Australia - France | Sydney Super Dome | ||
29 Septembre | 21h30 | Men's Semifinal: Lithuania - United State of America | Sydney Super Dome | ||
30 Septembre | 12h00 | Men's classification 7th - 8th place: Canada - Russian Federation | Sydney Super Dome | ||
30 Septembre | 14h00 | Men's classification 5th - 6th place: Italy - Yugoslavia | Sydney Super Dome | ||
30 Septembre | 18h00 | Women's Bronze Medal Match: South Korea - Brazil | Sydney Super Dome | ||
30 Septembre | 20h00 | Women's Final: United State of America - Australia | Sydney Super Dome | ||
1 Octobre | 11h00 | Men's Bronze Medal Match: Australia - Lithuania | Sydney Super Dome | ||
1 Octobre | 13h00 | Men's Final: France - United State of America | Sydney Super Dome |
Boxing
16 Septembre | 13h00 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
16 Septembre | 13h00 | Men's 54 - 57 kg Feather weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
16 Septembre | 19h30 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
16 Septembre | 19h30 | Men's 54 - 57 kg Feather weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
17 Septembre | 13h00 | Men's - 48 kg Light-fly weight round 1 (5 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
17 Septembre | 13h00 | Men's 57 - 60 kg Light weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
17 Septembre | 19h30 | Men's - 48 kg Light-fly weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
17 Septembre | 19h30 | Men's 57 - 60 kg Light weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
18 Septembre | 13h00 | Men's 71 - 75 kg Middle weight round 1 (5 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
18 Septembre | 13h00 | Men's 54 - 57 kg Feather weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
18 Septembre | 19h30 | Men's 54 - 57 kg Feather weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
18 Septembre | 19h30 | Men's 71 - 75 kg Middle weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
19 Septembre | 13h00 | Men's 48 - 51 kg Fly weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
19 Septembre | 13h00 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
19 Septembre | 19h30 | Men's 48 - 51 kg Fly weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
19 Septembre | 19h30 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
20 Septembre | 13h00 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
20 Septembre | 13h00 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
20 Septembre | 19h30 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
20 Septembre | 19h30 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight round 1 (6 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
21 Septembre | 13h00 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight round 1 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
21 Septembre | 13h00 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
21 Septembre | 13h00 | Men's 63,5 - 67 kg Welter weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
21 Septembre | 19h30 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight round 1 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
21 Septembre | 19h30 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
21 Septembre | 19h30 | Men's 63,5 - 67 kg Welter weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
22 Septembre | 13h00 | Men's - 48 kg Light-fly weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
22 Septembre | 13h00 | Men's 57 - 60 kg Light weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
22 Septembre | 13h00 | Men's 71 - 75 kg Middle weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
22 Septembre | 19h30 | Men's - 48 kg Light-fly weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
22 Septembre | 19h30 | Men's 57 - 60 kg Light weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
22 Septembre | 19h30 | Men's 71 - 75 kg Middle weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
23 Septembre | 13h00 | Men's + 91 kg Super heavy weight round 1 | Carioca Arena 3 | ||
23 Septembre | 13h00 | Men's 54 - 57 kg Feather weight round 2 | Carioca Arena 3 | ||
23 Septembre | 13h00 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight round 2 | Carioca Arena 3 | ||
23 Septembre | 19h30 | Men's + 91 kg Super heavy weight round 1 | Carioca Arena 3 | ||
23 Septembre | 19h30 | Men's 54 - 57 kg Feather weight round 2 | Carioca Arena 3 | ||
23 Septembre | 19h30 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight round 2 | Carioca Arena 3 | ||
24 Septembre | 13h00 | Men's 48 - 51 kg Fly weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
24 Septembre | 13h00 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
24 Septembre | 13h00 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
24 Septembre | 19h30 | Men's 48 - 51 kg Fly weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
24 Septembre | 19h30 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
24 Septembre | 19h30 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight round 2 (4 bouts) | Carioca Arena 3 | ||
26 Septembre | 13h00 | Men's - 48 kg Light-fly weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 13h00 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 13h00 | Men's 57 - 60 kg Light weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 13h00 | Men's 63,5 - 67 kg Welter weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 13h00 | Men's 71 - 75 kg Middle weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 13h00 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's - 48 kg Light-fly weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's 57 - 60 kg Light weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's 63,5 - 67 kg Welter weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's 71 - 75 kg Middle weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Quarterfinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 13h00 | Men's + 91 kg Super heavy weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 13h00 | Men's 48 - 51 kg Fly weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 13h00 | Men's 54 - 57 kg Feather weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 13h00 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 13h00 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 13h00 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's + 91 kg Super heavy weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's 48 - 51 kg Fly weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's 54 - 57 kg Feather weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
27 Septembre | 19h30 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Quarterfinal: 2 contests | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's - 48 kg Light-fly weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's 57 - 60 kg Light weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's 63,5 - 67 kg Welter weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's 71 - 75 kg Middle weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
28 Septembre | 19h30 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's + 91 kg Super heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's 48 - 51 kg Fly weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's 54 - 57 kg Feather weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
29 Septembre | 19h30 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's - 48 kg Light-fly weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's 51 - 54 kg Bantam weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's 57 - 60 kg Light weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's 63,5 - 67 kg Welter weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's 67 - 71 kg Light-middle weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's 71 - 75 kg Middle weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
30 Septembre | 13h00 | Men's 81 - 91 kg Heavy weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
1 Octobre | 13h00 | Men's + 91 kg Super heavy weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
1 Octobre | 13h00 | Men's 48 - 51 kg Fly weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
1 Octobre | 13h00 | Men's 54 - 57 kg Feather weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
1 Octobre | 13h00 | Men's 60 - 63,5 kg Light-welter weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 | ||
1 Octobre | 13h00 | Men's 75 - 81 kg Light-heavy weight Final | Exhibition Hall 3 & 4 |
Canoeing slalom
17 Septembre | 13h30 | Men's C1 qualifying run 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
17 Septembre | 13h30 | Women's K1 qualifying run 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
17 Septembre | 16h00 | Men's C1 qualifying run 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
17 Septembre | 16h00 | Women's K1 qualifying run 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
18 Septembre | 14h00 | Men's C1 Final, run 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
18 Septembre | 14h45 | Women's K1 Final, run 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
18 Septembre | 16h00 | Men's C1 Final, run 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
18 Septembre | 16h45 | Women's K1 Final, run 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
19 Septembre | 14h00 | Men's C2 qualifying round 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
19 Septembre | 14h40 | Men's K1 qualifying round 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
19 Septembre | 15h45 | Men's C2 qualifying round 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
19 Septembre | 16h25 | Men's K1 qualifying round 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
20 Septembre | 14h00 | Men's C2 Final, run 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
20 Septembre | 14h00 | Men's K1 Final ,run 1 | Penrith Whitewater Stadium | ||
20 Septembre | 16h00 | Men's K1 Final, run 2 | Penrith Whitewater Stadium | ||
20 Septembre | 16h00 | Men's C2 Final, run 2 | Penrith Whitewater Stadium |
Canoeing sprint
26 Septembre | 08h30 | Men's K1 - 1,000 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 08h40 | Men's K1 - 1,000 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 08h50 | Men's K1 - 1,000 m heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 09h00 | Men's K1 - 1,000 m heat 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 09h10 | Men's C1 - 1,000 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 09h20 | Men's C1 - 1,000 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 09h40 | Women's K4 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 09h50 | Women's K4 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 10h00 | Men's K2 - 1,000 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 10h10 | Men's K2 - 1,000 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 10h30 | Men's C2 - 1,000 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 10h40 | Men's C2 - 1,000 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 10h50 | Men's K4 - 1,000 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
26 Septembre | 11h00 | Men's K4 - 1,000 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 08h30 | Men's K1 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 08h40 | Men's K1 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 08h50 | Men's K1 - 500 m heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 09h00 | Men's K1 - 500 m heat 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 09h10 | Men's C1 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 09h20 | Men's C1 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 09h30 | Women's K1 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 09h40 | Women's K1 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 10h00 | Men's K2 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 10h10 | Men's K2 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 10h20 | Men's K2 - 500 m heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 10h30 | Men's C2 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 10h40 | Men's C2 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 10h50 | Women's K2 - 500 m heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
27 Septembre | 11h00 | Women's K2 - 500 m heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 09h00 | Men's K1 - 1,000 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 09h10 | Men's K1 - 1,000 m Semifinal 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 09h20 | Men's K1 - 1,000 m Semifinal 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 09h30 | Men's C1 - 1,000 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 09h50 | Women's K4 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 10h00 | Men's K2 - 1,000 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 10h20 | Men's C2 - 1,000 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
28 Septembre | 10h30 | Men's K4 - 1,000 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 09h00 | Men's K1 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 09h10 | Men's K1 - 500 m Semifinal 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 09h20 | Men's K1 - 500 m Semifinal 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's C1 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 09h40 | Women's K1 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 10h00 | Men's K2 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 10h10 | Men's K2 - 500 m Semifinal 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 10h20 | Men's C2 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
29 Septembre | 10h30 | Women's K2 - 500 m Semifinal 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
30 Septembre | 09h00 | Men's K1 - 1,000 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
30 Septembre | 09h15 | Men's C1 - 1,000 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
30 Septembre | 09h50 | Women's K4 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
30 Septembre | 10h05 | Men's K2 - 1,000 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
30 Septembre | 10h40 | Men's C2 - 1,000 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
30 Septembre | 10h55 | Men's K4 - 1,000 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's K1 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
1 Octobre | 09h15 | Men's C1 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
1 Octobre | 09h50 | Women's K1 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
1 Octobre | 10h05 | Men's K2 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
1 Octobre | 10h40 | Men's C2 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
1 Octobre | 10h55 | Women's K2 - 500 m Final | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes |
Ceremony
15 Septembre | 18h00 | Opening ceremony | Olympic Stadium | ||
1 Octobre | 20h00 | Closing ceremony | Olympic Stadium |
Cycling Mountain bike
23 Septembre | 13h00 | Women's Cross-country 35,7 km | Fairfield City Farm | ||
24 Septembre | 13h00 | Men's Cross-country 49,4 km | Fairfield City Farm |
Cycling Road
26 Septembre | 10h00 | Women's Race | |||
27 Septembre | 10h00 | Men's Race | |||
30 Septembre | 09h00 | Women's Time trial 312 km= 2 x 156 km | |||
30 Septembre | 12h00 | Men's Time trial 468 km= 3 x 156 km |
Cycling Track
16 Septembre | 18h00 | Men's Pursuit 4,000 m qualifying | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
16 Septembre | 19h15 | Women's 500 m time trial | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
16 Septembre | 20h20 | Men's 1,000 m time trial | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
16 Septembre | 21h55 | Men's Pursuit 4,000 m semifinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 18h00 | Men's sprint team qualifying | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 18h30 | Women's Pursuit qualifying | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 19h10 | Men's sprint team round 2 | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 19h30 | Men's Pursuit 4,000 m bronze medal match | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 19h35 | Men's Pursuit 4,000 m final | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 20h10 | Men's sprint team Final | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
17 Septembre | 20h45 | Women's Pursuit semifinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 10h00 | Men's Sprint qualifying | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 10h35 | Women's Sprint qualifying | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 11h00 | Men's Pursuit 4,000 m team qualifying | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 18h00 | Men's Sprint round 1 | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 18h30 | Women's Sprint 1/8 finals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 18h50 | Men's Sprint repechage | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 19h05 | Women's Sprint 1/8 finals: repechage | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 19h15 | Women's Pursuit Final | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 19h20 | Women's Pursuit Bronze Medal Match | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 19h55 | Men's Sprint 1/8 finals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 20h15 | Men's Pursuit 4,000 m team Quarterfinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
18 Septembre | 20h45 | Men's Sprint 1/8 finals: repechage | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
19 Septembre | 18h00 | Men's Pursuit 4,000 m team semifinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
19 Septembre | 18h15 | Women's Sprint Quarterfinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
19 Septembre | 18h30 | Men's Sprint classification 9th - 18th place | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
19 Septembre | 18h50 | Men's Sprint Quarterfinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
19 Septembre | 19h10 | Men's Pursuit 4,000 m team Bronze Medal Match | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
19 Septembre | 19h15 | Men's Pursuit 4,000 m team Final | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 18h00 | Women's Sprint Semifinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 18h10 | Men's Sprint Semifinals | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 18h20 | Women's Sprint classification 9th - 12th place | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 18h55 | Women's Sprint classification 5th - 8th place | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 19h00 | Women's Sprint Bronze Medal Match | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 19h00 | Men's Sprint Bronze Medal Match | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 19h05 | Women's Sprint Final | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 19h10 | Men's Sprint Final | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 19h45 | Men's Sprint classification 5th - 8th place | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
20 Septembre | 20h35 | Men's Individual points race | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
21 Septembre | 18h00 | Men's Keirin round 1 | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
21 Septembre | 18h15 | Women's Individual points race | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
21 Septembre | 18h55 | Men's Keirin repechage | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
21 Septembre | 19h25 | Men's Keirin round 2 | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
21 Septembre | 19h35 | Men's Madison | Dunc Gray Velodrome, Bankstown | ||
21 Septembre | 21h20 | Men's Keirin | Dunc Gray Velodrome, Bankstown |
Equestrian
16 Septembre | 09h30 | Mixed eventing team dressage | Equestrian Center, Horsley Park | ||
17 Septembre | 09h30 | Mixed eventing team dressage | Equestrian Center, Horsley Park | ||
18 Septembre | 09h30 | Mixed eventing team cross country | Equestrian Center, Horsley Park | ||
19 Septembre | 11h00 | Mixed eventing team jumping | Equestrian Center, Horsley Park | ||
20 Septembre | 08h30 | Mixed eventing dressage | Equestrian Center, Horsley Park | ||
21 Septembre | 10h00 | Mixed eventing cross-country | Equestrian Center, Horsley Park | ||
22 Septembre | 11h00 | Mixed eventing Jumping | Equestrian Center, Horsley Park | ||
25 Septembre | 10h30 | Mixed Jumping qualifying round 1 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
26 Septembre | 10h00 | Mixed Dressage Grand Prix day 1 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
27 Septembre | 10h00 | Mixed Dressage Grand Prix day 2 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
27 Septembre | 10h00 | Mixed Dressage team | Equestrian Center, Horsley Park | ||
28 Septembre | 08h30 | Mixed Jumping team Final, round 1 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
28 Septembre | 08h30 | Mixed Jumping qualifying round 2 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
28 Septembre | 13h45 | Mixed Jumping qualifying round 3 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
28 Septembre | 13h45 | Mixed Jumping team Final, round 2 | Equestrian Center, Horsley Park | ||
29 Septembre | 10h00 | Mixed Dressage Individual Grand Prix Special | Equestrian Center, Horsley Park | ||
30 Septembre | 11h00 | Mixed Dressage Freestyle to music | Equestrian Center, Horsley Park | ||
1 Octobre | 10h00 | Mixed Jumping Final round A | Equestrian Center, Horsley Park |
Fencing
16 Septembre | 09h30 | Men's Épée round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 09h50 | Men's Épée round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 10h10 | Men's Épée round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 10h35 | Men's Épée round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 10h55 | Men's Épée round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 11h15 | Men's Épée round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 11h35 | Men's Épée round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 12h00 | Men's Épée round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 12h20 | Men's Épée round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 12h50 | Men's Épée Quarterfinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 17h30 | Men's Épée Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 17h55 | Men's Épée Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 18h30 | Men's Épée Bronze Medal Match | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
16 Septembre | 19h00 | Men's Épée Final | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 09h30 | Women's Epee round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 09h50 | Women's Epee round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 10h15 | Women's Epee round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 10h35 | Women's Epee round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 10h55 | Women's Epee round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 11h15 | Women's Epee round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 11h40 | Women's Epee round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 12h00 | Women's Epee round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 12h30 | Women's Epee Quarterfinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 17h30 | Women's Epee Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 17h55 | Women's Epee Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 18h30 | Women's Epee Bronze Medal Match | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
17 Septembre | 19h00 | Women's Epee Final | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 09h30 | Men's Épée round of 16: Australia - People's Republic of China | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 09h30 | Men's Épée round of 16: Austria - Belarus | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 09h30 | Men's Épée round of 16: Estonia - Hungary | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 09h30 | Men's Épée team classifications | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 10h50 | Men's Épée Quarterfinal: Germany - Cuba | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 10h50 | Men's Épée Quarterfinal: Belarus - South Korea | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 10h50 | Men's Épée Quarterfinal: France - Hungary | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 10h50 | Men's Épée Quarterfinal: Italy - Australia | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 12h10 | Men's Épée classification 5th - 8th place: Belarus - Australia | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 12h10 | Men's Épée classification 5th - 8th place: Hungary - Germany | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 14h40 | Men's Épée Semifinal: France - Cuba | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 14h40 | Men's Épée Semifinal: Italy - South Korea | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 14h40 | Men's Épée classification 5th - 6th place: Germany - Belarus | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 14h40 | Men's Épée classification 7th - 8th place: Hungary - Australia | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 17h30 | Men's Épée Bronze Medal Match: Cuba - South Korea | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
18 Septembre | 18h45 | Men's Épée Final: France - Italy | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 09h30 | Women's Épée Quarterfinal: Germany - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 09h30 | Women's Épée Quarterfinal: Hungary - Norway | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 09h30 | Women's Épée Quarterfinal: People's Republic of China - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 09h30 | Women's Épée Quarterfinal: Switzerland - Cuba | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 09h30 | Women's Épée team classification 5th - 8th place | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 11h00 | Women's Épée classification 5th - 8th place: Germany - Norway | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 11h00 | Women's Épée classification 5th - 8th place: Cuba - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 12h30 | Women's Épée classification 5th - 6th place: Germany - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 12h30 | Women's Épée classification 7th - 8th place: Norway - Cuba | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 13h50 | Women's Épée Semifinal: Hungary - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 13h50 | Women's Épée Semifinal: Switzerland - People's Republic of China | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 17h30 | Women's Épée Bronze Medal Match: Hungary - People's Republic of China | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
19 Septembre | 18h45 | Women's Épée Final: Russian Federation - Switzerland | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 09h30 | Men's Foil round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 09h50 | Men's Foil round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 10h15 | Men's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 10h35 | Men's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 10h55 | Men's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 11h15 | Men's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 11h40 | Men's Foil round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 12h00 | Men's Foil round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 12h30 | Men's Foil Quarterfinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 17h30 | Men's Foil Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 17h55 | Men's Foil Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 18h30 | Men's Foil Bronze Medal Match | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
20 Septembre | 19h00 | Men's Foil Final | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 09h30 | Women's Foil round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 09h50 | Women's Foil round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 10h15 | Women's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 10h35 | Women's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 10h55 | Women's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 11h15 | Women's Foil round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 11h40 | Women's Foil round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 12h00 | Women's Foil round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 12h30 | Women's Foil Quarterfinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 13h10 | Men's Sabre round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 13h25 | Men's Sabre round of 64 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 13h45 | Men's Sabre round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 14h00 | Men's Sabre round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 14h15 | Men's Sabre round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 14h30 | Men's Sabre round of 32 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 14h50 | Men's Sabre round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 15h05 | Men's Sabre round of 16 | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 15h30 | Men's Sabre Quarterfinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 17h30 | Women's Foil Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 17h55 | Women's Foil Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 18h20 | Men's Sabre Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 18h35 | Men's Sabre Semifinal | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 18h50 | Women's Foil Bronze Medal Match | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 19h10 | Women's Foil Final | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 19h35 | Men's Sabre Bronze Medal Match | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
21 Septembre | 19h50 | Men's Sabre Final | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 09h30 | Men's Foil Quarterfinal: Germany - Poland | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 09h30 | Men's Foil Quarterfinal: Cuba - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 09h30 | Men's Foil Quarterfinal: Italy - Ukraine | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 09h30 | Men's Foil Quarterfinal: People's Republic of China - Russian Federationn - Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's Foil classification 5th - 8th place: Germany - Cuba | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's Foil classification 5th - 8th place: Ukraine - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 12h30 | Men's Foil classification 5th - 6th place: Germany - Ukraine | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 12h30 | Men's Foil classification 7th - 8th place: Cuba - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 13h50 | Men's Foil Semifinal: Italy - People's Republic of China | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 13h50 | Men's Foil Semifinal: Poland - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 17h30 | Men's Foil Bronze Medal Match: Poland - Italy | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
22 Septembre | 18h45 | Men's Foil Final: France - People's Republic of China | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 09h30 | Women's Foil round of 16: Canada - Ukraine | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Women's Foil Quarterfinal: United State of America - Hungary | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Women's Foil Quarterfinal: Russian Federation - Germany | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Women's Foil Quarterfinal: Italy - Ukraine | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Women's Foil Quarterfinal: People's Republic of China - Poland | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 12h30 | Women's Foil classification 5th - 8th place: People's Republic of China - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 12h30 | Women's Foil classification 5th - 8th place: Ukraine - Hungary | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 14h00 | Women's Foil Semifinal: Italy - United State of America | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 14h00 | Women's Foil Semifinal: Poland - Germany | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 14h00 | Women's Foil classification 5th - 6th place: Hungary - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 14h00 | Women's Foil classification 7th - 8th place: Ukraine - People's Republic of China | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 17h30 | Women's Foil Bronze Medal Match: United State of America - Germany | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
23 Septembre | 18h45 | Women's Foil Final: Italy - Poland | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 09h30 | Men's Sabre round of 16: Poland - Spain | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 10h40 | Men's Sabre Quarterfinal: Germany - Italy | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 10h40 | Men's Sabre Quarterfinal: Hungary - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 10h40 | Men's Sabre Quarterfinal: Romania - Poland | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 10h40 | Men's Sabre Quarterfinal: Ukraine - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 11h50 | Men's Sabre classification 5th - 8th place: Italy - Ukraine | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 11h50 | Men's Sabre classification 5th - 8th place: Poland - Hungary | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 13h00 | Men's Sabre classification 5th - 6th place: Hungary - Ukraine | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 13h00 | Men's Sabre classification 7th - 8th place: Poland - Italy | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 14h00 | Men's Sabre Semifinal: Germany - France | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 14h00 | Men's Sabre Semifinal: Romania - Russian Federation | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 17h30 | Men's Sabre Bronze Medal Match: Romania - Germany | Sydney Convention & Exhibition Center | ||
24 Septembre | 18h20 | Men's Sabre Final: Russian Federation - France | Sydney Convention & Exhibition Center |
Football
13 Septembre | 17h00 | Women's group E: Australia - Germany | Camberra Bruce Stadium | ||
13 Septembre | 17h00 | Women's group E: Sweden - Brazil | Melbourne Cricket Ground | ||
13 Septembre | 18h30 | Men's group A: Nigeria - Honduras | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
13 Septembre | 19h00 | Men's group C: Cameroon - Kuwait | Brisbane Cricket Ground | ||
13 Septembre | 20h00 | Men's group A: Australia - Italy | Melbourne Cricket Ground | ||
13 Septembre | 20h00 | Men's group C: United State of America - Czech Republic | Camberra Bruce Stadium | ||
14 Septembre | 17h30 | Women's group F: United State of America - Norway | Melbourne Cricket Ground | ||
14 Septembre | 17h30 | Women's group F: People's Republic of China - Nigeria | Camberra Bruce Stadium | ||
14 Septembre | 18h30 | Men's group B: South Korea - Spain | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
14 Septembre | 19h00 | Men's group D: Brazil - Slovakia | Brisbane Cricket Ground | ||
14 Septembre | 20h00 | Men's group B: Morocco - Chile | Melbourne Cricket Ground | ||
14 Septembre | 20h00 | Men's group D: South Africa - Japan | Camberra Bruce Stadium | ||
16 Septembre | 17h30 | Women's group E: Germany - Brazil | Camberra Bruce Stadium | ||
16 Septembre | 17h30 | Women's group E: Australia - Sweden | Sydney Football Stadium | ||
16 Septembre | 18h30 | Men's group A: Italy - Honduras | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
16 Septembre | 19h00 | Men's group C: Czech Republic - Kuwait | Brisbane Cricket Ground | ||
16 Septembre | 20h00 | Men's group A: Australia - Nigeria | Sydney Football Stadium | ||
16 Septembre | 20h00 | Men's group C: United State of America - Cameroon | Camberra Bruce Stadium | ||
17 Septembre | 17h30 | Women's group F: United State of America - People's Republic of China | Melbourne Cricket Ground | ||
17 Septembre | 17h30 | Women's group F: Norway - Nigeria | Camberra Bruce Stadium | ||
17 Septembre | 18h30 | Men's group B: South Korea - Morocco | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
17 Septembre | 19h00 | Men's group D: Brazil - South Africa | Brisbane Cricket Ground | ||
17 Septembre | 20h00 | Men's group B: Spain - Chile | Melbourne Cricket Ground | ||
17 Septembre | 20h00 | Men's group D: Slovakia - Japan | Camberra Bruce Stadium | ||
19 Septembre | 17h30 | Women's group E: Germany - Sweden | Melbourne Cricket Ground | ||
19 Septembre | 17h30 | Women's group E: Australia - Brazil | Sydney Football Stadium | ||
19 Septembre | 18h30 | Men's group A: Italy - Nigeria | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
19 Septembre | 19h00 | Men's group C: Czech Republic - Cameroon | Brisbane Cricket Ground | ||
19 Septembre | 20h00 | Men's group A: Australia - Honduras | Sydney Football Stadium | ||
19 Septembre | 20h00 | Men's group C: United State of America - Kuwait | Melbourne Cricket Ground | ||
20 Septembre | 17h30 | Women's group F: United State of America - Nigeria | Melbourne Cricket Ground | ||
20 Septembre | 17h30 | Women's group F: Norway - People's Republic of China | Camberra Bruce Stadium | ||
20 Septembre | 18h30 | Men's group B: South Korea - Chile | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
20 Septembre | 19h00 | Men's group D: Brazil - Japan | Brisbane Cricket Ground | ||
20 Septembre | 20h00 | Men's group B: Spain - Morocco | Melbourne Cricket Ground | ||
20 Septembre | 20h00 | Men's group D: Slovakia - South Africa | Camberra Bruce Stadium | ||
23 Septembre | 18h30 | Men's Quarterfinal: United State of America - Japan | Adelaide Hindmarsh StadiumAdelaide Hindmarsh Stadium | ||
23 Septembre | 19h00 | Men's Quarterfinal: Brazil - Cameroon | Brisbane Cricket Ground | ||
23 Septembre | 20h00 | Men's Quarterfinal: Chile - Nigeria | Melbourne Cricket Ground | ||
23 Septembre | 20h00 | Men's Quarterfinal: Italy - Spain | Sydney Football Stadium | ||
24 Septembre | 17h30 | Women's Semifinal: Germany - Sweden | Sydney Football Stadium | ||
24 Septembre | 17h30 | Women's Semifinal: United State of America - Brazil | Camberra Bruce Stadium | ||
26 Septembre | 20h00 | Men's Semifinal: Chile - Cameroon | Melbourne Cricket Ground | ||
26 Septembre | 20h00 | Men's Semifinal: Spain - United State of America | Sydney Football Stadium | ||
28 Septembre | 17h00 | Women's Bronze Medal Match: Germany - Brazil | Sydney Football Stadium | ||
28 Septembre | 20h00 | Women's Final: Norway - United State of America | Sydney Football Stadium | ||
29 Septembre | 20h00 | Men's Bronze Medal Match: United State of America - Chile | Sydney Football Stadium | ||
30 Septembre | 12h00 | Men's Final: Spain - Cameroon | Olympic Stadium |
Gymnastic artistic
16 Septembre | 10h30 | Men's qualification, subdivision 1 - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 10h54 | Men's qualification, subdivision 1 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 11h18 | Men's qualification, subdivision 1 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 11h42 | Men's qualification, subdivision 1 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 12h06 | Men's qualification, subdivision 1 - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 12h30 | Men's qualification, subdivision 1 - rotation 6 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 15h00 | Men's qualification, subdivision 2 - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 15h24 | Men's qualification, subdivision 2 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 15h48 | Men's qualification, subdivision 2 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 16h12 | Men's qualification, subdivision 2 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 16h36 | Men's qualification, subdivision 2 - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 17h00 | Men's qualification, subdivision 2 - rotation 6 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 19h30 | Men's qualification, subdivision 3 - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 19h54 | Men's qualification, subdivision 3 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 20h18 | Men's qualification, subdivision 3 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 20h42 | Men's qualification, subdivision 3 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 21h06 | Men's qualification, subdivision 3 - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
16 Septembre | 21h30 | Men's qualification, subdivision 3 - rotation 6 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 10h23 | Women's qualification, subdivision 1 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 10h46 | Women's qualification, subdivision 1 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 11h09 | Women's qualification, subdivision 1 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 11h32 | Women's qualification, subdivision 1 - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 14h00 | Women's qualification, subdivision 2 - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 14h23 | Women's qualification, subdivision 2 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 14h46 | Women's qualification, subdivision 2 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 15h09 | Women's qualification, subdivision 2 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 15h32 | Women's qualification, subdivision 2 - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 16h15 | Women's qualification, subdivision 3 - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 16h38 | Women's qualification, subdivision 3 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 17h01 | Women's qualification, subdivision 3 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 17h24 | Women's qualification, subdivision 3 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 20h00 | Women's qualification, subdivision 4 - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 20h23 | Women's qualification, subdivision 4 - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 20h46 | Women's qualification, subdivision 4 - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
17 Septembre | 21h09 | Women's qualification, subdivision 4 - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
18 Septembre | 19h00 | Men's All-round Final by team - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
18 Septembre | 19h20 | Men's All-round Final by team - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
18 Septembre | 19h40 | Men's All-round Final by team - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
18 Septembre | 20h00 | Men's All-round Final by team - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
18 Septembre | 20h20 | Men's All-round Final by team - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
18 Septembre | 20h40 | Men's All-round Final by team - rotation 6 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 19h00 | Women's All-round Final by team - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 19h20 | Women's All-round Final by team - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 19h40 | Women's All-round Final by team - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 20h00 | Women's All-round Final by team - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 20h20 | Women's All-round Final by team - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 20h40 | Women's All-round Final by team - rotation 6 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 21h00 | Women's All-round Final by team - rotation 7 | Sydney Super Dome | ||
19 Septembre | 21h20 | Women's All-round Final by team - rotation 8 | Sydney Super Dome | ||
20 Septembre | 19h00 | Men's All-round Final - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
20 Septembre | 19h23 | Men's All-round Final - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
20 Septembre | 19h46 | Men's All-round Final - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
20 Septembre | 20h09 | Men's All-round Final - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
20 Septembre | 20h32 | Men's All-round Final - rotation 5 | Sydney Super Dome | ||
20 Septembre | 20h55 | Men's All-round Final - rotation 6 | Sydney Super Dome | ||
21 Septembre | 19h00 | Women's All-round Final - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
21 Septembre | 19h00 | Women's All-round Final - rotation 1 | Sydney Super Dome | ||
21 Septembre | 19h31 | Women's All-round Final - rotation 2 | Sydney Super Dome | ||
21 Septembre | 20h02 | Women's All-round Final - rotation 3 | Sydney Super Dome | ||
21 Septembre | 20h33 | Women's All-round Final - rotation 4 | Sydney Super Dome | ||
24 Septembre | 15h38 | Men's Floor exercises Final | Sydney Super Dome | ||
24 Septembre | 16h00 | Women's Side horse vault Final | Sydney Super Dome | ||
24 Septembre | 16h48 | Men's Pommeled horse (Side horse) Final | Sydney Super Dome | ||
24 Septembre | 17h45 | Women's Uneven (Asymmetrical) bars Final | Sydney Super Dome | ||
24 Septembre | 18h15 | Men's Rings Final | Sydney Super Dome | ||
25 Septembre | 15h38 | Men's Long horse vault Final | Sydney Super Dome | ||
25 Septembre | 16h03 | Women's Balance beam Final | Sydney Super Dome | ||
25 Septembre | 16h45 | Men's Parallel bars Final | Sydney Super Dome | ||
25 Septembre | 17h43 | Women's Floor exercises Final | Sydney Super Dome | ||
25 Septembre | 18h12 | Men's Horizontal bar Final | Sydney Super Dome |
Gymnastic rythmic
28 Septembre | 15h40 | Women's Group competition group competition qualification - rotation 1 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
28 Septembre | 16h20 | Women's Group competition group competition qualification - rotation 2 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
28 Septembre | 19h40 | Women's All-round qualification - rotation 1 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
28 Septembre | 20h30 | Women's All-round qualification - rotation 2 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
29 Septembre | 19h40 | Women's All-round qualification - rotation 3 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
29 Septembre | 20h30 | Women's All-round qualification - rotation 4 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
30 Septembre | 19h40 | Women's Group competition group competition Final - rotation 1 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
30 Septembre | 20h17 | Women's Group competition group competition Final - rotation 2 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
1 Octobre | 14h10 | Women's All-round Final - rotation 1 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
1 Octobre | 14h44 | Women's All-round Final - rotation 2 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
1 Octobre | 15h19 | Women's All-round Final - rotation 3 | The Pavillons, Sydney Olympic Park | ||
1 Octobre | 15h55 | Women's All-round Final - rotation 4 | The Pavillons, Sydney Olympic Park |
Gymnastic trampoline
22 Septembre | 19h12 | Women's qualification compulsory | Sydney Super Dome | ||
22 Septembre | 19h42 | Women's qualification optional | Sydney Super Dome | ||
22 Septembre | 20h17 | Women's Final | Sydney Super Dome | ||
23 Septembre | 19h12 | Men's qualification compulsory | Sydney Super Dome | ||
23 Septembre | 19h42 | Men's qualifying optional | Sydney Super Dome | ||
23 Septembre | 20h17 | Men's Final | Sydney Super Dome |
Handball
16 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, pool A: Germany - Cuba | The Dome | ||
16 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, pool B: France - Slovenia | The Dome | ||
16 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, pool A: Yugoslavia - South Korea | The Dome | ||
16 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - Tunisia | The Dome | ||
16 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, pool A: Russian Federation - Egypt | The Dome | ||
16 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, pool B: Sweden - Australia | The Dome | ||
17 Septembre | 14h30 | Women's preliminary: pool A: Hungary - Angola | The Dome | ||
17 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, pool B: Denmark - Norway | The Dome | ||
17 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, pool B: Australia - Brazil | The Dome | ||
17 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, pool A: South Korea - France | The Dome | ||
18 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, pool A: South Korea - Germany | The Dome | ||
18 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, pool B: Tunisia - France | The Dome | ||
18 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, pool A: Egypt - Yugoslavia | The Dome | ||
18 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, pool B: Australia - Spain | The Dome | ||
18 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, pool A: Cuba - Russian Federation | The Dome | ||
18 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, pool B: Slovenia - Sweden | The Dome | ||
19 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, pool B: Norway - Australia | The Dome | ||
19 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, pool A: France - Hungary | The Dome | ||
19 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, pool A: Romania - South Korea | The Dome | ||
19 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, pool B: Austria - Denmark | The Dome | ||
20 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, pool B: Sweden - Tunisia | The Dome | ||
20 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, pool A: Russian Federation - South Korea | The Dome | ||
20 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, pool A: Egypt - Cuba | The Dome | ||
20 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, pool B: Australia - Slovenia | The Dome | ||
20 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - France | The Dome | ||
20 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, pool A: Yugoslavia - Germany | The Dome | ||
21 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, pool B: Brazil - Austria | The Dome | ||
21 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, pool A: Angola - Romania | The Dome | ||
21 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, pool B: Australia - Denmark | The Dome | ||
21 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, pool A: Hungary - South Korea | The Dome | ||
22 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, pool A: South Korea - Egypt | The Dome | ||
22 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, pool A: Yugoslavia - Cuba | The Dome | ||
22 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, pool B: Tunisia - Australia | The Dome | ||
22 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - Slovenia | The Dome | ||
22 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, pool A: Germany - Russian Federation | The Dome | ||
22 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, pool B: France - Sweden | The Dome | ||
23 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, pool A: Angola - France | The Dome | ||
23 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, pool B: Brazil - Norway | The Dome | ||
23 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, pool B: Austria - Australia | The Dome | ||
23 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, pool A: Romania - Hungary | The Dome | ||
24 Septembre | 09h30 | Men's preliminary, pool B: Slovenia - Tunisia | The Dome | ||
24 Septembre | 11h30 | Men's preliminary, pool A: Cuba - South Korea | The Dome | ||
24 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, pool B: France - Australia | The Dome | ||
24 Septembre | 16h30 | Men's preliminary, pool A: Germany - Egypt | The Dome | ||
24 Septembre | 19h30 | Men's preliminary, pool B: Sweden - Spain | The Dome | ||
24 Septembre | 21h30 | Men's preliminary, pool A: Russian Federation - Yugoslavia | The Dome | ||
25 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, pool B: Denmark - Brazil | The Dome | ||
25 Septembre | 16h30 | Women's preliminary, pool A: South Korea - Angola | The Dome | ||
25 Septembre | 19h30 | Women's preliminary, pool B: Norway - Austria | The Dome | ||
25 Septembre | 21h30 | Women's preliminary, pool A: France - Romania | The Dome | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's classification 11th - 12th place: Cuba - Australia | The Dome | ||
26 Septembre | 11h30 | Men's classification 9th - 10th place: South Korea - Tunisia | The Dome | ||
26 Septembre | 14h30 | Men's Quarterfinal: Russian Federation - Slovakia | The Dome | ||
26 Septembre | 16h30 | Men's Quarterfinal: Spain - Germany | The Dome | ||
26 Septembre | 19h30 | Men's Quarterfinal: Yugoslavia - France | The Dome | ||
26 Septembre | 21h30 | Men's Quarterfinal: Sweden - Egypt | The Dome | ||
28 Septembre | 12h30 | Women's classification 9th - 10th place: Angola - Australia | The Dome | ||
28 Septembre | 14h30 | Women's Quarterfinal: South Korea - Brazil | The Dome | ||
28 Septembre | 16h30 | Women's Quarterfinal: Austria - Hungary | The Dome | ||
28 Septembre | 19h30 | Women's Quarterfinal: France - Denmark | The Dome | ||
28 Septembre | 21h30 | Women's Quarterfinal: Norway - Romania | The Dome | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's classification 5th - 8th place: Slovakia - France | The Dome | ||
29 Septembre | 11h30 | Men's classification 5th - 8th place: Germany - Egypt | The Dome | ||
29 Septembre | 14h30 | Men's Semifinal: Russian Federation - Yugoslavia | The Dome | ||
29 Septembre | 16h30 | Men's Semifinal: Spain - Sweden | The Dome | ||
29 Septembre | 19h30 | Women's Semifinal: South Korea - Denmark | The Dome | ||
29 Septembre | 21h30 | Women's Semifinal: Austria - Norway | The Dome | ||
30 Septembre | 09h30 | Women's classification 5th - 8th place: Brazil - France | The Dome | ||
30 Septembre | 11h30 | Women's classification 5th - 8th place: Austria - Romania | The Dome | ||
30 Septembre | 14h30 | Men's classification 7th - 8th place: Slovakia - Egypt | The Dome | ||
30 Septembre | 16h30 | Men's classification 5th - 6th place: France - Germany | The Dome | ||
30 Septembre | 19h30 | Men's Bronze Medal Match: Yugoslavia - Spain | The Dome | ||
30 Septembre | 21h30 | Men's Final: Russian Federation - Sweden | The Dome | ||
1 Octobre | 09h30 | Women's classification 7th - 8th place: Brazil - Romania | The Dome | ||
1 Octobre | 11h30 | Women's classification 5th - 6th place: France - Austria | The Dome | ||
1 Octobre | 14h30 | Women's Bronze Medal Match: South Korea - Norway | The Dome | ||
1 Octobre | 16h30 | Women's Final: Denmark - Hungary | The Dome |
Hockey
16 Septembre | 08h30 | Women's preliminary, pool C: South Korea - Argentina | State Hockey Center | ||
16 Septembre | 10h30 | Women's preliminary, pool D: Germany - New Zealand | State Hockey Center | ||
16 Septembre | 13h30 | Men's preliminary, pool A: Netherlands - Great Britain | State Hockey Center | ||
16 Septembre | 15h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - South Korea | State Hockey Center | ||
16 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, pool A: Canada - Pakistan | State Hockey Center | ||
16 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, pool A: Malaysia - Germany | State Hockey Center | ||
17 Septembre | 08h30 | Men's preliminary, pool B: Australia - Poland | State Hockey Center | ||
17 Septembre | 10h30 | Men's preliminary, pool B: Argentina - India | State Hockey Center | ||
17 Septembre | 13h30 | Women's preliminary, pool D: Netherlands - People's Republic of China | State Hockey Center | ||
17 Septembre | 15h30 | Women's preliminary, pool C: Australia - Great Britain | State Hockey Center | ||
17 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, pool C: South Korea - Spain | State Hockey Center | ||
17 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, pool D: Germany - South Africa | State Hockey Center | ||
18 Septembre | 10h30 | Men's preliminary, pool A: Netherlands - Malaysia | State Hockey Center | ||
18 Septembre | 13h30 | Men's preliminary, pool A: Great Britain - Pakistan | State Hockey Center | ||
18 Septembre | 15h30 | Men's preliminary, pool A: Germany - Canada | State Hockey Center | ||
18 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, pool C: Great Britain - Argentina | State Hockey Center | ||
18 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, pool D: People's Republic of China - New Zealand | State Hockey Center | ||
19 Septembre | 10h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - Poland | State Hockey Center | ||
19 Septembre | 13h30 | Women's preliminary, pool D: Netherlands - South Africa | State Hockey Center | ||
19 Septembre | 15h30 | Women's preliminary, pool C: Australia - Spain | State Hockey Center | ||
19 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, pool B: Argentina - South Korea | State Hockey Center | ||
19 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, pool B: Australia - India | State Hockey Center | ||
20 Septembre | 08h30 | Women's preliminary, pool D: Germany - People's Republic of China | State Hockey Center | ||
20 Septembre | 10h30 | Women's preliminary, pool C: South Korea - Great Britain | State Hockey Center | ||
20 Septembre | 13h30 | Men's preliminary, pool A: Netherlands - Canada | State Hockey Center | ||
20 Septembre | 15h30 | Men's preliminary, pool A: Malaysia - Great Britain | State Hockey Center | ||
20 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, pool D: Netherlands - New Zealand | State Hockey Center | ||
20 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, pool C: Australia - Argentina | State Hockey Center | ||
21 Septembre | 08h30 | Men's preliminary, pool B: South Korea - India | State Hockey Center | ||
21 Septembre | 10h30 | Men's preliminary, pool B: Argentina - Poland | State Hockey Center | ||
21 Septembre | 13h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - Australia | State Hockey Center | ||
21 Septembre | 15h30 | Men's preliminary, pool A: Germany - Pakistan | State Hockey Center | ||
21 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, pool D: New Zealand - South Africa | State Hockey Center | ||
21 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, pool C: Argentina - Spain | State Hockey Center | ||
22 Septembre | 13h30 | Women's preliminary, pool D: Netherlands - Germany | State Hockey Center | ||
22 Septembre | 15h30 | Women's preliminary, Australia - South Korea | State Hockey Center | ||
22 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, pool D: People's Republic of China - South Africa | State Hockey Center | ||
22 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, pool C: Great Britain - Spain | State Hockey Center | ||
23 Septembre | 13h30 | Men's preliminary, pool A: Malaysia - Pakistan | State Hockey Center | ||
23 Septembre | 15h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - India | State Hockey Center | ||
23 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, pool B: Australia - Argentina | State Hockey Center | ||
23 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, pool A: Netherlands - Germany | State Hockey Center | ||
24 Septembre | 11h00 | Women's medal pool: Spain - People's Republic of China | State Hockey Center | ||
24 Septembre | 14h00 | Women's medal pool: Argentina - Netherlands | State Hockey Center | ||
24 Septembre | 16h00 | Women's medal pool: Australia - New Zealand | State Hockey Center | ||
24 Septembre | 19h00 | Men's preliminary, pool A: Great Britain - Canada | State Hockey Center | ||
24 Septembre | 21h00 | Men's preliminary, pool B: Poland - South Korea | State Hockey Center | ||
25 Septembre | 08h30 | Men's preliminary, pool B: Spain - Argentina | State Hockey Center | ||
25 Septembre | 10h30 | Women's classification 7th - 10th place: Great Britain - South Africa | State Hockey Center | ||
25 Septembre | 13h30 | Women's medal pool: Argentina - People's Republic of China | State Hockey Center | ||
25 Septembre | 15h30 | Women's classification 7th - 8th place: Great Britain - Germany | State Hockey Center | ||
25 Septembre | 18h30 | Women's medal pool: Australia - Netherlands | State Hockey Center | ||
25 Septembre | 20h30 | Women's medal pool: Spain - New Zealand | State Hockey Center | ||
26 Septembre | 10h30 | Men's preliminary, pool A: Malaysia - Canada | State Hockey Center | ||
26 Septembre | 13h30 | Men's preliminary, pool B: Australia - South Korea | State Hockey Center | ||
26 Septembre | 15h30 | Men's preliminary, pool A: Netherlands - Pakistan | State Hockey Center | ||
26 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, pool A: Germany - Great Britain | State Hockey Center | ||
26 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, pool B: Poland - India | State Hockey Center | ||
27 Septembre | 08h30 | Women's classification 9th - 10th place: South Africa - Korea | State Hockey Center | ||
27 Septembre | 11h00 | Women's medal pool: Spain - Netherlands | State Hockey Center | ||
27 Septembre | 16h30 | Women's medal pool: Argentina - New Zealand | State Hockey Center | ||
27 Septembre | 18h30 | Women's medal pool: Australia - People's Republic of China | State Hockey Center | ||
27 Septembre | 20h30 | Men's classification 9th - 12th place: Malaysia - Spain | State Hockey Center | ||
28 Septembre | 09h00 | Men's classification 5th - 8th place: Great Britain - India | State Hockey Center | ||
28 Septembre | 11h30 | Men's classification 5th - 8th place: Germany - Argentina | State Hockey Center | ||
28 Septembre | 14h00 | Men's Semifinal: Pakistan - South Korea | State Hockey Center | ||
28 Septembre | 17h30 | Men's classification 9th - 12th place: Canada - Poland | State Hockey Center | ||
28 Septembre | 20h00 | Men's Semifinal: Netherlands - Australia | State Hockey Center | ||
29 Septembre | 11h30 | Men's classification 7th - 8th place: India - Argentina | State Hockey Center | ||
29 Septembre | 14h00 | Men's classification 5th - 6th place: Great Britain - Germany | State Hockey Center | ||
29 Septembre | 17h30 | Women's Bronze Medal Match: Netherlands - Spain | State Hockey Center | ||
29 Septembre | 20h00 | Women's Final: Australia - Argentina | State Hockey Center | ||
30 Septembre | 11h30 | Men's classification 11th - 12th place: Malaysia - Poland | State Hockey Center | ||
30 Septembre | 14h30 | Men's classification 9th - 10th place: Spain - Canada | State Hockey Center | ||
30 Septembre | 17h30 | Men's Bronze Medal Match: Pakistan - Australia | State Hockey Center | ||
30 Septembre | 20h00 | Men's Final: South Korea - Netherlands | State Hockey Center |
Judo
16 Septembre | 15h00 | Women's - 48 kg Extra lightweight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 15h00 | Men's - 60 kg Extra lightweight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 20h30 | Women's - 48 kg Extra lightweight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 20h30 | Men's - 60 kg Extra lightweight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 20h30 | Women's - 48 kg Extra lightweight bronze medal contests | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 20h30 | Men's - 60 kg Extra lightweight bronze medal contests | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 20h30 | Women's - 48 kg Extra lightweight final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
16 Septembre | 20h30 | Men's - 60 kg Extra lightweight final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 15h00 | Women's 48 - 52 kg Half-light weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 15h00 | Men's 60 - 66 kg Half-light weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 20h30 | Women's 48 - 52 kg Half-light weight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 20h30 | Men's 60 - 66 kg Half-light weight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 20h30 | Women's 48 - 52 kg Half-light weight bronze medal contests | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 20h30 | Men's 60 - 66 kg Half-light weight bronze medal contests | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 20h30 | Women's 48 - 52 kg Half-light weight final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
17 Septembre | 20h30 | Men's 60 - 66 kg Half-light weight final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 15h00 | Women's 52 - 57 kg Light weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 15h00 | Men's 66 - 73 kg Light weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 20h30 | Women's 52 - 57 kg Light weight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 20h30 | Men's 66 - 73 kg Light weight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 20h30 | Women's 52 - 57 kg Light weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 20h30 | Men's 66 - 73 kg Light weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 20h30 | Women's 52 - 57 kg Light weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
18 Septembre | 20h30 | Men's 66 - 73 kg Light weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 15h00 | Women's 57 - 63 kg Welter weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 15h00 | Men's 73 - 81 kg Welter weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 20h30 | Women's 57 - 63 kg Welter weight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 20h30 | Men's 73 - 81 kg Welter weight semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 20h30 | Women's 57 - 63 kg Welter weight bronze medal contests | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 20h30 | Men's 73 - 81 kg Welter weight bronze medal contests | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 20h30 | Women's 57 - 63 kg Welter weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
19 Septembre | 20h30 | Men's 73 - 81 kg Welter weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 15h00 | Women's 63 - 70 kg Middle weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 15h00 | Men's 81 - 90 kg Middle weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 20h30 | Women's 63 - 70 kg Middle weight Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 20h30 | Men's 81 - 90 kg Middle weight Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 20h30 | Women's 63 - 70 kg Middle weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 20h30 | Men's 81 - 90 kg Middle weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 20h30 | Women's 63 - 70 kg Middle weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
20 Septembre | 20h30 | Men's 81 - 90 kg Middle weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 15h00 | Women's 70 - 78 kg Light-heavy weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 15h00 | Men's 90 - 100 kg Light-heavy weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 20h30 | Women's 70 - 78 kg Light-heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 20h30 | Men's 90 - 100 kg Light-heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 20h30 | Women's 70 - 78 kg Light-heavy weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 20h30 | Men's 90 - 100 kg Light-heavy weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 20h30 | Women's 70 - 78 kg Light-heavy weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
21 Septembre | 20h30 | Men's 90 - 100 kg Light-heavy weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 15h00 | Men's + 100 kg Heavy weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 15h00 | Women's + 78 kg Heavy weight preliminaries & repechage | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 20h30 | Men's + 100 kg Heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 20h30 | Women's + 78 kg Heavy weight Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 20h30 | Men's + 100 kg Heavy weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 20h30 | Women's + 78 kg Heavy weight Bronze Medal Matches | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 20h30 | Men's + 100 kg Heavy weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
22 Septembre | 20h30 | Women's + 78 kg Heavy weight Final | Exhibition Hall 1 & 2 |
Modern Pentathlon
30 Septembre | 06h45 | Men's shooting | Pavillon 2 | ||
30 Septembre | 08h00 | Men's fencing | Pavillon 2 | ||
30 Septembre | 11h25 | Men's swimming | Aquatic Center | ||
30 Septembre | 13h50 | Men's riding | Baseball Stadium | ||
30 Septembre | 16h20 | Men's running | Baseball Stadium | ||
1 Octobre | 06h45 | Women's shooting | Pavillon 2 | ||
1 Octobre | 08h00 | Women's fencing | Pavillon 2 | ||
1 Octobre | 11h50 | Women's swimming | Aquatic Center | ||
1 Octobre | 13h50 | Women's riding | Baseball Stadium | ||
1 Octobre | 16h20 | Women's running | Baseball Stadium |
Rowing
17 Septembre | 08h30 | Women's Single scull (W1x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 08h40 | Women's Single scull (W1x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 08h50 | Women's Single scull (W1x) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 09h00 | Women's Single scull (W1x) heat 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 09h10 | Men's Single scull (M1x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 09h20 | Men's Single scull (M1x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 09h30 | Men's Single scull (M1x) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 09h40 | Men's Single scull (M1x) heat 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 09h50 | Women's Coxless pair (W2-) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 10h00 | Women's Coxless pair (W2-) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 10h10 | Men's Coxless pair (M2-) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 10h20 | Men's Coxless pair (M2-) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 10h30 | Men's Coxless pair (M2-) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 10h40 | Women's Double sculls (W2x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 10h50 | Women's Double sculls (W2x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 11h00 | Men's Double sculls (M2x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 11h10 | Men's Double sculls (M2x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 11h20 | Men's Double sculls (M2x) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 11h30 | Men's Coxless four (M4-) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 11h40 | Men's Coxless four (M4-) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
17 Septembre | 11h50 | Men's Coxless four (M4-) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 08h30 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 08h40 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 08h50 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 09h00 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 09h10 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 09h20 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 09h30 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) heat 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 09h40 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 09h50 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 10h00 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 10h10 | Women's Quadruple sculls (W4x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 10h20 | Women's Quadruple sculls (W4x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 10h30 | Men's Quadruple sculls (M4x) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 10h40 | Men's Quadruple sculls (M4x) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 10h50 | Men's Quadruple sculls (M4x) heat 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 11h00 | Women's Eight with coxswain (W8+) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 11h10 | Women's Eight with coxswain (W8+) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 11h20 | Men's Eight (M8+) heat 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
18 Septembre | 11h30 | Men's Eight (M8+) heat 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 08h30 | Women's Single scull (W1x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 08h40 | Women's Single scull (W1x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 08h50 | Women's Single scull (W1x) repechage 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 09h00 | Women's Single scull (W1x) repechage 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 09h10 | Men's Single scull (M1x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 09h20 | Men's Single scull (M1x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 09h30 | Men's Single scull (M1x) repechage 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 09h40 | Men's Single scull (M1x) repechage 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 09h50 | Women's Coxless pair (W2-) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 10h00 | Women's Coxless pair (W2-) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 10h10 | Men's Coxless pair (M2-) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 10h20 | Women's Double sculls (W2x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 10h30 | Women's Double sculls (W2x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 10h40 | Men's Double sculls (M2x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 10h50 | Men's Double sculls (M2x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 11h00 | Men's Double sculls (M2x) repechage 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
19 Septembre | 11h10 | Men's Coxless four (M4-) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 08h30 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 08h40 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 08h50 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) repechage 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 09h00 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 09h10 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 09h20 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) repechage 3 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 09h30 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) repechage 4 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 09h40 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 09h50 | Women's Quadruple sculls (W4x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 10h00 | Women's Quadruple sculls (W4x) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 10h10 | Men's Quadruple sculls (M4x) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 10h20 | Women's Eight with coxswain (W8+) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 10h30 | Men's Eight (M8+) repechage 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
20 Septembre | 10h40 | Men's Eight (M8+) repechage 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 08h30 | Women's Single scull (W1x) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 08h40 | Women's Single scull (W1x) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 08h50 | Men's Single scull (M1x) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 09h00 | Men's Single scull (M1x) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 09h10 | Men's Coxless pair (M2-) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 09h20 | Men's Coxless pair (M2-) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 09h30 | Men's Double sculls (M2x) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 09h40 | Men's Double sculls (M2x) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 09h50 | Men's Coxless four (M4-) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 10h00 | Men's Coxless four (M4-) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 10h10 | Women's Single scull (W1x) Semifinal C/D 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 10h20 | Women's Single scull (W1x) Semifinal C/D 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 10h30 | Men's Single scull (M1x) Semifinal C/D 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
21 Septembre | 10h40 | Men's Single scull (M1x) Semifinal C/D 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 08h30 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 08h40 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 08h50 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 09h00 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 09h10 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 09h20 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 09h30 | Men's Quadruple sculls (M4x) Semifinal A/B 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 09h40 | Men's Quadruple sculls (M4x) Semifinal A/B 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 09h50 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Semifinal C/D 1 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 10h00 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Semifinal C/D 2 | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 10h10 | Women's Single scull (W1x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 10h20 | Men's Single scull (M1x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 10h30 | Women's Coxless pair (W2-) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 10h40 | Men's Coxless pair (M2-) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 10h50 | Women's Double sculls (W2x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's Double sculls (M2x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 11h10 | Men's Coxless four (M4-) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 11h20 | Women's Single scull (W1x) Final C | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 11h30 | Men's Single scull (M1x) Final C | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 11h40 | Men's Double sculls (M2x) Final C | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
22 Septembre | 11h50 | Men's Single scull (M1x) Final D | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 08h30 | Women's Single scull (W1x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 08h50 | Men's Single scull (M1x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 09h10 | Women's Coxless pair (W2-) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 09h30 | Men's Coxless pair (M2-) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 09h50 | Women's Double sculls (W2x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 10h10 | Men's Double sculls (M2x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 10h30 | Men's Coxless four (M4-) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 11h10 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 11h20 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 11h30 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 11h40 | Women's Quadruple sculls (W4x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 11h50 | Men's Quadruple sculls (M4x) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 12h00 | Men's Eight (M8+) Final B | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 12h10 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) Final C | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
23 Septembre | 12h20 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Final C | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 08h30 | Women's Lightweight double sculls (LW2x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 08h50 | Men's Lightweight double sculls (LM2x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 09h10 | Men's Lightweight coxless four (PL4-) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 09h30 | Women's Quadruple sculls (W4x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 09h50 | Men's Quadruple sculls (M4x) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 10h10 | Women's Eight with coxswain (W8+) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes | ||
24 Septembre | 10h30 | Men's Eight (M8+) Final A | Sydney International Regatta Center, Penrith Lakes |
Sailing boat
17 Septembre | 15h22 | Mixed Tornado fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
17 Septembre | 15h24 | Mixed Soling fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
17 Septembre | 16h20 | Mixed Tornado fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
18 Septembre | 13h06 | Mixed Tornado fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
18 Septembre | 13h30 | Mixed Soling fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
18 Septembre | 14h30 | Mixed Tornado fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
19 Septembre | 12h06 | Mixed Soling fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
19 Septembre | 15h27 | Mixed Soling fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h06 | Mixed 49er fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h16 | Women's Europe fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h16 | Mixed Soling fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h31 | Men's 470 fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h35 | Mixed Laser fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h40 | Women's 470 fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 13h33 | Mixed 49er fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 13h51 | Women's Europe fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 13h52 | Mixed Soling fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 14h10 | Mixed Laser fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 15h10 | Men's 470 fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 15h20 | Women's 470 fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 12h48 | Men's 470 fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 12h56 | Women's 470 fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 13h17 | Mixed Tornado fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h15 | Men's 470 fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h25 | Women's 470 fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h34 | Mixed Laser fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h46 | Mixed Tornado fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h48 | Women's Europe fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 15h42 | Mixed Laser fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 16h08 | Women's Europe fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
22 Septembre | 12h33 | Mixed 49er fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
22 Septembre | 13h34 | Mixed 49er fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
22 Septembre | 14h49 | Mixed 49er fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 12h00 | Mixed Soling round robin 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 12h06 | Men's Star fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 12h16 | Men's Finn fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 12h53 | Mixed Laser fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 13h11 | Women's Europe fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 14h20 | Men's Star fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 14h33 | Men's Finn fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 14h49 | Mixed 49er fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 14h55 | Mixed Laser fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 15h09 | Mixed 49er fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 15h11 | Women's Europe fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
23 Septembre | 15h55 | Mixed 49er fleet races 8 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
24 Septembre | 12h00 | Mixed Soling round robin 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
25 Septembre | 13h09 | Men's Finn fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
25 Septembre | 13h21 | Men's Star fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
25 Septembre | 14h50 | Men's Star fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
25 Septembre | 15h07 | Men's Finn fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Germany - Netherlands | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Germany - Denmark | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Germany - Russian Federation | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Denmark - Norway | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Denmark - New Zealand | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Russian Federation - Denmark | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Russian Federation - New Zealand | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Norway - Germany | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Norway - Russian Federation | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Norway - New Zealand | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: New Zealand - Germany | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: New Zealand - Netherlands | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Netherlands - Denmark | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Netherlands - Russian Federation | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Quarterfinal: Netherlands - Norway | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h06 | Men's Star fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h06 | Women's Europe fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 12h18 | Men's Finn fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 13h27 | Men's Star fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 13h47 | Mixed Laser fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 14h29 | Women's Europe fleet races 8 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
26 Septembre | 14h48 | Men's Finn fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
28 Septembre | 13h15 | Mixed Laser fleet races 8 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
28 Septembre | 13h16 | Men's Star fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
28 Septembre | 13h26 | Men's Finn fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
28 Septembre | 13h31 | Women's Europe fleet races 9 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
28 Septembre | 14h39 | Mixed Laser fleet races 9 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Semifinal: Germany - Netherlands | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Semifinal: Denmark - Norway | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 12h06 | Women's Europe fleet races 10 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 12h06 | Mixed Laser fleet races 10 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 12h06 | Men's Star fleet races 8 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 12h14 | Men's Finn fleet races 8 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 13h16 | Men's Star fleet races 9 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 13h28 | Men's Finn fleet races 9 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 14h24 | Women's Europe fleet races 11 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 15h01 | Mixed Laser fleet races 11 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
29 Septembre | 15h26 | Men's Star fleet races 10 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
30 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Bronze Medal Racing: Netherlands - Norway | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
30 Septembre | 12h00 | Mixed Soling Final: Germany - Denmark | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
30 Septembre | 12h06 | Men's Finn fleet races 10 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
30 Septembre | 12h52 | Men's Star fleet races 11 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
30 Septembre | 13h40 | Men's Finn fleet races 11 | Sailing Marina, Rushcutters Bay |
Sailing sailboard
17 Septembre | 13h17 | Men's Mistral fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
17 Septembre | 13h31 | Women's Mistral fleet races 1 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
17 Septembre | 13h53 | Men's Mistral fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
17 Septembre | 15h27 | Women's Mistral fleet races 2 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
18 Septembre | 15h22 | Women's Mistral fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
18 Septembre | 16h13 | Men's Mistral fleet races 3 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
19 Septembre | 14h46 | Women's Mistral fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
19 Septembre | 14h59 | Men's Mistral fleet races 4 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h25 | Women's Mistral fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 12h56 | Men's Mistral fleet races 5 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 13h48 | Women's Mistral fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
20 Septembre | 15h27 | Men's Mistral fleet races 6 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h24 | Women's Mistral fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 14h49 | Men's Mistral fleet races 7 | Sailing Marina, Rushcutters Bay | ||
21 Septembre | 16h04 | Women's Mistral fleet races 8 | Sailing Marina, Rushcutters Bay |
Shooting
16 Septembre | 09h00 | Women's 10 m air rifle qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
16 Septembre | 10h00 | Men's Trap (clay pigeon) qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
16 Septembre | 11h00 | Women's 10 m air rifle final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
16 Septembre | 12h00 | Men's 10 m air pistol qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
16 Septembre | 15h00 | Men's 10 m air pistol final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
17 Septembre | 09h00 | Women's 10 m air pistol qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
17 Septembre | 10h00 | Men's Trap (clay pigeon) qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
17 Septembre | 11h30 | Women's 10 m air pistol final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
17 Septembre | 12h15 | Men's Trap (clay pigeon) final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
18 Septembre | 09h00 | Men's 10 m air rifle qualifying | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
18 Septembre | 10h00 | Women's Trap (clay pigeon) qualifying | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
18 Septembre | 12h00 | Men's 10 m air rifle Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
18 Septembre | 14h00 | Women's Trap (clay pigeon) Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
19 Septembre | 09h00 | Men's 50 m free pistol qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
19 Septembre | 10h00 | Women's Double trap qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
19 Septembre | 12h00 | Men's 50 m free pistol Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
19 Septembre | 14h00 | Women's Double trap Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
20 Septembre | 09h00 | Women's 50 m rifle 3 positions qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
20 Septembre | 10h00 | Men's 25 m rapid fire pistol qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
20 Septembre | 10h00 | Men's Double trap qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
20 Septembre | 12h15 | Women's 50 m rifle 3 positions Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
20 Septembre | 14h45 | Men's Double trap Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 09h00 | Men's 10 m running target qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 09h30 | Men's 50 m rifle prone qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 10h00 | Men's 25 m rapid fire pistol qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 11h00 | Women's Skeet qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 11h30 | Men's 50 m rifle prone Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 13h15 | Men's 25 m rapid fire pistol Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
21 Septembre | 15h30 | Women's Skeet Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
22 Septembre | 08h30 | Women's 25 m pistol qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
22 Septembre | 09h00 | Men's 10 m running target qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
22 Septembre | 10h30 | Men's Skeet qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
22 Septembre | 12h00 | Men's 10 m running target Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
22 Septembre | 14h00 | Women's 25 m pistol Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
23 Septembre | 09h00 | Men's 50 m rifle 3 positions qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
23 Septembre | 11h00 | Men's Skeet qualification | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
23 Septembre | 13h15 | Men's 50 m rifle 3 positions Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool | ||
23 Septembre | 15h00 | Men's Skeet Final | Sydney International Shooting Center, Liverpool |
Softball
17 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: Canada - United State of America | Softball Center | ||
17 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: People's Republic of China - Italy | Softball Center | ||
17 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: Cuba - Japan | Softball Center | ||
17 Septembre | 20h00 | Women's preliminary: Australia - New Zealand | Softball Center | ||
18 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: People's Republic of China - Japan | Softball Center | ||
18 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Cuba - United State of America | Softball Center | ||
18 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: Canada - New Zealand | Softball Center | ||
18 Septembre | 20h00 | Women's preliminary: Australia - Italy | Softball Center | ||
19 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: Japan - United State of America | Softball Center | ||
19 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Cuba - Italy | Softball Center | ||
19 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: People's Republic of China - New Zealand | Softball Center | ||
19 Septembre | 20h00 | Women's preliminary: Australia - Canada | Softball Center | ||
20 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: Cuba - New Zealand | Softball Center | ||
20 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Australia - Japan | Softball Center | ||
20 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: Canada - Italy | Softball Center | ||
20 Septembre | 20h00 | Women's preliminary: People's Republic of China - United State of America | Softball Center | ||
21 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: Italy - New Zealand | Softball Center | ||
21 Septembre | 13h30 | Women's preliminary: Australia - United State of America | Softball Center | ||
21 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: Cuba - People's Republic of China | Softball Center | ||
21 Septembre | 20h30 | Women's preliminary: Canada - Japan | Softball Center | ||
22 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: New Zealand - United State of America | Softball Center | ||
22 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Cuba - Canada | Softball Center | ||
22 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: Australia - People's Republic of China | Softball Center | ||
22 Septembre | 20h00 | Women's preliminary: Italy - Japan | Softball Center | ||
23 Septembre | 10h30 | Women's preliminary: Cuba - Australia | Softball Center | ||
23 Septembre | 13h00 | Women's preliminary: Canada - People's Republic of China | Softball Center | ||
23 Septembre | 17h30 | Women's preliminary: New Zealand - Japan | Softball Center | ||
23 Septembre | 20h00 | Women's preliminary: Italy - United State of America | Softball Center | ||
25 Septembre | 09h30 | Women's Semifinal: Japan - Australia | Softball Center | ||
25 Septembre | 12h00 | Women's Semifinal: People's Republic of China - United State of America | Softball Center | ||
25 Septembre | 19h30 | Women's Bronze Medal Game: People's Republic of China - Australia | Softball Center | ||
26 Septembre | 19h30 | Women's Final: Japan - United State of America | Softball Center |
Table Tennis
16 Septembre | 10h00 | Women's Double qualification | State Sport Center | ||
16 Septembre | 10h45 | Men's Double qualification | State Sport Center | ||
16 Septembre | 11h30 | Women's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 12h15 | Women's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 15h00 | Men's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 16h00 | Men's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 17h00 | Women's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 20h00 | Women's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 21h00 | Men's Double preliminaries | State Sport Center | ||
16 Septembre | 22h00 | Men's Double preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 10h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 11h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 12h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 15h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 16h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 17h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 20h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 21h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
17 Septembre | 22h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 10h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 11h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 12h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 15h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 16h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 17h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 20h00 | Men's Double preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 20h45 | Men's Double preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 21h30 | Women's Double preliminaries | State Sport Center | ||
18 Septembre | 22h15 | Women's Double preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 10h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 11h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 12h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 15h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 16h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 17h00 | Women's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 20h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
19 Septembre | 21h00 | Women's Double round 3 | State Sport Center | ||
19 Septembre | 22h00 | Women's Double round 3 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 10h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
20 Septembre | 11h00 | Men's Single preliminaries | State Sport Center | ||
20 Septembre | 12h00 | Women's Single round 2 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 15h00 | Women's Single round 2 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 16h00 | Women's Single round 2 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 17h00 | Women's Single round 2 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 20h00 | Men's Double round 3 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 21h00 | Men's Double round 3 | State Sport Center | ||
20 Septembre | 22h00 | Women's Double Quarterfinal: Australia - People's Republic of China | State Sport Center | ||
20 Septembre | 22h00 | Women's Double Quarterfinal: Hungary - South Korea | State Sport Center | ||
20 Septembre | 22h00 | Women's Double Quarterfinal: South Korea - Romania | State Sport Center | ||
20 Septembre | 22h00 | Women's Double Quarterfinal: People's Republic of China - Croatia | State Sport Center | ||
21 Septembre | 10h00 | Men's Single round 2 | State Sport Center | ||
21 Septembre | 11h00 | Women's Single round 3 | State Sport Center | ||
21 Septembre | 12h00 | Men's Single round 2 | State Sport Center | ||
21 Septembre | 15h00 | Men's Single round 2 | State Sport Center | ||
21 Septembre | 16h00 | Men's Single round 2 | State Sport Center | ||
21 Septembre | 17h00 | Women's Single round 3 | State Sport Center | ||
21 Septembre | 20h00 | Men's Double Quarterfinal: Austria - France | State Sport Center | ||
21 Septembre | 20h00 | Men's Double Quarterfinal: People's Republic of China - South Korea | State Sport Center | ||
21 Septembre | 21h00 | Men's Double Quarterfinal: France - People's Republic of China | State Sport Center | ||
21 Septembre | 21h00 | Men's Double Quarterfinal: Taipei - South Korea | State Sport Center | ||
21 Septembre | 22h00 | Women's Double Semifinal: Hungary - People's Republic of China | State Sport Center | ||
21 Septembre | 22h00 | Women's Double Semifinal: People's Republic of China - South Korea | State Sport Center | ||
22 Septembre | 10h00 | Men's Single round 3 | State Sport Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's Single round 3 | State Sport Center | ||
22 Septembre | 12h00 | Women's Single Quarterfinals | State Sport Center | ||
22 Septembre | 15h00 | Men's Double Semifinal: People's Republic of China - France | State Sport Center | ||
22 Septembre | 16h15 | Men's Double Semifinal: South Korea - People's Republic of China | State Sport Center | ||
22 Septembre | 20h00 | Women's Double Bronze Medal Match: South Korea - Hungary | State Sport Center | ||
22 Septembre | 21h15 | Women's Double Final: People's Republic of China - People's Republic of China | State Sport Center | ||
23 Septembre | 10h00 | Men's Single Quarterfinals | Tennis Center | ||
23 Septembre | 11h15 | Men's Single Quarterfinals | Tennis Center | ||
23 Septembre | 15h00 | Women's Single Semifinal | Tennis Center | ||
23 Septembre | 16h15 | Women's Single Semifinal | Tennis Center | ||
23 Septembre | 20h00 | Men's Double Bronze Medal Match: France - South Korea | Tennis Center | ||
23 Septembre | 21h15 | Men's Double Final: People's Republic of China - People's Republic of China | Tennis Center | ||
24 Septembre | 14h00 | Men's Single Semifinal | State Sport Center | ||
24 Septembre | 15h15 | Men's Single Semifinal | State Sport Center | ||
24 Septembre | 19h00 | Women's Single Bronze Medal Match | Tennis Center | ||
24 Septembre | 20h15 | Women's Single Final | State Sport Center | ||
25 Septembre | 19h00 | Men's Single Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
25 Septembre | 20h15 | Men's Single Final | State Sport Center |
Taekwondo
27 Septembre | 09h00 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 09h15 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 09h30 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 09h45 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 10h00 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 10h15 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 10h30 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 10h45 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 11h00 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 11h15 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 11h30 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 11h45 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 12h00 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 12h15 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 14h30 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 14h45 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 15h00 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 15h15 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 15h30 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 15h45 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 16h00 | Women's - 49 kg Fly weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 16h15 | Men's - 58 kg Fly weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
27 Septembre | 16h30 | Women's - 49 kg Fly weight repechage | State Sport Center | ||
27 Septembre | 16h45 | Men's - 58 kg Fly weight repechage | State Sport Center | ||
27 Septembre | 19h30 | Women's - 49 kg Fly weight repechage | State Sport Center | ||
27 Septembre | 19h45 | Men's - 58 kg Fly weight repechage | State Sport Center | ||
27 Septembre | 20h00 | Women's - 49 kg Fly weight repechage | State Sport Center | ||
27 Septembre | 20h15 | Men's - 58 kg Fly weight repechage | State Sport Center | ||
27 Septembre | 20h30 | Women's - 49 kg Fly weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
27 Septembre | 20h45 | Men's - 58 kg Fly weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
27 Septembre | 21h00 | Women's - 49 kg Fly weight Final | State Sport Center | ||
27 Septembre | 21h15 | Men's - 58 kg Fly weight Final | State Sport Center | ||
28 Septembre | 09h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 09h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 09h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 09h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 10h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 10h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 10h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 10h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 11h00 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 11h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 11h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 11h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 12h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 12h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 14h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 14h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 15h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 15h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 15h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 15h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 16h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 16h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
28 Septembre | 16h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 17h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 17h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 19h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 19h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 20h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 20h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight repechage | State Sport Center | ||
28 Septembre | 20h30 | Women's 49 - 57 kg Feather weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
28 Septembre | 20h45 | Men's 58 - 68 kg Feather weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
28 Septembre | 21h00 | Women's 49 - 57 kg Feather weight Final | State Sport Center | ||
28 Septembre | 21h15 | Men's 58 - 68 kg Feather weight Final | State Sport Center | ||
29 Septembre | 09h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 09h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 09h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 09h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 10h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 10h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 10h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 10h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 11h00 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 11h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 11h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 11h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 12h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 12h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 14h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 14h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 15h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 15h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 15h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 15h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 16h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 16h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
29 Septembre | 16h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight repechage | State Sport Center | ||
29 Septembre | 17h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight repechage | State Sport Center | ||
29 Septembre | 19h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight repechage | State Sport Center | ||
29 Septembre | 19h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight repechage | State Sport Center | ||
29 Septembre | 20h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight repechage | State Sport Center | ||
29 Septembre | 20h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight repechage | State Sport Center | ||
29 Septembre | 20h30 | Women's 57 - 67 kg Welter weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
29 Septembre | 20h45 | Men's 68 - 80 kg Welter weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
29 Septembre | 21h00 | Women's 57 - 67 kg Welter weight Final | State Sport Center | ||
29 Septembre | 21h15 | Men's 68 - 80 kg Welter weight Final | State Sport Center | ||
30 Septembre | 09h00 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 09h15 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 09h30 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 09h45 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 10h00 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 10h15 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 10h30 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 10h45 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 11h00 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 1 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 11h15 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 11h30 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 11h45 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 12h00 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 14h30 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 14h45 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 15h00 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 15h15 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 2 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 15h30 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 15h45 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 16h00 | Women's + 67 kg Heavy weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 16h15 | Men's + 80 kg Heavy weight preliminary 3 | State Sport Center | ||
30 Septembre | 16h30 | Women's + 67 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 16h45 | Men's + 80 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 17h15 | Men's + 80 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 19h30 | Women's + 67 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 19h45 | Men's + 80 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 20h00 | Women's + 67 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 20h15 | Men's + 80 kg Heavy weight repechage | State Sport Center | ||
30 Septembre | 20h30 | Women's + 67 kg Heavy weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
30 Septembre | 20h45 | Men's + 80 kg Heavy weight Bronze Medal Match | State Sport Center | ||
30 Septembre | 21h00 | Women's + 67 kg Heavy weight Final | State Sport Center | ||
30 Septembre | 21h15 | Men's + 80 kg Heavy weight Final | State Sport Center |
Tennis
19 Septembre | 11h00 | Women's Single round 1 | Tennis Center, Center Court | ||
19 Septembre | 11h00 | Men's Single round 1 | Tennis Center, Center Court | ||
19 Septembre | 19h00 | Women's Single round 1 | Tennis Center, Grounds Pass | ||
19 Septembre | 19h00 | Men's Single round 1 | Tennis Center, Grounds Pass | ||
20 Septembre | 11h00 | Women's Single round 1 | Tennis Center | ||
20 Septembre | 11h00 | Men's Single round 1 | Tennis Center | ||
20 Septembre | 11h00 | Men's Double round 1 | Tennis Center | ||
20 Septembre | 19h00 | Women's Single round 1 | Tennis Center | ||
20 Septembre | 19h00 | Men's Single round 1 | Tennis Center | ||
21 Septembre | 11h00 | Women's Double round 1 | Tennis Center | ||
21 Septembre | 11h00 | Women's Single round 2 | Tennis Center | ||
21 Septembre | 11h00 | Men's Single round 2 | Tennis Center | ||
21 Septembre | 19h00 | Women's Single round 2 | Tennis Center | ||
21 Septembre | 19h00 | Men's Single round 2 | Tennis Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Women's Double round 1 | Tennis Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's Double round 1 | Tennis Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Men's Single round 2 | Tennis Center | ||
22 Septembre | 11h00 | Women's Single round 3 | Tennis Center | ||
22 Septembre | 19h00 | Men's Double round 1 | Tennis Center | ||
22 Septembre | 19h00 | Women's Single round 3 | Tennis Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Women's Double round 2 | Tennis Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Men's Double round 2 | Tennis Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Women's Single round 3 | Tennis Center | ||
23 Septembre | 11h00 | Men's Single round 3 | Tennis Center | ||
23 Septembre | 19h00 | Women's Single round 3 | Tennis Center | ||
23 Septembre | 19h00 | Men's Single round 3 | Tennis Center | ||
24 Septembre | 11h00 | Women's Single Quarterfinals | Tennis Center | ||
24 Septembre | 11h00 | Men's Double Quarterfinals | Tennis Center | ||
24 Septembre | 11h00 | Women's Double round 2 | Tennis Center | ||
24 Septembre | 11h00 | Men's Single round 3 | Tennis Center | ||
25 Septembre | 11h00 | Women's Single Semifinals | Tennis Center | ||
25 Septembre | 11h00 | Men's Double Semifinals | Tennis Center | ||
25 Septembre | 11h00 | Men's Single Quarterfinals | Tennis Center | ||
25 Septembre | 11h00 | Women's Double Quarterfinals | Tennis Center | ||
26 Septembre | 11h00 | Men's Single Semifinals | Tennis Center | ||
26 Septembre | 11h00 | Women's Double Semifinals | Tennis Center | ||
26 Septembre | 11h00 | Women's Single Bronze Medal Match | Tennis Center | ||
26 Septembre | 11h00 | Men's Double Bronze Medal Match | Tennis Center | ||
27 Septembre | 11h00 | Men's Single Bronze Medal Match | Tennis Center | ||
27 Septembre | 11h00 | Women's Double Bronze Medal Match | Tennis Center | ||
27 Septembre | 11h00 | Women's Single Final | Tennis Center | ||
27 Septembre | 11h00 | Men's Double Final | Tennis Center | ||
28 Septembre | 13h00 | Men's Single Final | Tennis Center | ||
28 Septembre | 13h00 | Women's Double Final | Tennis Center |
Triathlon
16 Septembre | 10h00 | Women's 15 km swim + 40 km bike ride + 10 km run | |||
17 Septembre | 10h00 | Men's 15 km swim + 40 km bike ride + 10 km run |
Volley-ball Beach
16 Septembre | 09h00 | Women's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
16 Septembre | 14h30 | Women's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
17 Septembre | 09h00 | Men's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
17 Septembre | 14h30 | Men's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
18 Septembre | 09h00 | Women's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
18 Septembre | 14h00 | Women's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
19 Septembre | 09h00 | Men's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
19 Septembre | 14h00 | Men's elimination round | Beach Volleyball Center | ||
21 Septembre | 09h00 | Women's round of 16 | Beach Volley Center | ||
21 Septembre | 14h30 | Women's round of 16 | Beach Volley Center | ||
22 Septembre | 09h00 | Men's round of 16 | Beach Volley Center | ||
22 Septembre | 14h30 | Men's round of 16 | Beach Volley Center | ||
23 Septembre | 09h00 | Women's Quarterfinals | Beach Volley Center | ||
23 Septembre | 14h30 | Women's Semifinals | Beach Volley Center | ||
24 Septembre | 09h00 | Men's Quarterfinals | Beach Volley Center | ||
24 Septembre | 14h30 | Men's Semifinals | Beach Volley Center | ||
25 Septembre | 12h00 | Women's Bronze Medal Match | Beach Volley Center | ||
25 Septembre | 14h00 | Women's Final | Beach Volley Center | ||
26 Septembre | 12h00 | Men's Bronze Medal Match | Beach Volley Center | ||
26 Septembre | 14h00 | Men's Final | Beach Volley Center |
Volley-ball indoor
16 Septembre | 10h00 | Women's preliminary, group B: Germany - Cuba | Pavillon 4 | ||
16 Septembre | 12h00 | Women's preliminary, group B: Peru - Russian Federation | Pavillon 4 | ||
16 Septembre | 12h30 | Women's preliminary, group A: Brazil - Kenya | Entertainment Center | ||
16 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group A: Croatia - Australia | Entertainment Center | ||
16 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, group B: South Korea - Italy | Entertainment Center | ||
16 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, group A: People's Republic of China - United State of America | Entertainment Center | ||
17 Septembre | 10h00 | Men's preliminary, group A: Spain - Egypt | Pavillon 4 | ||
17 Septembre | 12h00 | Men's preliminary, group B: South Korea - Italy | Pavillon 4 | ||
17 Septembre | 12h30 | Men's preliminary, group B: Russian Federation - Yugoslavia | Entertainment Center | ||
17 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group A: Cuba - Netherlands | Entertainment Center | ||
17 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, group B: United State of America - Argentina | Entertainment Center | ||
17 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Brazil | Entertainment Center | ||
18 Septembre | 10h00 | Women's preliminary, group B: Italy - Peru | Pavillon 4 | ||
18 Septembre | 12h00 | Women's preliminary, group A: People's Republic of China - Croatia | Pavillon 4 | ||
18 Septembre | 12h30 | Women's preliminary, group B: Germany - South Korea | Entertainment Center | ||
18 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group A: United State of America - Kenya | Entertainment Center | ||
18 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, group A: Australia - Brazil | Entertainment Center | ||
18 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, group B: Cuba - Russian Federation | Entertainment Center | ||
19 Septembre | 10h00 | Men's preliminary, group B: Argentina - South Korea | Pavillon 4 | ||
19 Septembre | 12h00 | Men's preliminary, group A: Spain - Cuba | Pavillon 4 | ||
19 Septembre | 12h30 | Men's preliminary, group A: Egypt - Brazil | Entertainment Center | ||
19 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Russian Federation - United State of America | Entertainment Center | ||
19 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, group A: Netherlands - Australia | Entertainment Center | ||
19 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Italy | Entertainment Center | ||
20 Septembre | 10h00 | Women's preliminary, group B: Peru - Germany | Pavillon 4 | ||
20 Septembre | 12h00 | Women's preliminary, group B: Russian Federation - Italy | Entertainment Center | ||
20 Septembre | 12h30 | Women's preliminary, group B: South Korea - Cuba | Entertainment Center | ||
20 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group A: Kenya - Australia | Entertainment Center | ||
20 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, group A: Brazil - People's Republic of China | Entertainment Center | ||
20 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, group A: Croatia - United State of America | Entertainment Center | ||
21 Septembre | 10h00 | Men's preliminary, group A: Cuba - Egypt | Pavillon 4 | ||
21 Septembre | 12h00 | Men's preliminary, group B: United State of America - Yugoslavia | Pavillon 4 | ||
21 Septembre | 12h30 | Men's preliminary, group B: Italy - Argentina | Entertainment Center | ||
21 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: South Korea - Russian Federation | Entertainment Center | ||
21 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, group A: Brazil - Netherlands | Entertainment Center | ||
21 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Spain | Entertainment Center | ||
22 Septembre | 10h00 | Women's preliminary, group A: People's Republic of China - Kenya | Pavillon 4 | ||
22 Septembre | 12h00 | Women's preliminary, group B: Cuba - Italy | Pavillon 4 | ||
22 Septembre | 12h30 | Women's preliminary, group B: South Korea - Peru | Entertainment Center | ||
22 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group B: Germany - Russian Federation | Entertainment Center | ||
22 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, group A: Croatia - Brazil | Entertainment Center | ||
22 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, group A: United State of America - Australia | Entertainment Center | ||
23 Septembre | 10h00 | Men's preliminary, group A: Egypt - Netherlands | Pavillon 4 | ||
23 Septembre | 12h00 | Men's preliminary, group B: Yugoslavia - Argentina | Pavillon 4 | ||
23 Septembre | 12h30 | Men's preliminary, group A: Cuba - Australia | Entertainment Center | ||
23 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: Russian Federation - Italy | Entertainment Center | ||
23 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, group B: United State of America - South Korea | Entertainment Center | ||
23 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group A: Spain - Brazil | Entertainment Center | ||
24 Septembre | 10h00 | Women's preliminary, group A: Kenya - Croatia | Pavillon 4 | ||
24 Septembre | 12h30 | Women's preliminary, group A: Brazil - United State of America | Pavillon 4 | ||
24 Septembre | 12h30 | Women's preliminary, group B: Italy - Germany | Entertainment Center | ||
24 Septembre | 14h30 | Women's preliminary, group B: Peru - Cuba | Entertainment Center | ||
24 Septembre | 18h30 | Women's preliminary, group A: Australia - People's Republic of China | Entertainment Center | ||
24 Septembre | 20h30 | Women's preliminary, group B: Russian Federation - South Korea | Entertainment Center | ||
25 Septembre | 10h00 | Men's preliminary, group B: Argentina - Russian Federation | Pavillon 4 | ||
25 Septembre | 12h00 | Men's preliminary, group A: Netherlands - Spain | Pavillon 4 | ||
25 Septembre | 12h30 | Men's preliminary, group A: Brazil - Cuba | Entertainment Center | ||
25 Septembre | 14h30 | Men's preliminary, group B: South Korea - Yugoslavia | Entertainment Center | ||
25 Septembre | 18h30 | Men's preliminary, group A: Australia - Egypt | Entertainment Center | ||
25 Septembre | 20h30 | Men's preliminary, group B: Italy - United State of America | Entertainment Center | ||
26 Septembre | 12h30 | Women's Quarterfinal: Croatia - Cuba | Entertainment Center | ||
26 Septembre | 14h30 | Women's Quarterfinal: People's Republic of China - Russian Federation | Entertainment Center | ||
26 Septembre | 18h30 | Women's Quarterfinal: Brazil - Germany | Entertainment Center | ||
26 Septembre | 20h30 | Women's Quarterfinal: United State of America - South Korea | Entertainment Center | ||
27 Septembre | 10h00 | Women's classification 5th - 8th place: Germany - Croatia | Pavillon 4 | ||
27 Septembre | 12h00 | Women's classification 5th - 8th place: South Korea - People's Republic of China | Pavillon 4 | ||
27 Septembre | 12h30 | Men's Quarterfinal: Cuba - Russian Federation | Entertainment Center | ||
27 Septembre | 14h30 | Men's Quarterfinal: Australia - Italy | Entertainment Center | ||
27 Septembre | 18h30 | Men's Quarterfinal: Brazil - Argentina | Entertainment Center | ||
27 Septembre | 20h30 | Men's Quarterfinal: Netherlands - Yugoslavia | Entertainment Center | ||
28 Septembre | 10h00 | Men's classification 5th - 8th place: Brazil - Cuba | Pavillon 4 | ||
28 Septembre | 12h00 | Men's classification 5th - 8th place: Netherlands - Australia | Pavillon 4 | ||
28 Septembre | 12h30 | Women's classification 5th - 6th place: Croatia - South Korea | Entertainment Center | ||
28 Septembre | 14h30 | Women's classification 7th - 8th place: Germany - People's Republic of China | Entertainment Center | ||
28 Septembre | 18h30 | Women's Semifinal: Brazil - Cuba | Entertainment Center | ||
28 Septembre | 20h30 | Women's Semifinal: United State of America - Russian Federation | Entertainment Center | ||
29 Septembre | 12h30 | Men's classification 7th - 8th place: Netherlands - Brazil | Entertainment Center | ||
29 Septembre | 14h30 | Men's classification 5th - 6th place: Australia - Cuba | Entertainment Center | ||
29 Septembre | 18h30 | Men's Semifinal: Argentina - Russian Federation | Entertainment Center | ||
29 Septembre | 20h30 | Men's Semifinal: Yugoslavia - Italy | Entertainment Center | ||
30 Septembre | 10h00 | Women's Bronze Medal Match: Brazil - United State of America | Entertainment Center | ||
30 Septembre | 14h30 | Women's Final: Cuba - Russian Federation | Entertainment Center | ||
1 Octobre | 12h30 | Men's Bronze Medal Match: Argentina - Italy | Entertainment Center | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's Final: Russian Federation - Yugoslavia | Entertainment Center |
Weightlifting
16 Septembre | 14h30 | Men's - 56 kg group B snatch | Convention Center | ||
16 Septembre | 14h30 | Men's - 56 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
16 Septembre | 18h30 | Men's - 56 kg group A snatch | Convention Center | ||
16 Septembre | 18h30 | Men's - 56 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
17 Septembre | 10h30 | Men's 56 - 62 kg group B snatch | Convention Center | ||
17 Septembre | 10h30 | Men's 56 - 62 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
17 Septembre | 14h30 | Women's - 48 kg group A snatch | Convention Center | ||
17 Septembre | 14h30 | Women's - 48 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
17 Septembre | 18h30 | Men's 56 - 62 kg group A snatch | Convention Center | ||
17 Septembre | 18h30 | Men's 56 - 62 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
18 Septembre | 14h30 | Women's 48 - 53 kg group A snatch | Convention Center | ||
18 Septembre | 14h30 | Women's 48 - 53 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
18 Septembre | 18h30 | Women's 53 - 58 kg group A snatch | Convention Center | ||
18 Septembre | 18h30 | Women's 53 - 58 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
19 Septembre | 14h30 | Women's 58 - 63 kg group A snatch | Convention Center | ||
19 Septembre | 14h30 | Women's 58 - 63 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
19 Septembre | 18h30 | Women's 63 - 69 kg group A snatch | Convention Center | ||
19 Septembre | 18h30 | Women's 63 - 69 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
20 Septembre | 10h30 | Men's 62 - 69 kg group B snatch | Convention Center | ||
20 Septembre | 10h30 | Men's 62 - 69 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
20 Septembre | 14h30 | Women's 69 - 75 kg group A snatch | Convention Center | ||
20 Septembre | 14h30 | Women's 69 - 75 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
20 Septembre | 18h30 | Men's 62 - 69 kg group A snatch | Convention Center | ||
20 Septembre | 18h30 | Men's 62 - 69 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
22 Septembre | 10h30 | Men's 69 - 77 kg group B snatch | Convention Center | ||
22 Septembre | 10h30 | Men's 69 - 77 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
22 Septembre | 14h30 | Women's + 75 kg group A snatch | Convention Center | ||
22 Septembre | 14h30 | Women's + 75 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
22 Septembre | 18h30 | Men's 69 - 77 kg group A snatch | Convention Center | ||
22 Septembre | 18h30 | Men's 69 - 77 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
23 Septembre | 14h30 | Men's 77 - 85 kg group B snatch | Convention Center | ||
23 Septembre | 14h30 | Men's 77 - 85 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
23 Septembre | 18h30 | Men's 77 - 85 kg group A snatch | Convention Center | ||
23 Septembre | 18h30 | Men's 77 - 85 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
24 Septembre | 14h30 | Men's 85 - 94 kg group B snatch | Convention Center | ||
24 Septembre | 14h30 | Men's 85 - 94 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
24 Septembre | 18h30 | Men's 85 - 94 kg group A snatch | Convention Center | ||
24 Septembre | 18h30 | Men's 85 - 94 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
25 Septembre | 14h30 | Men's 94 - 105 kg group B snatch | Convention Center | ||
25 Septembre | 14h30 | Men's 94 - 105 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
25 Septembre | 18h30 | Men's 94 - 105 kg group A snatch | Convention Center | ||
25 Septembre | 18h30 | Men's 94 - 105 kg group A clean and jerk | Convention Center | ||
26 Septembre | 14h30 | Men's + 105 kg group B snatch | Convention Center | ||
26 Septembre | 14h30 | Men's + 105 kg group B clean and jerk | Convention Center | ||
26 Septembre | 18h30 | Men's + 105 kg group A snatch | Convention Center | ||
26 Septembre | 18h30 | Men's + 105 kg group A clean and jerk | Convention Center |
Wrestling freestyle
28 Septembre | 09h30 | Men's 48 - 54 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 09h30 | Men's 58 - 63 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 09h30 | Men's 69 - 76 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 09h30 | Men's 85 - 97 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
28 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 48 - 54 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 58 - 63 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 69 - 76 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 85 - 97 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 54 - 58 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 63 - 69 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 76 - 85 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
29 Septembre | 17h00 | Men's 97 - 130 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 48 - 54 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 58 - 63 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 69 - 76 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 85 - 97 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
30 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 54 - 58 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 63 - 69 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 76 - 85 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 97 - 130 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 54 - 58 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 63 - 69 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 76 - 85 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 97 - 130 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 54 - 58 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 63 - 69 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 76 - 85 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 09h00 | Men's 97 - 130 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 54 - 58 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 63 - 69 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 76 - 85 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 97 - 130 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 54 - 58 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 63 - 69 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 76 - 85 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
1 Octobre | 14h30 | Men's 97 - 130 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 |
Wrestling greco-romane
24 Septembre | 09h30 | Men's 48 - 54 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 09h30 | Men's 58 - 63 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 09h30 | Men's 69 - 76 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 09h30 | Men's 85 - 97 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
24 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 48 - 54 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 58 - 63 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 69 - 76 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 85 - 97 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 54 - 58 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 63 - 69 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 76 - 85 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
25 Septembre | 17h00 | Men's 97 - 130 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 48 - 54 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 58 - 63 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 69 - 76 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 85 - 97 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg preliminaries | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 48 - 54 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 58 - 63 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 69 - 76 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
26 Septembre | 17h00 | Men's 85 - 97 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg Semifinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg Quarterfinals | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 54 - 58 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 63 - 69 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 76 - 85 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 09h30 | Men's 97 - 130 kg classification 5th - 6th place | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 54 - 58 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 63 - 69 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 76 - 85 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 97 - 130 kg Bronze Medal Match | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 54 - 58 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 63 - 69 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 76 - 85 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 | ||
27 Septembre | 17h00 | Men's 97 - 130 kg Final | Exhibition Hall 1 & 2 |