marcolympics
2018 Pyeongchang Winter

Welcome Day Sport Results Français
poster
  The 12th Winter Paralympic Games Torche
Mascotte
medaille de vainqueur

Infos

The results are definitive except IPC decison.
Abreviations: WR: World Record, PR: Paralympic Record, NR: National Record, CR: Continental Record

Biathlon

Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Taras RAD (UKR) LW12
45'35"6
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
46'37"3
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
47'08"7
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Martin FLEIG (GER) LW11.5
48'02"7
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Eui Hyun SIN (KOR) LW12
50'01"9
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Dzmitry LOBAN (BLR) LW12
50'52"7
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Aaron PIKE (USA) LW11.5
51'00"2
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
51'45"0
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Jeong Min LEE (KOR) LW12
51'51"5
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Xiaoming GAO (CHN) LW12
51'51"6
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Sergey USSOLTSEV (KAZ) LW12
53'36"8
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Derek ZAPLOTINSKY (CAN) LW10.5
53'55"4
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Scott MEENAGH (GBR) LW12
54'52"9
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Sean HALSTED (USA) LW11.5
55'45"9
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
56'29"0
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Bryan PRICE (USA) LW11.5
1h01'57"0
Men's 12.5 km Sitting  medailleflag Mingyuan DU (CHN) LW12
DNF
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Benjamin DAVIET (FRA) LW2
35'25"3
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
35'31"8
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Mark ARENDZ (CAN) LW6
35'54"7
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Nils-Erik ULSET (NOR) LW3
40'19"4
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Steffen LEHMKER (GER) LW8
40'50"4
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Alexandr GERLITS (KAZ) LW6
40'51"3
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Serhii ROMANIUK (UKR) LW8
40'56"3
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Vitalii SYTNYK (UKR) LW6
41'31"3
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Keiichi SATO (JPN) LW8
42'11"2
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Juha HARKONEN (FIN) LW4
43'43"0
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Ruslan REITER (USA) LW8
43'45"9
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Sanghyeon KWON (KOR) LW8
44'42"2
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Junbao WU (CHN) LW5/7
44'48"8
Men's 12.5 km Standing  medailleflag Masaru HOSHIZAWA (JPN) LW8
56'25"1
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Yury HOLUB (BLR) B3 Dzmitry BUDZILOVICH (guide)
39'23"7
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Oleksandr KAZIK (UKR) B1 Sergiy KUCHERYAVIY (guide)
39'26"1
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Iurii UTKIN (UKR) B2 Ruslan PEREKHODA (guide)
40'19"4
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Vitaliy LUK'YANENKO (UKR) B3 Ivan MARCHYSHAK (guide)
40'19"8
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Anthony CHALENCON (FRA) B1 Simon VALVERDE (guide)
42'12"0
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Vasili SHAPTSIABOI (BLR) B2 Yuryi LIADAU (guide)
42'19"6
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Iaroslav RESHETYNSKYI (UKR) B2 Nazar STEFURAK (guide)
43'00"8
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Anatolii KOVALEVSKYI (UKR) B2 Oleksandr MUKSHYN (guide)
44'29"1
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Dmytro SUIARKO (UKR) B2 Vasyl POTAPENKO (guide)
44'49"5
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Oleksandr MAKHOTKIN (UKR) B3 Denys NIKULIN (guide)
47'28"8
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Thomas DUBOIS (FRA) B1 Bastien SAUVAGE (guide)
50'53"0
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Piotr GARBOWSKI (POL) B3 Jakub TWARDOWSKI (guide)
53'11"7
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Bogue CHOI (KOR) B3 KIM Hyunwoo (guide)
53'20"8
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Kairat KANAFIN (KAZ) B2 Anton ZHDANOVICH (guide)
55'58"5
Men's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Nico MESSINGER (GER) B2 Lutz Peter KLAUSMANN (guide)
DNF
Men's 15 km Sitting  medailleflag Martin FLEIG (GER) LW11.5
49'57"2
Men's 15 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
50'42"7
Men's 15 km Sitting  medailleflag Collin CAMERON (CAN) LW11.5
50'59"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Taras RAD (UKR) LW12
51'03"6
Men's 15 km Sitting  medailleflag Eui Hyun SIN (KOR) LW12
52'20"7
Men's 15 km Sitting  medailleflag Aaron PIKE (USA) LW11.5
52'30"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Jeong Min LEE (KOR) LW12
54'07"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
54'21"8
Men's 15 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
54'51"2
Men's 15 km Sitting  medailleflag Dzmitry LOBAN (BLR) LW12
56'10"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Trygve Steinar LARSEN (NOR) LW12
56'20"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
56'35"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Sergey USSOLTSEV (KAZ) LW12
58'34"8
Men's 15 km Sitting  medailleflag Scott MEENAGH (GBR) LW12
58'58"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
59'46"6
Men's 15 km Sitting  medailleflag Xiaoming GAO (CHN) LW12
1h00'41"4
Men's 15 km Sitting  medailleflag Mingyuan DU (CHN) LW12
1h06'07"9
Men's 15 km Standing  medailleflag Mark ARENDZ (CAN) LW6
42'52"2
Men's 15 km Standing  medailleflag Benjamin DAVIET (FRA) LW2
43'50"5
Men's 15 km Standing  medailleflag Nils-Erik ULSET (NOR) LW3
44'06"7
Men's 15 km Standing  medailleflag Grygorii VOVCHYNSKYI (UKR) LW8
44'47"8
Men's 15 km Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
45'02"2
Men's 15 km Standing  medailleflag Vitalii SYTNYK (UKR) LW6
48'00"2
Men's 15 km Standing  medailleflag Alexandr GERLITS (KAZ) LW6
49'04"2
Men's 15 km Standing  medailleflag Keiichi SATO (JPN) LW8
49'39"2
Men's 15 km Standing  medailleflag Sanghyeon KWON (KOR) LW8
50'49"7
Men's 15 km Standing  medailleflag Junbao WU (CHN) LW5/7
51'08"8
Men's 15 km Standing  medailleflag Steffen LEHMKER (GER) LW8
51'16"4
Men's 15 km Standing  medailleflag Serhii ROMANIUK (UKR) LW8
51'54"7
Men's 15 km Standing  medailleflag Masaru HOSHIZAWA (JPN) LW8
54'06"2
Men's 15 km Standing  medailleflag Juha HARKONEN (FIN) LW4
55'25"6
Men's 15 km Standing  medailleflag Ruslan REITER (USA) LW8
59'06"8
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Vitaliy LUK'YANENKO (UKR) B3 Ivan MARCHYSHAK (guide)
45'12"9
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Oleksandr KAZIK (UKR) B1 Sergiy KUCHERYAVIY (guide)
45'36"5
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Anthony CHALENCON (FRA) B1 Simon VALVERDE (guide)
46'32"8
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Anatolii KOVALEVSKYI (UKR) B2 Oleksandr MUKSHYN (guide)
46'40"3
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Iurii UTKIN (UKR) B2 Ruslan PEREKHODA (guide)
46'40"3
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Dmytro SUIARKO (UKR) B2 Vasyl POTAPENKO (guide)
48'48"3
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Vasili SHAPTSIABOI (BLR) B2 Yuryi LIADAU (guide)
49'49"8
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Oleksandr MAKHOTKIN (UKR) B3 Denys NIKULIN (guide)
50'39"1
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Thomas DUBOIS (FRA) B1 Bastien SAUVAGE (guide)
51'15"0
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Nico MESSINGER (GER) B2 Lutz Peter KLAUSMANN (guide)
52'20"2
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Iaroslav RESHETYNSKYI (UKR) B2 Nazar STEFURAK (guide)
53'03"4
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Bogue CHOI (KOR) B3 KIM Hyunwoo (guide)
55'59"8
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Kazuto TAKAMURA (JPN) B1 Yuhei FUJITA (guide)
57'29"3
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Kairat KANAFIN (KAZ) B2 Anton ZHDANOVICH (guide)
1h00'14"1
Men's 15 km Visual impaired  medailleflag Piotr GARBOWSKI (POL) B3 Jakub TWARDOWSKI (guide)
DNF
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
23'49"7
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Dzmitry LOBAN (BLR) LW12
23'57"0
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Collin CAMERON (CAN) LW11.5
23'59"0
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Taras RAD (UKR) LW12
24'10"8
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Eui Hyun SIN (KOR) LW12
24'19"9
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Martin FLEIG (GER) LW11.5
24'41"3
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
25'02"2
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
25'08"3
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Derek ZAPLOTINSKY (CAN) LW10.5
25'17"8
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
26'00"9
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Jeong Min LEE (KOR) LW12
26'02"5
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Aaron PIKE (USA) LW11.5
26'15"3
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Xiaoming GAO (CHN) LW12
26'26"2
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Mingyuan DU (CHN) LW12
26'36"6
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Trygve Steinar LARSEN (NOR) LW12
26'37"3
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Sergey USSOLTSEV (KAZ) LW12
27'20"9
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
27'25"6
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Scott MEENAGH (GBR) LW12
27'28"1
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Jeremy WAGNER (USA) LW11.5
28'32"4
Men's 7.5 km Sitting  medailleflag Bryan PRICE (USA) LW11.5
28'52"8
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Benjamin DAVIET (FRA) LW2
17'56"6
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Mark ARENDZ (CAN) LW6
18'25"9
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
18'40"9
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Grygorii VOVCHYNSKYI (UKR) LW8
19'00"2
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Alexander EHLER (GER) LW4
19'16"2
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Nils-Erik ULSET (NOR) LW3
20'06"8
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Alexandr GERLITS (KAZ) LW6
20'15"0
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Junbao WU (CHN) LW5/7
20'24"4
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Keiichi SATO (JPN) LW8
20'28"1
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Steffen LEHMKER (GER) LW8
20'52"7
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Witold SKUPIEN (POL) LW5/7
21'05"0
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Vitalii SYTNYK (UKR) LW6
21'06"5
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Juha HARKONEN (FIN) LW4
22'12"1
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Sanghyeon KWON (KOR) LW8
22'21"3
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Serhii ROMANIUK (UKR) LW8
22'48"9
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Ruslan REITER (USA) LW8
22'55"6
Men's 7.5 km Standing  medailleflag Masaru HOSHIZAWA (JPN) LW8
23'56"9
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Vitaliy LUK'YANENKO (UKR) B3 Ivan MARCHYSHAK (guide)
19'51"0
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Yury HOLUB (BLR) B3 Dzmitry BUDZILOVICH (guide)
20'05"1
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Anatolii KOVALEVSKYI (UKR) B2 Oleksandr MUKSHYN (guide)
20'30"1
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Iaroslav RESHETYNSKYI (UKR) B2 Nazar STEFURAK (guide)
20'33"8
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Iurii UTKIN (UKR) B2 Ruslan PEREKHODA (guide)
21'23"1
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Dmytro SUIARKO (UKR) B2 Vasyl POTAPENKO (guide)
21'54"8
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Johannes ANDERSSON (guide)
21'59"3
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Oleksandr KAZIK (UKR) B1 Sergiy KUCHERYAVIY (guide)
22'02"8
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Nico MESSINGER (GER) B2 Lutz Peter KLAUSMANN (guide)
22'44"2
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Vasili SHAPTSIABOI (BLR) B2 Yuryi LIADAU (guide)
23'00"9
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Anthony CHALENCON (FRA) B1 Simon VALVERDE (guide)
23'47"8
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Oleksandr MAKHOTKIN (UKR) B3 Denys NIKULIN (guide)
23'48"9
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Thomas DUBOIS (FRA) B1 Bastien SAUVAGE (guide)
24'04"3
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Bogue CHOI (KOR) B3 KIM Hyunwoo (guide)
25'19"2
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Kazuto TAKAMURA (JPN) B1 Yuhei FUJITA (guide)
25'46"2
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Piotr GARBOWSKI (POL) B3 Jakub TWARDOWSKI (guide)
26'32"2
Men's 7.5 km Visual impaired  medailleflag Kairat KANAFIN (KAZ) B2 Anton ZHDANOVICH (guide)
26'51"5
Women's 10 km Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
42'36"6
Women's 10 km Sitting  medailleflag Marta ZAINULLINA (NPA) LW12
43'52"1
Women's 10 km Sitting  medailleflag Irina GULIAEVA (NPA) LW12
44'25"5
Women's 10 km Sitting  medailleflag Kendall GRETSCH (USA) LW11.5
44'37"0
Women's 10 km Sitting  medailleflag Lidziya HRAFEYEVA (BLR) LW12
45'55"7
Women's 10 km Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (NPA) LW12
47'07"5
Women's 10 km Sitting  medailleflag Nadezhda FEDOROVA (NPA) LW12
47'21"5
Women's 10 km Sitting  medailleflag Anja WICKER (GER) LW10.5
48'06"1
Women's 10 km Sitting  medailleflag Beibei CHU (CHN) LW12
50'56"8
Women's 10 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (NPA) LW10.5
52'34"6
Women's 10 km Sitting  medailleflag Doyeon LEE (KOR) LW12
53'51"1
Women's 10 km Sitting  medailleflag Yuyu NAN (CHN) LW11
54'07"4
Women's 10 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
DNF
Women's 10 km Standing  medailleflag Ekaterina RUMYANTSEVA (NPA) LW5/7
34'10"0
Women's 10 km Standing  medailleflag Anna MILENINA (NPA) LW8
35'30"0
Women's 10 km Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
36'23"6
Women's 10 km Standing  medailleflag Iryna BUI (UKR) LW8
39'12"5
Women's 10 km Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
39'42"0
Women's 10 km Standing  medailleflag Natalia BRATIUK (NPA) LW8
39'57"5
Women's 10 km Standing  medailleflag Bohdana KONASHUK (UKR) LW8
40'38"1
Women's 10 km Standing  medailleflag Iweta FARON (POL) LW8
42'22"8
Women's 10 km Standing  medailleflag Momoko DEKIJIMA (JPN) LW6
45'45"5
Women's 10 km Standing  medailleflag Iuliia MIKHEEVA (NPA) LW8
46'39"8
Women's 10 km Standing  medailleflag Yurika ABE (JPN) LW6
47'22"5
Women's 10 km Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA-BAUMAN (UKR) LW6
DNF
Women's 10 km Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Vitaliy KAZAKOV (guide)
37'58"9
Women's 10 km Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (NPA) B2 Alexey IVANOV (guide)
40'12"4
Women's 10 km Visual impaired  medailleflag Clara KLUG (GER) B1 Martin HARTL (guide)
42'01"6
Women's 10 km Visual impaired  medailleflag Olha PRYLUTSKA (UKR) B2 Borys BABAR (guide)
42'15"8
Women's 10 km Visual impaired  medailleflag Marina GALITSYNA (NPA) B1 Maksim PIROGOV (guide)
47'37"5
Women's 10 km Visual impaired  medailleflag Ekaterina MOSHKOVSKAIA (NPA) B2 Artem NORIN (guide)
DNF
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
49'41"2
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
50'00"0
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Lidziya HRAFEYEVA (BLR) LW12
50'57"0
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (NPA) LW12
51'53"1
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Irina GULIAEVA (NPA) LW12
52'15"5
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Marta ZAINULLINA (NPA) LW12
55'39"6
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Maria IOVLEVA (NPA) LW12
57'12"2
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Kendall GRETSCH (USA) LW11.5
57'52"0
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Anja WICKER (GER) LW10.5
58'15"0
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (NPA) LW10.5
1h00'33"8
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Doyeon LEE (KOR) LW12
1h02'27"3
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Beibei CHU (CHN) LW12
1h02'30"9
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Nonno NITTA (JPN) LW10.5
1h05'49"0
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Sini PYY (FIN) LW11
1h06'35"9
Women's 12.5 km Sitting  medailleflag Yuyu NAN (CHN) LW11
1h07'26"6
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Anna MILENINA (NPA) LW8
38'56"8
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Ekaterina RUMYANTSEVA (NPA) LW5/7
39'00"6
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
41'20"7
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Iryna BUI (UKR) LW8
41'24"4
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Bohdana KONASHUK (UKR) LW8
42'27"5
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Natalia BRATIUK (NPA) LW8
43'07"9
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Emily YOUNG (CAN) LW6
43'18"5
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Iuliia MIKHEEVA (NPA) LW8
45'39"5
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Momoko DEKIJIMA (JPN) LW6
46'01"5
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
46'11"4
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA-BAUMAN (UKR) LW6
46'18"3
Women's 12.5 km Standing  medailleflag Iweta FARON (POL) LW8
51'11"9
Women's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (NPA) B2 Alexey IVANOV (guide)
37'42"6
Women's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Vitaliy KAZAKOV (guide)
40'31"1
Women's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Clara KLUG (GER) B1 Martin HARTL (guide)
41'05"9
Women's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Olha PRYLUTSKA (UKR) B2 Borys BABAR (guide)
42'51"2
Women's 12.5 km Visual impaired  medailleflag Ekaterina OSHKOVSKAIA (NPA) B2 Artem NORIN (guide)
56'21"5
Women's 6 km Sitting  medailleflag Kendall GRETSCH (USA) LW11.5
21'52"0
Women's 6 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
22'14"8
Women's 6 km Sitting  medailleflag Lidziya HRAFEYEVA (BLR) LW12
22'16"3
Women's 6 km Sitting  medailleflag Irina GULIAEVA (NPA) LW12
22'22"4
Women's 6 km Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (NPA) LW12
22'41"1
Women's 6 km Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
23'04"7
Women's 6 km Sitting  medailleflag Marta ZAINULLINA (NPA) LW12
23'12"0
Women's 6 km Sitting  medailleflag Beibei CHU (CHN) LW12
24'23"4
Women's 6 km Sitting  medailleflag Anja WICKER (GER) LW10.5
24'51"8
Women's 6 km Sitting  medailleflag Nadezhda FEDOROVA (NPA) LW12
24'54"4
Women's 6 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (NPA) LW10.5
25'42"7
Women's 6 km Sitting  medailleflag Doyeon LEE (KOR) LW12
26'11"3
Women's 6 km Sitting  medailleflag Nonno NITTA (JPN) LW10.5
27'30"2
Women's 6 km Sitting  medailleflag Joy RONDEAU (USA) LW11.5
27'49"4
Women's 6 km Sitting  medailleflag Yuyu NAN (CHN) LW11
28'15"6
Women's 6 km Sitting  medailleflag Sini PYY (FIN) LW11
DNF
Women's 6 km Standing  medailleflag Ekaterina RUMYANTSEVA (NPA) LW5/7
17'06"1
Women's 6 km Standing  medailleflag Anna MILENINA (NPA) LW8
17'21"8
Women's 6 km Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
17'44"4
Women's 6 km Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA-BAUMAN (UKR) LW6
17'57"0
Women's 6 km Standing  medailleflag Vilde NILSEN (NOR) LW4
18'43"3
Women's 6 km Standing  medailleflag Iryna BUI (UKR) LW8
19'00"4
Women's 6 km Standing  medailleflag Emily YOUNG (CAN) LW6
19'08"2
Women's 6 km Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
19'22"6
Women's 6 km Standing  medailleflag Yurika ABE (JPN) LW6
19'31"9
Women's 6 km Standing  medailleflag Bohdana KONASHUK (UKR) LW8
19'32"8
Women's 6 km Standing  medailleflag Natalia BRATIUK (NPA) LW8
20'00"6
Women's 6 km Standing  medailleflag Larysa VARONA (BLR) LW8
20'19"8
Women's 6 km Standing  medailleflag Momoko DEKIJIMA (JPN) LW6
20'54"5
Women's 6 km Standing  medailleflag Iuliia MIKHEEVA (NPA) LW8
21'54"2
Women's 6 km Standing  medailleflag Iweta FARON (POL) LW8
23'41"1
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (NPA) B2 Alexey IVANOV (guide)
18'48"3
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Vitaliy KAZAKOV (guide)
19'26"4
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Sviatlana SAKHANENKA (BLR) B2 Raman YASHCHANKA (guide)
20'28"2
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Olha PRYLUTSKA (UKR) B2 Borys BABAR (guide)
21'17"5
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Marina GALITSYNA (NPA) B1 Maksim PIROGOV (guide)
21'17"8
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Clara KLUG (GER) B1 Martin HARTL (guide)
21'35"7
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Vivian HOSCH (GER) B1 Florian SCHILLINGER (guide)
21'50"1
Women's 6 km Visual impaired  medailleflag Ekaterina MOSHKOVSKAIA (NPA) B2 Artem NORIN (guide)
24'24"2

ICE SLEDGE HOCKEY

Men's    Teammedailleflag United States of America
Men's    Teammedailleflag Canada
Men's    Teammedailleflag Republic of Korea
Men's    Teammedailleflag Italy

Skiing Alpine

Men's Downhill Sitting  medailleflag Andrew KURKA (USA) LW12-1
1'24"11
Men's Downhill Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
1'25"75
Men's Downhill Sitting  medailleflag Corey PETERS (NZL) LW12-1
1'26"01
Men's Downhill Sitting  medailleflag Yohann TABERLET (FRA) LW12-1
1'26"23
Men's Downhill Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
1'26"66
Men's Downhill Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
1'26"82
Men's Downhill Sitting  medailleflag Jesper PEDERSEN (NOR) LW11
1'26"82
Men's Downhill Sitting  medailleflag Kurt OATWAY (CAN) LW12-1
1'27"50
Men's Downhill Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
1'27"53
Men's Downhill Sitting  medailleflag Georg KREITER (GER) LW10-1
1'28"23
Men's Downhill Sitting  medailleflag Sam TAIT (AUS) LW11
1'28"56
Men's Downhill Sitting  medailleflag Sang Min HAN (KOR) LW12-1
1'30"61
Men's Downhill Sitting  medailleflag Nicolas BISQUERTT HUDSON (CHI) LW10-2
1'31"08
Men's Downhill Sitting  medailleflag Niels DE LANGEN (NED) LW12-2
1'31"40
Men's Downhill Sitting  medailleflag Igor SIKORSKI (POL) LW11
1'31"69
Men's Downhill Sitting  medailleflag Chi Won LEE (KOR) LW11
1'31"78
Men's Downhill Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
1'32"20
Men's Downhill Sitting  medailleflag Stephen LAWLER (USA) LW12-1
1'32"82
Men's Downhill Sitting  medailleflag Pavel BAMBOUSEK (CZE) LW12-1
1'33"46
Men's Downhill Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
1'34"27
Men's Downhill Sitting  medailleflag Mark SOYER (AUS) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Arly Aristides VELASQUEZ PENALOZA (MEX) LW10-1
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Jeroen KAMPSCHREUR (NED) LW12-2
DNF
Men's Downhill Sitting  medailleflag Christoph KUNZ (SUI) LW10-1
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Theo GMUR (SUI) LW9-1
1'25"45
Men's Downhill Standing  medailleflag Arthur BAUCHET (FRA) LW3
1'26"29
Men's Downhill Standing  medailleflag Markus SALCHER (AUT) LW9-1
1'26"39
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexis GUIMOND (CAN) LW9-1
1'27"09
Men's Downhill Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
1'27"52
Men's Downhill Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
1'28"53
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (NPA) LW6/8-2
1'28"68
Men's Downhill Standing  medailleflag Robin CUCHE (SUI) LW9-2
1'29"28
Men's Downhill Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
1'29"77
Men's Downhill Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
1'29"85
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (NPA) LW6/8-2
1'30"41
Men's Downhill Standing  medailleflag Nico PAJANTSCHITSCH (AUT) LW6/8-2
1'30"50
Men's Downhill Standing  medailleflag Santeri KIIVERI (FIN) LW6/8-1
1'30"64
Men's Downhill Standing  medailleflag Jordan BROISIN (FRA) LW4
1'30"74
Men's Downhill Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
1'31"23
Men's Downhill Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
1'31"82
Men's Downhill Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
1'32"81
Men's Downhill Standing  medailleflag Andrew HARAGHEY (USA) LW1
1'32"84
Men's Downhill Standing  medailleflag Jeffrey STUUT (NED) LW3
1'33"14
Men's Downhill Standing  medailleflag Chris LLOYD (GBR) LW9-1
1'34"00
Men's Downhill Standing  medailleflag Davide BENDOTTI (ITA) LW2
1'34"69
Men's Downhill Standing  medailleflag Jonty O'CALLAGHAN (AUS) LW9-1
1'34"86
Men's Downhill Standing  medailleflag Alexey MIKUSHIN (NPA) LW6/8-1
1'35"67
Men's Downhill Standing  medailleflag Tomas VAVERKA (CZE) LW9-2
1'37"83
Men's Downhill Standing  medailleflag Roger PUIG DAVI (AND) LW9-2
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
DNF
Men's Downhill Standing  medailleflag Miroslav LIDINSKY (CZE) LW4
DNF
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Jack Leitch (guide)
1'23"93
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Branislav BROZMAN (guide)
1'25"35
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Giacomo BERTAGNOLLI (ITA) B3 Fabrizio Casal (guide)
1'26"46
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
1'27"40
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (NPA) B2 German AGRANOVSKII (guide)
1'30"72
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
1'31"21
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Kevin BURTON (USA) B2 Brandon ASHBY (guide)
1'31"35
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
1'38"25
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
DNF
Men's Downhill Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
DNF
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Jesper PEDERSEN (NOR) LW11
2'13"45
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Tyler WALKER (USA) LW12-1
2'13"79
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Igor SIKORSKI (POL) LW11
2'15"90
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
2'17"80
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
2'18"12
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Christoph KUNZ (SUI) LW10-1
2'18"16
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
2'18"92
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Rene DE SILVESTRO (ITA) LW12-1
2'19"11
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Markus GFATTERHOFER (AUT) LW10-1
2'19"78
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Corey PETERS (NZL) LW12-1
2'20"23
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Sang Min HAN (KOR) LW12-1
2'21"31
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Kurt OATWAY (CAN) LW12-1
2'22"41
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
2'23"23
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Alex CAIRNS (CAN) LW12-1
2'23"52
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
2'26"09
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Murat PELIT (SUI) LW11
2'27"95
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Sam TAIT (AUS) LW11
2'28"28
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Mark SOYER (AUS) LW11
2'29"94
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Simon WALLNER (AUT) LW10-1
2'30"51
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Nicolas BISQUERTT HUDSON (CHI) LW10-2
DNF
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Diego Primero SEGUEL MORENO (CHI) LW12-1
DNF
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Jasmin BAMBUR (USA) LW11
DNF
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Stephen LAWLER (USA) LW12-1
DNF
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
DNF
Men's Giant slalom Sitting  medailleflag Chi Won LEE (KOR) LW11
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Theo GMUR (SUI) LW9-1
2'12"47
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (NPA) LW6/8-2
2'13"49
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Alexis GUIMOND (CAN) LW9-1
2'13"67
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
2'14"80
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Markus SALCHER (AUT) LW9-1
2'15"65
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Santeri KIIVERI (FIN) LW6/8-1
2'16"26
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Thomas WALSH (USA) LW4
2'16"31
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
2'16"47
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
2'18"46
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
2'19"47
Men's Giant slalom Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
2'19"81
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Jeffrey STUUT (NED) LW3
2'21"17
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
2'21"24
Men's Giant slalom Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
2'21"30
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (NPA) LW6/8-2
2'21"94
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Aron LINDSTROEM (SWE) LW6/8-2
2'25"16
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Alexey MIKUSHIN (NPA) LW6/8-1
2'25"42
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
2'26"38
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Davide BENDOTTI (ITA) LW2
2'26"82
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Hilmar ORVARSSON (ISL) LW2
2'29"82
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Kohei TAKAHASHI (JPN) LW9-2
2'31"64
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Tomas VAVERKA (CZE) LW9-2
2'31"78
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Jonty O'CALLAGHAN (AUS) LW9-1
2'32"22
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Connor HOGAN (USA) LW9-1
2'32"47
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Miroslav LIDINSKY (CZE) LW4
2'41"06
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Lovro DOKIC (CRO) LW6/8-2
2'48"39
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Julio Andres SOTO UGALDE (CHI) LW2
2'53"75
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Sergey ALEXANDROV (NPA) LW3
2'54"03
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Spencer WOOD (USA) LW4
2'55"31
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Mehmet CEKIC (TUR) LW4
2'55"74
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Nico PAJANTSCHITSCH (AUT) LW6/8-2
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Santiago VEGA (CHI) LW4
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Tyler CARTER (USA) LW4
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Arthur BAUCHET (FRA) LW3
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Robin CUCHE (SUI) LW9-2
DNF
Men's Giant slalom Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
DNS
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Giacomo BERTAGNOLLI (ITA) B3 Fabrizio Casal (guide)
2'10"51
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Branislav BROZMAN (guide)
2'15"59
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Jack Leitch (guide)
2'17"51
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
2'17"67
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Marek KUBACKA (SVK) B1 Maria ZATOVICOVA (guide)
2'18"93
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (NPA) B2 Evgeny GEROEV (guide)
2'20"22
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
2'20"34
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (NPA) B2 German AGRANOVSKII (guide)
2'21"39
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Gernot MORGENFURT (AUT) B2 Christoph Peter GMEINER (guide)
2'25"37
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
2'26"43
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Patrick JENSEN (AUS) B2 Lara FALK (guide)
2'32"16
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Tadeas KRIZ (CZE) B3 Radim NEVRLY (guide)
2'32"48
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Mingyu HWANG (KOR) B2 YU Jea Hyung (guide)
2'37"08
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Shaun PIANTA (AUS) B3 Jeremy O'SULLIVAN (guide)
2'47"85
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Zsolt BALOGH (HUN) B1 Bence BOCSI (guide)
2'53"27
Men's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Damir MIZDRAK (CRO) B3 Luka DEBELJAK (guide)
2'55"23
Men's Slalom Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
1'39"82
Men's Slalom Sitting  medailleflag Tyler WALKER (USA) LW12-1
1'40"55
Men's Slalom Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
1'42"03
Men's Slalom Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
1'42"28
Men's Slalom Sitting  medailleflag Jesper PEDERSEN (NOR) LW11
1'42"29
Men's Slalom Sitting  medailleflag Igor SIKORSKI (POL) LW11
1'43"14
Men's Slalom Sitting  medailleflag Rene DE SILVESTRO (ITA) LW12-1
1'45"40
Men's Slalom Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
1'49"82
Men's Slalom Sitting  medailleflag Nicolas BISQUERTT HUDSON (CHI) LW10-2
1'54"62
Men's Slalom Sitting  medailleflag Alex CAIRNS (CAN) LW12-1
1'56"94
Men's Slalom Sitting  medailleflag Enrique PLANTEY (ARG) LW11
1'59"11
Men's Slalom Sitting  medailleflag Jernej SLIVNIK (SLO) LW12-1
1'59"13
Men's Slalom Sitting  medailleflag Murat PELIT (SUI) LW11
2'06"92
Men's Slalom Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
2'09"87
Men's Slalom Sitting  medailleflag Jeroen KAMPSCHREUR (NED) LW12-2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
1'36"11
Men's Slalom Standing  medailleflag Arthur BAUCHET (FRA) LW3
1'36"50
Men's Slalom Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
1'37"37
Men's Slalom Standing  medailleflag Santeri KIIVERI (FIN) LW6/8-1
1'39"75
Men's Slalom Standing  medailleflag Thomas WALSH (USA) LW4
1'42"20
Men's Slalom Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
1'42"32
Men's Slalom Standing  medailleflag Aron LINDSTROEM (SWE) LW6/8-2
1'42"95
Men's Slalom Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (NPA) LW6/8-2
1'43"52
Men's Slalom Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
1'43"93
Men's Slalom Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
1'44"41
Men's Slalom Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
1'46"23
Men's Slalom Standing  medailleflag Davide BENDOTTI (ITA) LW2
1'47"48
Men's Slalom Standing  medailleflag Hilmar ORVARSSON (ISL) LW2
1'50"59
Men's Slalom Standing  medailleflag Jordan BROISIN (FRA) LW4
1'50"66
Men's Slalom Standing  medailleflag Jasper BALCAEN (BEL) LW9-1
1'53"94
Men's Slalom Standing  medailleflag Alexey MIKUSHIN (NPA) LW6/8-1
1'57"48
Men's Slalom Standing  medailleflag Kohei TAKAHASHI (JPN) LW9-2
1'58"37
Men's Slalom Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
1'58"63
Men's Slalom Standing  medailleflag Tyler CARTER (USA) LW4
2'03"30
Men's Slalom Standing  medailleflag Miroslav LIDINSKY (CZE) LW4
2'04"43
Men's Slalom Standing  medailleflag Roger PUIG DAVI (AND) LW9-2
2'04"43
Men's Slalom Standing  medailleflag Connor HOGAN (USA) LW9-1
2'10"17
Men's Slalom Standing  medailleflag Lovro DOKIC (CRO) LW6/8-2
2'11"25
Men's Slalom Standing  medailleflag Sergey ALEXANDROV (NPA) LW3
2'16"36
Men's Slalom Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Spencer WOOD (USA) LW4
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Mehmet CEKIC (TUR) LW4
DNF
Men's Slalom Standing  medailleflag Connor HOGAN (USA) LW9-1
DNS
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Giacomo BERTAGNOLLI (ITA) B3 Fabrizio Casal (guide)
1'36"12
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Branislav BROZMAN (guide)
1'37"54
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (NPA) B2 Evgeny GEROEV (guide)
1'38"02
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Jack Leitch (guide)
1'38"39
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Gernot MORGENFURT (AUT) B2 Christoph Peter GMEINER (guide)
1'41"61
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
1'44"13
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Marek KUBACKA (SVK) B1 Maria ZATOVICOVA (guide)
1'48"12
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
1'57"28
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Damir MIZDRAK (CRO) B3 Luka DEBELJAK (guide)
2'01"32
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Kevin BURTON (USA) B2 Brandon ASHBY (guide)
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Mingyu HWANG (KOR) B2 YU Jea Hyung (guide)
DNF
Men's Slalom Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
DSQ
Men's Super combined Sitting  medailleflag Jeroen KAMPSCHREUR (NED) LW12-2
2'11"59
Men's Super combined Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
2'12"91
Men's Super combined Sitting  medailleflag Jesper PEDERSEN (NOR) LW11
2'13"74
Men's Super combined Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
2'15"67
Men's Super combined Sitting  medailleflag Yohann TABERLET (FRA) LW12-1
2'16"70
Men's Super combined Sitting  medailleflag Josh ELLIOTT (USA) LW12-2
2'17"68
Men's Super combined Sitting  medailleflag Andrew KURKA (USA) LW12-1
2'17"73
Men's Super combined Sitting  medailleflag Niels DE LANGEN (NED) LW12-2
2'18"34
Men's Super combined Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
2'20"72
Men's Super combined Sitting  medailleflag Christoph KUNZ (SUI) LW10-1
2'22"14
Men's Super combined Sitting  medailleflag Sang Min HAN (KOR) LW12-1
2'23"72
Men's Super combined Sitting  medailleflag Jasmin BAMBUR (USA) LW11
2'25"22
Men's Super combined Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
2'30"93
Men's Super combined Sitting  medailleflag Pavel BAMBOUSEK (CZE) LW12-1
2'37"47
Men's Super combined Sitting  medailleflag Georg KREITER (GER) LW10-1
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Enrique PLANTEY (ARG) LW11
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Mark SOYER (AUS) LW11
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Tyler WALKER (USA) LW12-1
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Rene DE SILVESTRO (ITA) LW12-1
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Chi Won LEE (KOR) LW11
DNF
Men's Super combined Sitting  medailleflag Simon WALLNER (AUT) LW10-1
DSQ
Men's Super combined Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
DSQ
Men's Super combined Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (NPA) LW6/8-2
2'10"56
Men's Super combined Standing  medailleflag Arthur BAUCHET (FRA) LW3
2'10"88
Men's Super combined Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
2'15"32
Men's Super combined Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
2'16"55
Men's Super combined Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
2'16"90
Men's Super combined Standing  medailleflag Santeri KIIVERI (FIN) LW6/8-1
2'17"78
Men's Super combined Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
2'18"50
Men's Super combined Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
2'18"54
Men's Super combined Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
2'18"66
Men's Super combined Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
2'19"96
Men's Super combined Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
2'20"28
Men's Super combined Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
2'21"85
Men's Super combined Standing  medailleflag Alexey MIKUSHIN (NPA) LW6/8-1
2'28"96
Men's Super combined Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
2'34"99
Men's Super combined Standing  medailleflag Tomas VAVERKA (CZE) LW9-2
2'37"77
Men's Super combined Standing  medailleflag Thomas GROCHAR (AUT) LW2
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Thomas WALSH (USA) LW4
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Jordan BROISIN (FRA) LW4
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Jeffrey STUUT (NED) LW3
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Aron LINDSTROEM (SWE) LW6/8-2
DNF
Men's Super combined Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
DNF
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
2'14"22
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
2'15"13
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (NPA) B2 Evgeny GEROEV (guide)
2'17"10
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Gernot MORGENFURT (AUT) B2 Christoph Peter GMEINER (guide)
2'20"46
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Kevin BURTON (USA) B2 Brandon ASHBY (guide)
2'22"36
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
2'26"95
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
2'27"64
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
2'28"71
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (NPA) B2 German AGRANOVSKII (guide)
DNF
Men's Super combined Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Branislav BROZMAN (guide)
DSQ
Men's Super-G Sitting  medailleflag Kurt OATWAY (CAN) LW12-1
1'25"83
Men's Super-G Sitting  medailleflag Andrew KURKA (USA) LW12-1
1'26"89
Men's Super-G Sitting  medailleflag Frederic FRANCOIS (FRA) LW11
1'26"98
Men's Super-G Sitting  medailleflag Jesper PEDERSEN (NOR) LW11
1'27"10
Men's Super-G Sitting  medailleflag Akira KANO (JPN) LW11
1'27"45
Men's Super-G Sitting  medailleflag Yohann TABERLET (FRA) LW12-1
1'27"46
Men's Super-G Sitting  medailleflag Jeroen KAMPSCHREUR (NED) LW12-2
1'27"63
Men's Super-G Sitting  medailleflag Taiki MORII (JPN) LW11
1'27"70
Men's Super-G Sitting  medailleflag Roman RABL (AUT) LW12-1
1'28"14
Men's Super-G Sitting  medailleflag Igor SIKORSKI (POL) LW11
1'28"41
Men's Super-G Sitting  medailleflag Corey PETERS (NZL) LW12-1
1'28"80
Men's Super-G Sitting  medailleflag Tyler WALKER (USA) LW12-1
1'29"10
Men's Super-G Sitting  medailleflag Takeshi SUZUKI (JPN) LW12-2
1'29"41
Men's Super-G Sitting  medailleflag Niels DE LANGEN (NED) LW12-2
1'29"85
Men's Super-G Sitting  medailleflag Sang Min HAN (KOR) LW12-1
1'30"90
Men's Super-G Sitting  medailleflag Mark SOYER (AUS) LW11
1'32"32
Men's Super-G Sitting  medailleflag Arly Aristides VELASQUEZ PENALOZA (MEX) LW10-1
1'32"67
Men's Super-G Sitting  medailleflag Chi Won LEE (KOR) LW11
1'33"35
Men's Super-G Sitting  medailleflag Dino SOKOLOVIC (CRO) LW12-2
1'33"48
Men's Super-G Sitting  medailleflag Pavel BAMBOUSEK (CZE) LW12-1
1'34"52
Men's Super-G Sitting  medailleflag Thomas NOLTE (GER) LW11
1'35"40
Men's Super-G Sitting  medailleflag Stephen LAWLER (USA) LW12-1
1'38"33
Men's Super-G Sitting  medailleflag Georg KREITER (GER) LW10-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Christoph KUNZ (SUI) LW10-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Murat PELIT (SUI) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Rene DE SILVESTRO (ITA) LW12-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Jasmin BAMBUR (USA) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Simon WALLNER (AUT) LW10-1
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Kenji NATSUME (JPN) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Josh ELLIOTT (USA) LW12-2
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Nicolas BISQUERTT HUDSON (CHI) LW10-2
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Enrique PLANTEY (ARG) LW11
DNF
Men's Super-G Sitting  medailleflag Sam TAIT (AUS) LW11
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Theo GMUR (SUI) LW9-1
1'24"83
Men's Super-G Standing  medailleflag Arthur BAUCHET (FRA) LW3
1'26"64
Men's Super-G Standing  medailleflag Markus SALCHER (AUT) LW9-1
1'27"89
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexis GUIMOND (CAN) LW9-1
1'28"01
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexey BUGAEV (NPA) LW6/8-2
1'28"47
Men's Super-G Standing  medailleflag Martin FRANCE (SVK) LW9-1
1'28"66
Men's Super-G Standing  medailleflag Kirk SCHORNSTEIN (CAN) LW6/8-1
1'29"28
Men's Super-G Standing  medailleflag Braydon LUSCOMBE (CAN) LW2
1'29"39
Men's Super-G Standing  medailleflag Thomas PFYL (SUI) LW9-2
1'29"40
Men's Super-G Standing  medailleflag Adam HALL (NZL) LW1
1'29"86
Men's Super-G Standing  medailleflag Santeri KIIVERI (FIN) LW6/8-1
1'30"03
Men's Super-G Standing  medailleflag Mitchell GOURLEY (AUS) LW6/8-2
1'30"34
Men's Super-G Standing  medailleflag Thomas WALSH (USA) LW4
1'30"38
Men's Super-G Standing  medailleflag Thomas GROCHAR (AUT) LW2
1'30"89
Men's Super-G Standing  medailleflag Hiraku MISAWA (JPN) LW2
1'31"04
Men's Super-G Standing  medailleflag Jeffrey STUUT (NED) LW3
1'31"08
Men's Super-G Standing  medailleflag James STANTON (USA) LW4
1'31"31
Men's Super-G Standing  medailleflag Aron LINDSTROEM (SWE) LW6/8-2
1'31"77
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexander ALYABYEV (NPA) LW6/8-2
1'31"83
Men's Super-G Standing  medailleflag Jordan BROISIN (FRA) LW4
1'32"57
Men's Super-G Standing  medailleflag Michael BRUEGGER (SUI) LW4
1'32"82
Men's Super-G Standing  medailleflag James WHITLEY (GBR) LW5/7-3
1'32"96
Men's Super-G Standing  medailleflag Roger PUIG DAVI (AND) LW9-2
1'32"97
Men's Super-G Standing  medailleflag Andrew HARAGHEY (USA) LW1
1'34"19
Men's Super-G Standing  medailleflag Chris LLOYD (GBR) LW9-1
1'34"43
Men's Super-G Standing  medailleflag Alexey MIKUSHIN (NPA) LW6/8-1
1'34"76
Men's Super-G Standing  medailleflag Gakuta KOIKE (JPN) LW6/8-2
1'35"12
Men's Super-G Standing  medailleflag Davide BENDOTTI (ITA) LW2
1'35"75
Men's Super-G Standing  medailleflag Tomas VAVERKA (CZE) LW9-2
1'36"22
Men's Super-G Standing  medailleflag Miroslav LIDINSKY (CZE) LW4
1'39"26
Men's Super-G Standing  medailleflag Robin CUCHE (SUI) LW9-2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Nico PAJANTSCHITSCH (AUT) LW6/8-2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Martin WUERZ (AUT) LW6/8-2
DNF
Men's Super-G Standing  medailleflag Jonty O'CALLAGHAN (AUS) LW9-1
DNF
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Jakub KRAKO (SVK) B2 Branislav BROZMAN (guide)
1'26"11
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Giacomo BERTAGNOLLI (ITA) B3 Fabrizio Casal (guide)
1'26"29
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Miroslav HARAUS (SVK) B2 Maros HUDIK (guide)
1'26"66
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Yon SANTACANA MAIZTEGUI (ESP) B2 Miguel GALINDO GARCES (guide)
1'29"01
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Ivan FRANTSEV (NPA) B2 German AGRANOVSKII (guide)
1'29"30
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Valerii REDKOZUBOV (NPA) B2 Evgeny GEROEV (guide)
1'31"26
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Marek KUBACKA (SVK) B1 Maria ZATOVICOVA (guide)
1'31"97
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Gernot MORGENFURT (AUT) B2 Christoph Peter GMEINER (guide)
1'32"14
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Kevin BURTON (USA) B2 Brandon ASHBY (guide)
1'32"42
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Patrik HETMER (CZE) B2 Miroslav MACALA (guide)
1'35"05
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Mark BATHUM (USA) B2 Cade YAMAMOTO (guide)
1'35"97
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Maciej KREZEL (POL) B3 Anna OGARZYNSKA (guide)
1'38"14
Men's Super-G Visual impaired  medailleflag Mac MARCOUX (CAN) B3 Jack Leitch (guide)
DNF
Women's Downhill Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
1'33"26
Women's Downhill Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW10-2
1'34"75
Women's Downhill Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
1'35"80
Women's Downhill Sitting  medailleflag Victoria PENDERGAST (AUS) LW12-1
1'44"14
Women's Downhill Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
DNF
Women's Downhill Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
DNF
Women's Downhill Sitting  medailleflag Stephani VICTOR (USA) LW12-2
DNF
Women's Downhill Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
1'30"30
Women's Downhill Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
1'32"53
Women's Downhill Standing  medailleflag Mollie JEPSEN (CAN) LW6/8-2
1'34"60
Women's Downhill Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
1'35"21
Women's Downhill Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (NPA) LW6/8-2
1'36"12
Women's Downhill Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
1'38"87
Women's Downhill Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
1'39"38
Women's Downhill Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
1'40"64
Women's Downhill Standing  medailleflag Mel PEMBLE (CAN) LW9-2
1'42"22
Women's Downhill Standing  medailleflag Frederique TURGEON (CAN) LW2
DNF
Women's Downhill Standing  medailleflag Ally KUNKEL (USA) LW6/8-2
DNF
Women's Downhill Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
DNF
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
1'29"72
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Brett Wild (guide)
1'30"58
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Eleonor SANA (BEL) B2 Chloe Sana (guide)
1'31"60
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Noemi Ewa RISTAU (GER) B2 Lucien Gerkau (guide)
1'33"33
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Christian Geiger (guide)
1'35"40
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
DNF
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Menna FITZPATRICK (GBR) B2 Jennifer KEHOE (guide)
DNF
Women's Downhill Visual impaired  medailleflag Anna PESKOVA (CZE) B2 Michaela Hubacova (guide)
DNF
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW10-2
2'26"53
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Linda VAN IMPELEN (NED) LW11
2'29"24
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
2'29"30
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Stephani VICTOR (USA) LW12-2
2'30"53
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
2'30"97
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
2'31"77
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
2'31"85
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Victoria PENDERGAST (AUS) LW12-1
2'41"37
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Sitong LIU (CHN) LW12-2
2'46"99
Women's Giant slalom Sitting  medailleflag Heike EDER (AUT) LW12-1
DNF
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
2'22"92
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
2'25"18
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Mollie JEPSEN (CAN) LW6/8-2
2'25"72
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
2'29"26
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
2'31"06
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Anna-Maria RIEDER (GER) LW9-1
2'31"29
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (NPA) LW6/8-2
2'31"76
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Ally KUNKEL (USA) LW6/8-2
2'34"58
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Frederique TURGEON (CAN) LW2
2'36"94
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
2'37"43
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Mel PEMBLE (CAN) LW9-2
2'41"36
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
2'42"11
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Ammi HONDO (JPN) LW6/8-2
2'45"38
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Anastasia KHOROSHEVA (NPA) LW9-2
2'47"52
Women's Giant slalom Standing  medailleflag Ilma KAZAZIC (BIH) LW3
3'03"05
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
2'23"00
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Menna FITZPATRICK (GBR) B2 Jennifer KEHOE (guide)
2'28"34
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Christian Geiger (guide)
2'28"81
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Noemi Ewa RISTAU (GER) B2 Lucien Gerkau (guide)
2'31"93
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Gary SMITH (guide)
2'32"79
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Eleonor SANA (BEL) B2 Chloe Sana (guide)
2'33"89
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Brett Wild (guide)
2'34"52
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
2'37"29
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Jae Rim YANG (KOR) B2 KO Un So Ri (guide)
2'38"42
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Staci MANNELLA (USA) B3 Sadie DE BAUN (guide)
2'40"01
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTSEVA (NPA) B3 Semen PLIASKIN (guide)
2'50"33
Women's Giant slalom Visual impaired  medailleflag Eva GOLUZA (CRO) B3 Ana ZIGMAN (guide)
2'58"13
Women's Slalom Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
1'55"82
Women's Slalom Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW10-2
2'01"19
Women's Slalom Sitting  medailleflag Heike EDER (AUT) LW12-1
2'04"85
Women's Slalom Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
2'05"18
Women's Slalom Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
2'15"22
Women's Slalom Sitting  medailleflag Sitong LIU (CHN) LW12-2
2'45"14
Women's Slalom Sitting  medailleflag Stephani VICTOR (USA) LW12-2
DNF
Women's Slalom Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
DNF
Women's Slalom Sitting  medailleflag Linda VAN IMPELEN (NED) LW11
DSQ
Women's Slalom Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
1'55"46
Women's Slalom Standing  medailleflag Mollie JEPSEN (CAN) LW6/8-2
1'59"59
Women's Slalom Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
2'00"08
Women's Slalom Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (NPA) LW6/8-2
2'01"36
Women's Slalom Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
2'03"18
Women's Slalom Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
2'03"56
Women's Slalom Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
2'03"84
Women's Slalom Standing  medailleflag Ammi HONDO (JPN) LW6/8-2
2'13"89
Women's Slalom Standing  medailleflag Anastasia KHOROSHEVA (NPA) LW9-2
2'15"32
Women's Slalom Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
2'15"61
Women's Slalom Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
2'25"38
Women's Slalom Standing  medailleflag Ilma KAZAZIC (BIH) LW3
2'50"96
Women's Slalom Standing  medailleflag Frederique TURGEON (CAN) LW2
DNF
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Menna FITZPATRICK (GBR) B2 Jennifer KEHOE (guide)
1'51"80
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
1'52"46
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Brett Wild (guide)
1'53"39
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Christian Geiger (guide)
1'55"07
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Noemi Ewa RISTAU (GER) B2 Lucien Gerkau (guide)
1'56"21
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Gary SMITH (guide)
1'58"57
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Jae Rim YANG (KOR) B2 KO Un So Ri (guide)
2'02"63
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Eleonor SANA (BEL) B2 Chloe Sana (guide)
2'05"63
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Staci MANNELLA (USA) B3 Sadie DE BAUN (guide)
2'07"13
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Aleksandra FRANTSEVA (NPA) B3 Semen PLIASKIN (guide)
2'08"73
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Eva GOLUZA (CRO) B3 Ana ZIGMAN (guide)
DNF
Women's Slalom Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
DSQ
Women's Super combined Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
2'27"59
Women's Super combined Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
2'30"11
Women's Super combined Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW10-2
2'30"25
Women's Super combined Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
2'35"74
Women's Super combined Sitting  medailleflag Linda VAN IMPELEN (NED) LW11
2'42"92
Women's Super combined Sitting  medailleflag Stephani VICTOR (USA) LW12-2
2'45"86
Women's Super combined Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
DNF
Women's Super combined Sitting  medailleflag Victoria PENDERGAST (AUS) LW12-1
DNS
Women's Super combined Standing  medailleflag Mollie JEPSEN (CAN) LW6/8-2
2'32"70
Women's Super combined Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
2'33"07
Women's Super combined Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
2'36"08
Women's Super combined Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (NPA) LW6/8-2
2'37"22
Women's Super combined Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
2'37"75
Women's Super combined Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
2'41"93
Women's Super combined Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
2'43"32
Women's Super combined Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
2'49"32
Women's Super combined Standing  medailleflag Mel PEMBLE (CAN) LW9-2
2'50"13
Women's Super combined Standing  medailleflag Ammi HONDO (JPN) LW6/8-2
2'55"19
Women's Super combined Standing  medailleflag Ally KUNKEL (USA) LW6/8-2
DNF
Women's Super combined Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
DNF
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
2'27"72
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Menna FITZPATRICK (GBR) B2 Jennifer KEHOE (guide)
2'29"00
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Christian Geiger (guide)
2'30"82
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Brett Wild (guide)
2'31"73
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Noemi Ewa RISTAU (GER) B2 Lucien Gerkau (guide)
2'33"17
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Eleonor SANA (BEL) B2 Chloe Sana (guide)
2'35"92
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Gary SMITH (guide)
2'38"08
Women's Super combined Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
2'39"53
Women's Super-G Sitting  medailleflag Anna SCHAFFELHUBER (GER) LW10-2
1'34"76
Women's Super-G Sitting  medailleflag Claudia LOESCH (AUT) LW11
1'35"71
Women's Super-G Sitting  medailleflag Momoka MURAOKA (JPN) LW10-2
1'36"10
Women's Super-G Sitting  medailleflag Anna-Lena FORSTER (GER) LW12-1
1'36"26
Women's Super-G Sitting  medailleflag Laurie STEPHENS (USA) LW12-1
1'36"98
Women's Super-G Sitting  medailleflag Stephani VICTOR (USA) LW12-2
1'40"01
Women's Super-G Sitting  medailleflag Linda VAN IMPELEN (NED) LW11
1'42"83
Women's Super-G Sitting  medailleflag Victoria PENDERGAST (AUS) LW12-1
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Marie BOCHET (FRA) LW6/8-2
1'32"83
Women's Super-G Standing  medailleflag Andrea ROTHFUSS (GER) LW6/8-2
1'33"10
Women's Super-G Standing  medailleflag Alana RAMSAY (CAN) LW9-2
1'35"20
Women's Super-G Standing  medailleflag Mollie JEPSEN (CAN) LW6/8-2
1'36"22
Women's Super-G Standing  medailleflag Mariia PAPULOVA (NPA) LW6/8-2
1'37"11
Women's Super-G Standing  medailleflag Anna JOCHEMSEN (NED) LW2
1'39"90
Women's Super-G Standing  medailleflag Ally KUNKEL (USA) LW6/8-2
1'40"74
Women's Super-G Standing  medailleflag Melanie SCHWARTZ (USA) LW2
1'42"77
Women's Super-G Standing  medailleflag Erin LATIMER (CAN) LW6/8-2
1'43"13
Women's Super-G Standing  medailleflag Stephanie JALLEN (USA) LW9-1
1'44"30
Women's Super-G Standing  medailleflag Mel PEMBLE (CAN) LW9-2
1'44"63
Women's Super-G Standing  medailleflag Petra SMARZOVA (SVK) LW6/8-2
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Ammi HONDO (JPN) LW6/8-2
DNF
Women's Super-G Standing  medailleflag Frederique TURGEON (CAN) LW2
DNF
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Henrieta FARKASOVA (SVK) B3 Natalia Subrtova (guide)
1'30"17
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Millie KNIGHT (GBR) B2 Brett Wild (guide)
1'33"76
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Menna FITZPATRICK (GBR) B2 Jennifer KEHOE (guide)
1'34"54
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Eleonor SANA (BEL) B2 Chloe Sana (guide)
1'36"00
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Melissa PERRINE (AUS) B2 Christian Geiger (guide)
1'36"96
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Danelle UMSTEAD (USA) B2 Robert Umstead (guide)
1'38"91
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Noemi Ewa RISTAU (GER) B2 Lucien Gerkau (guide)
1'39"09
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Kelly GALLAGHER (GBR) B3 Gary SMITH (guide)
1'39"75
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Jae Rim YANG (KOR) B2 KO Un So Ri (guide)
1'43"03
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Staci MANNELLA (USA) B3 Sadie DE BAUN (guide)
1'44"25
Women's Super-G Visual impaired  medailleflag Anna PESKOVA (CZE) B2 Michaela Hubacova (guide)
1'47"76

Skiing cross country

Men's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
3'31"4
Men's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Dzmitry LOBAN (BLR) LW12
3'31"4
Men's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
3'31"8
Men's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Collin CAMERON (CAN) LW11.5
3'32"1
Men's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Taras RAD (UKR) LW12
3'36"3
Men's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Eui Hyun SIN (KOR) LW12
3'38"7
Men's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Alexandr KOLYADIN (KAZ) LW4
4'19"7
Men's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Yoshihiro NITTA (JPN) LW8
4'20"5
Men's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Mark ARENDZ (CAN) LW6
4'20"8
Men's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Llkka TUOMISTO (FIN) LW8
4'20"8
Men's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Alexander EHLER (GER) LW4
4'21"7
Men's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Grygorii VOVCHYNSKYI (UKR) LW8
4'34"5
Men's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Brian MCKEEVER (CAN) B3 Russell KENNEDY (guide)
4'03"2
Men's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Robin BRYNTESSON (guide)
4'05"7
Men's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Jacob "Jake" ADICOFF (USA) B3 Sawyer KESSELHEIM (guide)
4'12"7
Men's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Eirik BYE (NOR) B3 Arvid NELSON (guide)
4'32"7
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Yoshihiro NITTA (JPN) LW8
24'06"8
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Grygorii VOVCHYNSKYI (UKR) LW8
24'15"5
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Mark ARENDZ (CAN) LW6
24'27"1
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
24'37"9
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Llkka TUOMISTO (FIN) LW8
24'43"3
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Witold SKUPIEN (POL) LW5/7
25'05"9
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Hakon OLSRUD (NOR) LW8
25'11"4
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Mingtao MA (CHN) LW5/7
25'33"0
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Alexander EHLER (GER) LW4
25'40"4
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Taiki KAWAYOKE (JPN) LW5/7
25'49"9
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Keiichi SATO (JPN) LW8
25'53"3
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Serhii ROMANIUK (UKR) LW8
25'53"8
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Vitalii SYTNYK (UKR) LW6
26'39"8
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Ganbold BATMUNKH (MGL) LW6
27'09"1
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Alexandr KOLYADIN (KAZ) LW4
27'16"3
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Luca TAVASCI (SUI) LW8
27'30"2
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Haitao DU (CHN) LW5/7
27'43"0
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Keigo IWAMOTO (JPN) LW3
28'13"4
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Sanghyeon KWON (KOR) LW8
28'49"1
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Johannes BIRKELUND (NOR) LW9
28'51"6
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Cristian TONINELLI (ITA) LW8
29'52"7
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Aboulfazl KHATIBI MIANAEI (IRI) LW8
30'06"6
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Chenyang WANG (CHN) LW5/7
33'09"4
Men's 10 km classic Standing  medailleflag Antun BOSNJAKOVIC (CRO) LW3
DNS
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Brian MCKEEVER (CAN) B3 Graham NISHIKAWA (guide)
23'17"8
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Jacob "Jake" ADICOFF (USA) B3 Sawyer KESSELHEIM (guide)
24'31"3
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Yury HOLUB (BLR) B3 Dzmitry BUDZILOVICH (guide)
24'37"1
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Thomas CLARION (FRA) B1 Antoine BOLLET (guide)
25'01"1
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Iaroslav RESHETYNSKYI (UKR) B2 Nazar STEFURAK (guide)
25'38"0
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Dmytro SUIARKO (UKR) B2 Vasyl POTAPENKO (guide)
25'53"6
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Eirik BYE (NOR) B3 Arvid NELSON (guide)
26'04"5
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Inkki INOLA (FIN) B3 Vili SORMUNEN (guide)
26'38"2
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Piotr GARBOWSKI (POL) B3 Jakub TWARDOWSKI (guide)
27'16"5
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Thomas DUBOIS (FRA) B1 Bastien SAUVAGE (guide)
27'37"0
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Kazuto TAKAMURA (JPN) B1 Yuhei FUJITA (guide)
28'38"2
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Lukasz KUBICA (POL) B3 Wojciech SUCHWALKO (guide)
28'46"3
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Oleksandr MAKHOTKIN (UKR) B3 Denys NIKULIN (guide)
28'50"3
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Rudolf KLEMETTI (FIN) B3 Jaakko KALLUNKI (guide)
29'05"4
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Bogue CHOI (KOR) B3 KIM Hyunwoo (guide)
30'06"4
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Svetoslav GEORGIEV (BUL) B2 Ivan BIRNIKOV (guide)
31'42"6
Men's 10 km classic Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Johannes ANDERSSON (guide)
DNF
Men's 15 km Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
41'37"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
42'20"7
Men's 15 km Sitting  medailleflag Eui Hyun SIN (KOR) LW12
42'28"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Peng ZHENG (CHN) LW10
42'44"7
Men's 15 km Sitting  medailleflag Collin CAMERON (CAN) LW11.5
43'40"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Cristian RIBERA (BRA) LW11
43'47"5
Men's 15 km Sitting  medailleflag Taras RAD (UKR) LW12
43'50"4
Men's 15 km Sitting  medailleflag Chris KLEBL (CAN) LW11
43'54"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Derek ZAPLOTINSKY (CAN) LW10.5
44'03"7
Men's 15 km Sitting  medailleflag Jeong Min LEE (KOR) LW12
44'06"1
Men's 15 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
44'36"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Denis PETRENKO (KAZ) LW11
44'57"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
45'13"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Xiaoming GAO (CHN) LW12
45'36"8
Men's 15 km Sitting  medailleflag Sergey USSOLTSEV (KAZ) LW12
45'38"2
Men's 15 km Sitting  medailleflag Bitao HUANG (CHN) LW12
45'56"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Scott MEENAGH (GBR) LW12
46'07"4
Men's 15 km Sitting  medailleflag Sebastien FORTIER (CAN) LW11.5
46'26"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Feixiang HUANG (CHN) LW12
47'30"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Congjun XU (CHN) LW10.5
47'58"2
Men's 15 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
48'35"5
Men's 15 km Sitting  medailleflag Sean HALSTED (USA) LW11.5
48'38"0
Men's 15 km Sitting  medailleflag Vadzim LIPINSKI (BLR) LW12
50'25"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Ethan HESS (CAN) LW12
52'14"6
Men's 15 km Sitting  medailleflag Yves BOURQUE (CAN) LW12
52'31"7
Men's 15 km Sitting  medailleflag Yu Chol MA (PRK) LW12
1h04'57"3
Men's 15 km Sitting  medailleflag Jong Hyon KIM (PRK) LW12
1h12'49"9
Men's 15 km Sitting  medailleflag Temuri DADIANI (GEO) LW12
DNF
Men's 15 km Sitting  medailleflag Arkadz SHYKUTS (BLR) LW12
DNF
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Ihor REPTYUKH (UKR) LW8
44'52"4
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Benjamin DAVIET (FRA) LW2
46'48"9
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Hakon OLSRUD (NOR) LW8
47'10"6
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Alexandr GERLITS (KAZ) LW6
47'54"4
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Witold SKUPIEN (POL) LW5/7
49'02"8
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Steffen LEHMKER (GER) LW8
49'30"0
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Serhii ROMANIUK (UKR) LW8
50'44"8
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Alexander EHLER (GER) LW4
50'45"9
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Taiki KAWAYOKE (JPN) LW5/7
50'59"8
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Mingtao MA (CHN) LW5/7
51'01"6
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Chenyang WANG (CHN) LW5/7
51'25"5
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Sanghyeon KWON (KOR) LW8
53'21"6
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Haitao DU (CHN) LW5/7
54'33"1
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Luca TAVASCI (SUI) LW8
54'52"8
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Junbao WU (CHN) LW5/7
55'09"0
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Ganbold BATMUNKH (MGL) LW6
55'32"0
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Cristian TONINELLI (ITA) LW8
59'34"8
Men's 20 km freestyle Standing  medailleflag Alexandr KOLYADIN (KAZ) LW4
1h00'34"7
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Brian MCKEEVER (CAN) B3 Graham NISHIKAWA (guide)
46'02"4
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Yury HOLUB (BLR) B3 Dzmitry BUDZILOVICH (guide)
47'07"5
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Thomas CLARION (FRA) B1 Antoine BOLLET (guide)
47'24"4
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Zebastian MODIN (SWE) B1 Johannes ANDERSSON (guide)
47'28"9
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Jacob "Jake" ADICOFF (USA) B3 Sawyer KESSELHEIM (guide)
49'43"0
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Oleksandr KAZIK (UKR) B1 Sergiy KUCHERYAVIY (guide)
51'23"0
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Anthony CHALENCON (FRA) B1 Simon VALVERDE (guide)
52'17"3
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Eirik BYE (NOR) B3 Arvid NELSON (guide)
53'18"2
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Piotr GARBOWSKI (POL) B3 Jakub TWARDOWSKI (guide)
53'46"4
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Inkki INOLA (FIN) B3 Vili SORMUNEN (guide)
54'10"5
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Kairat KANAFIN (KAZ) B2 Anton ZHDANOVICH (guide)
55'56"5
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Rudolf KLEMETTI (FIN) B3 Jaakko KALLUNKI (guide)
58'05"6
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Lukasz KUBICA (POL) B3 Wojciech SUCHWALKO (guide)
1h01'13"9
Men's 20 km freestyle Visual impaired  medailleflag Mikita LADZESAU (BLR) B2 Aliaksei LUKYANAU (guide)
DNF
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Eui Hyun SIN (KOR) LW12
23'17"8
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Daniel CNOSSEN (USA) LW12
22'33"7
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Maksym YAROVYI (UKR) LW10
22'39"9
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Taras RAD (UKR) LW12
22'50"3
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Andrew SOULE (USA) LW12
23'02"8
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Chris KLEBL (CAN) LW11
23'25"5
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Martin FLEIG (GER) LW11.5
23'31"6
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Jeong Min LEE (KOR) LW12
23'37"3
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Cristian RIBERA (BRA) LW11
23'41"6
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Dzmitry LOBAN (BLR) LW12
24'12"7
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Trygve Steinar LARSEN (NOR) LW12
24'20"1
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Yauheni LUKYANENKA (BLR) LW12
24'42"7
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Denis PETRENKO (KAZ) LW11
24'59"7
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Scott MEENAGH (GBR) LW12
25'17"5
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Derek ZAPLOTINSKY (CAN) LW10.5
25'23"2
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Sebastien FORTIER (CAN) LW11.5
25'40"5
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Feixiang HUANG (CHN) LW12
25'45"6
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Mingyuan DU (CHN) LW12
25'55"9
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Peng ZHENG (CHN) LW10
25'58"0
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Sergey USSOLTSEV (KAZ) LW12
26'07"7
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Xiaoming GAO (CHN) LW12
26'09"3
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Arkadz SHYKUTS (BLR) LW12
26'19"9
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Sean HALSTED (USA) LW11.5
26'37"5
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Bitao HUANG (CHN) LW12
27'13"9
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Jingfeng JU (CHN) LW10.5
27'26"2
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Bryan PRICE (USA) LW11.5
27'51"3
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Congjun XU (CHN) LW10.5
28'40"0
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Ethan HESS (CAN) LW12
28'51"0
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Vadzim LIPINSKI (BLR) LW12
29'29"5
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Jeremy WAGNER (USA) LW11.5
30'16"0
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Yves BOURQUE (CAN) LW12
30'44"5
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Temuri DADIANI (GEO) LW12
33'32"7
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Josip ZIMA (CRO) LW11
DNF
Men's 7,5 km Sitting  medailleflag Kamil ROSIEK (POL) LW12
DNF
Women's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
4'06"7
Women's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
4'08"8
Women's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Marta ZAINULLINA (NPA) LW12
4'10"4
Women's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Lidziya HRAFEYEVA (BLR) LW12
4'16"4
Women's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (NPA) LW12
4'17"1
Women's 1,1 km sprint Sitting  medailleflag Maria IOVLEVA (NPA) LW12
4'19"4
Women's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Anna MILENINA (NPA) LW8
5'11"1
Women's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Vilde NILSEN (NOR) LW4
5'14"2
Women's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Natalie WILKIE (CAN) LW8
5'14"3
Women's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Emily YOUNG (CAN) LW6
5'18"3
Women's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
5'23"4
Women's 1,5 km sprint classic Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
6'00"3
Women's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Sviatlana SAKHANENKA (BLR) B2 Raman YASHCHANKA (guide)
4'29"9
Women's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (NPA) B2 Alexey IVANOV (guide)
4'44"0
Women's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Vitaliy KAZAKOV (guide)
4'45"6
Women's 1,5 km sprint classic Visual impaired  medailleflag Carina EDLINGER (AUT) B2 Julian EDLINGER (guide)
5'13"7
Women's 12 km Sitting  medailleflag Kendall GRETSCH (USA) LW11.5
38'15"9
Women's 12 km Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
38'48"3
Women's 12 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
39'04"9
Women's 12 km Sitting  medailleflag Marta ZAINULLINA (NPA) LW12
39'09"0
Women's 12 km Sitting  medailleflag Nadezhda FEDOROVA (NPA) LW12
39'46"5
Women's 12 km Sitting  medailleflag Irina GULIAEVA (NPA) LW12
40'20"6
Women's 12 km Sitting  medailleflag Maria IOVLEVA (NPA) LW12
40'54"7
Women's 12 km Sitting  medailleflag Yawei JIN (CHN) LW10
41'53"4
Women's 12 km Sitting  medailleflag Beibei CHU (CHN) LW12
42'26"7
Women's 12 km Sitting  medailleflag Liudmila VAUCHOK (BLR) LW11
42'41"6
Women's 12 km Sitting  medailleflag Valiantsina SHYTS (BLR) LW10.5
43'18"7
Women's 12 km Sitting  medailleflag Vo-Ra-Mi SEO (KOR) LW10.5
45'27"5
Women's 12 km Sitting  medailleflag Doyeon LEE (KOR) LW12
45'49"6
Women's 12 km Sitting  medailleflag Yuyu NAN (CHN) LW11
45'49"6
Women's 12 km Sitting  medailleflag Aline ROCHA (BRA) LW11
46'22"3
Women's 12 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (NPA) LW10.5
46'26"8
Women's 12 km Sitting  medailleflag Zhanyl BALTABAYEVA (KAZ) LW12
48'51"9
Women's 12 km Sitting  medailleflag Cindy OUELLET (CAN) LW11.5
49'24"7
Women's 12 km Sitting  medailleflag Birgit SKARSTEIN (NOR) LW11
DNF
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Ekaterina RUMYANTSEVA (NPA) LW5/7
49'37"6
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Anna MILENINA (NPA) LW8
50'55"6
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
51'06"6
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA-BAUMAN (UKR) LW6
51'19"5
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Emily YOUNG (CAN) LW6
51'51"4
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Natalie WILKIE (CAN) LW8
52'12"9
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Momoko DEKIJIMA (JPN) LW6
55'58"3
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Bohdana KONASHUK (UKR) LW8
57'16"7
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Yuanyuan PENG (CHN) LW8
1h07'33"4
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Grace MILLER (USA) LW8
1h08'51"5
Women's 15 km freestyle Standing  medailleflag Iweta FARON (POL) LW8
DNF
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Sviatlana SAKHANENKA (BLR) B2 Raman YASHCHANKA (guide)
49'11"7
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Vitaliy KAZAKOV (guide)
49'19"5
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (NPA) B2 Alexey IVANOV (guide)
52'29"2
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Carina EDLINGER (AUT) B2 Julian EDLINGER (guide)
53'38"3
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Yadviha SKORABAHATAYA (BLR) B2 Anastasia KIRILLOVA (guide)
54'18"1
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Olha PRYLUTSKA (UKR) B2 Borys BABAR (guide)
54'40"5
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Ekaterina MOSHKOVSKAIA (NPA) B2 Artem NORIN (guide)
58'43"9
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Mia ZUTTER (USA) B3 Kristina TRYGSTAD-SAARI (guide)
1h02'20"2
Women's 15 km freestyle Visual impaired  medailleflag Marina GALITSYNA (NPA) B1 Maksim PIROGOV (guide)
DNF
Women's 5 km Sitting  medailleflag Oksana MASTERS (USA) LW12
16'42"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Andrea ESKAU (GER) LW11
16'53"5
Women's 5 km Sitting  medailleflag Marta ZAINULLINA (NPA) LW12
17'25"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Nadezhda FEDOROVA (NPA) LW12
17'27"3
Women's 5 km Sitting  medailleflag Irina GULIAEVA (NPA) LW12
17'43"2
Women's 5 km Sitting  medailleflag Kendall GRETSCH (USA) LW11.5
17'46"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Birgit SKARSTEIN (NOR) LW11
18'27"9
Women's 5 km Sitting  medailleflag Natalia KOCHEROVA (NPA) LW12
18'29"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Liudmila VAUCHOK (BLR) LW11
18'40"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Beibei CHU (CHN) LW12
19'00"0
Women's 5 km Sitting  medailleflag Yawei JIN (CHN) LW10
19'20"7
Women's 5 km Sitting  medailleflag Aline ROCHA (BRA) LW11
19'23"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Valiantsina SHYTS (BLR) LW10.5
19'37"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Sini PYY (FIN) LW11
19'39"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Doyeon LEE (KOR) LW12
19'59"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Anja WICKER (GER) LW10.5
20'14"1
Women's 5 km Sitting  medailleflag Cindy OUELLET (CAN) LW11.5
20'46"6
Women's 5 km Sitting  medailleflag Vo-Ra-Mi SEO (KOR) LW10.5
21'31"4
Women's 5 km Sitting  medailleflag Joy RONDEAU (USA) LW11.5
21'55"1
Women's 5 km Sitting  medailleflag Zhanyl BALTABAYEVA (KAZ) LW12
22'01"1
Women's 5 km Sitting  medailleflag Nonno NITTA (JPN) LW10.5
22'42"3
Women's 5 km Sitting  medailleflag Akzhana ABDIKARIMOVA (NPA) LW10.5
23'52"8
Women's 5 km Sitting  medailleflag Lidziya HRAFEYEVA (BLR) LW12
DNF
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Natalie WILKIE (CAN) LW8
22'12"2
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Ekaterina RUMYANTSEVA (NPA) LW5/7
22'13"8
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Emily YOUNG (CAN) LW6
22'13"9
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Anna MILENINA (NPA) LW8
22'32"3
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Vilde NILSEN (NOR) LW4
22'34"6
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Liudmyla LIASHENKO (UKR) LW8
23'20"3
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Larysa VARONA (BLR) LW8
23'46"6
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Brittany HUDAK (CAN) LW8
23'49"6
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Iryna BUI (UKR) LW8
23'58"5
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Yuliia BATENKOVA-BAUMAN (UKR) LW6
24'26"0
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Bohdana KONASHUK (UKR) LW8
24'26"5
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Momoko DEKIJIMA (JPN) LW6
24'57"6
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Yurika ABE (JPN) LW6
25'01"7
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Natalia BRATIUK (NPA) LW8
26'23"1
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Yuanyuan PENG (CHN) LW8
26'25"4
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Iuliia MIKHEEVA (NPA) LW8
27'05"4
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Darya FEDZKOVICH (BLR) LW4
28'58"6
Women's 7,5 km classic Standing  medailleflag Grace MILLER (USA) LW8
29'21"9
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Sviatlana SAKHANENKA (BLR) B2 Raman YASHCHANKA (guide)
22'19"3
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Mikhalina LYSOVA (NPA) B2 Alexey IVANOV (guide)
22'55"6
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Carina EDLINGER (AUT) B2 Julian EDLINGER (guide)
23'22"9
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Marina GALITSYNA (NPA) B1 Maksim PIROGOV (guide)
23'34"5
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Olha PRYLUTSKA (UKR) B2 Borys BABAR (guide)
24'22"3
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Ekaterina MOSHKOVSKAIA (NPA) B2 Artem NORIN (guide)
24'40"4
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Oksana SHYSHKOVA (UKR) B2 Vitaliy KAZAKOV (guide)
24'43"3
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Yadviha SKORABAHATAYA (BLR) B2 Anastasia KIRILLOVA (guide)
25'52"1
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Mia ZUTTER (USA) B3 Kristina TRYGSTAD-SAARI (guide)
27'53"0
Women's 7,5 km classic Visual impaired  medailleflag Yokutkhon KHOLBEKOVA (UZB) B2
41'45"0
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Ukraine
24'31"9
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Canada
25'21"9
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Germany
25'25"3
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Japan
25'48"0
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Belarus
25'51"2
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Neutral Paralympic Athletes
26'06"8
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag United States of America
26'07"6
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Norway
27'01"4
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag People's Republic of China
27'06"5
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Finland
28'11"0
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Republic of Korea
30'10"2
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Kazakhstan
31'41"2
Mixed Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Brazil
32'16"7
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag France
22'46"6
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Norway
23'09"1
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Canada
23'52"4
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Belarus
24'10"3
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Ukraine
24'12"9
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Kazakhstan
24'21"2
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Germany
24'53"5
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Republic of Korea
24'55"7
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Poland
26'08"4
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag People's Republic of China
27'42"7
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag Neutral Paralympic Athletes
28'18"4
Open Relay 4 x 2,5 km   Teammedailleflag United States of America
28'23"1

Snowboard

Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Noah ELLIOTT (USA) LL-1
51"90
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Mike SCHULTZ (USA) LL-1
53"42
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Reinhold SCHETT (AUT) LL-1
56"28
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Bruno BOSNJAK (CRO) LL-1
54"08
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Chris VOS (NED) LL-1
54"28
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Daichi OGURI (JPN) LL-1
58"47
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Kristian MOEN (NOR) LL-1
59"19
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Mark MANN (USA) LL-1
1'01"78
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Daniel WAGNER (DEN) LL-1
1'07"24
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Andre CINTRA (BRA) LL-1
1'07"88
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Mihaita PAPARA (ROU) LL-1
1'10"85
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Victor Manuel GONZALEZ FERNANDEZ (ESP) LL-1
1'21"59
Men's banked slalom SB-LL1  medailleflag Atsushi YAMAMOTO (JPN) LL-1
DNF
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Gurimu NARITA (JPN) LL-2
48"68
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Evan STRONG (USA) LL-2
49"20
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Matti SUUR-HAMARI (FIN) LL-2
49"51
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Michael SHEA (USA) PSL
49"70
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Carl MURPHY (NZL) LL-2
50"21
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Keith GABEL (USA) LL-2
51"43
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Ben TUDHOPE (AUS) LL-2
51"68
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag John LESLIE (CAN) LL-2
52"53
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Owen PICK (GBR) LL-2
52"81
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Alex MASSIE (CAN) LL-2
53"28
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Qi SUN (CHN) LL-2
53"66
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Colton LIDDLE (CAN) LL-2
56"15
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Carlos Javier CODINA THOMATIS (ARG) LL-2
56"24
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Gengliang LIU (CHN) LL-2
57"89
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Ivan OSHAROV (UKR) LL-2
1'02"78
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Vladimir IGUSHKIN (NPA) LL-2
1'08"50
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Hossein SOLGHANI (IRI) LL-2
1'09"11
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Sukmin CHOI (KOR) LL-2
1'20"02
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Aleksandr TSYGANKOV (NPA) LL-2
1'24"02
Men's banked slalom SB-LL2  medailleflag Yunho KIM (KOR) LL-2
DNS
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Mike MINOR (USA) UL
50"77
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Patrick MAYRHOFER (AUT) UL
51"36
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Simon PATMORE (AUS) UL
51"99
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Jacopo LUCHINI (ITA) UL
52"02
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Sean POLLARD (AUS) UL
53"84
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Manuel POZZERLE (ITA) UL
54"19
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Ben MOORE (GBR) UL
54"33
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Curt MINARD (CAN) UL
54"67
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Zihao JIANG (CHN) UL
56"77
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Mikhail SLINKIN (NPA) UL
57"00
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag James BARNES-MILLER (GBR) UL
57"00
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Hang Seung PARK (KOR) UL
57"07
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Zhuo CHEN (CHN) UL
57"49
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag James SIDES (USA) UL
58"11
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Roberto CAVICCHI (ITA) UL
58"17
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Julien ROULET (FRA) UL
58"31
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Andrew GENGE (CAN) UL
58"63
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Michael SPIVEY (USA) UL
59"40
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Konstantinos PETRAKIS (GRE) UL
59"45
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Matti SAIRANEN (FIN) UL
1'02"45
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Puriya KHALILTASH (IRI) UL
1'02"67
Men's banked slalom SB-UL  medailleflag Suhyeok PARK (KOR) UL
1'03"80
Men's Cross SB-LL1  medailleflag Mike SCHULTZ (USA) LL-1
Men's Cross SB-LL1  medailleflag Chris VOS (NED) LL-1
Men's Cross SB-LL1  medailleflag Noah ELLIOTT (USA) LL-1
Men's Cross SB-LL1  medailleflag Reinhold SCHETT (AUT) LL-1
Men's Cross SB-LL2  medailleflag Matti SUUR-HAMARI (FIN) LL-2
Men's Cross SB-LL2  medailleflag Keith GABEL (USA) LL-2
Men's Cross SB-LL2  medailleflag Gurimu NARITA (JPN) LL-2
Men's Cross SB-LL2  medailleflag Evan STRONG (USA) LL-2
Men's Cross SB-UL  medailleflag Simon PATMORE (AUS) UL
Men's Cross SB-UL  medailleflag Jacopo LUCHINI (ITA) UL
Men's Cross SB-UL  medailleflag Mike MINOR (USA) UL
Men's Cross SB-UL  medailleflag Manuel POZZERLE (ITA) UL
Women's banked slalom SB-LL1  medailleflag Brenna HUCKABY (USA) LL-1
56"17
Women's banked slalom SB-LL1  medailleflag Cecile HERNANDEZ (FRA) LL-1
56"53
Women's banked slalom SB-LL1  medailleflag Amy PURDY (USA) LL-1
1'05"40
Women's banked slalom SB-LL1  medailleflag Nicole ROUNDY (USA) LL-1
1'05"69
Women's banked slalom SB-LL1  medailleflag Michelle SALT (CAN) LL-1
1'07"69
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Bibian MENTEL-SPEE (NED) LL-2
56"94
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Brittani COURY (USA) LL-2
59"87
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Lisa BUNSCHOTEN (NED) LL-2
1'00"04
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Renske VAN BEEK (NED) LL-2
1'02"21
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Astrid FINA PAREDES (ESP) LL-2
1'07"11
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Sandrine HAMEL (CAN) LL-2
1'05"53
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Arlene COHEN (USA) LL-2
1'44"46
Women's banked slalom SB-LL2  medailleflag Sedigheh ROUZBEH (IRI) LL-2
3'29"18
Women's Cross SB-LL1  medailleflag Brenna HUCKABY (USA) LL-1
Women's Cross SB-LL1  medailleflag Amy PURDY (USA) LL-1
Women's Cross SB-LL1  medailleflag Cecile HERNANDEZ (FRA) LL-1
Women's Cross SB-LL1  medailleflag Michelle SALT (CAN) LL-1
Women's Cross SB-LL2  medailleflag Bibian MENTEL-SPEE (NED) LL-2
Women's Cross SB-LL2  medailleflag Lisa BUNSCHOTEN (NED) LL-2
Women's Cross SB-LL2  medailleflag Astrid FINA PAREDES (ESP) LL-2
Women's Cross SB-LL2  medailleflag Renske VAN BEEK (NED) LL-2

Wheelchair Curling

Mixed    Teammedailleflag People's Republic of China
Mixed    Teammedailleflag Norway
Mixed    Teammedailleflag Canada
Mixed    Teammedailleflag Republic of Korea