MarcoLympics
2014 Nanjing Summer

Welcome Day Sport Results Français
poster
  The IInd Youth Olympic Games Torche
Mascotte
medaille de vainqueur


August 14

FOOTBALL
18h00 Women's    Preliminary Round - Group A: Papua New Guinea - Venezuela
FOOTBALL
20h45 Women's    Preliminary Round - Group B: China - Mexico

August 15

FOOTBALL
18h00 Men's    Preliminary Round - Group C: Honduras - Iceland
FOOTBALL
20h45 Men's    Preliminary Round - Group D: Cape Verde - Korea

August 16

CEREMONY
20h00     Opening Ceremony

August 17

BADMINTON
09h00 Women's    group E
BADMINTON
09h00 Men's    group E
BADMINTON
09h00 Men's    group H
BADMINTON
09h35 Women's    group B
BADMINTON
09h35 Men's    group B
BADMINTON
10h10 Women's    group B
BADMINTON
10h10 Women's    group D
BADMINTON
10h10 Men's    group D
BADMINTON
10h45 Women's    group C
BADMINTON
10h45 Women's    group E
BADMINTON
10h45 Men's    group A
BADMINTON
11h20 Women's    group F
BADMINTON
11h20 Men's    group F
BADMINTON
11h20 Men's    group G
BADMINTON
11h55 Women's    group A
BADMINTON
13h30 Men's    group D
BADMINTON
13h30 Men's    group F
BADMINTON
13h30 Men's    group H
BADMINTON
14h05 Women's    group A
BADMINTON
14h05 Women's    group C
BADMINTON
14h05 Women's    group D
BADMINTON
14h40 Women's    group G
BADMINTON
14h40 Men's    group C
BADMINTON
14h40 Men's    group C
BADMINTON
15h15 Women's    group G
BADMINTON
15h15 Women's    group H
BADMINTON
15h15 Men's    group G
BADMINTON
15h50 Women's    group F
BADMINTON
15h50 Men's    group A
BADMINTON
15h50 Men's    group E
BADMINTON
16h25 Women's    group H
BADMINTON
18h30 Mixed    group A
BADMINTON
18h30 Mixed    group A
BADMINTON
18h30 Mixed    group B
BADMINTON
19h05 Mixed    group B
BADMINTON
19h05 Mixed    group C
BADMINTON
19h05 Mixed    group D
BADMINTON
19h40 Mixed    group C
BADMINTON
19h40 Mixed    group D
BADMINTON
19h40 Mixed    group F
BADMINTON
20h15 Mixed    group E
BADMINTON
20h15 Mixed    group F
BADMINTON
20h15 Mixed    group G
BADMINTON
20h50 Mixed    group E
BADMINTON
20h50 Mixed    group G
BADMINTON
20h50 Mixed    group H
BADMINTON
21h25 Mixed    group H
CYCLING
09h00 Women's    Cross - country Eliminator Seeding
CYCLING
09h15 Men's    Cross - country Eliminator Seeding
CYCLING
09h30 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 1
CYCLING
09h31 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 2
CYCLING
09h32 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 3
CYCLING
09h33 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 4
CYCLING
09h34 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 5
CYCLING
09h35 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 6
CYCLING
09h36 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 7
CYCLING
09h37 Women's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 8
CYCLING
09h45 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 1
CYCLING
09h46 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 2
CYCLING
09h47 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 3
CYCLING
09h48 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 4
CYCLING
09h49 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 5
CYCLING
09h50 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 6
CYCLING
09h51 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 7
CYCLING
09h52 Men's    Cross - country Eliminator 1/8 Final - Heat 8
CYCLING
10h00 Women's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 1
CYCLING
10h02 Women's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 2
CYCLING
10h04 Women's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 3
CYCLING
10h06 Women's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 4
CYCLING
10h10 Men's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 1
CYCLING
10h12 Men's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 2
CYCLING
10h14 Men's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 3
CYCLING
10h16 Men's    Cross - country Eliminator 1/4 Final - Heat 4
CYCLING
10h20 Women's    Cross - country Eliminator 1/2 Final 1
CYCLING
10h25 Women's    Cross - country Eliminator 1/2 Final 2
CYCLING
10h30 Men's    Cross - country Eliminator 1/2 Final 1
CYCLING
10h35 Men's    Cross - country Eliminator 1/2 Final 2
CYCLING
10h40 Women's    Cross - country Eliminator Small Final
CYCLING
10h50 Men's    Cross - country Eliminator Small Final
CYCLING
11h00 Women's    Cross - country Eliminator Big Final
CYCLING
11h10 Men's    Cross - country Eliminator Big Final
FENCING
09h30 Women's  Foil  pool A
FENCING
09h30 Women's  Foil  pool b
FENCING
12h00 Women's  Foil  round of 16
FENCING
12h25 Women's  Foil  round of 16
FENCING
13h00 Women's  Foil  quarterfinal 1
FENCING
13h00 Women's  Foil  quarterfinal 2
FENCING
13h00 Women's  Foil  quarterfinal 3
FENCING
13h00 Women's  Foil  quarterfinal 4
FENCING
16h15 Women's  Foil  semifinal 1
FENCING
16h15 Women's  Foil  semifinal 2
FENCING
17h15 Women's  Foil  bronze Medal bout
FENCING
18h00 Women's  Foil  gold Medal bout
FENCING
13h30 Men's  Sabre  pool A
FENCING
13h30 Men's  Sabre  pool b
FENCING
15h00 Men's  Sabre  round of 16
FENCING
15h20 Men's  Sabre  round of 16
FENCING
15h50 Men's  Sabre  quarterfinal 1
FENCING
15h50 Men's  Sabre  quarterfinal 2
FENCING
15h50 Men's  Sabre  quarterfinal 3
FENCING
15h50 Men's  Sabre  quarterfinal 4
FENCING
16h40 Men's  Sabre  semifinal 1
FENCING
16h40 Men's  Sabre  semifinal 2
FENCING
17h40 Men's  Sabre  bronze Medal bout
FENCING
18h25 Men's  Sabre  gold Medal bout
FOOTBALL
18h00 Women's    Preliminary Round - Group A: Venezuela - Slovakia
FOOTBALL
20h45 Women's    Preliminary Round - Group B: Mexico - Namibia
GYMNASTICS
Artistique
13h30 Men's  all-round  qualification - Subdivision 1
GYMNASTICS
Artistique
19h00 Men's  all-round  qualification - Subdivision 2
WEIGHTLIFTING
14h30 Women's  - 48 Kg  group A
WEIGHTLIFTING
18h00 Men's  - 56 Kg  group A
HOCKEY
5s
16h00 Women's    pool B: China - Zambia
HOCKEY
5s
16h30 Women's    pool A: Argentina - Fiji
HOCKEY
5s
17h30 Men's    pool A: Spain - Bangladesh
HOCKEY
5s
18h00 Men's    pool B: New Zealand - Zambia
HOCKEY
5s
19h00 Men's    pool A: South Africa - Canada
HOCKEY
5s
19h30 Women's    pool B: Germany - Uruguay
HOCKEY
5s
20h30 Women's    pool A: Japan - South Africa
HOCKEY
5s
21h00 Men's    pool B: Pakistan - Mexico
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  round of 32
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  semifinal
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  round of 16
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Women's  - 44 kg  repechage
JUDO
18h00 Women's  - 44 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Women's  - 44 kg  Contest for Gold Medal
JUDO
13h00 Men's  - 55 kg  round of 32
JUDO
13h00 Men's  - 55 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 55 kg  semifinal
JUDO
13h00 Men's  - 55 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Men's  - 55 kg  round of 16
JUDO
13h00 Men's  - 55 kg  repechage
JUDO
18h00 Men's  - 55 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Men's  - 55 kg  Contest for Gold Medal
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  round of 32
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  semifinal
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  round of 16
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Men's  - 66 kg  repechage
JUDO
18h00 Men's  - 66 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Men's  - 66 kg  Contest for Gold Medal
SWIMMING
10h54 Men's  100 m breaststroke  heat 1
SWIMMING
10h57 Men's  100 m breaststroke  heat 2
SWIMMING
10h59 Men's  100 m breaststroke  heat 3
SWIMMING
11h01 Men's  100 m breaststroke  heat 4
SWIMMING
11h03 Men's  100 m breaststroke  heat 5
SWIMMING
18h48 Men's  100 m breaststroke  semifinal 1
SWIMMING
18h52 Men's  100 m breaststroke  semifinal 2
SWIMMING
10h42 Men's  100 m backstroke  heat 1
SWIMMING
10h44 Men's  100 m backstroke  heat 2
SWIMMING
10h47 Men's  100 m backstroke  heat 3
SWIMMING
10h49 Men's  100 m backstroke  heat 4
SWIMMING
10h51 Men's  100 m backstroke  heat 5
SWIMMING
18h30 Women's  100 m backstroke  semifinal 1
SWIMMING
18h34 Women's  100 m backstroke  semifinal 2
SWIMMING
18h39 Men's  100 m backstroke  semifinal 1
SWIMMING
18h43 Men's  100 m backstroke  semifinal 2
SWIMMING
24h09 Men's  100 m backstroke  Swim­Off 1
SWIMMING
11h06 Women's  200 m individual medley  heat 1
SWIMMING
11h10 Women's  200 m individual medley  heat 2
SWIMMING
11h13 Women's  200 m individual medley  heat 3
SWIMMING
11h17 Women's  200 m individual medley  heat 4
SWIMMING
18h46 Women's  200 m individual medley  Final
SWIMMING
11h21 Mixed  Mixed4 x 100 m freestyle relay  heat 1
SWIMMING
11h22 Mixed  Mixed4 x 100 m freestyle relay  heat 2
SWIMMING
11h24 Mixed  Mixed4 x 100 m freestyle relay  heat 3
SWIMMING
18h51 Mixed  Mixed4 x 100 m freestyle relay  Final
SWIMMING
10h00 Men's  400 m freestyle  heat 1
SWIMMING
10h05 Men's  400 m freestyle  heat 2
SWIMMING
10h10 Men's  400 m freestyle  heat 3
SWIMMING
10h15 Men's  400 m freestyle  heat 4
SWIMMING
18h00 Men's  400 m freestyle  Final
SWIMMING
10h21 Women's  50 m breaststroke  heat 1
SWIMMING
10h23 Women's  50 m breaststroke  heat 2
SWIMMING
10h25 Women's  50 m breaststroke  heat 3
SWIMMING
10h26 Women's  50 m breaststroke  heat 4
SWIMMING
10h28 Women's  50 m breaststroke  heat 5
SWIMMING
18h10 Women's  50 m breaststroke  semifinal 1
SWIMMING
18h15 Women's  50 m breaststroke  semifinal 2
RUGBY
Sevens
09h00 Women's    woPool: Australia - Tunisia
RUGBY
Sevens
09h30 Women's    woPool: Canada - China
RUGBY
Sevens
10h00 Women's    woPool: Spain - United States
RUGBY
Sevens
10h30 Men's    Pool: Fiji - Japan
RUGBY
Sevens
11h00 Men's    Pool: Kenya - United States
RUGBY
Sevens
11h30 Men's    Pool: Argentina - France
RUGBY
Sevens
16h00 Women's    woPool: Australia - China
RUGBY
Sevens
16h30 Women's    woPool: Canada - United States
RUGBY
Sevens
17h00 Women's    woPool: Spain - Tunisia
RUGBY
Sevens
17h30 Men's    Pool: Fiji - United States
RUGBY
Sevens
18h00 Men's    Pool: Kenya - France
RUGBY
Sevens
18h30 Men's    Pool: Argentina - Japan
TAEKWONDO
14h00 Women's  - 44 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h00 Women's  - 44 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h30 Women's  - 44 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h00 Women's  - 44 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h30 Women's  - 44 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h00 Women's  - 44 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h15 Women's  - 44 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h10 Women's  - 44 Kg  Final
TAEKWONDO
14h15 Men's  - 48 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h30 Men's  - 48 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h45 Men's  - 48 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h15 Men's  - 48 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h45 Men's  - 48 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h15 Men's  - 48 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h45 Men's  - 48 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h30 Men's  - 48 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h45 Men's  - 48 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h45 Men's  - 48 Kg  Final
TENNIS
15h00 Women's  double  First round
TENNIS
15h00 Women's  double  First round
TENNIS
18h00 Women's  double  First round
TENNIS
18h00 Women's  double  First round
TENNIS
18h00 Women's  double  First round
TENNIS
18h00 Women's  double  First round
TENNIS
18h00 Women's  double  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  First round
TABLE TENNIS
10h00 Women's    First Stage Group A
TABLE TENNIS
10h00 Women's    First Stage Group B
TABLE TENNIS
10h30 Women's    First Stage Group C
TABLE TENNIS
10h30 Women's    First Stage Group D
TABLE TENNIS
11h00 Women's    First Stage Group E
TABLE TENNIS
11h00 Women's    First Stage Group F
TABLE TENNIS
11h30 Women's    First Stage Group G
TABLE TENNIS
11h30 Women's    First Stage Group H
TABLE TENNIS
12h00 Men's    First Stage Group A
TABLE TENNIS
12h00 Men's    First Stage Group B
TABLE TENNIS
12h30 Men's    First Stage Group C
TABLE TENNIS
12h30 Men's    First Stage Group D
TABLE TENNIS
13h00 Men's    First Stage Group E
TABLE TENNIS
13h00 Men's    First Stage Group F
TABLE TENNIS
13h30 Men's    First Stage Group G
TABLE TENNIS
13h30 Men's    First Stage Group H
TABLE TENNIS
16h00 Women's    First Stage Group A
TABLE TENNIS
16h00 Women's    First Stage Group B
TABLE TENNIS
16h30 Women's    First Stage Group C
TABLE TENNIS
16h30 Women's    First Stage Group D
TABLE TENNIS
17h00 Women's    First Stage Group E
TABLE TENNIS
17h00 Women's    First Stage Group F
TABLE TENNIS
17h30 Women's    First Stage Group G
TABLE TENNIS
17h30 Women's    First Stage Group H
TABLE TENNIS
18h00 Men's    First Stage Group A
TABLE TENNIS
18h00 Men's    First Stage Group B
TABLE TENNIS
18h30 Men's    First Stage Group C
TABLE TENNIS
18h30 Men's    First Stage Group D
TABLE TENNIS
19h00 Men's    First Stage Group E
TABLE TENNIS
19h00 Men's    First Stage Group F
TABLE TENNIS
19h30 Men's    First Stage Group H
TABLE TENNIS
19h30 Men's    First Stage Group H
SHOOTING
09h00 Women's  10 m Air pistol  qualification
SHOOTING
11h00 Women's  10 m Air pistol  Final
TRIATHLON
09h00 Women's   
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool B: Switzerland - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool C: Turkey - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool A: Canada - Ecuador
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool A: Letvia - Kazakhstan
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool A: Italy - Namibia
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool B: United States - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool B: Czech REpublic - Vietnam
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool C: Chinese Tapei - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool C: Santa Lucia - Tuvalu
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool D: France - Guatemala
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool D: Austria - Ghana
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool D: Thailand - Paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool E: Bolivia - Congo
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool E: People's Republic of China - Indonesia
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool E: Guatemala - Norway
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool E: Sri Lanka - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool E: Trinidad and Tobago - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool F: Australia - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool E: Russian Federation n Federation - Burundi
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool F: Austria - poland
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool F: Russian Federation n Federation - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool F: Vanuatu - puerto Rico
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool F: United States of America - Indonesia
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool F: Venezuela - Rwanda

August 18

BADMINTON
09h00 Women's    group D
BADMINTON
09h00 Women's    group G
BADMINTON
09h00 Men's    group D
BADMINTON
09h35 Women's    group G
BADMINTON
09h35 Men's    group C
BADMINTON
09h35 Men's    group F
BADMINTON
10h10 Women's    group H
BADMINTON
10h10 Men's    group A
BADMINTON
10h10 Men's    group F
BADMINTON
10h45 Women's    group F
BADMINTON
10h45 Men's    group B
BADMINTON
10h45 Men's    group B
BADMINTON
11h20 Men's    group D
BADMINTON
11h20 Men's    group E
BADMINTON
11h20 Men's    group H
BADMINTON
11h55 Women's    group A
BADMINTON
13h30 Women's    group A
BADMINTON
13h30 Women's    group C
BADMINTON
13h30 Men's    group C
BADMINTON
14h05 Women's    group D
BADMINTON
14h05 Women's    group E
BADMINTON
14h05 Men's    group G
BADMINTON
14h40 Women's    group B
BADMINTON
14h40 Women's    group C
BADMINTON
14h40 Men's    group H
BADMINTON
15h15 Women's    group B
BADMINTON
15h15 Women's    group E
BADMINTON
15h15 Men's    group E
BADMINTON
15h50 Women's    group G
BADMINTON
15h50 Women's    group H
BADMINTON
15h50 Men's    group A
BADMINTON
16h25 Women's    group F
BADMINTON
18h30 Mixed    group A
BADMINTON
18h30 Mixed    group A
BADMINTON
18h30 Mixed    group B
BADMINTON
19h05 Mixed    group B
BADMINTON
19h05 Mixed    group C
BADMINTON
19h05 Mixed    group C
BADMINTON
19h40 Mixed    group D
BADMINTON
19h40 Mixed    group D
BADMINTON
19h40 Mixed    group E
BADMINTON
20h15 Mixed    group F
BADMINTON
20h15 Mixed    group F
BADMINTON
20h15 Mixed    group G
BADMINTON
20h50 Mixed    group E
BADMINTON
20h50 Mixed    group G
BADMINTON
20h50 Mixed    group H
BADMINTON
21h25 Mixed    group H
BASKET-BALL
17h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Slovakia
BASKET-BALL
17h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Russian Federation
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - China
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Germany - Tunisia
BASKET-BALL
17h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Uruguay - Indonesia
BASKET-BALL
17h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Brazil - Argentina
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Lithunaia - Puerto Rico
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Venezuela
BASKET-BALL
18h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Poland - France
BASKET-BALL
18h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: New Zealand - Guatemala
BASKET-BALL
18h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Slovakia
BASKET-BALL
18h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Belgium - Guam
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Spain - Syria
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Thaïland
BASKET-BALL
19h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Venezuela
BASKET-BALL
19h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Chinese Taipei - Egypt
BASKET-BALL
19h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Brazil - Estonia
BASKET-BALL
19h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Czech Republic - Indonesia
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Netherlands - China
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: United States - Romania
BASKET-BALL
20h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Uruguay
BASKET-BALL
20h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Tunisia - Brazil
BASKET-BALL
20h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Venezuela - New Zealand
BASKET-BALL
20h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Puerto Rico - Poland
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Indonesia - Lithuanien
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Argentina - Romania
BASKET-BALL
21h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovakia - France
BASKET-BALL
21h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Russian Federation n Federation - Guatemala
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Germany
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Spain
CYCLING
09h00 Women's    Road - Time Trial
CYCLING
10h00 Men's    Road - Time Trial
FENCING
09h30 Women's  Épée  pool A
FENCING
09h30 Women's  Épée  pool b
FENCING
11h30 Women's  Épée  round of 16
FENCING
12h05 Women's  Épée  quarterfinal 1
FENCING
12h05 Women's  Épée  quarterfinal 2
FENCING
12h05 Women's  Épée  quarterfinal 3
FENCING
12h05 Women's  Épée  quarterfinal 4
FENCING
12h30 Men's  Épée  pool A
FENCING
12h30 Men's  Épée  pool b
FENCING
15h00 Men's  Épée  round of 16
FENCING
15h25 Men's  Épée  round of 16
FENCING
16h00 Men's  Épée  quarterfinal 1
FENCING
16h00 Men's  Épée  quarterfinal 2
FENCING
16h00 Men's  Épée  quarterfinal 3
FENCING
16h00 Men's  Épée  quarterfinal 4
FENCING
16h30 Women's  Épée  semifinal 1
FENCING
16h30 Women's  Épée  semifinal 2
FENCING
16h55 Men's  Épée  semifinal 1
FENCING
16h55 Men's  Épée  semifinal 2
FENCING
17h30 Women's  Épée  bronze Medal bout
FENCING
17h55 Men's  Épée  bronze Medal bout
FENCING
18h20 Women's  Épée  gold Medal bout
FENCING
18h45 Men's  Épée  gold Medal bout
FOOTBALL
18h00 Men's    Preliminary Round - Group C: Iceland - Peru
FOOTBALL
20h45 Men's    Preliminary Round - Group D: Korea - Vanuatu
GYMNASTICS
Artistique
11h00 Women's  all-round  qualification - Subdivision 1
GYMNASTICS
Artistique
14h30 Women's  all-round  qualification - Subdivision 2
GYMNASTICS
Artistique
19h00 Women's  all-round  qualification - Subdivision 3
WEIGHTLIFTING
14h30 Women's  48 - 53 Kg  group A
WEIGHTLIFTING
18h00 Men's  56 - 62 Kg  group A
HOCKEY
5s
16h00 Women's    pool A: Netherlands - Fiji
HOCKEY
5s
16h30 Men's    pool A: Australia - Bangladesh
HOCKEY
5s
17h30 Men's    pool B: Germany - Zambia
HOCKEY
5s
18h00 Women's    pool B: New Zealand - Zambia
HOCKEY
5s
19h00 Women's    pool A: Argentina - South Africa
HOCKEY
5s
19h30 Men's    pool A: Spain - Canada
HOCKEY
5s
20h30 Women's    pool B: China - Uruguay
HOCKEY
5s
21h00 Men's    pool B: New Zealand - Mexico
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  round of 32
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  semifinal
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  round of 16
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Women's  - 52 kg  repechage
JUDO
18h00 Women's  - 52 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Women's  - 52 kg  Contest for Gold Medal
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  round of 32
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  semifinal
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  round of 16
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Women's  - 63 kg  repechage
JUDO
18h00 Women's  - 63 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Women's  - 63 kg  Contest for Gold Medal
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  round of 32
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  semifinal
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  round of 16
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Men's  - 81 kg  repechage
JUDO
18h00 Men's  - 81 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Men's  - 81 kg  Contest for Gold Medal
SWIMMING
19h02 Men's  100 m breaststroke  Final
SWIMMING
18h00 Men's  100 m backstroke  Final
SWIMMING
19h06 Women's  100 m backstroke  Final
SWIMMING
10h11 Women's  100 m freestyle  série 1
SWIMMING
10h13 Women's  100 m freestyle  série 2
SWIMMING
10h15 Women's  100 m freestyle  série 3
SWIMMING
10h17 Women's  100 m freestyle  série 4
SWIMMING
10h19 Women's  100 m freestyle  série 5
SWIMMING
11h45 Women's  100 m freestyle  swim-­off 1
SWIMMING
18h49 Women's  100 m freestyle  semifinal 1
SWIMMING
18h53 Women's  100 m freestyle  semifinal 2
SWIMMING
10h22 Men's  100 m butterfly  heat 1
SWIMMING
10h24 Men's  100 m butterfly  heat 2
SWIMMING
10h26 Men's  100 m butterfly  heat 3
SWIMMING
10h28 Men's  100 m butterfly  heat 4
SWIMMING
18h41 Men's  100 m butterfly  semifinal 1
SWIMMING
18h45 Men's  100 m butterfly  semifinal 2
SWIMMING
10h00 Men's  200 m individual medley  heat 1
SWIMMING
10h03 Men's  200 m individual medley  heat 2
SWIMMING
10h06 Men's  200 m individual medley  heat 3
SWIMMING
19h10 Men's  200 m individual medley  Final
SWIMMING
10h47 Men's  200 m freestyle  heat 1
SWIMMING
10h50 Men's  200 m freestyle  heat 2
SWIMMING
10h53 Men's  200 m freestyle  heat 3
SWIMMING
10h55 Men's  200 m freestyle  heat 4
SWIMMING
10h58 Men's  200 m freestyle  heat 5
SWIMMING
18h09 Men's  200 m freestyle  Final
SWIMMING
10h32 Women's  200 m butterfly  heat 1
SWIMMING
10h35 Women's  200 m butterfly  heat 2
SWIMMING
10h38 Women's  200 m butterfly  heat 3
SWIMMING
10h42 Women's  200 m butterfly  heat 4
SWIMMING
18h04 Women's  200 m butterfly  Final
SWIMMING
11h03 Women's  4 x 100 m medley relay  heat 1
SWIMMING
11h08 Women's  4 x 100 m medley relay  heat 2
SWIMMING
19h29 Women's  4 x 100 m medley relay  Final
SWIMMING
18h14 Women's  50 m breaststroke  Final
SAILBOARD
11h00 Women's  Techno 293  race 01
SAILBOARD
11h00 Men's  Techno 293  race 01
SAILBOARD
12h00 Women's  Techno 293  race 02
SAILBOARD
12h00 Men's  Techno 293  race 02
SAILBOARD
13h00 Women's  Techno 293  race 03
SAILBOARD
13h00 Men's  Techno 293  race 03
RUGBY
Sevens
09h00 Women's    woPool: Australia - United States
RUGBY
Sevens
09h30 Women's    woPool: Canada - Spain
RUGBY
Sevens
10h00 Women's    woPool: China - Tunisia
RUGBY
Sevens
10h30 Men's    Pool: Fiji - France
RUGBY
Sevens
11h00 Men's    Pool: Kenya - Argentina
RUGBY
Sevens
11h30 Men's    Pool: United States - Japan
RUGBY
Sevens
16h00 Women's    woPool: Canada - Tunisia
RUGBY
Sevens
16h30 Women's    woPool: United States - China
RUGBY
Sevens
17h00 Women's    woPool: Australia - Spain
RUGBY
Sevens
17h30 Men's    Pool: Kenya - Japan
RUGBY
Sevens
18h00 Men's    Pool: France - United States
RUGBY
Sevens
18h30 Men's    Pool: Fiji - Argentina
TAEKWONDO
14h00 Women's  44 - 49 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h30 Women's  44 - 49 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
16h00 Women's  44 - 49 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h30 Women's  44 - 49 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
17h00 Women's  44 - 49 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h00 Women's  44 - 49 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h15 Women's  44 - 49 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h10 Women's  44 - 49 Kg  Final
TAEKWONDO
14h15 Men's  48 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h30 Men's  48 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h45 Men's  48 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h00 Men's  48 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h15 Men's  48 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h45 Men's  48 - 55 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
16h15 Men's  48 - 55 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h45 Men's  48 - 55 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
17h15 Men's  48 - 55 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h30 Men's  48 - 55 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h45 Men's  48 - 55 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h45 Men's  48 - 55 Kg  Final
TENNIS
15h00 Men's  double  First round
TENNIS
15h00 Men's  double  First round
TENNIS
18h00 Men's  double  First round
TENNIS
18h00 Men's  double  First round
TENNIS
18h00 Men's  double  First round
TENNIS
18h00 Men's  double  First round
TENNIS
18h00 Men's  double  First round
TENNIS
18h00 Men's  double  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TENNIS
15h00 Women's  simple  First round
TABLE TENNIS
10h00 Women's    First Stage Group A
TABLE TENNIS
10h00 Women's    First Stage Group B
TABLE TENNIS
10h30 Women's    First Stage Group C
TABLE TENNIS
10h30 Women's    First Stage Group D
TABLE TENNIS
11h00 Women's    First Stage Group E
TABLE TENNIS
11h00 Women's    First Stage Group F
TABLE TENNIS
11h30 Women's    First Stage Group G
TABLE TENNIS
11h30 Women's    First Stage Group H
TABLE TENNIS
12h00 Men's    First Stage Group A
TABLE TENNIS
12h00 Men's    First Stage Group B
TABLE TENNIS
12h30 Men's    First Stage Group C
TABLE TENNIS
12h30 Men's    First Stage Group D
TABLE TENNIS
13h00 Men's    First Stage Group E
TABLE TENNIS
13h00 Men's    First Stage Group F
TABLE TENNIS
13h30 Men's    First Stage Group G
TABLE TENNIS
13h30 Men's    First Stage Group H
TABLE TENNIS
16h00 Women's    Consolation Round of 1/8
TABLE TENNIS
16h30 Women's    Consolation Round of 1/8
TABLE TENNIS
17h00 Men's    Consolation Round of 1/8
TABLE TENNIS
17h30 Men's    Consolation Round of 1/8
TABLE TENNIS
18h00 Women's    Round of 1/8
TABLE TENNIS
18h45 Women's    Round of 1/8
TABLE TENNIS
18h45 Women's    Round of 1/8
TABLE TENNIS
19h30 Men's    Round of 1/8
TABLE TENNIS
20h15 Men's    Round of 1/8
SHOOTING
09h00 Men's  10 m Air pistol  qualification
SHOOTING
11h00 Men's  10 m Air pistol  Final
TRIATHLON
09h00 Men's   
SAILING
11h00 Women's  Byte CII  race 01
SAILING
11h00 Men's  Byte CII  race 01
SAILING
12h00 Women's  Byte CII  race 02
SAILING
12h00 Men's  Byte CII  race 02
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool B: United States of America - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool C: Saint Lucia - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool A: St Vincent and the Grenadines - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool D: Sierra Leone - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool C: Chinese Taipei - Tuvalu
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool C: Turkey - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool C: Virgin Islands, US - France
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool C: Islamic Republic of Iran - peru
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool D: Austria - Guatemala
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    preliminary - pool C: Ghana - puerto Rico
BEACH VOLLEY-BALL
10h03 Women's    preliminary - pool D: Thailand - Ghana
BEACH VOLLEY-BALL
10h08 Men's    preliminary - pool B: Brazil - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool D: France - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool D: Canada - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool D: Sao Tome and principe - Ukraine
BEACH VOLLEY-BALL
11h18 Women's    preliminary - pool B: Czech Republic - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool B: Switzerland - Vietnam
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool E: Trinidad and Tobago - Indonesia
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool E: Russian Federation n Federation - Norway
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool E: Guatemala - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool E: Bolivia - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool E: People's Republic of China - Congo
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool E: Sri Lanka - Burundi
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool F: Venezuela - poland
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool A: Latvia - Ecuador
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool F: Vanuatu - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool B: Lithuania - New Zealand
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool F: United States of America - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool F: Australia - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool F: Russian Federation n Federation - puerto Rico
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool B: Congo - Jamaica
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool F: Austria - Indonesia
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool A: Canada - Namibia
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool A: Italy - Kazakhstan
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool A: Kazakhstan - Oman
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool A: Uruguay - Finland

August 19

BADMINTON
09h00 Women's    group D
BADMINTON
09h00 Women's    group E
BADMINTON
09h00 Men's    group B
BADMINTON
09h35 Women's    group G
BADMINTON
09h35 Men's    group C
BADMINTON
09h35 Men's    group H
BADMINTON
10h10 Women's    group F
BADMINTON
10h10 Men's    group D
BADMINTON
10h10 Men's    group E
BADMINTON
10h45 Women's    group B
BADMINTON
10h45 Women's    group G
BADMINTON
10h45 Men's    group D
BADMINTON
11h20 Women's    group H
BADMINTON
11h20 Men's    group G
BADMINTON
11h20 Men's    group H
BADMINTON
11h55 Women's    group A
BADMINTON
13h30 Women's    group A
BADMINTON
13h30 Women's    group B
BADMINTON
13h30 Women's    group C
BADMINTON
14h05 Women's    group E
BADMINTON
14h05 Men's    group F
BADMINTON
14h05 Men's    group G
BADMINTON
14h40 Men's    group C
BADMINTON
14h40 Men's    group E
BADMINTON
14h40 Men's    group F
BADMINTON
15h15 Women's    group C
BADMINTON
15h15 Women's    group D
BADMINTON
15h15 Men's    group A
BADMINTON
15h50 Women's    group H
BADMINTON
15h50 Men's    group A
BADMINTON
15h50 Men's    group B
BADMINTON
16h25 Women's    group F
BADMINTON
18h30 Mixed    group A
BADMINTON
18h30 Mixed    group A
BADMINTON
18h30 Mixed    group B
BADMINTON
19h05 Mixed    group B
BADMINTON
19h05 Mixed    group C
BADMINTON
19h05 Mixed    group C
BADMINTON
19h40 Mixed    group D
BADMINTON
19h40 Mixed    group D
BADMINTON
19h40 Mixed    group E
BADMINTON
20h15 Mixed    group E
BADMINTON
20h15 Mixed    group F
BADMINTON
20h15 Mixed    group F
BADMINTON
20h50 Mixed    group G
BADMINTON
20h50 Mixed    group G
BADMINTON
20h50 Mixed    group H
BADMINTON
21h25 Mixed    group H
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Syria - Germany
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Thaïland - Chinese Taipei
BASKET-BALL
17h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Estonia - Netherlands
BASKET-BALL
17h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Indonesia - United States
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Venezuela - Brazil
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Egypt - Czech Republic
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - China
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Guam - Romania
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Spain
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Belgium - Andorra
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Poland - Indonesia
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: New Zealand - Argentina
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Uruguay - Hungary
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Brazil - Andorra
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Lithunaia - China
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Tunisia
BASKET-BALL
19h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Slovenia
BASKET-BALL
19h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Spain - Russian Federation
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: France - Puerto Rico
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Guatemala - Venezuela
BASKET-BALL
20h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: United States - Egypt
BASKET-BALL
20h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Netherlands - Venezuela
BASKET-BALL
20h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Hungary
BASKET-BALL
20h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Chinese Taipei - Belgium
BASKET-BALL
21h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Brazil - Syria
BASKET-BALL
21h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Czech Republic - Thaïland
BASKET-BALL
21h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Spain - Slovenia
BASKET-BALL
21h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Guam
BASKET-BALL
21h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Estonia
BASKET-BALL
21h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Romania - Indonesia
CYCLING
10h00 Women's    BMX Seeding
CYCLING
10h30 Men's    BMX Seeding
CYCLING
15h45 Women's    BMX Quarterfinal Run 1
CYCLING
15h53 Men's    BMX Quarterfinal Run 1
CYCLING
16h01 Women's    BMX Quarterfinal Run 2
CYCLING
16h09 Men's    BMX Quarterfinal Run 2
CYCLING
16h17 Women's    BMX Quarterfinal Run 3
CYCLING
16h25 Men's    BMX Quarterfinal Run 3
CYCLING
16h43 Women's    BMX Semifinal Run 1
CYCLING
16h47 Men's    BMX Semifinal Run 1
CYCLING
17h06 Women's    BMX Semifinal Run 2
CYCLING
17h10 Men's    BMX Semifinal Run 2
CYCLING
17h29 Women's    BMX Semifinal Run 3
CYCLING
17h33 Men's    BMX Semifinal Run 3
CYCLING
17h52 Women's    BMX Final
CYCLING
17h57 Men's    BMX Final
EQUESTRIAN
15h30 Mixed  International jumping  round 1
FENCING
09h30 Men's  Foil  pool A
FENCING
09h30 Men's  Foil  pool b
FENCING
12h00 Men's  Foil  round of 16
FENCING
12h25 Men's  Foil  round of 16
FENCING
13h00 Men's  Foil  quarterfinal 1
FENCING
13h00 Men's  Foil  quarterfinal 2
FENCING
13h00 Men's  Foil  quarterfinal 3
FENCING
13h00 Men's  Foil  quarterfinal 4
FENCING
16h15 Men's  Foil  semifinal 1
FENCING
16h15 Men's  Foil  semifinal 2
FENCING
17h15 Men's  Foil  bronze Medal bout
FENCING
18h00 Men's  Foil  gold Medal bout
FENCING
13h30 Women's  Sabre  pool A
FENCING
13h30 Women's  Sabre  pool b
FENCING
15h00 Women's  Sabre  round of 16
FENCING
15h20 Women's  Sabre  round of 16
FENCING
15h50 Women's  Sabre  quarterfinal 1
FENCING
15h50 Women's  Sabre  quarterfinal 2
FENCING
15h50 Women's  Sabre  quarterfinal 3
FENCING
15h50 Women's  Sabre  quarterfinal 4
FENCING
16h40 Women's  Sabre  semifinal 1
FENCING
16h40 Women's  Sabre  semifinal 2
FENCING
17h40 Women's  Sabre  bronze Medal bout
FENCING
18h25 Women's  Sabre  gold Medal bout
GOLF
08h30 Women's  stroke play  round 1
GOLF
08h30 Men's  stroke play  round 1
GYMNASTICS
Artistique
19h00 Men's  all-round  final
WEIGHTLIFTING
14h30 Women's  53 - 58 Kg  group A
WEIGHTLIFTING
18h00 Men's  62 - 69 Kg  group A
HOCKEY
5s
16h00 Men's    pool A: South Africa - Australia
HOCKEY
5s
16h30 Women's    pool A: Japan - Netherlands
HOCKEY
5s
17h30 Women's    pool B: Germany - New Zealand
HOCKEY
5s
18h00 Men's    pool B: Pakistan - Germany
HOCKEY
5s
19h00 Men's    pool A: Canada - Bangladesh
HOCKEY
5s
19h30 Women's    pool A: South Africa - Fiji
HOCKEY
5s
20h30 Women's    pool B: Uruguay - Zambia
HOCKEY
5s
21h00 Men's    pool B: Mexico - Zambia
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  round of 32
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  semifinal
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  round of 16
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Men's  - 100 kg  repechage
JUDO
18h00 Men's  - 100 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Men's  - 100 kg  Contest for Gold Medal
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  round of 32
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  semifinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  semifinal
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  quaterfinal
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  quaterfinal repechage
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  round of 16
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  Round of 16 repechage
JUDO
13h00 Women's  - 78 kg  repechage
JUDO
18h00 Women's  - 78 kg  Contest for Bronze Medals
JUDO
18h00 Women's  - 78 kg  Contest for Gold Medal
SWIMMING
10h15 Women's  100 m breaststroke  heat 1
SWIMMING
10h17 Women's  100 m breaststroke  heat 2
SWIMMING
10h19 Women's  100 m breaststroke  heat 3
SWIMMING
10h21 Women's  100 m breaststroke  heat 4
SWIMMING
18h48 Women's  100 m breaststroke  semifinal 1
SWIMMING
18h52 Women's  100 m breaststroke  semifinal 2
SWIMMING
19h15 Women's  100 m freestyle  Final
SWIMMING
18h41 Men's  100 m butterfly  Final
SWIMMING
10h37 Men's  200 m backstroke  heat 1
SWIMMING
10h41 Men's  200 m backstroke  heat 2
SWIMMING
10h44 Men's  200 m backstroke  heat 3
SWIMMING
10h47 Men's  200 m backstroke  heat 4
SWIMMING
18h36 Women's  200 m backstroke  Final
SWIMMING
10h52 Men's  4 x 100 m freestyle relay  heat 1
SWIMMING
10h56 Men's  4 x 100 m freestyle relay  heat 2
SWIMMING
19h19 Men's  4 x 100 m freestyle relay  Final
SWIMMING
10h25 Men's  50 m freestyle  heat 1
SWIMMING
10h27 Men's  50 m freestyle  heat 2
SWIMMING
10h28 Men's  50 m freestyle  heat 3
SWIMMING
10h30 Men's  50 m freestyle  heat 4
SWIMMING
10h31 Men's  50 m freestyle  heat 5
SWIMMING
10h33 Men's  50 m freestyle  heat 6
SWIMMING
10h34 Men's  50 m freestyle  heat 7
SWIMMING
18h22 Men's  50 m freestyle  semifinal 1
SWIMMING
18h25 Men's  50 m freestyle  semifinal 2
SWIMMING
10h00 Women's  50 m butterfly  heat 1
SWIMMING
10h01 Women's  50 m butterfly  heat 2
SWIMMING
10h03 Women's  50 m butterfly  heat 3
SWIMMING
10h04 Women's  50 m butterfly  heat 4
SWIMMING
18h14 Women's  50 m butterfly  semifinal 1
SWIMMING
18h17 Women's  50 m butterfly  semifinal 2
SWIMMING
11h02 Women's  800 m freestyle  série 1
SWIMMING
11h12 Women's  800 m freestyle  série 2
SWIMMING
11h23 Women's  800 m freestyle  série 3
SWIMMING
18h00 Women's  800 m freestyle  Final
RUGBY
Sevens
09h00 Women's    woPool: United States - Tunisia
RUGBY
Sevens
09h30 Women's    woPool: Spain - China
RUGBY
Sevens
10h00 Women's    woPool: Australia - Canada
RUGBY
Sevens
10h30 Men's    Pool: France - Japan
RUGBY
Sevens
11h00 Men's    Pool: Argentina - United States
RUGBY
Sevens
11h30 Men's    Pool: Fiji - Kenya
RUGBY
Sevens
15h30 Women's    woplacing 5-6: Spain - Tunisia
RUGBY
Sevens
16h00 Men's    placing 5-6: Japan - United States
RUGBY
Sevens
17h00 Women's    wosemifinal - Match 1: Australia - United States
RUGBY
Sevens
17h30 Women's    wosemifinal - Match 2: China - Canada
RUGBY
Sevens
18h00 Men's    semifinal - Match 1: Argentina - Kenya
RUGBY
Sevens
18h30 Men's    semifinal - Match 2: France - Fiji
TAEKWONDO
14h00 Women's  49 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h30 Women's  49 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h45 Women's  49 - 55 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h00 Women's  49 - 55 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h30 Women's  49 - 55 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h00 Women's  49 - 55 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h30 Women's  49 - 55 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h00 Women's  49 - 55 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h15 Women's  49 - 55 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h10 Women's  49 - 55 Kg  Final
TAEKWONDO
14h15 Men's  55 - 63 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h15 Men's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h45 Men's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h15 Men's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h45 Men's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h30 Men's  55 - 63 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h45 Men's  55 - 63 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h45 Men's  55 - 63 Kg  Final
TENNIS
15h00 Women's  double  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  double  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  double  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  double  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Mixed  double  First round
TENNIS
16h00 Mixed  double  First round
TENNIS
16h00 Mixed  double  First round
TENNIS
17h30 Mixed  double  First round
TENNIS
17h30 Mixed  double  First round
TENNIS
17h30 Mixed  double  First round
TENNIS
17h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h15 Mixed  double  First round
TENNIS
18h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h30 Mixed  double  First round
TENNIS
18h40 Mixed  double  First round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Second round
TABLE TENNIS
10h00 Women's    Consolation Quarterfinal 1
TABLE TENNIS
10h00 Women's    Consolation Quarterfinal 2
TABLE TENNIS
10h00 Women's    Consolation Quarterfinal 3
TABLE TENNIS
10h00 Women's    Consolation Quarterfinal 4
TABLE TENNIS
10h30 Men's    Consolation Quarterfinal 1
TABLE TENNIS
10h30 Men's    Consolation Quarterfinal 2
TABLE TENNIS
10h30 Men's    Consolation Quarterfinal 3
TABLE TENNIS
10h30 Men's    Consolation Quarterfinal 4
TABLE TENNIS
11h00 Women's    Quarterfinal 1
TABLE TENNIS
11h00 Women's    Quarterfinal 2
TABLE TENNIS
11h45 Women's    Quarterfinal 3
TABLE TENNIS
11h45 Women's    Quarterfinal 4
TABLE TENNIS
12h30 Men's    Quarterfinal 1
TABLE TENNIS
12h30 Men's    Quarterfinal 2
TABLE TENNIS
13h15 Men's    Quarterfinal 3
TABLE TENNIS
13h15 Men's    Quarterfinal 4
TABLE TENNIS
15h00 Women's    Consolation Semifinal 1
TABLE TENNIS
15h00 Men's    Consolation Semifinal 1
TABLE TENNIS
15h30 Women's    Consolation Semifinal 2
TABLE TENNIS
15h30 Men's    Consolation Semifinal 2
TABLE TENNIS
16h15 Women's    Semifinal 1
TABLE TENNIS
17h00 Women's    Semifinal 2
TABLE TENNIS
17h45 Men's    Semifinal 1
TABLE TENNIS
18h30 Men's    Semifinal 2
TABLE TENNIS
19h15 Women's    Consolation Final
TABLE TENNIS
19h15 Men's    Consolation Final
SHOOTING
09h00 Women's  10 m Air rifle  qualification
SHOOTING
11h00 Women's  10 m Air rifle  Final
SAILING
11h00 Women's  Byte CII  race 03
SAILING
11h00 Men's  Byte CII  race 03
SAILING
12h00 Women's  Byte CII  race 04
SAILING
12h00 Men's  Byte CII  race 04
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool B: Czech Republic - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool C: Tuvalu - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool A: Uruguay - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool D: Sierra Leone - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool E: Germany - Indonesia
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool E: Trinidad and Tobago - Congo
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool D: Ukraine - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool E: Russian Federation n Federation - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool D: Austria - France
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool D: paraguay - Ghana
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    preliminary - pool E: Burundi - Norway
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    preliminary - pool E: Guatemala - Sri Lanka
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool C: Turkey - Chinese Taipei
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool D: Thailand - Guatemala
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool F: Indonesia - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool F: Venezuela - Austria
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool A: Latvia - Canada
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool A: Namibia - Kazakhstan
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool C: Virgin Islands, US - Ghana
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool D: Canada - Sao Tome and principe
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool A: Italy - Ecuador
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool F: Vanuatu - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool C: puerto Rico - peru
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool F: United States of America - poland
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool E: People's Republic of China - Bolivia
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool F: Australia - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool A: Oman - Finland
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool A: St Vincent and the Grenadines - Kazakhstan
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool C: Saint Lucia - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool F: puerto Rico - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool B: Brazil - New Zealand
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool C: Islamic Republic of Iran - France
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool B: United States of America - Switzerland
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool B: Vietnam - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool B: Jamaica - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool B: Lithuania - Congo

August 20

ATHLETICS
19h20 Women's  100 m hurdles  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h27 Women's  100 m hurdles  qualification - heat 2
ATHLETICS
19h34 Women's  100 m hurdles  qualification - heat 3
ATHLETICS
19h45 Men's  110 m hurdles  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h52 Men's  110 m hurdles  qualification - heat 2
ATHLETICS
19h59 Men's  110 m hurdles  qualification - heat 3
ATHLETICS
18h35 Women's  3000 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
18h55 Men's  3000 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h15 Women's  400 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h22 Women's  400 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h29 Women's  400 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
20h45 Men's  400 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h53 Men's  400 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
21h01 Men's  400 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
21h15 Women's  800 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
21h24 Women's  800 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
21h33 Women's  800 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
18h30 Women's  Discus throw  qualification
ATHLETICS
20h20 Men's  Discus throw  qualification
ATHLETICS
19h00 Women's  Pole vault  qualification
ATHLETICS
18h40 Men's  Hight jump  qualification
ATHLETICS
20h00 Women's  Long jump  qualification
BADMINTON
18h30 Men's    quaterfinal 1
BADMINTON
18h30 Mixed    quaterfinal 1
BADMINTON
18h30 Mixed    quaterfinal 2
BADMINTON
19h05 Women's    quaterfinal 1
BADMINTON
19h05 Women's    quaterfinal 2
BADMINTON
19h05 Mixed    quaterfinal 3
BADMINTON
19h40 Women's    quaterfinal 3
BADMINTON
19h40 Men's    quaterfinal 2
BADMINTON
19h40 Men's    quaterfinal 3
BADMINTON
20h15 Women's    quaterfinal 4
BADMINTON
20h15 Men's    quaterfinal 4
BADMINTON
20h15 Mixed    quaterfinal 4
BASKET-BALL
17h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Poland
BASKET-BALL
17h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Tunisia - New Zealand
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Indonesia - France
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Argentina - Guatemala
BASKET-BALL
17h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - Puerto Rico
BASKET-BALL
17h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Russian Federation n Federation - Venezuela
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Hungary - Lithuania
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Romania
BASKET-BALL
18h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Uruguay
BASKET-BALL
18h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Spain - Brazil
BASKET-BALL
18h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Syria - Netherlands
BASKET-BALL
18h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Thaïland - United States
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Venezuela - China
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Egypt - Romania
BASKET-BALL
19h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - Estonia
BASKET-BALL
19h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Guam - Indonesia
BASKET-BALL
19h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Brazil
BASKET-BALL
19h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Belgium - Czech Republic
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Spain - Germany
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Chinese Taipei
BASKET-BALL
20h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: France - China
BASKET-BALL
20h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Guatemala - Tunisia
BASKET-BALL
20h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Poland - Hungary
BASKET-BALL
20h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Uruguay - Slovenia
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Brazil - Russian Federation
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: New Zealand - Andorra
BASKET-BALL
21h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Lithuania - Germany
BASKET-BALL
21h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Spain
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Peru - Indonesia
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Puerto Rico - Indonesia
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Venezuela - Argentina
CYCLING
09h00 Women's    Cross - country Olympic
CYCLING
10h30 Men's    Cross - country Olympic
EQUESTRIAN
15h30 Mixed  International jumping  round 2
FENCING
09h30 Mixed  continental team  round of 16
FENCING
10h30 Mixed  continental team  quarterfinal 1
FENCING
10h30 Mixed  continental team  quarterfinal 2
FENCING
10h30 Mixed  continental team  quarterfinal 3
FENCING
10h30 Mixed  continental team  quarterfinal 4
FENCING
11h40 Mixed  continental team  classification 5-8
FENCING
11h40 Mixed  continental team  classification 5-8
FENCING
12h50 Mixed  continental team  placement 5-6
FENCING
12h50 Mixed  continental team  placement 7-8
FENCING
13h40 Mixed  continental team  semifinal 1
FENCING
13h40 Mixed  continental team  semifinal 2
FENCING
14h50 Mixed  continental team  bronze Medal bout
FENCING
15h40 Mixed  continental team  gold Medal bout
FOOTBALL
18h00 Women's    Preliminary Round - Group A: Slovakia - Papua New Guinea
FOOTBALL
20h45 Women's    Preliminary Round - Group B: Namibia - China
GOLF
08h30 Women's  stroke play  round 2
GOLF
08h30 Men's  stroke play  round 2
GYMNASTICS
Artistique
19h00 Women's  all-round  final
GYMNASTICS
Artistique
19h00 Men's  floor  final
HANDBALL
14h00 Women's    Preliminary Round Group A: Angola - Russian Federation n Federation
HANDBALL
16h00 Women's    Preliminary Round Group B: China - Sweden
HANDBALL
18h00 Men's    Preliminary Round Group A: Norway - Egypt
HANDBALL
20h00 Men's    Preliminary Round Group B: Tunisia - Qatar
HOCKEY
5s
16h00 Women's    pool A: Argentina - Netherlands
HOCKEY
5s
16h30 Men's    pool B: New Zealand - Germany
HOCKEY
5s
17h30 Men's    pool A: Spain - Australia
HOCKEY
5s
18h00 Women's    pool A: Fiji - Japan
HOCKEY
5s
19h00 Women's    pool B: China - New Zealand
HOCKEY
5s
19h30 Men's    pool A: Bangladesh - South Africa
HOCKEY
5s
20h30 Men's    pool B: Zambia - Pakistan
HOCKEY
5s
21h00 Women's    pool B: Zambia - Germany
JUDO
12h00 Mixed  team  quaterfinal
JUDO
12h00 Mixed  team  round of 16
JUDO
18h00 Mixed  team  semifinal
JUDO
18h00 Mixed  team  Final
SWIMMING
18h32 Women's  100 m breaststroke  Final
SWIMMING
10h19 Men's  200 m breaststroke  heat 1
SWIMMING
10h22 Men's  200 m breaststroke  heat 2
SWIMMING
10h26 Men's  200 m breaststroke  heat 3
SWIMMING
18h12 Men's  200 m breaststroke  Final
SWIMMING
10h31 Women's  200 m freestyle  série 1
SWIMMING
10h34 Women's  200 m freestyle  série 2
SWIMMING
10h37 Women's  200 m freestyle  série 3
SWIMMING
10h41 Women's  200 m freestyle  série 4
SWIMMING
10h44 Women's  200 m freestyle  série 5
SWIMMING
18h58 Women's  200 m freestyle  Final
SWIMMING
10h48 Men's  4 x 100 m medley relay  heat 1
SWIMMING
10h53 Men's  4 x 100 m medley relay  heat 2
SWIMMING
19h17 Men's  4 x 100 m medley relay  Final
SWIMMING
10h00 Men's  50 m backstroke  heat 1
SWIMMING
10h01 Men's  50 m backstroke  heat 2
SWIMMING
10h03 Men's  50 m backstroke  heat 3
SWIMMING
10h04 Men's  50 m backstroke  heat 4
SWIMMING
10h06 Men's  50 m backstroke  heat 5
SWIMMING
18h04 Women's  50 m backstroke  semifinal 1
SWIMMING
18h05 Men's  50 m backstroke  semifinal 1
SWIMMING
18h08 Women's  50 m backstroke  semifinal 2
SWIMMING
18h08 Men's  50 m backstroke  semifinal 2
SWIMMING
18h00 Men's  50 m freestyle  Final
SWIMMING
10h11 Men's  50 m butterfly  heat 1
SWIMMING
10h13 Men's  50 m butterfly  heat 2
SWIMMING
10h14 Men's  50 m butterfly  heat 3
SWIMMING
10h16 Men's  50 m butterfly  heat 4
SWIMMING
10h18 Men's  50 m butterfly  heat 5
SWIMMING
10h20 Men's  50 m butterfly  heat 6
SWIMMING
18h24 Women's  50 m butterfly  Final
SWIMMING
18h56 Men's  50 m butterfly  semifinal 1
SWIMMING
18h59 Men's  50 m butterfly  semifinal 2
SAILBOARD
11h00 Women's  Techno 293  race 04
SAILBOARD
11h00 Men's  Techno 293  race 04
SAILBOARD
12h00 Women's  Techno 293  race 05
SAILBOARD
12h00 Men's  Techno 293  race 05
SAILBOARD
13h00 Women's  Techno 293  race 06
SAILBOARD
13h00 Men's  Techno 293  race 06
RUGBY
Sevens
09h00 Women's    woBronze Medal Match: United States - China
RUGBY
Sevens
09h30 Men's    Bronze Medal Match: Kenya - Fiji
RUGBY
Sevens
10h00 Women's    woGold Medal Match: Australia - Canada
RUGBY
Sevens
10h30 Men's    Gold Medal Match: Argentina - France
TAEKWONDO
14h00 Women's  55 - 63 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h15 Women's  55 - 63 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h45 Women's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h15 Women's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
15h45 Women's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h15 Women's  55 - 63 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h00 Women's  55 - 63 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h15 Women's  55 - 63 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h10 Women's  55 - 63 Kg  Final
TAEKWONDO
14h30 Men's  63 - 73 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h00 Men's  63 - 73 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
15h30 Men's  63 - 73 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h00 Men's  63 - 73 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h30 Men's  63 - 73 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h45 Men's  63 - 73 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h45 Men's  63 - 73 Kg  Final
TENNIS
18h00 Women's  double  Semifinal
TENNIS
18h00 Women's  double  Semifinal
TENNIS
18h00 Men's  double  Quarterfinal
TENNIS
18h00 Men's  double  Quarterfinal
TENNIS
18h00 Men's  double  Quarterfinal
TENNIS
18h00 Men's  double  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Women's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Women's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Women's  simple  Second round
TENNIS
15h00 Men's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Men's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Men's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Men's  simple  Quarterfinal
TENNIS
18h00 Women's  simple  Second round
TABLE TENNIS
10h00 Women's    Bronze Medal Match
TABLE TENNIS
10h45 Men's    Bronze Medal Match
TABLE TENNIS
11h30 Women's    Gold Medal Match
TABLE TENNIS
12h15 Men's    Gold Medal Match
TABLE TENNIS
15h30 Mixed  International  First Stage Group A
TABLE TENNIS
15h30 Mixed  International  First Stage Group B
TABLE TENNIS
17h00 Mixed  International  First Stage Group C
TABLE TENNIS
17h00 Mixed  International  First Stage Group D
TABLE TENNIS
18h30 Mixed  International  First Stage Group E
TABLE TENNIS
18h30 Mixed  International  First Stage Group F
TABLE TENNIS
20h00 Mixed  International  First Stage Group G
TABLE TENNIS
20h00 Mixed  International  First Stage Group H
SHOOTING
09h00 Men's  10 m Air rifle  qualification
SHOOTING
11h05 Men's  10 m Air rifle  Finale
SHOOTING
13h15 Mixed  10 m Air rifle international team  qualification
SHOOTING
15h00 Mixed  10 m Air rifle international team  round of 16
SAILING
11h00 Women's  Byte CII  race 05
SAILING
11h00 Men's  Byte CII  race 05
SAILING
12h00 Women's  Byte CII  race 06
SAILING
12h00 Men's  Byte CII  race 06
SAILING
13h00 Women's  Byte CII  race 07
SAILING
13h00 Men's  Byte CII  race 07

August 21

ATHLETICS
19h40 Men's  1500 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h50 Men's  1500 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h05 Women's  100 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h13 Women's  100 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h21 Women's  100 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
20h29 Women's  100 m  qualification - heat 4
ATHLETICS
20h45 Men's  100 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h52 Men's  100 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h59 Men's  100 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
21h06 Men's  100 m  qualification - heat 4
ATHLETICS
19h20 Women's  2000 m steeple-chase  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h00 Men's  2000 steeple-chase  qualification - heat 1
ATHLETICS
18h30 Women's  Hammer throw  qualification
ATHLETICS
20h15 Men's  Hammer throw  qualification
ATHLETICS
18h35 Men's  Shot put  qualification
ATHLETICS
20h20 Women's  Shot put  qualification
ATHLETICS
18h50 Women's  High jump  qualification
ATHLETICS
19h35 Men's  Long jump  qualification
BADMINTON
17h00 Women's    semifinal 1
BADMINTON
17h40 Women's    semifinal 2
BADMINTON
18h20 Men's    semifinal 1
BADMINTON
19h00 Mixed    semifinal 1
BADMINTON
19h40 Men's    semifinal 2
BADMINTON
20h20 Mixed    semifinal 2
BASKET-BALL
20h00 Men's  dunk contest  qualification
BASKET-BALL
21h30 Men's  dunk contest  Final
BASKET-BALL
19h30 Women's  shoot-out contest  qualification
BASKET-BALL
20h45 Women's  shoot-out contest  Final
FOOTBALL
18h00 Men's    Preliminary Round - Group C: Peru - Honduras
FOOTBALL
20h45 Men's    Preliminary Round - Group D: Vanuatu - Cape Verde
GOLF
08h30 Women's  stroke play  round 3
GOLF
09h20 Men's  stroke play  round 3
GYMNASTICS
Trampoline
13h30 Women's    qualification - routine 1
GYMNASTICS
Trampoline
13h30 Women's    qualification first routine
GYMNASTICS
Trampoline
14h05 Women's    qualification - routine 2
GYMNASTICS
Trampoline
14h05 Women's    qualification second routine
GYMNASTICS
Trampoline
14h40 Women's    Final
WEIGHTLIFTING
14h30 Women's  58 - 63 Kg  group A
WEIGHTLIFTING
18h00 Men's  69 - 77 Kg  group A
HANDBALL
14h00 Women's    Preliminary Round Group A: Korea - Angola
HANDBALL
16h00 Women's    Preliminary Round Group B: Brazil - China
HANDBALL
18h00 Men's    Preliminary Round Group A: Brazil - Norway
HANDBALL
20h00 Men's    Preliminary Round Group B: Slovenia - Tunisia
HOCKEY
5s
16h00 Men's    pool B: Germany - Mexico
HOCKEY
5s
16h30 Men's    pool A: Australia - Canada
HOCKEY
5s
17h30 Women's    pool B: New Zealand - Uruguay
HOCKEY
5s
18h00 Women's    pool A: Netherlands - South Africa
HOCKEY
5s
19h00 Men's    pool B: Pakistan - New Zealand
HOCKEY
5s
19h30 Men's    pool A: South Africa - Spain
HOCKEY
5s
20h30 Women's    pool B: Germany - China
HOCKEY
5s
21h00 Women's    pool A: Japan - Argentina
SWIMMING
10h12 Men's  100 m freestyle  heat 1
SWIMMING
10h14 Men's  100 m freestyle  heat 2
SWIMMING
10h16 Men's  100 m freestyle  heat 3
SWIMMING
10h17 Men's  100 m freestyle  heat 4
SWIMMING
10h19 Men's  100 m freestyle  heat 5
SWIMMING
18h22 Men's  100 m freestyle  semifinal 1
SWIMMING
18h26 Men's  100 m freestyle  semifinal 2
SWIMMING
10h23 Women's  100 m butterfly  heat 1
SWIMMING
10h25 Women's  100 m butterfly  heat 2
SWIMMING
10h27 Women's  100 m butterfly  heat 3
SWIMMING
10h29 Women's  100 m butterfly  heat 4
SWIMMING
18h14 Women's  100 m butterfly  semifinal 1
SWIMMING
18h18 Women's  100 m butterfly  semifinal 2
SWIMMING
10h42 Women's  4 x 100 m freestyle relay  heat 1
SWIMMING
10h47 Women's  4 x 100 m freestyle relay  heat 2
SWIMMING
19h05 Women's  4 x 100 m freestyle relay  Final
SWIMMING
18h50 Men's  50 m breaststroke  semifinal 1
SWIMMING
18h54 Men's  50 m breaststroke  semifinal 2
SWIMMING
18h46 Women's  50 m backstroke  Final
SWIMMING
18h46 Men's  50 m backstroke  Final
SWIMMING
10h00 Women's  50 m freestyle  série 1
SWIMMING
10h01 Women's  50 m freestyle  série 2
SWIMMING
10h03 Women's  50 m freestyle  série 3
SWIMMING
10h04 Women's  50 m freestyle  série 4
SWIMMING
10h06 Women's  50 m freestyle  série 5
SWIMMING
10h07 Women's  50 m freestyle  série 6
SWIMMING
10h09 Women's  50 m freestyle  série 7
SWIMMING
18h30 Women's  50 m freestyle  semifinal 1
SWIMMING
18h34 Women's  50 m freestyle  semifinal 2
SWIMMING
18h42 Men's  50 m butterfly  Final
SWIMMING
10h53 Men's  800 m freestyle  heat 1
SWIMMING
11h02 Men's  800 m freestyle  heat 2
SWIMMING
11h12 Men's  800 m freestyle  heat 3
SWIMMING
18h00 Men's  800 m freestyle  Final
TAEKWONDO
14h00 Women's  + 63 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h30 Women's  + 63 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
14h45 Women's  + 63 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h00 Women's  + 63 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h30 Women's  + 63 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h00 Women's  + 63 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h30 Women's  + 63 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h00 Women's  + 63 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h15 Women's  + 63 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h10 Women's  + 63 Kg  Final
TAEKWONDO
14h15 Men's  + 73 Kg  Round of 16
TAEKWONDO
15h15 Men's  + 73 Kg  Quarterfinal 1
TAEKWONDO
15h45 Men's  + 73 Kg  Quarterfinal 2
TAEKWONDO
16h15 Men's  + 73 Kg  Quarterfinal 3
TAEKWONDO
16h45 Men's  + 73 Kg  Quarterfinal 4
TAEKWONDO
19h30 Men's  + 73 Kg  Semifinal 1
TAEKWONDO
19h45 Men's  + 73 Kg  Semifinal 2
TAEKWONDO
20h45 Men's  + 73 Kg  Final
TENNIS
15h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
15h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
18h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
18h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
19h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
19h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
19h00 Mixed  double  Second round
TENNIS
15h00 Women's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Men's  simple  Semifinal
TENNIS
15h00 Men's  simple  Semifinal
TABLE TENNIS
10h00 Mixed  International  First Stage Group A
TABLE TENNIS
10h00 Mixed  International  First Stage Group B
TABLE TENNIS
11h30 Mixed  International  First Stage Group C
TABLE TENNIS
11h30 Mixed  International  First Stage Group D
TABLE TENNIS
13h00 Mixed  International  First Stage Group E
TABLE TENNIS
13h00 Mixed  International  First Stage Group F
TABLE TENNIS
14h30 Mixed  International  First Stage Group G
TABLE TENNIS
14h30 Mixed  International  First Stage Group H
TABLE TENNIS
16h15 Mixed  International  First Stage Group A
TABLE TENNIS
16h15 Mixed  International  First Stage Group B
TABLE TENNIS
17h45 Mixed  International  First Stage Group C
TABLE TENNIS
17h45 Mixed  International  First Stage Group D
TABLE TENNIS
19h15 Mixed  International  First Stage Group E
TABLE TENNIS
19h15 Mixed  International  First Stage Group F
TABLE TENNIS
20h45 Mixed  International  First Stage Group G
TABLE TENNIS
20h45 Mixed  International  First Stage Group H
SHOOTING
09h00 Mixed  10 m Air rifle international team  quaterfinal
SHOOTING
11h00 Mixed  10 m Air rifle international team  semifinal
SHOOTING
11h20 Mixed  10 m Air rifle international team  Bronze Medal Match
SHOOTING
11h40 Mixed  10 m Air rifle international team  Final
SHOOTING
13h45 Mixed  10 m Air pistol international team  qualification
SHOOTING
15h30 Mixed  10 m Air pistol international team  round of 16
TRIATHLON
09h00 Mixed  4x Mixed Relay 
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool B: Vietnam - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool C: Chinese Taipei - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool A: Oman - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool D: Canada - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool A: Canada - Kazakhstan
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool A: Latvia - Italy
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool F: Austria - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool F: Venezuela - United States of America
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool A: Namibia - Ecuador
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool F: Russian Federation n Federation - Rwanda
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    preliminary - pool E: Guatemala - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    preliminary - pool F: Indonesia - poland
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool F: Australia - Vanuatu
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool F: puerto Rico - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool E: Burundi - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool E: Sri Lanka - Norway
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool B: Switzerland - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool C: Tuvalu - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool A: Kazakhstan - Finland
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool A: St Vincent and the Grenadines - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool B: United States of America - Czech Republic
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool C: Turkey - Saint Lucia
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool B: Congo - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool B: Jamaica - New Zealand
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool D: France - Ghana
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool D: paraguay - Guatemala
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool B: Lithuania - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool C: puerto Rico - France
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool D: Austria - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool C: Ghana - peru
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool C: Virgin Islands, US - Islamic Republic of Iran
BEACH VOLLEY-BALL
20h03 Women's    preliminary - pool E: People's Republic of China - Trinidad and Tobago
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool E: Bolivia - Indonesia
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool D: Sao Tome and principe - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool D: Ukraine - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
21h01 Women's    preliminary - pool E: Germany - Congo

August 22

ATHLETICS
19h40 Women's  1500 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h50 Women's  1500 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h05 Men's  200 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h13 Men's  200 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h21 Men's  200 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
20h25 Women's  200 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
20h42 Women's  200 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
20h49 Women's  200 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
18h55 Women's  400 m hurdles  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h01 Women's  400 m hurdles  qualification - heat 2
ATHLETICS
19h15 Men's  400 m hurdles  qualification - heat 1
ATHLETICS
19h24 Men's  400 m hurdles  qualification - heat 2
ATHLETICS
21h00 Men's  800 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
21h09 Men's  800 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
21h18 Men's  800 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
18h35 Women's  Javelin throw  qualification
ATHLETICS
20h20 Men's  Javelin Throw  qualification
ATHLETICS
18h30 Men's  Shot put  qualification
ATHLETICS
19h00 Men's  Pole vault  qualification
ATHLETICS
20h25 Women's  Triple saut  qualification
BADMINTON
12h00 Women's    Bronze Medal Match
BADMINTON
12h40 Mixed    Bronze Medal Match
BADMINTON
13h20 Men's    Bronze Medal Match
BADMINTON
17h00 Mixed    Final
BADMINTON
17h50 Women's    Final
BADMINTON
18h40 Men's    Final
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Syria
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Thaïland
BASKET-BALL
17h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Slovenia
BASKET-BALL
17h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Chinese Taipei - Guam
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Netherlands - Hungary
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: United States - Belgium
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Brazil - Spain
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Czech Republic - Andorra
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Estonia - Venezuela
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Indonesia - Egypt
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - France
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Guatemala
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Puerto Rico
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Tunisia - Venezuela
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - Indonesia
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Russian Federation n Federation - Argentina
BASKET-BALL
19h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Poland
BASKET-BALL
19h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Spain - New Zealand
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Uruguay - Lithuania
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Brazil - Romania
BASKET-BALL
20h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Belgium - Romania
BASKET-BALL
20h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Thaïland - Indonesia
BASKET-BALL
20h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - China
BASKET-BALL
20h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Syria - Estonia
BASKET-BALL
21h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - Venezuela
BASKET-BALL
21h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Guam - Egypt
BASKET-BALL
21h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Spain - Netherlands
BASKET-BALL
21h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - United States
BASKET-BALL
21h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Brazil
BASKET-BALL
21h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Chinese Taipei - Czech Republic
CYCLING
08h30 Women's    Road - Road Race
CYCLING
10h30 Men's    Road - Road Race
GYMNASTICS
Trampoline
13h30 Men's    qualification - routine 1
GYMNASTICS
Trampoline
13h30 Men's    qualification first routine
GYMNASTICS
Trampoline
14h05 Men's    qualification - routine 2
GYMNASTICS
Trampoline
14h05 Men's    qualification second routine
GYMNASTICS
Trampoline
14h40 Men's    Final
WEIGHTLIFTING
14h30 Women's  + 63 Kg  group A
WEIGHTLIFTING
18h00 Men's  77 - 85 Kg  group A
HANDBALL
14h00 Women's    Preliminary Round Group A: Russian Federation n Federation - Korea
HANDBALL
16h00 Women's    Preliminary Round Group B: Sweden - Brazil
HANDBALL
18h00 Men's    Preliminary Round Group A: Egypt - Brazil
HANDBALL
20h00 Men's    Preliminary Round Group B: Qatar - Slovenia
SWIMMING
18h20 Men's  100 m freestyle  Final
SWIMMING
18h09 Women's  100 m butterfly  Final
SWIMMING
10h14 Women's  200 m breaststroke  heat 1
SWIMMING
10h17 Women's  200 m breaststroke  heat 2
SWIMMING
10h21 Women's  200 m breaststroke  heat 3
SWIMMING
18h24 Women's  200 m breaststroke  Final
SWIMMING
18h04 Men's  200 m backstroke  Final
SWIMMING
10h26 Men's  200 m butterfly  heat 1
SWIMMING
10h30 Men's  200 m butterfly  heat 2
SWIMMING
10h33 Men's  200 m butterfly  heat 3
SWIMMING
18h43 Men's  200 m butterfly  Final
SWIMMING
11h14 Mixed  Mixed 4 x 100 m medley relay  heat 1
SWIMMING
11h19 Mixed  Mixed 4 x 100 m medley relay  heat 2
SWIMMING
11h25 Mixed  Mixed 4 x 100 m medley relay  heat 3
SWIMMING
19h29 Mixed  Mixed 4 x 100 m medley relay  Final
SWIMMING
10h37 Women's  400 m freestyle  série 1
SWIMMING
10h43 Women's  400 m freestyle  série 2
SWIMMING
10h48 Women's  400 m freestyle  série 3
SWIMMING
10h54 Women's  400 m freestyle  série 4
SWIMMING
10h59 Women's  400 m freestyle  série 5
SWIMMING
19h02 Women's  400 m freestyle  Final
SWIMMING
19h18 Men's  50 m breaststroke  Final
SWIMMING
18h00 Women's  50 m freestyle  Final
MODERN PENTATHLON
10h00 Women's    fencing ranking round
MODERN PENTATHLON
14h00 Women's    fencing ranking round
SAILBOARD
11h00 Women's  Techno 293  race 07
SAILBOARD
11h00 Men's  Techno 293  race 07
SAILBOARD
12h00 Women's  Techno 293  race 08
SAILBOARD
12h00 Men's  Techno 293  race 08
SAILBOARD
13h00 Women's  Techno 293  race 09
SAILBOARD
13h00 Men's  Techno 293  race 09
SAILBOARD
14h00 Women's  Techno 293  race 10
SAILBOARD
14h00 Men's  Techno 293  race 10
TENNIS
17h00 Women's  double  Bronze Medal match
TENNIS
17h00 Men's  double  Semifinal
TENNIS
17h00 Men's  double  Semifinal
TENNIS
19h00 Mixed  double  Quarterfinal
TENNIS
19h00 Mixed  double  Quarterfinal
TENNIS
19h00 Mixed  double  Quarterfinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Semifinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Semifinal
TENNIS
15h00 Men's  simple  Bronze Medal match
TABLE TENNIS
10h00 Mixed  International  Consolation Round of 1/8
TABLE TENNIS
11h30 Mixed  International  Round of 1/8
TABLE TENNIS
13h00 Mixed  International  Round of 1/8
TABLE TENNIS
14h30 Mixed  International  Consolation Round of 1/8
TABLE TENNIS
17h00 Mixed  International  Quarterfinal 3
TABLE TENNIS
17h00 Mixed  International  Quarterfinal 4
TABLE TENNIS
18h30 Mixed  International  Quarterfinal 1
TABLE TENNIS
18h30 Mixed  International  Quarterfinal 2
TABLE TENNIS
20h00 Mixed  International  Consolation Quarterfinal 1
TABLE TENNIS
20h00 Mixed  International  Consolation Quarterfinal 2
TABLE TENNIS
20h00 Mixed  International  Consolation Quarterfinal 3
TABLE TENNIS
20h00 Mixed  International  Consolation Quarterfinal 4
SHOOTING
09h00 Mixed  10 m Air pistol international team  quaterfinal
SHOOTING
11h00 Mixed  10 m Air pistol international team  semifinal
SHOOTING
11h20 Mixed  10 m Air pistol international team  Bronze Medal Match
SHOOTING
11h40 Mixed  10 m Air pistol international team  Final
ARCHERY
09h30 Women's  recurve  ranking Round
ARCHERY
09h30 Men's  recurve  ranking Round
ARCHERY
15h00 Mixed  international team  1/16 elimination round
ARCHERY
15h30 Mixed  international team  1/16 elimination round
ARCHERY
16h00 Mixed  international team  1/16 elimination round
ARCHERY
16h30 Mixed  international team  1/16 elimination round
SAILING
11h00 Women's  Byte CII  race 08
SAILING
11h00 Men's  Byte CII  race 08
SAILING
12h00 Women's  Byte CII  race 09
SAILING
12h00 Men's  Byte CII  race 09
SAILING
13h00 Women's  Byte CII  race 10
SAILING
13h00 Men's  Byte CII  race 10
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool B: Brazil - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    preliminary - pool C: Nigeria - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool A: Finland - Nigeria
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    preliminary - pool D: Sao Tome and principe - Sierra Leone
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool B: United States of America - Vietnam
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    preliminary - pool B: Switzerland - Czech Republic
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool A: Kazakhstan - Uruguay
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    preliminary - pool A: St Vincent and the Grenadines - Oman
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    preliminary - pool C: Chinese Taipei - Saint Lucia
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    preliminary - pool B: Lithuania - Jamaica
BEACH VOLLEY-BALL
10h02 Women's    preliminary - pool C: Turkey - Tuvalu
BEACH VOLLEY-BALL
10h03 Men's    preliminary - pool B: Germany - New Zealand
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool D: France - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    preliminary - pool D: Ghana - Guatemala
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool B: Congo - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    preliminary - pool C: peru - France
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool D: Austria - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    preliminary - pool E: Indonesia - Congo
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool C: Ghana - Islamic Republic of Iran
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    preliminary - pool C: Virgin Islands, US - puerto Rico
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool E: Bolivia - Trinidad and Tobago
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    preliminary - pool F: Rwanda - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool D: Argentina - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    preliminary - pool D: Canada - Ukraine
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool E: People's Republic of China - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    preliminary - pool F: Russian Federation n Federation - Vanuatu
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool E: Norway - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    preliminary - pool E: Sri Lanka - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool A: Kazakhstan - Ecuador
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    preliminary - pool F: Australia - puerto Rico
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool E: Guatemala - Burundi
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    preliminary - pool F: Austria - United States of America
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool A: Canada - Italy
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    preliminary - pool A: Latvia - Namibia
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool F: Rwanda - poland
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    preliminary - pool F: Venezuela - Indonesia

August 23

ATHLETICS
10h28 Women's  100 m  Final D
ATHLETICS
10h35 Women's  100 m  Final C
ATHLETICS
10h37 Men's  100 m  Final D
ATHLETICS
10h53 Men's  100 m  Final C
ATHLETICS
20h48 Women's  100 m  Final B
ATHLETICS
21h00 Women's  100 m  Final A
ATHLETICS
21h07 Men's  100 m  Final B
ATHLETICS
21h20 Men's  100 m  Final A
ATHLETICS
09h05 Women's  100 m hurdles  Final C
ATHLETICS
09h16 Women's  100 m hurdles  Final B
ATHLETICS
09h24 Women's  100 m hurdles  Final A
ATHLETICS
19h40 Men's  110 m hurdles  Final C
ATHLETICS
19h47 Men's  110 m hurdles  Final B
ATHLETICS
19h55 Men's  110 m hurdles  Final A
ATHLETICS
09h52 Men's  400 m  Final C
ATHLETICS
09h59 Men's  400 m  Final B
ATHLETICS
10h06 Men's  400 m  Final A
ATHLETICS
20h13 Women's  400 m  Final C
ATHLETICS
20h20 Women's  400 m  Final B
ATHLETICS
20h35 Women's  400 m  Final A
ATHLETICS
19h00 Women's  5000 m walk  Final
ATHLETICS
09h35 Women's  800 m  Final C
ATHLETICS
21h32 Women's  800 m  Final B
ATHLETICS
21h45 Women's  800 m  Final A
ATHLETICS
09h00 Women's  Discus throw  Final B
ATHLETICS
10h15 Men's  Discus throw  Final B
ATHLETICS
19h05 Men's  Discus throw  Final A
ATHLETICS
20h30 Women's  Discus throw  Final A
ATHLETICS
09h15 Women's  Pole vault  Final B
ATHLETICS
19h15 Women's  Pole vault  Final A
ATHLETICS
09h10 Men's  Hight jump  Final B
ATHLETICS
20h10 Men's  Hight jump  Final A
ATHLETICS
19h10 Women's  Long jump  Final B
ATHLETICS
19h10 Women's  Long jump  Final A
BASKET-BALL
17h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Indonesia - China
BASKET-BALL
17h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Argentina - Tunisia
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Poland - Uruguay
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: New Zealand - Brazil
BASKET-BALL
17h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: France - Germany
BASKET-BALL
17h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Guatemala - Spain
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Puerto Rico - Hungary
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Venezuela - Andorra
BASKET-BALL
18h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Lithuania - Slovenia
BASKET-BALL
18h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Russian Federation
BASKET-BALL
18h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Venezuela - Syria
BASKET-BALL
18h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Egypt - Thaïland
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Netherlands - Germany
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: United States - Chinese Taipei
BASKET-BALL
19h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Spain
BASKET-BALL
19h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Andorra
BASKET-BALL
19h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Estonia - Hungary
BASKET-BALL
19h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Indonesia - Belgium
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Brazil - Slovenia
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Czech Republic - Guam
BASKET-BALL
20h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Brazil - Guatemala
BASKET-BALL
20h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Uruguay - France
BASKET-BALL
20h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Indonesia
BASKET-BALL
20h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - China
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - Puerto Rico
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Spain - Venezuela
BASKET-BALL
21h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Andorra - Argentina
BASKET-BALL
21h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Russian Federation n Federation - Tunisia
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Lithuania - Poland
BASKET-BALL
21h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Romania - New Zealand
BOXING
21h34 Men's  + 91 kg  Preliminaries
BOXING
21h38 Men's  + 91 kg  Preliminaries
BOXING
19h06 Men's  46 - 49 kg  Preliminaries
BOXING
19h21 Men's  46 - 49 kg  Preliminaries
BOXING
14h05 Women's  48 - 51 kg  Preliminaries
BOXING
14h20 Women's  48 - 51 kg  Preliminaries
BOXING
16h05 Men's  49 - 52kg  Preliminaries
BOXING
16h21 Men's  49 - 52kg  Preliminaries
BOXING
19h31 Men's  52 - 56kg  Preliminaries
BOXING
19h47 Men's  52 - 56kg  Preliminaries
BOXING
16h36 Men's  56 - 60 kg  Preliminaries
BOXING
16h52 Men's  56 - 60 kg  Preliminaries
BOXING
14h36 Women's  57 - 60 kg  Preliminaries
BOXING
14h52 Women's  57 - 60 kg  Preliminaries
BOXING
20h03 Men's  60 - 64 kg  Preliminaries
BOXING
20h18 Men's  60 - 64 kg  Preliminaries
BOXING
17h08 Men's  64 - 69 kg  Preliminaries
BOXING
17h24 Men's  64 - 69 kg  Preliminaries
BOXING
15h08 Women's  69 - 75 kg  Preliminaries
BOXING
15h23 Women's  69 - 75 kg  Preliminaries
BOXING
20h33 Men's  69 - 75 kg  Preliminaries
BOXING
20h49 Men's  69 - 75 kg  Preliminaries
BOXING
17h40 Men's  75 - 81 kg  Preliminaries
BOXING
17h56 Men's  75 - 81 kg  Preliminaries
BOXING
21h04 Men's  81 - 91 kg  Preliminaries
BOXING
21h20 Men's  81 - 91 kg  Preliminaries
CANOEING
Sprint
09h00 Women's  C1 head to head  qualification heat 1
CANOEING
Sprint
09h03 Women's  C1 head to head  qualification heat 2
CANOEING
Sprint
09h06 Women's  C1 head to head  qualification heat 3
CANOEING
Sprint
09h09 Women's  C1 head to head  qualification heat 4
CANOEING
Sprint
09h12 Women's  C1 head to head  qualification heat 5
CANOEING
Sprint
09h15 Women's  C1 head to head  qualification heat 6
CANOEING
Sprint
09h20 Men's  C1 head to head  qualification heat 1
CANOEING
Sprint
09h23 Men's  C1 head to head  qualification heat 2
CANOEING
Sprint
09h26 Men's  C1 head to head  qualification heat 3
CANOEING
Sprint
09h29 Men's  C1 head to head  qualification heat 4
CANOEING
Sprint
09h32 Men's  C1 head to head  qualification heat 5
CANOEING
Sprint
09h35 Men's  C1 head to head  qualification heat 6
CANOEING
Sprint
09h38 Men's  C1 head to head  qualification heat 7
CANOEING
Sprint
09h41 Men's  C1 head to head  qualification heat 8
CANOEING
Sprint
10h50 Women's  C1 head to head  repechage 1
CANOEING
Sprint
10h53 Women's  C1 head to head  repechage 2
CANOEING
Sprint
10h56 Women's  C1 head to head  repechage 3
CANOEING
Sprint
10h59 Women's  C1 head to head  repechage 4
CANOEING
Sprint
16h00 Men's  C1 head to head  last 16 1
CANOEING
Sprint
16h03 Men's  C1 head to head  last 16 2
CANOEING
Sprint
16h06 Men's  C1 head to head  last 16 3
CANOEING
Sprint
16h09 Men's  C1 head to head  last 16 4
CANOEING
Sprint
16h12 Men's  C1 head to head  last 16 5
CANOEING
Sprint
16h15 Men's  C1 head to head  last 16 6
CANOEING
Sprint
16h18 Men's  C1 head to head  last 16 7
CANOEING
Sprint
16h21 Men's  C1 head to head  last 16 8
CANOEING
Sprint
17h18 Women's  C1 head to head  quarterfinal 1
CANOEING
Sprint
17h21 Women's  C1 head to head  quarterfinal 2
CANOEING
Sprint
17h24 Women's  C1 head to head  quarterfinal 3
CANOEING
Sprint
17h27 Women's  C1 head to head  quarterfinal 4
CANOEING
Sprint
17h32 Men's  C1 head to head  quarterfinal 1
CANOEING
Sprint
17h35 Men's  C1 head to head  quarterfinal 2
CANOEING
Sprint
17h38 Men's  C1 head to head  quarterfinal 3
CANOEING
Sprint
17h41 Men's  C1 head to head  quarterfinal 4
CANOEING
Sprint
09h46 Women's  K1 head to head  qualification série 1
CANOEING
Sprint
09h49 Women's  K1 head to head  qualification heat 2
CANOEING
Sprint
09h52 Women's  K1 head to head  qualification heat 3
CANOEING
Sprint
09h55 Women's  K1 head to head  qualification heat 4
CANOEING
Sprint
09h58 Women's  K1 head to head  qualification heat 5
CANOEING
Sprint
10h01 Women's  K1 head to head  qualification heat 6
CANOEING
Sprint
10h04 Women's  K1 head to head  qualification heat 7
CANOEING
Sprint
10h07 Women's  K1 head to head  qualification heat 8
CANOEING
Sprint
10h10 Women's  K1 head to head  qualification heat 8
CANOEING
Sprint
10h13 Women's  K1 head to head  qualification heat 10
CANOEING
Sprint
10h18 Men's  K1 head to head  qualification heat 1
CANOEING
Sprint
10h21 Men's  K1 head to head  qualification heat 2
CANOEING
Sprint
10h24 Men's  K1 head to head  qualification heat 3
CANOEING
Sprint
10h27 Men's  K1 head to head  qualification heat 4
CANOEING
Sprint
10h30 Men's  K1 head to head  qualification heat 5
CANOEING
Sprint
10h33 Men's  K1 head to head  qualification heat 6
CANOEING
Sprint
10h36 Men's  K1 head to head  qualification heat 7
CANOEING
Sprint
10h39 Men's  K1 head to head  qualification heat 8
CANOEING
Sprint
10h42 Men's  K1 head to head  qualification heat 9
CANOEING
Sprint
10h45 Men's  K1 head to head  qualification heat 10
CANOEING
Sprint
11h04 Women's  K1 head to head  repechage 1
CANOEING
Sprint
11h07 Women's  K1 head to head  repechage 2
CANOEING
Sprint
11h10 Women's  K1 head to head  repechage 3
CANOEING
Sprint
11h13 Women's  K1 head to head  repechage 4
CANOEING
Sprint
11h16 Women's  K1 head to head  repechage 5
CANOEING
Sprint
11h19 Women's  K1 head to head  repechage 6
CANOEING
Sprint
11h24 Men's  K1 head to head  repechage 1
CANOEING
Sprint
11h27 Men's  K1 head to head  repechage 2
CANOEING
Sprint
11h30 Men's  K1 head to head  repechage 3
CANOEING
Sprint
11h33 Men's  K1 head to head  repechage 4
CANOEING
Sprint
11h36 Men's  K1 head to head  repechage 5
CANOEING
Sprint
11h39 Men's  K1 head to head  repechage 6
CANOEING
Sprint
16h26 Women's  K1 head to head  last 16 1
CANOEING
Sprint
16h29 Women's  K1 head to head  last 16 2
CANOEING
Sprint
16h32 Women's  K1 head to head  last 16 3
CANOEING
Sprint
16h35 Women's  K1 head to head  last 16 4
CANOEING
Sprint
16h38 Women's  K1 head to head  last 16 5
CANOEING
Sprint
16h41 Women's  K1 head to head  last 16 6
CANOEING
Sprint
16h44 Women's  K1 head to head  last 16 7
CANOEING
Sprint
16h47 Women's  K1 head to head  last 16 8
CANOEING
Sprint
16h52 Men's  K1 head to head  last 16 1
CANOEING
Sprint
16h55 Men's  K1 head to head  last 16 2
CANOEING
Sprint
16h58 Men's  K1 head to head  last 16 3
CANOEING
Sprint
17h01 Men's  K1 head to head  last 16 4
CANOEING
Sprint
17h04 Men's  K1 head to head  last 16 5
CANOEING
Sprint
17h07 Men's  K1 head to head  last 16 6
CANOEING
Sprint
17h10 Men's  K1 head to head  last 16 7
CANOEING
Sprint
17h13 Men's  K1 head to head  last 16 8
CANOEING
Sprint
17h46 Women's  K1 head to head  quarterfinal 1
CANOEING
Sprint
17h49 Women's  K1 head to head  quarterfinal 2
CANOEING
Sprint
17h52 Women's  K1 head to head  quarterfinal 3
CANOEING
Sprint
17h55 Women's  K1 head to head  quarterfinal 4
CANOEING
Sprint
18h00 Men's  K1 head to head  quarterfinal 1
CANOEING
Sprint
18h03 Men's  K1 head to head  quarterfinal 2
CANOEING
Sprint
18h06 Men's  K1 head to head  quarterfinal 3
CANOEING
Sprint
18h09 Men's  K1 head to head  quarterfinal 4
EQUESTRIAN
15h30 Mixed  Jumping  round A
FOOTBALL
18h00 Women's    Semi - Final - Match 1: Venezuela - Mexico
FOOTBALL
20h45 Women's    Semi - Final - Match 2: China - Slovakia
GYMNASTICS
Artistique
21h05 Men's  rings  final
GYMNASTICS
Artistique
20h40 Women's  uneven bars  final
GYMNASTICS
Artistique
20h15 Men's  pommel horse  final
GYMNASTICS
Artistique
19h25 Women's  vault  final
WEIGHTLIFTING
18h00 Men's  + 85 Kg  group A
HOCKEY
5s
16h00 Women's    quarterfinal 1: Netherlands - Germany
HOCKEY
5s
16h30 Women's    quarterfinal 2: Uruguay - Argentina
HOCKEY
5s
17h30 Women's    quarterfinal 4: China - South Africa
HOCKEY
5s
18h00 Women's    quarterfinal 3: Japan - New Zealand
HOCKEY
5s
19h00 Men's    quarterfinal 1: Spain - Zambia
HOCKEY
5s
19h30 Men's    quarterfinal 2: Pakistan - Canada
HOCKEY
5s
20h30 Men's    quarterfinal 3: Australia - Mexico
HOCKEY
5s
21h00 Men's    quarterfinal 4: New Zealand - South Africa
MODERN PENTATHLON
14h30 Women's    swimming
MODERN PENTATHLON
16h00 Women's    fencing final round
MODERN PENTATHLON
18h25 Women's    combined running / shooting
DIVING
10h00 Women's  10 m Platform  prelims
DIVING
17h00 Women's  10 m Platform  Final
TENNIS
17h00 Men's  double  Bronze Medal match
TENNIS
17h00 Women's  double  Gold Medal match
TENNIS
19h00 Mixed  double  Semifinal
TENNIS
19h00 Mixed  double  Semifinal
TENNIS
15h00 Women's  simple  Bronze Medal match
TENNIS
15h00 Men's  simple  Gold Medal match
TABLE TENNIS
10h00 Mixed  International  Semifinal 2
TABLE TENNIS
11h30 Mixed  International  Semifinal 1
TABLE TENNIS
17h00 Mixed  International  Bronze Medal Match
TABLE TENNIS
18h30 Mixed  International  Gold Medal Match
ARCHERY
09h00 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
09h14 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
09h28 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
09h42 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
09h56 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
10h10 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
10h24 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
10h38 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
10h52 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
11h06 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
11h20 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
11h34 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
11h48 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
12h02 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
12h16 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
12h30 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
14h00 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
14h14 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
14h28 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
14h42 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
14h56 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
15h10 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
15h24 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
15h38 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
15h52 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
16h06 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
16h20 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
16h34 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
16h48 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
17h02 Women's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
17h16 Men's  recurve  1/16 elimination round
ARCHERY
17h30 Men's  recurve  1/16 elimination round

August 24

ATHLETICS
10h00 Men's  1500 m  Final B
ATHLETICS
10h20 Men's  1500 m  Final A
ATHLETICS
19h05 Men's  10000 m walk  Final
ATHLETICS
10h35 Women's  200 m  Final C
ATHLETICS
10h42 Women's  200 m  Final B
ATHLETICS
10h55 Women's  200 m  Final A
ATHLETICS
21h02 Men's  200 m  Final C
ATHLETICS
21h13 Men's  200 m  Final B
ATHLETICS
21h25 Men's  200 m  Final A
ATHLETICS
09h15 Women's  3000 m  Final B
ATHLETICS
09h40 Men's  3000 m  Final B
ATHLETICS
20h05 Women's  3000 m  Final A
ATHLETICS
20h30 Men's  3000 m  Final A
ATHLETICS
09h00 Women's  Hammer throw  Final B
ATHLETICS
10h10 Men's  Hammer throw  Final B
ATHLETICS
19h00 Women's  Hammer throw  Final A
ATHLETICS
20h20 Men's  Hammer throw  Final A
ATHLETICS
09h05 Men's  Shot put  Final B
ATHLETICS
10h15 Men's  Shot put  Final B
ATHLETICS
19h10 Men's  Shot put  Final A
ATHLETICS
20h25 Women's  Shot put  Final A
ATHLETICS
09h10 Women's  High jump  Final B
ATHLETICS
19h30 Women's  High jump  Final A
ATHLETICS
09h35 Men's  Long jump  Final B
ATHLETICS
09h35 Men's  Long jump  Final A
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Germany - China
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Chinese Taipei - Romania
BASKET-BALL
17h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Hungary - Venezuela
BASKET-BALL
17h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Belgium - Egypt
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Spain - Estonia
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Belgium - Egypt
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Slovenia - Syria
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Guam - Thaïland
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Brazil - Netherlands
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Czech Republic - United States
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Puerto Rico - Uruguay
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Venezuela - Brazil
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: France - Lithuania
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Guatemala - Romania
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Poland - Slovenia
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: New Zealand - Russian Federation
BASKET-BALL
19h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: Indonesia - Germany
BASKET-BALL
19h40 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Argentina - Spain
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Hungary
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  preliminary round pool B: Tunisia - Andorra
BASKET-BALL
20h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Estonia - Germany
BASKET-BALL
20h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Indonesia - Chinese Taipei
BASKET-BALL
20h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: China - Brazil
BASKET-BALL
20h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Romania - Czech Republic
BASKET-BALL
21h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Netherlands - Slovenia
BASKET-BALL
21h00 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: United States - Guam
BASKET-BALL
21h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Venezuela - Spain
BASKET-BALL
21h20 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Egypt - Andorra
BASKET-BALL
21h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool A: Syria - Hungary
BASKET-BALL
21h40 Women's  3 x 3  preliminary round pool B: Thaïland - Belgium
BOXING
21h26 Men's  + 91 kg  Semifinal 1
BOXING
21h35 Men's  + 91 kg  Semifinal 2
BOXING
19h00 Men's  46 - 49 kg  Semifinal 1
BOXING
19h15 Men's  46 - 49 kg  Semifinal 2
BOXING
14h00 Women's  48 - 51 kg  Semifinal 1
BOXING
14h15 Women's  48 - 51 kg  Semifinal 2
BOXING
16h30 Women's  48 - 51 kg  Final Bout
BOXING
16h00 Men's  49 - 52kg  Semifinal 1
BOXING
16h15 Men's  49 - 52kg  Semifinal 2
BOXING
19h31 Men's  52 - 56kg  Semifinal 1
BOXING
19h46 Men's  52 - 56kg  Semifinal 2
BOXING
16h30 Men's  56 - 60 kg  Semifinal 1
BOXING
16h45 Men's  56 - 60 kg  Semifinal 2
BOXING
14h30 Women's  57 - 60 kg  Semifinal 1
BOXING
14h45 Women's  57 - 60 kg  Semifinal 2
BOXING
16h45 Women's  57 - 60 kg  Final Bout
BOXING
20h01 Men's  60 - 64 kg  Semifinal 1
BOXING
20h11 Men's  60 - 64 kg  Semifinal 2
BOXING
17h00 Men's  64 - 69 kg  Semifinal 1
BOXING
17h10 Men's  64 - 69 kg  Semifinal 2
BOXING
15h00 Women's  69 - 75 kg  Semifinal 1
BOXING
15h16 Women's  69 - 75 kg  Semifinal 2
BOXING
17h16 Women's  69 - 75 kg  Final Bout
BOXING
20h25 Men's  69 - 75 kg  Semifinal 1
BOXING
20h40 Men's  69 - 75 kg  Semifinal 2
BOXING
17h25 Men's  75 - 81 kg  Semifinal 1
BOXING
17h40 Men's  75 - 81 kg  Semifinal 2
BOXING
20h55 Men's  81 - 91 kg  Semifinal 1
BOXING
21h11 Men's  81 - 91 kg  Semifinal 2
CANOEING
Sprint
15h30 Women's  C1 head to head  semifinal 1
CANOEING
Sprint
15h33 Women's  C1 head to head  semifinal 2
CANOEING
Sprint
15h40 Men's  C1 head to head  semifinal 1
CANOEING
Sprint
15h43 Men's  C1 head to head  semifinal 2
CANOEING
Sprint
16h10 Women's  C1 head to head  Bronze Medal
CANOEING
Sprint
16h15 Men's  C1 head to head  Bronze Medal
CANOEING
Sprint
16h30 Women's  C1 head to head  Gold Medal
CANOEING
Sprint
16h35 Men's  C1 head to head  Gold Medal
CANOEING
Sprint
15h50 Women's  K1 head to head  semifinal 1
CANOEING
Sprint
15h53 Women's  K1 head to head  semifinal 2
CANOEING
Sprint
16h00 Men's  K1 head to head  semifinal 1
CANOEING
Sprint
16h03 Men's  K1 head to head  semifinal 2
CANOEING
Sprint
16h20 Women's  K1 head to head  Bronze Medal
CANOEING
Sprint
16h25 Men's  K1 head to head  Bronze Medal
CANOEING
Sprint
16h40 Women's  K1 head to head  Gold Medal
CANOEING
Sprint
16h45 Men's  K1 head to head  Gold Medal
CYCLING
10h00 Mixed  International Mixed Team Relay 
EQUESTRIAN
15h30 Mixed  Jumping  round B
EQUESTRIAN
17h00 Mixed  Jumping  Jump-Off
FOOTBALL
18h00 Men's    Semi - Final - Match 1: Peru - Cape Verde
FOOTBALL
20h45 Men's    Semi - Final - Match 2: Korea - Iceland
GOLF
08h30 Mixed    round 1
GYMNASTICS
Artistique
21h10 Men's  horizontal bar  final
GYMNASTICS
Artistique
20h15 Men's  parallel bars  final
GYMNASTICS
Artistique
19h25 Women's  beam  final
GYMNASTICS
Artistique
19h00 Men's  vault  final
GYMNASTICS
Artistique
20h40 Women's  floor  final
HANDBALL
09h00 Women's    Placement Match 5 - 6 1st leg: Angola - China
HANDBALL
11h00 Men's    Placement Match 5 - 6 1st leg: Brazil - Tunisia
HANDBALL
13h00 Women's    Semifinal: Korea - Sweden
HANDBALL
15h30 Women's    Semifinal: Russian Federation n Federation - Brazil
HANDBALL
18h00 Men's    Semifinal: Egypt - Qatar
HANDBALL
20h30 Men's    Semifinal: Norway - Slovenia
HOCKEY
5s
16h00 Women's    classification 9 - 10: Fiji - Zambia
HOCKEY
5s
16h30 Women's    classification 5 - 8 - Match 1: Germany - Uruguay
HOCKEY
5s
17h30 Women's    classification 5 - 8 - Match 2: South Africa - New Zealand
HOCKEY
5s
18h00 Women's    semifinal 1: Netherlands - Argentina
HOCKEY
5s
19h30 Women's    semifinal 2: China - Japan
MODERN PENTATHLON
14h30 Men's    swimming
MODERN PENTATHLON
16h00 Men's    fencing final round
MODERN PENTATHLON
18h25 Men's    combined running / shooting
SAILBOARD
13h00 Women's  Techno 293  Final race
SAILBOARD
13h30 Men's  Techno 293  Final race
DIVING
10h00 Men's  3 m Springboard  prelims
DIVING
17h00 Men's  3 m Springboard  Finale
TENNIS
16h00 Mixed  double  Bronze Medal match
TENNIS
16h00 Men's  double  Gold Medal match
TENNIS
16h00 Mixed  double  Gold Medal match
TENNIS
16h00 Women's  simple  Gold Medal match
ARCHERY
09h30 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
09h46 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
10h02 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
10h18 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
10h34 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
10h50 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
11h06 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
11h22 Mixed  international team  1/8 elimination round
ARCHERY
14h30 Mixed  international team  quaterfinal
ARCHERY
14h46 Mixed  international team  quaterfinal
ARCHERY
15h02 Mixed  international team  quaterfinal
ARCHERY
15h18 Mixed  international team  quaterfinal
ARCHERY
15h36 Mixed  international team  semifinal
ARCHERY
15h52 Mixed  international team  semifinal
ARCHERY
16h10 Mixed  international team  Bronze Medal
ARCHERY
16h26 Mixed  international team  Final
SAILING
11h00 Men's  Byte CII  Final race
SAILING
12h00 Women's  Byte CII  Final race
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    round of 32: Indonesia - puerto Rico
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Women's    round of 32: Trinidad and Tobago - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    round of 32: Ghana - Canada
BEACH VOLLEY-BALL
08h00 Men's    round of 32: Thailand - New Zealand
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    round of 32: Australia - Austria
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Women's    round of 32: Bolivia - Italy
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    round of 32: Indonesia - Sri Lanka
BEACH VOLLEY-BALL
09h00 Men's    round of 32: Kazakhstan - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    round of 32: Ecuador - Czech Republic
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Women's    round of 32: France - United States of America
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    round of 32: Austria - Oman
BEACH VOLLEY-BALL
10h00 Men's    round of 32: Brazil - peru
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    round of 32: Saint Lucia - Switzerland
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Women's    round of 32: Thailand - Chinese Taipei
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    round of 32: Lithuania - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
11h00 Men's    round of 32: poland - Norway
BEACH VOLLEY-BALL
18h00 Women's    round of 16: puerto Rico - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
18h00 Women's    round of 16: Turkey - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
18h00 Men's    round of 16: Russian Federation n Federation - Canada
BEACH VOLLEY-BALL
18h00 Men's    round of 16: Uruguay - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    round of 16: Italy - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Women's    round of 16: Uruguay - Austria
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    round of 16: Indonesia - Finland
BEACH VOLLEY-BALL
19h00 Men's    round of 16: paraguay - Venezuela
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    round of 16: United States of America - Latvia
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    round of 16: Czech Republic - paraguay
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    round of 16: Austria - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    round of 16: Brazil - Ukraine
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    round of 16: Germany - Switzerland
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    round of 16: Canada - Thailand
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    round of 16: France - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    round of 16: puerto Rico - Norway

August 25

ATHLETICS
10h00 Women's  1500 m  Final B
ATHLETICS
10h15 Women's  1500 m  Final A
ATHLETICS
09h10 Women's  2000 m steeple-chase  Final B
ATHLETICS
20h25 Women's  2000 m steeple-chase  Final A
ATHLETICS
09h40 Men's  2000 steeple-chase  Final B
ATHLETICS
20h50 Men's  2000 steeple-chase  Final A
ATHLETICS
10h47 Men's  400 m hurdles  Final B
ATHLETICS
10h58 Men's  400 m hurdles  Final A
ATHLETICS
19h05 Women's  400 m hurdles  Final B
ATHLETICS
19h20 Women's  400 m hurdles  Final A
ATHLETICS
10h30 Men's  800 m  Final C
ATHLETICS
19h45 Men's  800 m  Final B
ATHLETICS
19h55 Men's  800 m  Final A
ATHLETICS
09h00 Women's  Javelin throw  Final B
ATHLETICS
19h00 Men's  Javelin Throw  Final A
ATHLETICS
20h05 Women's  Javelin throw  Final A
ATHLETICS
09h20 Men's  Pole vault  Final B
ATHLETICS
19h15 Men's  Pole vault  Final A
ATHLETICS
09h35 Women's  Triple saut  Final B
ATHLETICS
09h35 Women's  Triple saut  Final A
ATHLETICS
19h35 Men's  Triple jump  Final B
ATHLETICS
19h35 Men's  Triple jump  Final A
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  L 16 finals: Germany - Thaïland
BASKET-BALL
17h00 Women's  3 x 3  L 16 finals: Egypt - Hungary
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  L 16 finals: France - Spain
BASKET-BALL
17h20 Men's  3 x 3  L 16 finals: Romania - Slovenia
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  L 16 finals: Chinese Taipei - Estonia
BASKET-BALL
17h40 Women's  3 x 3  L 16 finals: Venezuela - United States
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  L 16 finals: Uruguay - Argentina
BASKET-BALL
18h00 Men's  3 x 3  L 16 finals: Venezuela - Puerto Rico
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  L 16 finals: Brazil - Belgium
BASKET-BALL
18h20 Women's  3 x 3  L 16 finals: Romania - Spain
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  L 16 finals: Poland - New Zealand
BASKET-BALL
18h40 Men's  3 x 3  L 16 finals: Tunisia - Lithuania
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  L 16 finals: China - Czech Republic
BASKET-BALL
19h00 Women's  3 x 3  L 16 finals: Guam - Netherlands
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  L 16 finals: Brazil - China
BASKET-BALL
19h20 Men's  3 x 3  L 16 finals: Hungary - Russian Federation
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  quaterfinals: Germany - Hungary
BASKET-BALL
20h00 Women's  3 x 3  quaterfinals: Estonia - United States
BASKET-BALL
20h30 Women's  3 x 3  quaterfinals: China - Netherlands
BASKET-BALL
20h30 Women's  3 x 3  quaterfinals: Spain - Belgium
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  quaterfinals: France - Romania
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  quaterfinals: Venezuela - Argentina
BASKET-BALL
21h30 Men's  3 x 3  quaterfinals: Brazil - Russian Federation
BASKET-BALL
21h30 Men's  3 x 3  quaterfinals: Poland - Lithuania
BOXING
17h53 Men's  + 91 kg  Final Bout
BOXING
21h27 Men's  + 91 kg  Bout for the 5th place
BOXING
21h30 Men's  + 91 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
14h00 Men's  46 - 49 kg  Final Bout
BOXING
19h00 Men's  46 - 49 kg  Bout for the 5th place
BOXING
19h15 Men's  46 - 49 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
14h00 Women's  48 - 51 kg  Bout for the 5th place
BOXING
14h15 Women's  48 - 51 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
14h16 Men's  49 - 52kg  Final Bout
BOXING
15h58 Men's  49 - 52kg  Bout for the 5th place
BOXING
16h01 Men's  49 - 52kg  Bronze Medal Bout
BOXING
14h46 Men's  52 - 56kg  Final Bout
BOXING
19h29 Men's  52 - 56kg  Bout for the 5th place
BOXING
19h44 Men's  52 - 56kg  Bronze Medal Bout
BOXING
15h15 Men's  56 - 60 kg  Final Bout
BOXING
16h15 Men's  56 - 60 kg  Bout for the 5th place
BOXING
16h18 Men's  56 - 60 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
14h31 Women's  57 - 60 kg  Bout for the 5th place
BOXING
14h46 Women's  57 - 60 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
15h42 Men's  60 - 64 kg  Final Bout
BOXING
19h59 Men's  60 - 64 kg  Bout for the 5th place
BOXING
20h14 Men's  60 - 64 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
15h58 Men's  64 - 69 kg  Final Bout
BOXING
16h33 Men's  64 - 69 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
17h00 Men's  64 - 69 kg  Bout for the 5th place
BOXING
15h01 Women's  69 - 75 kg  Bout for the 5th place
BOXING
15h16 Women's  69 - 75 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
16h27 Men's  69 - 75 kg  Final Bout
BOXING
20h28 Men's  69 - 75 kg  Bout for the 5th place
BOXING
20h43 Men's  69 - 75 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
16h43 Men's  75 - 81 kg  Bout for the 5th place
BOXING
16h57 Men's  75 - 81 kg  Final Bout
BOXING
16h58 Men's  75 - 81 kg  Bronze Medal Bout
BOXING
17h24 Men's  81 - 91 kg  Final Bout
BOXING
20h58 Men's  81 - 91 kg  Bout for the 5th place
BOXING
21h13 Men's  81 - 91 kg  Bronze Medal Bout
FOOTBALL
18h00 Women's    Classification 5th - 6th Place: Papua New Guinea - Namibia
FOOTBALL
20h45 Men's    Classification 5th - 6th Place: Honduras - Vanuatu
GOLF
08h30 Mixed    round 2
HANDBALL
09h00 Women's    Placement Match 5 - 6 2nd leg: China - Angola
HANDBALL
11h00 Men's    Placement Match 5 - 6 2nd leg: Tunisia - Brazil
HANDBALL
13h00 Women's    Bronze Medal Match: Sweden - Brazil
HANDBALL
15h30 Men's    Bronze Medal Match: Qatar - Norway
HANDBALL
18h00 Women's    Gold Medal Match: Korea - Russian Federation n Federation
HANDBALL
20h30 Men's    Gold Medal Match: Egypt - Slovenia
HOCKEY
5s
16h00 Men's    Classification 9 - 10: Bangladesh - Germany
HOCKEY
5s
16h30 Men's    classification 5 - 8 - Match 1: Zambia - Pakistan
HOCKEY
5s
17h30 Men's    classification 5 - 8 - Match 2: New Zealand - Mexico
HOCKEY
5s
18h00 Men's    semifinal 1: Spain - Canada
HOCKEY
5s
19h30 Men's    semifinal 2: South Africa - Australia
WRESTLING
Greco-Roman
10h00 Men's  - 42 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h00 Men's  - 42 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
10h06 Men's  - 42 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
10h54 Men's  - 42 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h00 Men's  - 42 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h06 Men's  - 42 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h48 Men's  - 42 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
12h00 Men's  - 42 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
12h06 Men's  - 42 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h24 Men's  - 42 kg  placement 5-6
WRESTLING
Greco-Roman
17h54 Men's  - 42 kg  Bronze Medal Match
WRESTLING
Greco-Roman
18h24 Men's  - 42 kg  Gold Medal
WRESTLING
Greco-Roman
10h06 Men's  42 - 50 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h12 Men's  42 - 50 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h12 Men's  42 - 50 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
10h18 Men's  42 - 50 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h00 Men's  42 - 50 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h06 Men's  42 - 50 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h12 Men's  42 - 50 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h18 Men's  42 - 50 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h54 Men's  42 - 50 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
12h00 Men's  42 - 50 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
12h12 Men's  42 - 50 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
12h18 Men's  42 - 50 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h24 Men's  42 - 50 kg  placement 7-8
WRESTLING
Greco-Roman
17h30 Men's  42 - 50 kg  placement 5-6
WRESTLING
Greco-Roman
18h00 Men's  42 - 50 kg  Bronze Medal Match
WRESTLING
Greco-Roman
18h30 Men's  42 - 50 kg  Gold Medal
WRESTLING
Greco-Roman
10h18 Men's  50 - 58 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h24 Men's  50 - 58 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h24 Men's  50 - 58 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
10h30 Men's  50 - 58 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h12 Men's  50 - 58 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h18 Men's  50 - 58 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h24 Men's  50 - 58 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h30 Men's  50 - 58 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
12h06 Men's  50 - 58 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
12h12 Men's  50 - 58 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
12h24 Men's  50 - 58 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
12h30 Men's  50 - 58 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h30 Men's  50 - 58 kg  placement 7-8
WRESTLING
Greco-Roman
17h36 Men's  50 - 58 kg  placement 5-6
WRESTLING
Greco-Roman
18h06 Men's  50 - 58 kg  Bronze Medal Match
WRESTLING
Greco-Roman
18h46 Men's  50 - 58 kg  Gold Medal
WRESTLING
Greco-Roman
10h30 Men's  58 - 69 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h36 Men's  58 - 69 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h36 Men's  58 - 69 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
10h42 Men's  58 - 69 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h24 Men's  58 - 69 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h30 Men's  58 - 69 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h36 Men's  58 - 69 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h42 Men's  58 - 69 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h00 Men's  58 - 69 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
17h00 Men's  58 - 69 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h06 Men's  58 - 69 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
17h06 Men's  58 - 69 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h36 Men's  58 - 69 kg  placement 7-8
WRESTLING
Greco-Roman
17h42 Men's  58 - 69 kg  placement 5-6
WRESTLING
Greco-Roman
18h12 Men's  58 - 69 kg  Bronze Medal Match
WRESTLING
Greco-Roman
19h02 Men's  58 - 69 kg  Gold Medal
WRESTLING
Greco-Roman
10h42 Men's  69 - 85 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h48 Men's  69 - 85 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
10h48 Men's  69 - 85 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
10h54 Men's  69 - 85 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h36 Men's  69 - 85 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h42 Men's  69 - 85 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
11h48 Men's  69 - 85 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
11h54 Men's  69 - 85 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h12 Men's  69 - 85 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
17h12 Men's  69 - 85 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h18 Men's  69 - 85 kg  qualification pool A
WRESTLING
Greco-Roman
17h18 Men's  69 - 85 kg  qualification pool B
WRESTLING
Greco-Roman
17h42 Men's  69 - 85 kg  placement 7-8
WRESTLING
Greco-Roman
17h48 Men's  69 - 85 kg  placement 5-6
WRESTLING
Greco-Roman
18h18 Men's  69 - 85 kg  Bronze Medal Match
WRESTLING
Greco-Roman
19h18 Men's  69 - 85 kg  Gold Medal
DIVING
10h00 Women's  3 m Springboard  prelims
DIVING
17h00 Women's  3 m Springboard  Final
ARCHERY
09h30 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
09h44 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
09h58 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h12 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h26 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h40 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h54 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
11h08 Women's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
15h00 Women's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h14 Women's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h28 Women's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h42 Women's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h56 Women's  recurve  semifinal
ARCHERY
16h10 Women's  recurve  semifinal
ARCHERY
16h26 Women's  recurve  Bronze Medal
ARCHERY
16h40 Women's  recurve  Final
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    quarterfinal: Canada - United States of America
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    quarterfinal: Uruguay - Finland
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    quarterfinal: Argentina - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    quarterfinal: puerto Rico - Venezuela
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    quarterfinal: Germany - Czech Republic
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    quarterfinal: Russian Federation n Federation - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    quarterfinal: Austria - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    quarterfinal: Argentina - Germany

August 26

ATHLETICS
16h00 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 1
ATHLETICS
16h10 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 2
ATHLETICS
16h20 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 3
ATHLETICS
16h30 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 4
ATHLETICS
16h40 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 5
ATHLETICS
16h50 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 6
ATHLETICS
17h00 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 7
ATHLETICS
17h10 Mixed  Relay 8x100 m  qualification - heat 8
ATHLETICS
18h30 Mixed  Relay 8x100 m  Final
BASKET-BALL
17h30 Women's  3 x 3  semifinals: Hungary - United States
BASKET-BALL
18h00 Women's  3 x 3  semifinals: Spain - Netherlands
BASKET-BALL
18h30 Men's  3 x 3  semifinals: France - Argentina
BASKET-BALL
19h00 Men's  3 x 3  semifinals: Russian Federation n Federation - Lithuania
BASKET-BALL
19h30 Women's  3 x 3  Bronze Medal Game: Hungary - Spain
BASKET-BALL
20h00 Men's  3 x 3  Bronze Medal Game: Argentina - Russian Federation
BASKET-BALL
20h30 Women's  3 x 3  Final: United States - Netherlands
BASKET-BALL
21h00 Men's  3 x 3  Final: France - Lithuania
CANOEING
Slalom
09h00 Women's  C1  qualification heat 1
CANOEING
Slalom
09h03 Women's  C1  qualification heat 2
CANOEING
Slalom
09h06 Women's  C1  qualification heat 3
CANOEING
Slalom
09h09 Women's  C1  qualification heat 4
CANOEING
Slalom
09h12 Women's  C1  qualification heat 5
CANOEING
Slalom
09h15 Women's  C1  qualification heat 6
CANOEING
Slalom
09h52 Men's  C1  qualification heat 1
CANOEING
Slalom
09h55 Men's  C1  qualification heat 2
CANOEING
Slalom
09h58 Men's  C1  qualification heat 3
CANOEING
Slalom
10h01 Men's  C1  qualification heat 4
CANOEING
Slalom
10h04 Men's  C1  qualification heat 5
CANOEING
Slalom
10h07 Men's  C1  qualification heat 6
CANOEING
Slalom
10h10 Men's  C1  qualification heat 7
CANOEING
Slalom
10h13 Men's  C1  qualification heat 8
CANOEING
Slalom
10h50 Women's  C1  repechage cancelled
CANOEING
Slalom
11h47 Men's  C1  repechage 1
CANOEING
Slalom
11h50 Men's  C1  repechage 2
CANOEING
Slalom
11h53 Men's  C1  repechage 3
CANOEING
Slalom
11h56 Men's  C1  repechage 4
CANOEING
Slalom
16h52 Women's  C1  quarterfinal 1
CANOEING
Slalom
16h55 Women's  C1  quarterfinal 2
CANOEING
Slalom
16h58 Women's  C1  quarterfinal 3
CANOEING
Slalom
17h01 Women's  C1  quarterfinal 4 cancelled
CANOEING
Slalom
17h20 Men's  C1  quarterfinal 1
CANOEING
Slalom
17h23 Men's  C1  quarterfinal 2
CANOEING
Slalom
17h26 Men's  C1  quarterfinal 3
CANOEING
Slalom
17h29 Men's  C1  quarterfinal 4
CANOEING
Slalom
09h20 Men's  K1  qualification heat 1
CANOEING
Slalom
09h23 Men's  K1  qualification heat 2
CANOEING
Slalom
09h26 Men's  K1  qualification heat 3
CANOEING
Slalom
09h29 Men's  K1  qualification heat 4
CANOEING
Slalom
09h32 Men's  K1  qualification heat 5
CANOEING
Slalom
09h35 Men's  K1  qualification heat 6
CANOEING
Slalom
09h38 Men's  K1  qualification heat 7
CANOEING
Slalom
09h41 Men's  K1  qualification heat 8
CANOEING
Slalom
09h44 Men's  K1  qualification heat 9
CANOEING
Slalom
09h47 Men's  K1  qualification heat 10
CANOEING
Slalom
10h18 Women's  K1  qualification heat 1
CANOEING
Slalom
10h21 Women's  K1  qualification heat 2
CANOEING
Slalom
10h24 Women's  K1  qualification heat 3
CANOEING
Slalom
10h27 Women's  K1  qualification heat 4
CANOEING
Slalom
10h30 Women's  K1  qualification heat 5
CANOEING
Slalom
10h33 Women's  K1  qualification heat 6
CANOEING
Slalom
10h36 Women's  K1  qualification heat 7
CANOEING
Slalom
10h39 Women's  K1  qualification heat 8
CANOEING
Slalom
10h42 Women's  K1  qualification heat 9
CANOEING
Slalom
10h45 Women's  K1  qualification heat 10
CANOEING
Slalom
11h07 Men's  K1  repechage Cancelled
CANOEING
Slalom
11h27 Women's  K1  repechage 1
CANOEING
Slalom
11h30 Women's  K1  repechage 2
CANOEING
Slalom
11h33 Women's  K1  repechage 3
CANOEING
Slalom
16h00 Men's  K1  last 16 1
CANOEING
Slalom
16h03 Men's  K1  last 16 2
CANOEING
Slalom
16h06 Men's  K1  last 16 3
CANOEING
Slalom
16h09 Men's  K1  last 16 4
CANOEING
Slalom
16h12 Men's  K1  last 16 5
CANOEING
Slalom
16h15 Men's  K1  last 16 6
CANOEING
Slalom
16h18 Men's  K1  last 16 7
CANOEING
Slalom
16h26 Women's  K1  last 16 1
CANOEING
Slalom
16h29 Women's  K1  last 16 2
CANOEING
Slalom
16h32 Women's  K1  last 16 3
CANOEING
Slalom
16h35 Women's  K1  last 16 4
CANOEING
Slalom
16h38 Women's  K1  last 16 5
CANOEING
Slalom
16h41 Women's  K1  last 16 6
CANOEING
Slalom
16h44 Women's  K1  last 16 7
CANOEING
Slalom
16h47 Women's  K1  last 16 8
CANOEING
Slalom
17h06 Men's  K1  quarterfinal 1
CANOEING
Slalom
17h09 Men's  K1  quarterfinal 2
CANOEING
Slalom
17h12 Men's  K1  quarterfinal 3
CANOEING
Slalom
17h15 Men's  K1  quarterfinal 4
CANOEING
Slalom
17h34 Women's  K1  quarterfinal 1
CANOEING
Slalom
17h37 Women's  K1  quarterfinal 2
CANOEING
Slalom
17h40 Women's  K1  quarterfinal 3
CANOEING
Slalom
17h43 Women's  K1  quarterfinal 4
FOOTBALL
18h00 Women's    Bronze Medal Match: Mexico - Slovakia
FOOTBALL
20h45 Women's    Gold Medal Match: Venezuela - China
GOLF
08h30 Mixed    round 3
GYMNASTICS
Rythmic
14h30 Women's  all-round  qualification
GYMNASTICS
Rythmic
19h00 Women's  group all-round  qualification
HOCKEY
5s
16h00 Women's    classification 7 - 8: Germany - South Africa
HOCKEY
5s
17h30 Women's    classification 5 - 6: Uruguay - New Zealand
HOCKEY
5s
19h00 Women's    Bronze Medal Match: Argentina - Japan
HOCKEY
5s
20h30 Women's    Gold Medal Match: Netherlands - China
WRESTLING
Freestyle
10h00 Women's  - 46 kg  Woqualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h00 Women's  - 46 kg  Woqualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h06 Women's  - 46 kg  Woqualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h42 Women's  - 46 kg  Woqualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h48 Women's  - 46 kg  Woqualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h54 Women's  - 46 kg  Woqualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h24 Women's  - 46 kg  Woqualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h36 Women's  - 46 kg  Woqualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h42 Women's  - 46 kg  Woqualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h00 Women's  - 46 kg  Woplacement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h24 Women's  - 46 kg  WoBronze Medal
WRESTLING
Freestyle
17h48 Women's  - 46 kg  WoGold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h06 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h12 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h12 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h18 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h48 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h54 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h00 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h06 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h30 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h36 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h48 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h54 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h00 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h06 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h30 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
17h54 Women's  46 - 52 kg  Women's Freestyle 52 kg Gold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h18 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h24 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h24 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h30 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h00 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h06 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h12 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h18 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h42 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h48 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h00 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h06 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h06 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h12 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h36 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h10 Women's  52 - 60 kg  Women's Freestyle 60 kg Gold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h30 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h36 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h36 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h42 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h12 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h18 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h24 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h30 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h54 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h00 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h12 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h18 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h12 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h18 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h42 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h26 Women's  60 - 70 kg  Women's Freestyle 70 kg Gold Medal
MODERN PENTATHLON
08h30 Mixed  international team  fencing ranking round
MODERN PENTATHLON
13h30 Mixed  international team  swimming
MODERN PENTATHLON
15h00 Mixed  international team  fencing final round
MODERN PENTATHLON
18h25 Mixed  international team  combined running / shooting
DIVING
10h00 Men's  10 m Platform  prelims
DIVING
17h00 Men's  10 m Platform  Final
ARCHERY
09h30 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
09h44 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
09h58 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h12 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h26 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h40 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
10h54 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
11h08 Men's  recurve  1/8 elimination round
ARCHERY
15h00 Men's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h14 Men's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h28 Men's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h42 Men's  recurve  quaterfinal
ARCHERY
15h56 Men's  recurve  semifinal
ARCHERY
16h10 Men's  recurve  semifinal
ARCHERY
16h26 Men's  recurve  Bronze Medal
ARCHERY
16h40 Men's  recurve  Final
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Women's    semifinal: Canada - Germany
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Women's    semifinal: Russian Federation n Federation - Brazil
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Women's    Bronze Medal Match: Germany - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Women's    Final: Canada - Brazil

August 27

CANOEING
Slalom
15h00 Women's  C1  semifinal 1
CANOEING
Slalom
15h03 Women's  C1  semifinal 2
CANOEING
Slalom
15h20 Men's  C1  semifinal 1
CANOEING
Slalom
15h23 Men's  C1  semifinal 2
CANOEING
Slalom
15h40 Women's  C1  Bronze Medal
CANOEING
Slalom
15h50 Men's  C1  Bronze Medal
CANOEING
Slalom
16h00 Women's  C1  Gold Medal
CANOEING
Slalom
16h10 Men's  C1  Gold Medal
CANOEING
Slalom
15h10 Men's  K1  semifinal 1
CANOEING
Slalom
15h13 Men's  K1  semifinal 2
CANOEING
Slalom
15h30 Women's  K1  semifinal 1
CANOEING
Slalom
15h33 Women's  K1  semifinal 2
CANOEING
Slalom
15h45 Men's  K1  Bronze Medal
CANOEING
Slalom
15h55 Women's  K1  Bronze Medal
CANOEING
Slalom
16h05 Men's  K1  Gold Medal
CANOEING
Slalom
16h15 Women's  K1  Gold Medal
FOOTBALL
18h00 Men's    Bronze Medal Match: Cape Verde - Iceland
FOOTBALL
20h45 Men's    Gold Medal Match: Peru - Korea
GYMNASTICS
Rythmic
15h00 Women's  all-round  Final
GYMNASTICS
Rythmic
19h00 Women's  group all-round  Final
HOCKEY
5s
16h00 Men's    classification 7 - 8: Zambia - Mexico
HOCKEY
5s
17h30 Men's    classification 5 - 6: Pakistan - New Zealand
HOCKEY
5s
19h00 Men's    Bronze Medal Match: Spain - South Africa
HOCKEY
5s
20h30 Men's    Gold Medal Match: Canada - Australia
WRESTLING
Freestyle
10h00 Men's  - 46 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h06 Men's  - 46 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h12 Men's  - 46 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h18 Men's  - 46 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h00 Men's  - 46 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h06 Men's  - 46 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h12 Men's  - 46 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h18 Men's  - 46 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h00 Men's  - 46 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h06 Men's  - 46 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h12 Men's  - 46 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h18 Men's  - 46 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h00 Men's  - 46 kg  placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h00 Men's  - 46 kg  placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h30 Men's  - 46 kg  Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h00 Men's  - 46 kg  Gold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h00 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h06 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h12 Men's  46 - 54 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h18 Men's  46 - 54 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h48 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h54 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h12 Men's  46 - 54 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h18 Men's  46 - 54 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h36 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h42 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h12 Men's  46 - 54 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h18 Men's  46 - 54 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h24 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h30 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
13h12 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
13h18 Men's  46 - 54 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h06 Men's  46 - 54 kg  placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h06 Men's  46 - 54 kg  placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h36 Men's  46 - 54 kg  Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h06 Men's  46 - 54 kg  Gold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h24 Men's  54 - 63 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h24 Men's  54 - 63 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h30 Men's  54 - 63 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h30 Men's  54 - 63 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h24 Men's  54 - 63 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h24 Men's  54 - 63 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h30 Men's  54 - 63 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h30 Men's  54 - 63 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h24 Men's  54 - 63 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h30 Men's  54 - 63 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h36 Men's  54 - 63 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h42 Men's  54 - 63 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h12 Men's  54 - 63 kg  placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h12 Men's  54 - 63 kg  placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h42 Men's  54 - 63 kg  Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h22 Men's  54 - 63 kg  Gold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h36 Men's  63 - 76 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h36 Men's  63 - 76 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
10h42 Men's  63 - 76 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h42 Men's  63 - 76 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h36 Men's  63 - 76 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h42 Men's  63 - 76 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h48 Men's  63 - 76 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h54 Men's  63 - 76 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h36 Men's  63 - 76 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h42 Men's  63 - 76 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h48 Men's  63 - 76 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h54 Men's  63 - 76 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h18 Men's  63 - 76 kg  placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h18 Men's  63 - 76 kg  placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h48 Men's  63 - 76 kg  Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h38 Men's  63 - 76 kg  Gold Medal
WRESTLING
Freestyle
10h48 Men's  76 - 100 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
10h54 Men's  76 - 100 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h00 Men's  76 - 100 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h06 Men's  76 - 100 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
11h48 Men's  76 - 100 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
11h54 Men's  76 - 100 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h00 Men's  76 - 100 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h06 Men's  76 - 100 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
12h48 Men's  76 - 100 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
12h54 Men's  76 - 100 kg  qualification pool A
WRESTLING
Freestyle
13h00 Men's  76 - 100 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
13h06 Men's  76 - 100 kg  qualification pool B
WRESTLING
Freestyle
17h24 Men's  76 - 100 kg  placement 5-6
WRESTLING
Freestyle
17h24 Men's  76 - 100 kg  placement 7-8
WRESTLING
Freestyle
17h54 Men's  76 - 100 kg  Bronze Medal
WRESTLING
Freestyle
18h54 Men's  76 - 100 kg  Gold Medal
DIVING
16h00 Mixed  international  Final
DIVING
16h00 Mixed  international  Final
BEACH VOLLEY-BALL
15h00 Men's    semifinal: Finland - Russian Federation n Federation
BEACH VOLLEY-BALL
16h00 Men's    semifinal: Venezuela - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
20h00 Men's    Bronze Medal Match: Finland - Argentina
BEACH VOLLEY-BALL
21h00 Men's    Final: Russian Federation n Federation - Venezuela

August 28

CEREMONY
20h00     Closing ceremony