MarcoLympics
2010 Singapore Summer

Welcome Day Sport Results Français
poster
  The Ist Youth Olympic Games Torche
Mascotte
medaille de vainqueur


Infos

The programme is complete

August 14

CEREMONY 19h30   Opening Ceremony 

August 15

BADMINTON 09h00Boys   preliminary pool A - match 1 
BADMINTON 09h00Girls   preliminary pool A - match 1 
BADMINTON 09h30Girls   preliminary pool B - match 1 
BADMINTON 09h50Boys   preliminary pool B - match 1 
BADMINTON 09h35Girls   preliminary pool C - match 1 
BADMINTON 10h05Boys   preliminary pool D - match 1 
BADMINTON 10h25Girls   preliminary pool D - match 1 
BADMINTON 10h10Girls   preliminary pool B - match 2 
BADMINTON 10h40Girls   preliminary pool A - match 2 
BADMINTON 11h00Boys   preliminary pool C - match 1 
BADMINTON 10h45Boys   preliminary pool A - match 2 
BADMINTON 11h15Boys   preliminary pool B - match 2 
BADMINTON 15h15Girls   preliminary pool F - match 2 
BADMINTON 15h30Boys   preliminary pool E - match 2 
BADMINTON 15h50Girls   preliminary pool G - match 2 
BADMINTON 15h45Boys   preliminary pool F - match 2 
BADMINTON 16h20Boys   preliminary pool H - match 2 
BADMINTON 16h05Girls   preliminary pool F - match 1 
BADMINTON 18h30Boys   preliminary pool A - match 5 
BADMINTON 16h40Boys   preliminary pool G - match 2 
BADMINTON 19h00Girls   preliminary pool B - match 6 
BADMINTON 18h30Girls   preliminary pool C - match 5 
BADMINTON 19h05Boys   preliminary pool B - match 5 
BADMINTON 11h50Boys   preliminary pool C - match 2 
BADMINTON 12h10Boys   preliminary pool D - match 2 
BADMINTON 13h30Girls   preliminary pool E - match 1 
BADMINTON 13h30Boys   preliminary pool G - match 1 
BADMINTON 14h05Boys   preliminary pool F - match 1 
BADMINTON 14h20Girls   preliminary pool H - match 2 
BADMINTON 14h35Boys   preliminary pool G - match 1 
BADMINTON 14h00Boys   preliminary pool E - match 1 
BADMINTON 14h40Girls   preliminary pool H - match 1 
BADMINTON 14h55Boys   preliminary pool H - match 1 
BADMINTON 15h10Girls   preliminary pool E - match 2 
BADMINTON 11h20Girls   preliminary pool C - match 2 
BADMINTON 11h35Girls   preliminary pool D - match 2 
BADMINTON 19h20Girls   preliminary pool A - match 5 
BADMINTON 19h35Boys   preliminary pool C - match 5 
BADMINTON 19h40Boys   preliminary pool C - match 6 
BADMINTON 19h55Boys   preliminary pool D - match 5 
BADMINTON 20h10Girls   preliminary pool A - match 6 
BADMINTON 20h15Boys   preliminary pool A - match 6 
BADMINTON 20h30Girls   preliminary pool B - match 5 
BADMINTON 20h45Boys   preliminary pool B - match 6 
BADMINTON 20h50Girls   preliminary pool C - match 6 
BADMINTON 21h05Girls   preliminary pool D - match 5 
BADMINTON 21h20Girls   preliminary pool D - match 6 
BADMINTON 21h40Boys   preliminary pool D - match 6 
BASKET-BALL 09h00Boys   preliminary, group A: Greece - New Zealand 
BASKET-BALL 09h00Girls   preliminary, group A: Vanuatu - Canada 
BASKET-BALL 09h30Boys   preliminary, group B: Iran - Egypt 
BASKET-BALL 09h30Girls   preliminary, group B: Singapore - germany 
BASKET-BALL 10h00Boys   preliminary, group C: Singapore - Centrafrica 
BASKET-BALL 10h00Girls   preliminary, group C: Thailand - China 
BASKET-BALL 10h30Boys   preliminary, group D: Spain - Croatia 
BASKET-BALL 10h30Girls   preliminary, group D: Australia - Chili 
BASKET-BALL 11h00Boys   preliminary, group A: India - Puerto Rico 
BASKET-BALL 11h00Girls   preliminary, group A: Russian Federation n Federation - Ivory Coast 
BASKET-BALL 11h30Boys   preliminary, group B: Panama - Lithuania 
BASKET-BALL 11h30Girls   preliminary, group B: Angola - United States 
BASKET-BALL 12h00Boys   preliminary, group C: United States - Turkey 
BASKET-BALL 12h00Girls   preliminary, group C: Czech Republic - Mali 
BASKET-BALL 12h30Boys   preliminary, group D: Virgin Islands (US) - South Africa 
BASKET-BALL 12h30Girls   preliminary, group D: Italy - France 
FENCING 12h00Women Cadet   pool round 
FENCING 14h40Women Cadet   round of 16 
FENCING 15h30Women Cadet   quaterfinal 
FENCING 17h10Women Cadet   semifinals 
FENCING 18h30Women Cadet   bronze medal match 
FENCING 19h20Women Cadet   Final 
FENCING 09h30Men Cadet   pool round 
FENCING 11h00Men Cadet   round of 16 
FENCING 11h40Men Cadet   quaterfinal 
FENCING 16h30Men Cadet   semifinals 
FENCING 18h10Men Cadet   bronze medal match 
FENCING 19h00Men Cadet   Final 
FOOTBALL 18h00Girls   preliminary: Iran - Papua New Guinea 
FOOTBALL 20h45Girls   preliminary: Trinida & Tobago - Equatorial Guinea 
ROWING 11h50Men Junior   heat 1 
ROWING 12h00Men Junior   heat 2 
ROWING 12h10Men Junior   heat 3 
ROWING 11h20Women Junior   heat 1 
ROWING 11h30Women Junior   heat 2 
ROWING 11h40Women Junior   heat 3 
ROWING 10h40Men Junior   heat 1 
ROWING 10h50Men Junior   heat 2 
ROWING 11h00Men Junior   heat 3 
ROWING 11h10Men Junior   heat 4 
ROWING 10h00Women Junior   heat 1 
ROWING 10h10Women Junior   heat 2 
ROWING 10h20Women Junior   heat 3 
ROWING 10h30Women Junior   heat 4 
SWIMMING 18h50Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 10h15Men Youth   heat 3 
SWIMMING 10h12Men Youth   heat 2 
SWIMMING 10h10Men Youth   heat 1 
SWIMMING 10h24Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h06Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 18h55Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h11Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 10h17Men Youth   heat 4 
SWIMMING 10h27Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h29Women Youth   heat 3 
SWIMMING 10h32Women Youth   heat 4 
SWIMMING 10h34Women Youth   heat 5 
SWIMMING 19h16Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h21Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 10h41Men Youth   heat 1 
SWIMMING 10h44Men Youth   heat 2 
SWIMMING 10h46Men Youth   heat 3 
SWIMMING 10h49Men Youth   heat 4 
SWIMMING 19h35Women Youth   Final 
SWIMMING 10h58Women Youth   heat 1 
SWIMMING 11h02Women Youth   heat 2 
SWIMMING 11h08Women Youth   heat 3 
SWIMMING 11h13Women Youth   heat 4 
SWIMMING 09h32Men Youth   heat 1 
SWIMMING 09h41Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h47Men Youth   heat 3 
SWIMMING 09h52Men Youth   heat 4 
SWIMMING 18h32Men Youth   Finale 
SWIMMING 09h59Women Youth   heat 1 
SWIMMING 18h41Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h45Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 10h02Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h05Women Youth   heat 3 
SWIMMING 10h06Women Youth   heat 4 
SWIMMING 11h18Mixed   heat 1 
SWIMMING 11h24Mixed   heat 2 
SWIMMING 11h30Mixed   heat 3 
TAEKWONDO 14h16Women's   preliminary 
TAEKWONDO 15h38Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h30Women's   semifinal 
TAEKWONDO 19h53Women's   Final 
TAEKWONDO 15h54Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h10Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h38Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h46Women's   semifinal 
TAEKWONDO 14h00Men's   preliminary 
TAEKWONDO 14h32Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h02Men's   semifinal 
TAEKWONDO 20h09Men's   Final 
TAEKWONDO 14h48Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h04Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h22Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h18Men's   semifinals 
TENNIS 10h35Girls   round 1 match 8 
TENNIS 10h45Boys   round 1 match 11 
TENNIS 10h39Girls   round 1 match 12 
TENNIS 10h40Girls   round 1 match 11 
TENNIS 10h40Girls   round 1 match 13 
TENNIS 10h45Girls   round 1 match 4 
TENNIS 13h30Boys   round 1 match 4 
TENNIS 13h34Boys   round 1 match 13 
TENNIS 14h00Boys   round 1 match 14 
TENNIS 14h01Girls   round 1 match 7 
TENNIS 14h12Girls   round 1 match 1 
TENNIS 14h15Girls   round 1 match 6 
TENNIS 15h08Girls   round 1 match 2 
TENNIS 15h40Boys   round 1 match 6 
TENNIS 16h06Girls   round 1 match 14 
TENNIS 16h16Boys   round 1 match 5 
TENNIS 16h48Girls   round 1 match 3 
TENNIS 17h05Girls   round 1 match 16 
TENNIS 17h42Boys   round 1 match 12 
TENNIS 17h55Girls   round 1 match 10 
TENNIS 18h30Girls   round 1 match 15 
TENNIS 19h10Girls   round 1 match 5 
TENNIS 19h13Boys   round 1 match 1 
TENNIS 19h45Girls   round 1 match 9 
TENNIS 17h30Boys   round 1 match 7 
TENNIS 19h15Boys   round 1 match 2 
TRIATHLON 09h00Women's    
WEIGHTLIFTING 14h30Women's    
WEIGHTLIFTING 18h00Men's    
WRESTLING Greco-Roman10h30Men Cadet   group A 
WRESTLING Greco-Roman10h30Men Cadet   group B 
WRESTLING Greco-Roman15h30Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Greco-Roman17h30Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Greco-Roman17h40Men Cadet   Final 
WRESTLING Greco-Roman10h40Men Cadet   group A 
WRESTLING Greco-Roman10h50Men Cadet   group B 
WRESTLING Greco-Roman15h40Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Greco-Roman17h50Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Greco-Roman18h00Men Cadet   Final 
WRESTLING Greco-Roman11h10Men Cadet   group B 
WRESTLING Greco-Roman10h50Men Cadet   group A 
WRESTLING Greco-Roman15h50Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Greco-Roman18h10Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Greco-Roman18h20Men Cadet   Final 
WRESTLING Greco-Roman15h30Men Cadet   7th place contest 
WRESTLING Greco-Roman11h00Men Cadet   group A 
WRESTLING Greco-Roman11h30Men Cadet   group B 
WRESTLING Greco-Roman16h00Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Greco-Roman18h30Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Greco-Roman18h40Men Cadet   Final 
WRESTLING Greco-Roman11h20Men Cadet   group A 
WRESTLING Greco-Roman11h50Men Cadet   group B 
WRESTLING Greco-Roman15h40Men Cadet   7th place contest 
WRESTLING Greco-Roman16h10Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Greco-Roman18h50Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Greco-Roman19h00Men Cadet   Final 

August 16

BADMINTON 09h00Boys   preliminary pool G - match 6 
BADMINTON 09h00Boys   preliminary pool E - match 5 
BADMINTON 09h15Boys   preliminary pool F - match 5 
BADMINTON 09h30Girls   preliminary pool F - match 5 
BADMINTON 09h30Girls   preliminary pool E - match 5 
BADMINTON 09h35Girls   preliminary pool G - match 5 
BADMINTON 10h00Girls   preliminary pool H - match 5 
BADMINTON 09h45Boys   preliminary pool G - match 5 
BADMINTON 10h10Boys   preliminary pool H - match 5 
BADMINTON 10h05Girls   preliminary pool F - match 6 
BADMINTON 10h15Boys   preliminary pool H - match 6 
BADMINTON 10h45Boys   preliminary pool E - match 6 
BADMINTON 10h40Girls   preliminary pool E - match 6 
BADMINTON 11h20Girls   preliminary pool G - match 6 
BADMINTON 11h15Girls   preliminary pool F - match 6 
BADMINTON 13h30Boys   preliminary pool A - match 3 
BADMINTON 11h50Girls   preliminary pool H - match 6 
BADMINTON 13h45Girls   preliminary pool C - match 3 
BADMINTON 13h30Girls   preliminary pool A - match 3 
BADMINTON 14h00Girls   preliminary pool B - match 3 
BADMINTON 14h00Boys   preliminary pool B - match 4 
BADMINTON 14h05Boys   preliminary pool B - match 3 
BADMINTON 14h30Girls   preliminary pool D - match 3 
BADMINTON 14h15Girls   preliminary pool B - match 4 
BADMINTON 14h40Boys   preliminary pool D - match 3 
BADMINTON 14h35Boys   preliminary pool C - match 3 
BADMINTON 15h10Girls   preliminary pool A - match 4 
BADMINTON 14h45Boys   preliminary pool D - match 4 
BADMINTON 15h45Girls   preliminary pool C - match 4 
BADMINTON 15h15Boys   preliminary pool A - match 4 
BADMINTON 16h20Girls   preliminary pool D - match 4 
BADMINTON 15h50Girls   preliminary pool C - match 4 
BADMINTON 18h30Boys   preliminary pool E - match 3 
BADMINTON 18h30Girls   preliminary pool E - match 3 
BADMINTON 18h45Boys   preliminary pool G - match 3 
BADMINTON 19h00Boys   preliminary pool H - match 3 
BADMINTON 19h00Girls   preliminary pool F - match 3 
BADMINTON 19h05Boys   preliminary pool F - match 3 
BADMINTON 19h15Boys   preliminary pool G - match 3 
BADMINTON 19h30Girls   preliminary pool H - match 4 
BADMINTON 19h35Girls   preliminary pool F - match 4 
BADMINTON 19h40Girls   preliminary pool H - match 3 
BADMINTON 19h45Boys   preliminary pool H - match 4 
BADMINTON 20h10Girls   preliminary pool E - match 4 
BADMINTON 20h15Boys   preliminary pool E - match 4 
BADMINTON 20h45Boys   preliminary pool F - match 4 
BADMINTON 21h20Boys   preliminary pool G - match 4 
BADMINTON 20h50Girls   preliminary pool G - match 4 
BASKET-BALL 09h00Girls   preliminary, group A: Korea - Russian Federation  
BASKET-BALL 09h00Boys   preliminary, group A: Serbia - India 
BASKET-BALL 09h30Boys   preliminary, group B: Argentina - Panama 
BASKET-BALL 09h30Girls   preliminary, group B: Belarus - Angola 
BASKET-BALL 10h00Boys   preliminary, group C: Israel - United States 
BASKET-BALL 10h00Girls   preliminary, group C: Brazil - Czech Republic 
BASKET-BALL 10h30Boys   preliminary, group D: Philippine - Virgin Islands (US) 
BASKET-BALL 10h30Girls   preliminary, group D: Japan - Italy 
BASKET-BALL 11h00Boys   preliminary, group A: Puerto Rico - Greece 
BASKET-BALL 11h00Girls   preliminary, group A: Ivory Coast - Vanuatu 
BASKET-BALL 11h30Boys   preliminary, group B: Lithuania - Iran 
BASKET-BALL 11h30Girls   preliminary, group B: United States - Singapore 
BASKET-BALL 12h00Boys   preliminary, group C: Turkey - Singapore 
BASKET-BALL 12h00Girls   preliminary, group C: Mali - Thailand 
BASKET-BALL 12h30Boys   preliminary, group D: South Africa - Spain 
BASKET-BALL 12h30Girls   preliminary, group D: France - Australia 
FENCING 12h00Men Cadet   pool round 
FENCING 14h40Men Cadet   round of 16 
FENCING 15h30Men Cadet   quaterfinals 
FENCING 17h10Men Cadet   semifinals 
FENCING 18h30Men Cadet   bronze medal match 
FENCING 19h20Men Cadet   Final 
FENCING 09h30Women Cadet   pool round 
FENCING 11h00Women Cadet   round of 16 
FENCING 11h40Women Cadet   quaterfinals 
FENCING 16h30Women Cadet   semifinals 
FENCING 18h10Women Cadet   bronze medal match 
FENCING 19h00Women Cadet   Final 
FOOTBALL 18h00Boys   preliminary: Bolivia - Haïti 
FOOTBALL 20h45Boys   preliminary: Zimbabwe - Montenegro 
GYMNASTICS Artistique13h30Men's   qualification: subdivision 1 
GYMNASTICS Artistique18h00Men's   qualification: subdivision 2 
HOCKEY 16h00Girls   preliminary: Netherlands - Ireland (pitch 1) 
HOCKEY 18h00Girls   preliminary: Argentina - South Africa (pitch 1) 
HOCKEY 20h00Girls   preliminary: New Zealand - Korea (pitch 1) 
ROWING 11h30Men Junior   repechage 1 
ROWING 11h20Women Junior   repechage 1 
ROWING 10h40Men Junior   repechage 1 
ROWING 10h50Men Junior   repechage 2 
ROWING 11h00Men Junior   repechage 3 
ROWING 11h10Men Junior   repechage 4 
ROWING 10h00Women Junior   repechage 1 
ROWING 10h10Women Junior   repechage 2 
ROWING 10h20Women Junior   repechage 3 
ROWING 10h30Women Junior   repechage 4 
SWIMMING 18h33Men Youth   Final 
SWIMMING 19h50Women Youth   Final 
SWIMMING 19h45Men Youth   Final 
SWIMMING 19h16Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 10h03Men Youth   heat 1 
SWIMMING 19h11Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 10h05Men Youth   heat 2 
SWIMMING 10h07Men Youth   heat 3 
SWIMMING 10h10Men Youth   heat 4 
SWIMMING 10h12Men Youth   heat 5 
SWIMMING 09h46Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h21Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h25Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h48Women Youth   heat 2 
SWIMMING 09h50Women Youth   heat 3 
SWIMMING 09h53Women Youth   heat 4 
SWIMMING 09h55Women Youth   heat 5 
SWIMMING 09h57Women Youth   heat 6 
SWIMMING 09h59Women Youth   heat 7 
SWIMMING 18h38Women Youth   Final 
SWIMMING 10h16Women Youth   heat 1 
SWIMMING 10h19Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h23Women Youth   heat 3 
SWIMMING 10h28Men Youth   heat 1 
SWIMMING 18h44Men Youth   Final 
SWIMMING 10h31Men Youth   heat 2 
SWIMMING 10h34Men Youth   heat 3 
SWIMMING 10h38Men Youth   heat 4 
SWIMMING 10h41Men Youth   heat 5 
SWIMMING 10h44Men Youth   heat 6 
SWIMMING 09h31Men Youth   heat 1 
SWIMMING 19h55Men Youth   Final 
SWIMMING 09h35Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h38Men Youth   heat 3 
SWIMMING 09h42Men Youth   heat 4 
SWIMMING 10h49Women Youth   heat 1 
SWIMMING 10h57Women Youth   heat 2 
SWIMMING 18h52Women Youth   Final 
SWIMMING 20h19Mixed   Final 
TAEKWONDO 14h00Women's   preliminary 
TAEKWONDO 15h54Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h30Women's   semifinal 
TAEKWONDO 19h53Women's   Final 
TAEKWONDO 14h16Women's   preliminary 
TAEKWONDO 14h32Women's   preliminary 
TAEKWONDO 14h48Women's   preliminary 
TAEKWONDO 16h10Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h26Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h44Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h46Women's   semifinal 
TAEKWONDO 15h04Men's   preliminary 
TAEKWONDO 17h00Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h02Men's   semifinal 
TAEKWONDO 20h09Men's   Final 
TAEKWONDO 15h22Men's   preliminary 
TAEKWONDO 15h38Men's   preliminary 
TAEKWONDO 17h16Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 17h32Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 17h48Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h18Men's   semifinal 
TAEKWONDO 15h04Men's   preliminary 
TENNIS 11h20Girls   round 2 match 1 
TENNIS 11h26Boys   round 1 match 7 
TENNIS 11h07Boys   round 1 match 15 
TENNIS 11h30Boys   round 1 match 2 
TENNIS 11h30Boys   round 1 match 9 
TENNIS 13h15Girls   round 2 match 3 
TENNIS 13h43Boys   round 1 match 16 
TENNIS 11h33Boys   round 1 match 8 
TENNIS 11h45Boys   round 1 match 3 
TENNIS 13h45Girls   round 2 match 2 
TENNIS 14h40Girls   round 2 match 7 
TENNIS 13h45Boys   round 1 match 3 
TENNIS 15h45Girls   round 2 match 6 
TENNIS 16h15Girls   round 2 match 5 
TENNIS 17h13Boys   round 1 match 10 
TENNIS 18h55Girls   round 2 match 4 
TENNIS 18h35Girls   round 2 match 4 
TENNIS 19h31Girls   consolation tour 1 match 4 
TENNIS 19h31Girls   consolation tour 1 match 6 
TENNIS 20h50Girls   consolation tour 1 match 7 
TENNIS 15h30Girls   round 1 match 8 
TENNIS 16h27Boys   round 1 match 8 
TENNIS 19h05Girls   round 1 match 4 
TENNIS 19h02Boys   round 1 match 4 
TENNIS 19h02Boys   round 1 match 6 
TENNIS 19h11Boys   round 1 match 5 
TENNIS 20h39Girls   round 1 match 7 
TENNIS 20h39Boys   round 1 match 3 
TENNIS 21h04Boys   round 1 match 1 
TRIATHLON 09h00Men's    
WEIGHTLIFTING 14h30Women's    
WEIGHTLIFTING 18h00Men's    
WRESTLING Freestyle12h00Women Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h00Women Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle15h30Women Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle17h30Women Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle17h40Women Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle12h10Women Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h20Women Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle15h40Women Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle16h40Women Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle17h50Women Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle18h00Women Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle12h30Women Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h40Women Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle15h50Women Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle16h50Women Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle18h10Women Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle18h20Women Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle12h50Women Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle13h00Women Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle16h00Women Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle17h00Women Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle18h30Women Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle18h40Women Cadet   Final 

August 17

ATHLETICS 10h24Girls   heat 3 
ATHLETICS 10h10Girls   heat 1 
ATHLETICS 10h17Girls   heat 2 
ATHLETICS 10h40Boys   qualification heat 1 
ATHLETICS 10h47Boys   qualification heat 2 
ATHLETICS 10h54Boys   qualification heat 3 
ATHLETICS 09h20Girls   qualification 
ATHLETICS 09h45Boys   qualification 
ATHLETICS 11h05Girls   qualification heat 1 
ATHLETICS 11h30Boys   qualification heat 1 
ATHLETICS 11h11Girls   qualification heat 2 
ATHLETICS 11h17Girls   qualification heat 3 
ATHLETICS 11h23Girls   qualification heat 4 
ATHLETICS 11h36Boys   qualification heat 2 
ATHLETICS 11h42Boys   qualification heat 3 
ATHLETICS 11h48Boys   qualification heat 4 
ATHLETICS 09h00Girls   qualification 
ATHLETICS 10h45Boys   qualification 
ATHLETICS 09h05Boys   qualification 
ATHLETICS 10h30Girls   qualification 
ATHLETICS 09h15Girls   qualification 
BADMINTON 18h50Girls   quaterfinal 2 
BADMINTON 18h00Girls   quaterfinal 1 
BADMINTON 18h25Boys   quaterfinal 1 
BADMINTON 18h15Boys   quaterfinal 2 
BADMINTON 18h40Girls   quaterfinal 3 
BADMINTON 19h05Girls   quaterfinal 4 
BADMINTON 19h15Boys   quaterfinal 3 
BADMINTON 19h40Boys   quaterfinal 4 
BASKET-BALL 09h00Girls   preliminary, group A: Canada - Ivory Coast 
BASKET-BALL 09h00Boys   preliminary, group A: New Zealand - Puerto Rico 
BASKET-BALL 09h30Boys   preliminary, group B: Egypt - lithuania 
BASKET-BALL 09h30Girls   preliminary, group B: Germany - United States 
BASKET-BALL 10h00Boys   preliminary, group C: Ivory Coast - Turkey 
BASKET-BALL 10h00Girls   preliminary, group C: China - Mali 
BASKET-BALL 10h30Boys   preliminary, group D: Croatia - South Africa 
BASKET-BALL 10h30Girls   preliminary, group D: Chili - France 
BASKET-BALL 11h00Boys   preliminary, group A: Greece - Serbia 
BASKET-BALL 11h00Girls   preliminary, group A: Vanuatu - Korea 
BASKET-BALL 11h30Boys   preliminary, group B: Iran - Argentina 
BASKET-BALL 11h30Girls   preliminary, group B: Singapore - Belarus 
BASKET-BALL 12h00Girls   preliminary, group C: Thailand - Brazil 
BASKET-BALL 12h00Boys   preliminary, group C: Singapore - Israel 
BASKET-BALL 12h30Boys   preliminary, group D: Spain - Philippines 
BASKET-BALL 12h30Girls   preliminary, group D: Australia - Japan 
CYCLING Mountain Bike09h00Men Junior    
CYCLING Mountain Bike12h00Women Junior    
FENCING 13h00Women Cadet   pool round 
FENCING 15h40Women Cadet   round of 16 
FENCING 16h30Women Cadet   quaterfinals 
FENCING 18h30Women Cadet   semifinals 
FENCING 20h00Women Cadet   bronze medal match 
FENCING 21h00Women Cadet   Final 
FENCING 09h30Men Cadet   pool round 
FENCING 11h40Men Cadet   round of 16 
FENCING 11h40Men Cadet   quaterfinals 
FENCING 17h30Men Cadet   semifinals 
FENCING 19h30Men Cadet   bronze medal match 
FENCING 20h30Men Cadet   Final 
GYMNASTICS Artistique11h00Women's   qualification: subdivision 1 
GYMNASTICS Artistique14h30Women's   qualification: subdivision 2 
GYMNASTICS Artistique18h00Women's   qualification: subdivision 3 
HOCKEY 16h00Girls   preliminary: Pakistan - Ghana (pitch 2) 
HOCKEY 18h00Boys   preliminary: Belgium - Chile (pitch 2) 
HOCKEY 20h00Girls   preliminary: Korea - Argentina (pitch 2) 
HOCKEY 16h30Boys   preliminary: Netherlands - South Africa (Pitch 1) 
HOCKEY 18h30Girls   preliminary: Ireland - New Zealand (Pitch 1) 
HOCKEY 20h30Boys   preliminary: Singapore - Australia (Pitch 1) 
ROWING 11h40Men Junior   semifinal AB1 
ROWING 11h50Men Junior   semifinal AB2 
ROWING 11h20Women Junior   semifinal AB1 
ROWING 11h30Women Junior   semifinal AB2 
ROWING 10h20Men Junior   semifinal CD1 
ROWING 10h30Men Junior   semifinal CD2 
ROWING 11h00Men Junior   semifinal AB1 
ROWING 11h10Men Junior   semifinal AB2 
ROWING 10h00Women Junior   semifinal CD1 
ROWING 10h10Women Junior   semifinal CD2 
ROWING 10h40Women Junior   semifinal AB1 
ROWING 10h50Women Junior   semifinal AB2 
SAILBOARD 12h05Boys   race 1 
SAILBOARD 13h05Boys   race 2 
SAILBOARD 12h00Girls   race 1 
SAILBOARD 13h05Girls   race 2 
SAILING 12h05Boys   race 1 
SAILING 12h00Girls   race 1 
SAILING 14h00Boys   race 2 
SAILING 14h00Girls   race 2 
SWIMMING 09h38Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h01Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h05Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h40Women Youth   heat 2 
SWIMMING 09h43Women Youth   heat 3 
SWIMMING 09h45Women Youth   heat 4 
SWIMMING 09h48Women Youth   heat 5 
SWIMMING 18h56Men Youth   Final 
SWIMMING 19h41Women Youth   Final 
SWIMMING 10h10Women Youth   heat 1 
SWIMMING 18h50Women Youth   Final 
SWIMMING 10h14Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h18Women Youth   heat 3 
SWIMMING 10h22Women Youth   heat 4 
SWIMMING 20h08Women Youth   Final 
SWIMMING 10h30Men Youth   heat 1 
SWIMMING 19h51Men Youth   Final 
SWIMMING 10h35Men Youth   heat 2 
SWIMMING 19h20Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h25Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h33Women Youth   heat 2 
SWIMMING 09h31Women Youth   heat 1 
SWIMMING 18h32Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h35Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h35Women Youth   heat 3 
SWIMMING 09h52Men Youth   heat 1 
SWIMMING 09h56Men Youth   heat 2 
SWIMMING 18h40Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h44Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h59Men Youth   heat 3 
SWIMMING 10h01Men Youth   heat 4 
SWIMMING 10h03Men Youth   heat 5 
SWIMMING 10h05Men Youth   heat 6 
SWIMMING 10h06Men Youth   heat 7 
TAEKWONDO 14h00Women's   preliminary 
TAEKWONDO 15h22Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h30Women's   semifinal 
TAEKWONDO 19h53Women's   Final 
TAEKWONDO 14h16Women's   preliminary 
TAEKWONDO 14h32Women's   preliminary 
TAEKWONDO 15h22Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h38Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h54Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h46Women's   semifinal 
TAEKWONDO 14h48Men's   preliminary 
TAEKWONDO 16h10Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h02Men's   semifinal 
TAEKWONDO 20h09Men's   Final 
TAEKWONDO 15h04Men's   preliminary 
TAEKWONDO 16h26Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h44Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 17h00Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h18Men's   semifinal 
TENNIS 10h10Boys   tour 2 match 4 
TENNIS 10h11Boys   tour 2 match 3 
TENNIS 10h13Boys   tour 2 match 1 
TENNIS 10h13Boys   tour 2 match 7 
TENNIS 10h13Girls   quaterfinal 4 
TENNIS 11h35Girls   quaterfinal 1 
TENNIS 11h42Girls   quaterfinal 3 
TENNIS 11h45Boys   tour 2 match 6 
TENNIS 11h57Girls   consolation tour 1 match 2 
TENNIS 12h01Girls   quaterfinal 2 
TENNIS 12h15Boys   tour 2 match 7 
TENNIS 12h58Boys   tour 2 match 2 
TENNIS 14h05Girls   consolation tour 1 match 7 
TENNIS 15h28Girls   consolation tour 1 match 8 
TENNIS 15h38Boys   consolation tour 1 match 4 
TENNIS 17h05Girls   consolation tour 1 match 3 
TENNIS 17h30Boys   consolation tour 1 match 3 
TENNIS 17h38Girls   consolation tour 1 match 5 
TENNIS 17h40Girls   consolation tour 1 match 1 
TENNIS 18h16Boys   consolation tour 1 match 8 
TENNIS 18h19Boys   consolation tour 1 match 1 
TENNIS 19h08Boys   consolation tour 1 match 5 
TENNIS 19h40Boys   consolation tour 1 match 6 
TENNIS 20h40Boys   consolation tour 1 match 2 
TENNIS 10h10Boys   round 1 match 1 
TENNIS 13h40Girls   round 1 match 3 
TENNIS 13h52Boys   quaterfinal 2 
TENNIS 13h53Girls   round 1 match 5 
TENNIS 15h05Girls   round 1 match 6 
TENNIS 15h30Girls   round 1 match 1 
TENNIS 15h34Boys   quaterfinal 4 
TENNIS 15h42Boys   quaterfinal 1 
TENNIS 17h20Boys   quaterfinal 3 
WEIGHTLIFTING 11h00Women's    
WEIGHTLIFTING 18h00Women's    
WEIGHTLIFTING 14h30Men's    
WRESTLING Freestyle12h00Men Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h00Men Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle16h40Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle18h00Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle18h10Men Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle12h10Men Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h10Men Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle16h45Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle17h20Men Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle18h20Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle18h30Men Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle12h30Men Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h30Men Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle16h50Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle17h30Men Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle18h40Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle18h50Men Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle12h50Men Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle12h50Men Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle17h00Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle17h40Men Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle19h00Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle19h10Men Cadet   Final 
WRESTLING Freestyle13h10Men Cadet   group B 
WRESTLING Freestyle13h10Men Cadet   group A 
WRESTLING Freestyle17h10Men Cadet   5th place contest 
WRESTLING Freestyle17h50Men Cadet   7th place contest 
WRESTLING Freestyle19h20Men Cadet   bronze medal contest 
WRESTLING Freestyle19h30Men Cadet   Final 

August 18

ARCHERY 14h12Women Junior   1/16 eliminations 
ARCHERY 11h00Women Junior   ranking round 2x70 m 
ARCHERY 11h00Men Junior   ranking round 2x70 m 
ARCHERY 14h47Men Junior   1/16 eliminations 
ARCHERY 15h30Mixed   team 1/16 elimination 
ATHLETICS 10h45Girls   qualification heat 1 
ATHLETICS 11h20Boys   qualification heat 1 
ATHLETICS 10h51Girls   qualification heat 2 
ATHLETICS 10h57Girls   qualification heat 3 
ATHLETICS 11h03Girls   qualification heat 4 
ATHLETICS 11h09Girls   qualification heat 5 
ATHLETICS 11h26Boys   qualification heat 2 
ATHLETICS 11h32Boys   qualification heat 3 
ATHLETICS 11h38Boys   qualification heat 4 
ATHLETICS 11h44Boys   qualification heat 5 
ATHLETICS 10h20Boys   qualification heat 1 
ATHLETICS 10h28Boys   qualification heat 2 
ATHLETICS 10h00Girls   qualification 
ATHLETICS 09h40Boys   qualification 
ATHLETICS 09h25Girls   qualification 
ATHLETICS 10h50Girls   qualification 
ATHLETICS 09h00Boys   qualification 
ATHLETICS 10h10Boys   qualification 
ATHLETICS 09h05Girls   qualification 
ATHLETICS 10h55Boys   qualification 
BADMINTON 18h25Boys   semifinal 1 
BADMINTON 18h00Girls   semifinal 1 
BADMINTON 18h50Girls   semifinal 2 
BADMINTON 19h15Boys   semifinal 2 
BASKET-BALL 09h00Boys   preliminary, group A: India - Greece 
BASKET-BALL 09h00Girls   preliminary, group A: Russian Federation n Federation - Vanuatu 
BASKET-BALL 09h30Boys   preliminary, group B: Panama - Iran 
BASKET-BALL 09h30Girls   preliminary, group B: Angola - Singapore 
BASKET-BALL 10h00Boys   preliminary, group C: United States - Singapore 
BASKET-BALL 10h00Girls   preliminary, group C: Czech Republic - Thailand 
BASKET-BALL 10h30Boys   preliminary, group D: Virgin Islands (US) - Spain 
BASKET-BALL 10h30Girls   preliminary, group D: Italy - Australia 
BASKET-BALL 11h00Boys   preliminary, group A: Serbia - New Zealand 
BASKET-BALL 11h00Girls   preliminary, group A: Korea - Canada 
BASKET-BALL 11h30Boys   preliminary, group B: Argentina - Egypt 
BASKET-BALL 11h30Girls   preliminary, group B: Belarus - Germany 
BASKET-BALL 12h00Boys   preliminary, group C: Israel - Central African Republic 
BASKET-BALL 12h00Girls   preliminary, group C: Brazil - china 
BASKET-BALL 12h30Boys   preliminary, group D: Philippines - Croatia 
BASKET-BALL 12h30Girls   preliminary, group D: Japon - Chine 
CYCLING Road10h00Men Junior    
EQUESTRIAN 09h30Mixed   team round 1 
FENCING 09h30Mixed   round of 16 
FENCING 10h40Mixed   quaterfinals 
FENCING 11h40Mixed   5th - 8th place 
FENCING 11h40Mixed   9th - 10th place 
FENCING 12h25Mixed   semifinals 
FENCING 13h10Mixed   5th - 6th place 
FENCING 13h10Mixed   7th - 8th place 
FENCING 14h20Mixed   bronze medal match 
FENCING 15h00Mixed   Final 
FOOTBALL 18h00Girls   preliminary: Papua New Guinea - Turkey 
FOOTBALL 20h45Girls   preliminary: Equatorial Guinea - Chile 
GYMNASTICS Artistique18h00Men's   Final 
HOCKEY 16h30Boys   preliminary: Pakistan - Chile (Pitch 1) 
HOCKEY 18h30Boys   preliminary: Australia - Ghana (Pitch 1) 
HOCKEY 20h30Boys   preliminary: Singapore - Belgium (Pitch 1) 
ROWING 11h10Men Junior   Final B 
ROWING 11h50Men Junior   Final A 
ROWING 11h00Women Junior   Final B 
ROWING 11h40Women Junior   Final A 
ROWING 10h10Men Junior   Final D 
ROWING 10h30Men Junior   Final C 
ROWING 10h50Men Junior   Final B 
ROWING 11h30Men Junior   Final A 
ROWING 10h00Women Junior   Final D 
ROWING 10h20Women Junior   Final C 
ROWING 10h40Women Junior   Final B 
ROWING 11h20Women Junior   Final A 
SAILBOARD 12h05Boys   race 3 
SAILBOARD 13h05Boys   race 4 
SAILBOARD 12h00Girls   race 3 
SAILBOARD 13h00Girls   race 4 
SAILING 12h05Boys   race 3 
SAILING 12h00Girls   race 3 
SAILING 14h05Boys   race 4 
SAILING 14h00Girls   race 4 
SWIMMING 19h08Women Youth   Final 
SWIMMING 09h46Men Youth   heat 1 
SWIMMING 18h45Men Youth   Final 
SWIMMING 09h49Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h53Men Youth   heat 3 
SWIMMING 09h59Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h38Women Youth   Final 
SWIMMING 10h02Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h06Women Youth   heat 3 
SWIMMING 10h09Women Youth   heat 4 
SWIMMING 10h13Women Youth   heat 5 
SWIMMING 10h16Women Youth   heat 6 
SWIMMING 10h22Men Youth   heat 1 
SWIMMING 20h03Men Youth   Final 
SWIMMING 10h28Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h31Women Youth   heat 1 
SWIMMING 18h37Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h41Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 19h03Men Youth   Final 
SWIMMING 09h33Women Youth   heat 2 
SWIMMING 09h35Women Youth   heat 3 
SWIMMING 09h38Men Youth   heat 1 
SWIMMING 18h59Women Youth   Final 
SWIMMING 19h29Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h33Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h40Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h42Men Youth   heat 3 
SWIMMING 18h33Men Youth   Final 
TAEKWONDO 14h00Women's   preliminary 
TAEKWONDO 14h48Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h30Women's   semifinal 
TAEKWONDO 19h53Women's   Final 
TAEKWONDO 15h04Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h22Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 15h38Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h46Women's   semifinal 
TAEKWONDO 14h16Men's   preliminary 
TAEKWONDO 15h54Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h02Men's   semifinal 
TAEKWONDO 20h09Men's   Final 
TAEKWONDO 16h10Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h26Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h44Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h18Men's   semifinal 
TAEKWONDO 14h32Men's   preliminary 
TENNIS 14h17Boys   quaterfinal 2 
TENNIS 14h20Girls   quaterfinal 1 
TENNIS 14h18Boys   semifinal 2 
TENNIS 14h25Girls   semifinal 1 
TENNIS 14h25Girls   consolidation quaterfinal 1 
TENNIS 14h28Girls   consolidation quaterfinal 2 
TENNIS 15h52Girls   consolidation quaterfinal 3 
TENNIS 15h55Boys   consolidation quaterfinal 4 
TENNIS 16h11Boys   quaterfinal 3 
TENNIS 16h35Boys   quaterfinal 4 
TENNIS 16h40Boys   consolidation quaterfinal 1 
TENNIS 19h20Boys   consolidation quaterfinal 3 
TENNIS 19h55Girls   consolidation quaterfinal 2 
TENNIS 19h55Girls   consolidation quaterfinal 4 
TENNIS 17h26Boys   semifinal 2 
TENNIS 17h35Girls   quaterfinal 2 
TENNIS 17h37Girls   quaterfinal 1 
TENNIS 17h48Boys   semifinal 1 
TENNIS 18h40Girls   quaterfinal 3 
TENNIS 19h10Girls   quaterfinal 4 
WEIGHTLIFTING 14h30Women's    
WEIGHTLIFTING 11h00Men's    
WEIGHTLIFTING 18h00Men's    

August 19

ARCHERY 15h00Mixed   team 1/4 final match 1 
ARCHERY 11h00Mixed   team 1/8 final match 1 
ARCHERY 15h18Mixed   team 1/4 final match 2 
ARCHERY 11h36Mixed   team 1/8 final match 3 
ARCHERY 11h18Mixed   team 1/8 final match 2 
ARCHERY 17h14Mixed   team Final 
ARCHERY 11h54Mixed   team 1/8 final match 4 
ARCHERY 15h36Mixed   team 1/4 final match 3 
ARCHERY 15h54Mixed   team 1/4 final match 4 
ARCHERY 12h12Mixed   team 1/8 final match 5 
ARCHERY 12h30Mixed   team 1/8 final match 6 
ARCHERY 12h48Mixed   team 1/8 final match 7 
ARCHERY 13h06Mixed   team 1/8 final match 8 
ARCHERY 16h12Mixed   team 1/2 final match 1 
ARCHERY 16h30Mixed   team 1/2 final match 2 
ARCHERY 16h56Mixed   team Bronze Medal Match 
ATHLETICS 10h30Girls   qualification heat 1 
ATHLETICS 10h38Girls   qualification heat 2 
ATHLETICS 10h50Boys   qualification heat 1 
ATHLETICS 11h20Girls   qualification heat 1 
ATHLETICS 10h56Boys   qualification heat 2 
ATHLETICS 11h02Boys   qualification heat 3 
ATHLETICS 11h08Boys   qualification heat 4 
ATHLETICS 11h26Girls   qualification heat 2 
ATHLETICS 11h32Girls   qualification heat 3 
ATHLETICS 09h50Girls   qualification heat 1 
ATHLETICS 10h10Boys   qualification heat 1 
ATHLETICS 09h56Girls   qualification heat 2 
ATHLETICS 10h16Boys   qualification heat 2 
ATHLETICS 10h22Boys   qualification heat 3 
ATHLETICS 10h45Girls   qualification 
ATHLETICS 09h00Boys   qualification 
ATHLETICS 09h10Boys   qualification 
ATHLETICS 10h40Boys   qualification 
ATHLETICS 09h00Girls   qualification 
BADMINTON 18h00Girls   Bronze Medal Match 
BADMINTON 20h00Boys   Bronze Medal Match 
BADMINTON 20h25Boys   Final 
BADMINTON 18h25Girls   Final 
BASKET-BALL 09h00Boys   preliminary, group A: Puerto Rico - Serbia 
BASKET-BALL 09h00Girls   preliminary, group A: Ivory Coast - Korea 
BASKET-BALL 09h30Boys   preliminary, group B: Lithuania - Argentina 
BASKET-BALL 09h30Girls   preliminary, group B: United States - Belarus 
BASKET-BALL 10h00Boys   preliminary, group C: Turkey - Israel 
BASKET-BALL 10h00Girls   preliminary, group C: Mali - Brazil 
BASKET-BALL 10h30Boys   preliminary, group D: South Africa - Philippines 
BASKET-BALL 10h30Girls   preliminary, group D: France - Japan 
BASKET-BALL 11h00Boys   preliminary, group A: New Zealand - India 
BASKET-BALL 11h00Girls   preliminary, group A: Canada - Russian Federation  
BASKET-BALL 11h30Boys   preliminary, group B: Egypt - Panama 
BASKET-BALL 11h30Girls   preliminary, group B: Germany - Panama 
BASKET-BALL 12h00Boys   preliminary, group C: Central African Republic - United States 
BASKET-BALL 12h00Girls   preliminary, group C: China - Czech Republic 
BASKET-BALL 12h30Boys   preliminary, group D: Croatia - Virgin Islands (US) 
BASKET-BALL 12h30Girls   preliminary, group D: Chili - Italy 
CYCLING Bmx10h00Women Junior   preliminaries 
CYCLING Bmx10h40Men Junior   preliminaries 
CYCLING Bmx13h30Women Junior   quaterfinal 1 run 1 
CYCLING Bmx13h32Women Junior   quaterfinal 1 run 2 
CYCLING Bmx13h35Women Junior   quaterfinal 1 run 3 
CYCLING Bmx13h37Women Junior   quaterfinal 1 run 4 
CYCLING Bmx13h42Men Junior   quaterfinal 1 run 1 
CYCLING Bmx13h44Men Junior   quaterfinal 1 run 2 
CYCLING Bmx13h47Men Junior   quaterfinal 1 run 3 
CYCLING Bmx13h49Men Junior   quaterfinal 1 run 4 
CYCLING Bmx13h54Women Junior   quaterfinal 2 run 1 
CYCLING Bmx13h56Women Junior   quaterfinal 2 run 2 
CYCLING Bmx13h59Women Junior   quaterfinal 2 run 3 
CYCLING Bmx14h01Women Junior   quaterfinal 2 run 4 
CYCLING Bmx14h06Men Junior   quaterfinal 2 run 1 
CYCLING Bmx14h08Men Junior   quaterfinal 2 run 2 
CYCLING Bmx14h11Men Junior   quaterfinal 2 run 3 
CYCLING Bmx14h13Men Junior   quaterfinal 2 run 4 
CYCLING Bmx14h18Women Junior   quaterfinal 3 run 1 
CYCLING Bmx14h20Women Junior   quaterfinal 3 run 2 
CYCLING Bmx14h23Women Junior   quaterfinal 3 run 3 
CYCLING Bmx14h25Women Junior   quaterfinal 3 run 4 
CYCLING Bmx14h30Men Junior   quaterfinal 3 run 1 
CYCLING Bmx14h32Men Junior   quaterfinal 3 run 2 
CYCLING Bmx14h35Men Junior   quaterfinal 3 run 3 
CYCLING Bmx14h37Men Junior   quaterfinal 3 run 4 
CYCLING Bmx14h55Women Junior   semifinal 1 run 1 
CYCLING Bmx14h57Women Junior   semifinal 1 run 2 
CYCLING Bmx15h00Men Junior   semifinal 1 run 1 
CYCLING Bmx15h02Men Junior   semifinal 1 run 2 
CYCLING Bmx15h20Women Junior   semifinal 2 run 1 
CYCLING Bmx15h22Women Junior   semifinal 2 run 2 
CYCLING Bmx15h25Men Junior   semifinal 2 run 1 
CYCLING Bmx15h27Men Junior   semifinal 2 run 2 
CYCLING Bmx15h45Women Junior   semifinal 3 run 1 
CYCLING Bmx15h47Women Junior   semifinal 3 run 2 
CYCLING Bmx15h50Men Junior   semifinal 3 run 1 
CYCLING Bmx15h52Men Junior   semifinal 3 run 2 
CYCLING Bmx16h10Women Junior   Final 
CYCLING Bmx16h17Men Junior   Final 
FOOTBALL 18h00Boys   preliminary: Haïti - Vanuatu 
FOOTBALL 20h45Boys   preliminary: Montenegro - Singapore 
GYMNASTICS Artistique18h00Women's   Final 
HOCKEY 16h00Girls   preliminary: Korea - South Africa (Pitch 1) 
HOCKEY 18h00Girls   preliminary: Ireland - Argentina (Pitch 1) 
HOCKEY 20h00Girls   preliminary: Netherlands - New Zealand (Pitch 1) 
SWIMMING 10h10Women Youth   heat 1 
SWIMMING 18h32Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h36Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 10h12Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h15Women Youth   heat 3 
SWIMMING 10h17Women Youth   heat 4 
SWIMMING 10h20Women Youth   heat 5 
SWIMMING 09h51Men Youth   heat 1 
SWIMMING 18h41Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h45Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h54Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h56Men Youth   heat 3 
SWIMMING 09h58Men Youth   heat 4 
SWIMMING 10h00Men Youth   heat 5 
SWIMMING 10h03Men Youth   heat 6 
SWIMMING 10h05Men Youth   heat 7 
SWIMMING 10h34Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h29Women Youth   Final 
SWIMMING 10h40Women Youth   heat 2 
SWIMMING 19h04Women Youth   Final 
SWIMMING 10h26Men Youth   heat 1 
SWIMMING 19h08Men Youth   semifinal 1 
SWIMMING 19h12Men Youth   semifinal 2 
SWIMMING 10h28Men Youth   heat 2 
SWIMMING 10h30Men Youth   heat 3 
SWIMMING 18h59Men Youth   Final 
SWIMMING 09h31Women Youth   heat 1 
SWIMMING 18h51Women Youth   semifinal 1 
SWIMMING 18h54Women Youth   semifinal 2 
SWIMMING 09h33Women Youth   heat 2 
SWIMMING 09h35Women Youth   heat 3 
SWIMMING 09h37Women Youth   heat 4 
SWIMMING 09h39Women Youth   heat 5 
SWIMMING 09h41Women Youth   heat 6 
SWIMMING 09h43Women Youth   heat 7 
SWIMMING 09h45Women Youth   heat 8 
SWIMMING 09h46Women Youth   heat 9 
TAEKWONDO 14h00Women's   preliminary 
TAEKWONDO 15h22Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h30Women's   semifinal 
TAEKWONDO 19h53Women's   Final 
TAEKWONDO 15h38Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 16h10Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 18h46Women's   semifinal 
TAEKWONDO 15h54Women's   quaterfinal 
TAEKWONDO 14h16Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 14h32Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h02Men's   semifinal 
TAEKWONDO 20h09Men's   Final 
TAEKWONDO 15h04Men's   quaterfinal 
TAEKWONDO 19h18Men's   semifinal 
TAEKWONDO 14h48Men's   quaterfinal 
TENNIS 14h38Girls   bronze medal match 
TENNIS 14h43Boys   semifinal 1 
TENNIS 14h45Boys   semifinal 2 
TENNIS 14h45Girls   consolidation semifinal 1 
TENNIS 17h10Girls   consolidation semifinal 2 
TENNIS 17h35Boys   consolidation semifinal 1 
TENNIS 19h42Boys   consolidation semifinal 2 
TENNIS 16h32Boys   bronze medal match 
TENNIS 18h15Girls   semifinal 1 
TENNIS 18h45Girls   semifinal 2 
TRIATHLON 09h00Mixed   team 
WEIGHTLIFTING 11h00Men's    

August 20

ARCHERY 11h00Women Junior   1/8 elimination match 1 
ARCHERY 16h12Women Junior   Final 
ARCHERY 11h14Women Junior   1/8 elimination match 2 
ARCHERY 11h28Women Junior   1/8 elimination match 3 
ARCHERY 11h42Women Junior   1/8 elimination match 4 
ARCHERY 11h56Women Junior   1/8 elimination match 5 
ARCHERY 12h10Women Junior   1/8 elimination match 6 
ARCHERY 12h24Women Junior   1/8 elimination match 7 
ARCHERY 12h38Women Junior   1/8 elimination match 8 
ARCHERY 14h30Women Junior   1/4 final match 1 
ARCHERY 14h44Women Junior   1/4 final match 2 
ARCHERY 14h58Women Junior   1/4 final match 3 
ARCHERY 15h12Women Junior   1/4 final match 4 
ARCHERY 15h26Women Junior   1/2 final match 1 
ARCHERY 15h40Women Junior   1/2 final match 2 
ARCHERY 15h58Women Junior   Bonze Medal Match 
EQUESTRIAN 09h30Mixed   team round 2 
EQUESTRIAN 11h15Mixed   jump off 
GYMNASTICS Trampoline13h30Women's   qualification: routine 1 
GYMNASTICS Trampoline14h05Women's   qualification: routine 2 
GYMNASTICS Trampoline14h40Women's   Final 
GYMNASTICS Trampoline18h00Men's   qualification: routine 1 
GYMNASTICS Trampoline19h10Men's   Final 
GYMNASTICS Trampoline18h35Men's   qualification: routine 2 
HANDBALL 15h45Women's   preliminary: Australia - Denmark 
HANDBALL 20h15Men's   preliminary: Singapore - Egypt 
HANDBALL 14h00Women's   preliminary: Brazil - Russian Federation  
HANDBALL 18h30Men's   preliminary: Cook Islands - France 
HOCKEY 16h00Boys   preliminary: Australia - Belgium (Pitch 2) 
HOCKEY 18h00Boys   preliminary: South Africa - New Zealand (Pitch 2) 
HOCKEY 20h00Boys   preliminary: Argentina - Netherlands (Pitch 2) 
HOCKEY 16h30Girls   preliminary: Korea - Ireland (Pitch 1) 
HOCKEY 18h30Girls   preliminary: Chile - Ghana (Pitch 1) 
HOCKEY 20h30Boys   preliminary: Singapore - Pakistan (Pitch 1) 
SAILBOARD 12h05Boys   race 5 
SAILBOARD 13h05Boys   race 6 
SAILBOARD 12h00Girls   race 5 
SAILBOARD 13h00Girls   race 6 
SAILING 12h05Boys   race 5 
SAILING 12h00Girls   race 5 
SAILING 13h05Boys   race 6 
SAILING 13h00Girls   race 6 
SWIMMING 18h42Women Youth   Final 
SWIMMING 18h55Men Youth   Final 
SWIMMING 09h31Men Youth   heat 1 
SWIMMING 18h36Men Youth   Final 
SWIMMING 09h35Men Youth   heat 2 
SWIMMING 09h39Men Youth   heat 3 
SWIMMING 09h45Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h00Women Youth   Final 
SWIMMING 09h49Women Youth   heat 2 
SWIMMING 09h53Women Youth   heat 3 
SWIMMING 09h58Men Youth   heat 1 
SWIMMING 19h23Men Youth   Final 
SWIMMING 10h02Men Youth   heat 2 
SWIMMING 10h05Men Youth   heat 3 
SWIMMING 10h10Women Youth   heat 1 
SWIMMING 19h45Women Youth   Final 
SWIMMING 10h22Women Youth   heat 2 
SWIMMING 10h27Women Youth   heat 3 
SWIMMING 20h01Men Youth   Final 
SWIMMING 18h32Women Youth   Final 
SWIMMING 10h35Mixed   heat 1 
SWIMMING 20h18Mixed   Final 
SWIMMING 10h40Mixed   heat 2 
SWIMMING 10h47Mixed   heat 3 
TENNIS 15h20Girls   consolidation final 
TENNIS 17h00Boys   consolidation final 
TENNIS 15h18Girls   Final 
TENNIS 18h25Boys   Final 

August 21

ARCHERY 11h00Men Junior   1/8 elimination match 1 
ARCHERY 16h12Men Junior   Final 
ARCHERY 12h38Men Junior   1/8 elimination match 8 
ARCHERY 11h14Men Junior   1/8 elimination match 2 
ARCHERY 11h28Men Junior   1/8 elimination match 3 
ARCHERY 11h42Men Junior   1/8 elimination match 4 
ARCHERY 11h56Men Junior   1/8 elimination match 5 
ARCHERY 12h10Men Junior   1/8 elimination match 6 
ARCHERY 12h24Men Junior   1/8 elimination match 7 
ARCHERY 14h58Men Junior   1/4 final match 3 
ARCHERY 14h44Men Junior   1/4 final match 2 
ARCHERY 15h12Men Junior   1/4 final match 4 
ARCHERY 14h30Men Junior   1/4 final match 1 
ARCHERY 15h26Men Junior   1/2 final match 1 
ARCHERY 15h40Men Junior   1/2 final match 2 
ARCHERY 15h58Men Junior   Bonze Medal Match 
ATHLETICS 10h20Girls   Final E 
ATHLETICS 10h32Girls   Final C 
ATHLETICS 10h45Boys   Final D 
ATHLETICS 10h51Boys   Final C 
ATHLETICS 20h40Girls   Final B 
ATHLETICS 20h50Girls   Final A 
ATHLETICS 21h00Boys   Final B 
ATHLETICS 21h10Boys   Final A 
ATHLETICS 10h26Girls   Final D 
ATHLETICS 10h38Boys   Final E 
ATHLETICS 09h20Girls   Final C 
ATHLETICS 09h27Girls   Final B 
ATHLETICS 09h35Girls   Final A 
ATHLETICS 19h40Boys   Final C 
ATHLETICS 19h47Boys   Final B 
ATHLETICS 19h54Boys   Final A 
ATHLETICS 09h50Boys   Final D 
ATHLETICS 09h56Boys   Final C 
ATHLETICS 10h02Boys   Final B 
ATHLETICS 10h08Boys   Final A 
ATHLETICS 20h05Girls   Final D 
ATHLETICS 20h19Girls   Final B 
ATHLETICS 20h28Girls   Final A 
ATHLETICS 20h12Girls   Final C 
ATHLETICS 19h00Girls    
ATHLETICS 09h00Girls   Final B 
ATHLETICS 19h05Girls   Final A 
ATHLETICS 10h10Boys   Final B 
ATHLETICS 20h16Boys   Final A 
ATHLETICS 09h10Boys   Final B 
ATHLETICS 19h35Boys   Final A 
ATHLETICS 19h10Girls   Final A 
ATHLETICS 19h10Girls   Final B 
ATHLETICS 09h05Girls   Final B 
ATHLETICS 19h15Girls   Final A 
BASKET-BALL 09h00Boys   ranking Round 17th - 20th: India - Panama 
BASKET-BALL 09h00Girls   ranking Round 17th - 20th: Vanuatu - Singapore 
BASKET-BALL 09h30Boys   ranking Round 17th - 20th: Singpore - South Africa 
BASKET-BALL 09h30Girls   ranking Round 17th - 20th: Thailand - China 
BASKET-BALL 10h00Boys   classification 9th - 16th: New Zealand - Iran 
BASKET-BALL 10h00Girls   classification 9th - 16th: Russian Federation n Federation - Angola 
BASKET-BALL 10h30Boys   classification 9th - 16th: Egypt - Puerto Rico 
BASKET-BALL 10h30Girls   classification 9th - 16th: Belarus - Ivory Coast 
BASKET-BALL 11h00Boys   classification 9th - 16th: Crentrafrica - Philippines 
BASKET-BALL 11h00Girls   classification 9th - 16th: Czech Republic - France 
BASKET-BALL 11h30Boys   classification 9th - 16th: Virgins Islands - Turkey 
BASKET-BALL 11h30Girls   classification 9th - 16th: Italy - Mali 
BASKET-BALL 14h00Boys   Quaterfinal: Serbia - Lituania 
BASKET-BALL 14h00Girls   Quaterfinal: Canada - Germany 
BASKET-BALL 14h30Boys   Quaterfinal: Argentina - Greece 
BASKET-BALL 14h30Girls   Quaterfinal: United States - Korea 
BASKET-BALL 15h00Boys   Quaterfinal: United States - Spain 
BASKET-BALL 15h00Girls   Quaterfinal: Japan - China 
BASKET-BALL 15h30Boys   Quaterfinal: Croatia - Israel 
BASKET-BALL 15h30Girls   Quaterfinal: Australia - Brazil 
BOXING 20h43Men's  Super heavy weight preliminaries 1 
BOXING 21h00Men's  Super heavy weight preliminaries 2 
BOXING 14h02Men's  Light fly weight preliminaries 1 
BOXING 14h20Men's  Light fly weight preliminaries 2 
BOXING 14h37Men's  Fly weight preliminaries 1 
BOXING 14h54Men's  Fly weight preliminaries 2 
BOXING 15h10Men's  Bantam weight preliminaries 1 
BOXING 15h26Men's  Bantam weight preliminaries 2 
BOXING 15h42Men's  Feather weight preliminaries 1 
BOXING 16h00Men's  Feather weight preliminaries 2 
BOXING 16h19Men's  Light weight preliminaries 1 
BOXING 16h36Men's  Light weight preliminaries 2 
BOXING 18h05Men's  Light welter weight preliminaries 1 
BOXING 18h22Men's  Light welter weight preliminaries 2 
BOXING 18h38Men's  Welter weight preliminaries 1 
BOXING 18h54Men's  Welter weight preliminaries 2 
BOXING 19h10Men's  Middle weight preliminaries 1 
BOXING 19h28Men's  Middle weight preliminaries 2 
BOXING 19h43Men's  Light heavy weight preliminaries 1 
BOXING 20h00Men's  Light heavy weight preliminaries 2 
BOXING 20h17Men's  Heavy weight preliminaries 1 
BOXING 20h35Men's  Heavy weight preliminaries 2 
CANOEING Sprint09h45Men's   head to head, time trial 1 
CANOEING Sprint09h47Men's   head to head, time trial 2 
CANOEING Sprint09h50Men's   head to head, time trial 3 
CANOEING Sprint09h52Men's   head to head, time trial 4 
CANOEING Sprint09h55Men's   head to head, time trial 5 
CANOEING Sprint09h57Men's   head to head, time trial 6 
CANOEING Sprint10h00Men's   head to head, time trial 7 
CANOEING Sprint10h02Men's   head to head, time trial 8 
CANOEING Sprint10h05Men's   head to head, time trial 9 
CANOEING Sprint10h07Men's   head to head, time trial 10 
CANOEING Sprint10h10Men's   head to head, time trial 11 
CANOEING Sprint10h12Men's   head to head, time trial 12 
CANOEING Sprint10h15Men's   head to head, time trial 13 
CANOEING Sprint10h17Men's   head to head, time trial 14 
CANOEING Sprint10h20Men's   head to head, time trial 15 
CANOEING Sprint10h22Men's   head to head, time trial 16 
CANOEING Sprint15h35Men's   head to head, round 1: race 1 
CANOEING Sprint15h37Men's   head to head, round 1: race 2 
CANOEING Sprint15h40Men's   head to head, round 1: race 3 
CANOEING Sprint15h42Men's   head to head, round 1: race 4 
CANOEING Sprint15h45Men's   head to head, round 1: race 5 
CANOEING Sprint15h47Men's   head to head, round 1: race 6 
CANOEING Sprint15h50Men's   head to head, round 1: race 7 
CANOEING Sprint15h52Men's   head to head, round 1: race 8 
CANOEING Sprint16h55Men's   head to head, round 2 repechage: race 1 
CANOEING Sprint16h57Men's   head to head, round 2 repechage: race 2 
CANOEING Sprint17h00Men's   head to head, round 2 repechage: race 3 
CANOEING Sprint17h02Men's   head to head, round 2 repechage: race 4 
CANOEING Sprint17h10Men's   head to head, round 2 repechage: race 1 
CANOEING Sprint17h12Men's   head to head, round 2 repechage: race 2 
CANOEING Sprint17h15Men's   head to head, round 2 repechage: race 3 
CANOEING Sprint17h17Men's   head to head, round 2 repechage: race 4 
CANOEING Sprint17h20Men's   head to head, round 2 repechage: race 5 
CANOEING Sprint17h22Men's   head to head, round 2 repechage: race 6 
CANOEING Sprint17h55Men's   head to head, round 3: race 1 
CANOEING Sprint17h57Men's   head to head, round 3: race 2 
CANOEING Sprint18h00Men's   head to head, round 3: race 3 
CANOEING Sprint18h02Men's   head to head, round 3: race 4 
CANOEING Sprint18h05Men's   head to head, round 3: race 5 
CANOEING Sprint18h07Men's   head to head, round 3: race 6 
CANOEING Sprint08h30Women's   head to head, time trial 1 
CANOEING Sprint08h32Women's   head to head, time trial 2 
CANOEING Sprint08h35Women's   head to head, time trial 3 
CANOEING Sprint08h37Women's   head to head, time trial 4 
CANOEING Sprint08h40Women's   head to head, time trial 5 
CANOEING Sprint08h42Women's   head to head, time trial 6 
CANOEING Sprint08h45Women's   head to head, time trial 7 
CANOEING Sprint08h47Women's   head to head, time trial 8 
CANOEING Sprint08h50Women's   head to head, time trial 9 
CANOEING Sprint08h52Women's   head to head, time trial 10 
CANOEING Sprint08h55Women's   head to head, time trial 11 
CANOEING Sprint08h57Women's   head to head, time trial 12 
CANOEING Sprint09h00Women's   head to head, time trial 13 
CANOEING Sprint09h02Women's   head to head, time trial 14 
CANOEING Sprint09h05Women's   head to head, time trial 15 
CANOEING Sprint09h07Women's   head to head, time trial 16 
CANOEING Sprint09h10Women's   head to head, time trial 17 
CANOEING Sprint09h12Women's   head to head, time trial 18 
CANOEING Sprint09h15Women's   head to head, time trial 19 
CANOEING Sprint09h17Women's   head to head, time trial 20 
CANOEING Sprint09h20Women's   head to head, time trial 21 
CANOEING Sprint09h22Women's   head to head, time trial 22 
CANOEING Sprint09h25Women's   head to head, time trial 23 
CANOEING Sprint09h27Women's   head to head, time trial 24 
CANOEING Sprint10h40Men's   head to head, time trial 1 
CANOEING Sprint10h42Men's   head to head, time trial 2 
CANOEING Sprint10h45Men's   head to head, time trial 3 
CANOEING Sprint10h47Men's   head to head, time trial 4 
CANOEING Sprint10h50Men's   head to head, time trial 5 
CANOEING Sprint10h52Men's   head to head, time trial 6 
CANOEING Sprint10h55Men's   head to head, time trial 7 
CANOEING Sprint10h57Men's   head to head, time trial 8 
CANOEING Sprint11h00Men's   head to head, time trial 9 
CANOEING Sprint11h02Men's   head to head, time trial 10 
CANOEING Sprint11h05Men's   head to head, time trial 11 
CANOEING Sprint11h07Men's   head to head, time trial 12 
CANOEING Sprint11h10Men's   head to head, time trial 13 
CANOEING Sprint11h12Men's   head to head, time trial 14 
CANOEING Sprint11h15Men's   head to head, time trial 15 
CANOEING Sprint11h17Men's   head to head, time trial 16 
CANOEING Sprint11h20Men's   head to head, time trial 17 
CANOEING Sprint11h22Men's   head to head, time trial 18 
CANOEING Sprint11h25Men's   head to head, time trial 19 
CANOEING Sprint11h27Men's   head to head, time trial 20 
CANOEING Sprint11h30Men's   head to head, time trial 21 
CANOEING Sprint11h32Men's   head to head, time trial 22 
CANOEING Sprint11h35Men's   head to head, time trial 23 
CANOEING Sprint11h37Men's   head to head, time trial 24 
CANOEING Sprint15h00Women's   head to head, round 1: race 1 
CANOEING Sprint15h02Women's   head to head, round 1: race 2 
CANOEING Sprint15h05Women's   head to head, round 1: race 3 
CANOEING Sprint15h07Women's   head to head, round 1: race 4 
CANOEING Sprint15h10Women's   head to head, round 1: race 5 
CANOEING Sprint15h12Women's   head to head, round 1: race 6 
CANOEING Sprint15h15Women's   head to head, round 1: race 7 
CANOEING Sprint15h17Women's   head to head, round 1: race 8 
CANOEING Sprint15h20Women's   head to head, round 1: race 9 
CANOEING Sprint15h22Women's   head to head, round 1: race 10 
CANOEING Sprint15h25Women's   head to head, round 1: race 11 
CANOEING Sprint15h27Women's   head to head, round 1: race 12 
CANOEING Sprint16h00Men's   head to head, round 1: race 1 
CANOEING Sprint16h02Men's   head to head, round 1: race 2 
CANOEING Sprint16h05Men's   head to head, round 1: race 3 
CANOEING Sprint16h07Men's   head to head, round 1: race 4 
CANOEING Sprint16h10Men's   head to head, round 1: race 5 
CANOEING Sprint16h12Men's   head to head, round 1: race 6 
CANOEING Sprint16h15Men's   head to head, round 1: race 7 
CANOEING Sprint16h17Men's   head to head, round 1: race 8 
CANOEING Sprint16h20Men's   head to head, round 1: race 9 
CANOEING Sprint16h22Men's   head to head, round 1: race 10 
CANOEING Sprint16h25Men's   head to head, round 1: race 11 
CANOEING Sprint16h27Men's   head to head, round 1: race 12 
CANOEING Sprint16h35Women's   head to head, round 2 repechage: race 1 
CANOEING Sprint16h37Women's   head to head, round 2 repechage: race 2 
CANOEING Sprint16h40Women's   head to head, round 2 repechage: race 3 
CANOEING Sprint16h42Women's   head to head, round 2 repechage: race 4 
CANOEING Sprint16h45Women's   head to head, round 2 repechage: race 5 
CANOEING Sprint16h47Women's   head to head, round 2 repechage: race 6 
CANOEING Sprint17h30Women's   head to head, round 3: race 1 
CANOEING Sprint17h32Women's   head to head, round 3: race 2 
CANOEING Sprint17h35Women's   head to head, round 3: race 3 
CANOEING Sprint17h37Women's   head to head, round 3: race 4 
CANOEING Sprint17h40Women's   head to head, round 3: race 5 
CANOEING Sprint17h42Women's   head to head, round 3: race 6 
CANOEING Sprint17h45Women's   head to head, round 3: race 7 
CANOEING Sprint17h47Women's   head to head, round 3: race 8 
CANOEING Sprint18h15Men's   head to head, round 3: race 1 
CANOEING Sprint18h17Men's   head to head, round 3: race 2 
CANOEING Sprint18h20Men's   head to head, round 3: race 3 
CANOEING Sprint18h22Men's   head to head, round 3: race 4 
CANOEING Sprint18h25Men's   head to head, round 3: race 5 
CANOEING Sprint18h27Men's   head to head, round 3: race 6 
CANOEING Sprint18h30Men's   head to head, round 3: race 7 
CANOEING Sprint18h32Men's   head to head, round 3: race 8 
DIVING 13h30Women Youth   preliminaries 
DIVING 20h30Women Youth   Finals 
FOOTBALL 18h00Girls   Semifinal 1: Turkey - Chili 
FOOTBALL 20h45Girls   Semifinal 2: Equatorial Guinea - Iran 
GYMNASTICS Artistique18h00Men's   Final 
GYMNASTICS Artistique19h25Men's   Final 
GYMNASTICS Artistique20h55Men's   Final 
GYMNASTICS Artistique20h25Women's   Final 
GYMNASTICS Artistique18h50Women's   Final 
HANDBALL 15h45Women's   preliminary: Kazakhstan - Australia 
HANDBALL 14h00Women's   preliminary: Angola - Brazil 
HANDBALL 18h30Men's   preliminary: Korea - Cook Islands 
HANDBALL 20h15Men's   preliminary: Brazil - Singapore 
HOCKEY 16h30Boys   preliminary: Ghana - Belgique (Pitch 1) 
HOCKEY 18h30Boys   preliminary: Pakistan - Australia (Pitch 1) 
HOCKEY 20h30Boys   preliminary: Singapore - Chile (Pitch 1) 
JUDO 12h00Girls   round 1 
JUDO 12h50Girls   repechage round 2 
JUDO 13h20Girls   Final of repechage A 
JUDO 13h25Girls   Final of repechage B 
JUDO 13h00Girls   Final of table A 
JUDO 13h05Girls   Final of table B 
JUDO 18h25Girls   bronze medal contest A 
JUDO 18h30Girls   bronze medal contest B 
JUDO 18h35Girls   Final 
JUDO 12h10Girls   round 2 
JUDO 12h15Girls   round 2 
JUDO 12h20Girls   round 2 
JUDO 12h25Girls   round 2 
JUDO 13h10Boys   Final of table A 
JUDO 12h55Boys   repechage round 2 
JUDO 13h15Boys   Final of table B 
JUDO 13h30Boys   Final of repechage A 
JUDO 12h05Boys   round 1 
JUDO 13h35Boys   Final of repechage B 
JUDO 18h00Boys   bronze medal contest A 
JUDO 18h05Boys   bronze medal contest B 
JUDO 18h10Boys   Final 
JUDO 12h30Boys   round 2 
JUDO 12h35Boys   round 2 
JUDO 12h40Boys   round 2 
JUDO 12h45Boys   round 2 
JUDO 12h00Boys   round 1 
JUDO 12h50Boys   repechage round 2 
JUDO 14h10Boys   Final of repechage A 
JUDO 14h15Boys   Final of repechage B 
JUDO 14h00Boys   Final of table A 
JUDO 14h05Boys   Final of table B 
JUDO 18h45Boys   bronze medal contest A 
JUDO 18h50Boys   bronze medal contest B 
JUDO 18h55Boys   Final 
JUDO 12h05Boys   round 2 
JUDO 12h10Boys   round 2 
JUDO 12h15Boys   round 2 
JUDO 12h20Boys   round 2 
JUDO 12h25Boys   round 2 
JUDO 12h30Boys   round 2 
JUDO 12h35Boys   round 2 
JUDO 12h40Boys   round 2 
JUDO 12h45Boys   round 2 
JUDO 12h55Boys   repechage round 2 
JUDO 13h00Boys   round 3 
JUDO 13h05Boys   round 3 
JUDO 13h10Boys   round 3 
JUDO 13h15Boys   round 3 
JUDO 13h20Boys   repechage round 3 
JUDO 13h25Boys   repechage round 3 
JUDO 13h30Boys   repechage round 3 
JUDO 13h35Boys   repechage round 3 
JUDO 13h40Boys   repechage round 4 
JUDO 13h45Boys   repechage round 4 
JUDO 13h50Boys   repechage round 4 
JUDO 13h55Boys   repechage round 4 
MODERN PENTATHLON 11h00Girls   fencing 
MODERN PENTATHLON 14h30Girls   swimming 200 m freestyle 
MODERN PENTATHLON 16h00Girls   combined event shooting and running 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group C - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group C - match 2 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group E - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group A - match 1 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group A - match 1 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group C - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group E - match 2 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group G - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Women's   first stage group G - match 2 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group B - match 1 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group B - match 2 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group D - match 1 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group D - match 2 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group F - match 1 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group F - match 2 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group H - match 1 
TABLE TENNIS 10h30Women's   first stage group H - match 2 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group A - match 2 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group C - match 2 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group E - match 1 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group E - match 2 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group G - match 1 
TABLE TENNIS 11h00Men's   first stage group G - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group B - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group B - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group D - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group D - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group F - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group F - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group H - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Men's   first stage group H - match 2 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group A - match 3 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group C - match 3 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group C - match 4 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group E - match 3 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group E - match 4 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group G - match 3 
TABLE TENNIS 12h00Women's   first stage group G - match 4 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group B - match 3 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group B - match 4 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group D - match 3 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group D - match 4 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group F - match 3 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group F - match 4 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group H - match 3 
TABLE TENNIS 12h30Women's   first stage group H - match 4 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group A - match 3 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group A - match 4 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group C - match 3 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group C - match 4 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group E - match 3 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group E - match 4 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group G - match 3 
TABLE TENNIS 13h00Men's   first stage group G - match 4 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group B - match 3 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group B - match 4 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group D - match 3 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group D - match 4 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group F - match 3 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group F - match 4 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group H - match 3 
TABLE TENNIS 13h30Men's   first stage group H - match 4 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group B - match 5 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group B - match 6 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group D - match 5 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group A - match 6 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group C - match 5 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group C - match 6 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group E - match 5 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group E - match 6 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group G - match 5 
TABLE TENNIS 14h00Women's   first stage group G - match 6 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group D - match 6 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group F - match 5 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group F - match 6 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group H - match 5 
TABLE TENNIS 14h30Women's   first stage group H - match 6 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group A - match 5 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group A - match 6 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group C - match 5 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group C - match 6 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group E - match 5 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group E - match 6 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group G - match 5 
TABLE TENNIS 15h00Men's   first stage group G - match 6 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group B - match 5 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group B - match 6 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group D - match 5 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group D - match 6 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group F - match 5 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group F - match 6 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group H - match 5 
TABLE TENNIS 15h30Men's   first stage group H - match 6 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group AA - match 1 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group AA - match 2 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group BB - match 1 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group BB - match 2 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group CC - match 1 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group CC - match 2 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group DD - match 1 
TABLE TENNIS 18h00Women's   second stage group DD - match 2 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group EE - match 2 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group FF - match 1 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group FF - match 2 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group GG - match 1 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group GG - match 2 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group HH - match 1 
TABLE TENNIS 18h30Women's   second stage B group HH - match 2 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group AA - match 1 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group AA - match 2 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group BB - match 1 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group BB - match 2 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group CC - match 1 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group CC - match 2 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group DD - match 1 
TABLE TENNIS 19h00Men's   second stage group DD - match 2 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group EE - match 1 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group FF - match 1 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group EE - match 2 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group FF - match 2 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group GG - match 1 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group GG - match 2 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group HH - match 1 
TABLE TENNIS 19h30Men's   second stage B group HH - match 2 
TENNIS 15h17Boys   bronze medal match 
TENNIS 17h11Boys   Final 
TENNIS 15h12Girls   Final 
TENNIS 14h05Girls   bronze medal match 
VOLLEY-BALL 12h30Girls   preliminary, pool A: Singapore - Peru 
VOLLEY-BALL 10h00Boys   preliminary, pool A: Serbia - Congo 
VOLLEY-BALL 18h00Boys   preliminary, pool B: Argentina - Iran 
VOLLEY-BALL 15h30Girls   preliminary, pool B: Belgium - Egypt 

August 22

ATHLETICS 10h05Boys   Final B 
ATHLETICS 10h20Boys   Final A 
ATHLETICS 19h05Boys    
ATHLETICS 10h35Girls   Final C 
ATHLETICS 10h42Girls   Final B 
ATHLETICS 10h49Girls   Final A 
ATHLETICS 20h48Boys   Final D 
ATHLETICS 21h04Boys   Final B 
ATHLETICS 21h15Boys   Final A 
ATHLETICS 20h57Boys   Final C 
ATHLETICS 09h15Girls   Final B 
ATHLETICS 09h40Boys   Final B 
ATHLETICS 20h05Girls   Final A 
ATHLETICS 20h28Boys   Final A 
ATHLETICS 09h10Girls   Final B 
ATHLETICS 19h20Girls   Final A 
ATHLETICS 10h10Girls   Final B 
ATHLETICS 20h25Girls   Final A 
ATHLETICS 09h00Boys   Final B 
ATHLETICS 19h00Boys   Final A 
ATHLETICS 10h00Boys   Final B 
ATHLETICS 10h00Boys   Final A 
ATHLETICS 09h05Girls   Final B 
ATHLETICS 19h10Girls   Final A 
ATHLETICS 10h15Boys   Final B 
ATHLETICS 20h32Boys   Final A 
BASKET-BALL 14h30Boys   semifinal: Serbia - United States 
BASKET-BALL 14h00Girls   semifinal: Canada - China 
BASKET-BALL 09h00Girls   ranking Round 17th - 20th: China - Vanuatu 
BASKET-BALL 09h00Boys   ranking Round 17th - 20th: South Africa - India 
BASKET-BALL 09h30Girls   ranking Round 17th - 20th: Singapore - Tahiland 
BASKET-BALL 09h30Boys   ranking Round 17th - 20th: Panama - Singapore 
BASKET-BALL 10h30Girls   classification 13th - 16th: Angola - Czech Republic 
BASKET-BALL 10h00Boys   classification 13th - 16th: New Zealand - Centrafrica 
BASKET-BALL 11h30Boys   classification 13th - 16th: Egypt - Virgin Island 
BASKET-BALL 11h00Girls   classification 13th - 16th: Ivory Coast - Mali 
BASKET-BALL 10h30Boys   classification 9th - 12th: Iran - Philippines 
BASKET-BALL 10h00Girls   classification 9th - 12th: Russian Federation n Federation - France 
BASKET-BALL 11h00Boys   classification 9th - 12th: Puerto Rico - Turkey 
BASKET-BALL 11h30Girls   classification 9th - 12th: Belarus - Italy 
BASKET-BALL 14h00Boys   classification 5th - 8th: Lituania - Spain 
BASKET-BALL 14h30Girls   classification 5th - 8th: Germany - Japan 
BASKET-BALL 15h00Boys   classification 5th - 8th: Korea - Brazil 
BASKET-BALL 15h00Girls   classification 5th - 8th: Argentina - Israel 
BASKET-BALL 15h00Boys   semifinal: Greece - Croatia 
BASKET-BALL 15h30Girls   semifinal: United States - Australia 
BOXING 16h46Men's  Super heavy weight Semifinal 1 
BOXING 20h48Men's  Super heavy weight Semifinal 2 
BOXING 14h03Men's  Light fly weight Semifinal 1 
BOXING 18h03Men's  Light fly weight Semifinal 2 
BOXING 14h17Men's  Fly weight Semifinal 1 
BOXING 18h20Men's  Fly weight Semifinal 2 
BOXING 14h34Men's  Bantam weight Semifinal 1 
BOXING 18h36Men's  Bantam weight Semifinal 2 
BOXING 14h50Men's  Feather weight Semifinal 1 
BOXING 18h53Men's  Feather weight Semifinal 2 
BOXING 15h08Men's  Light weight Semifinal 1 
BOXING 19h10Men's  Light weight Semifinal 2 
BOXING 15h24Men's  Light welter weight Semifinal 1 
BOXING 19h26Men's  Light welter weight Semifinal 2 
BOXING 15h40Men's  Welter weight Semifinal 1 
BOXING 19h42Men's  Welter weight Semifinal 2 
BOXING 15h56Men's  Middle weight Semifinal 1 
BOXING 19h58Men's  Middle weight Semifinal 2 
BOXING 16h12Men's  Light heavy weight Semifinal 1 
BOXING 19h15Men's  Light heavy weight Semifinal 2 
BOXING 16h29Men's  Heavy weight Semifinal 1 
BOXING 20h31Men's  Heavy weight Semifinal 2 
CANOEING Sprint15h15Men's   head to head, round 4: race 1 
CANOEING Sprint15h17Men's   head to head, round 4: race 2 
CANOEING Sprint15h20Men's   head to head, round 4: race 3 
CANOEING Sprint15h22Men's   head to head, round 4: race 4 
CANOEING Sprint15h55Men's   head to head, round 5: race 1 
CANOEING Sprint15h57Men's   head to head, round 5: race 2 
CANOEING Sprint16h25Men's   head to head: bronze medal race 
CANOEING Sprint16h30Men's   head to head: Final 
CANOEING Sprint15h00Women's   head to head, round 4: race 1 
CANOEING Sprint15h02Women's   head to head, round 4: race 2 
CANOEING Sprint15h05Women's   head to head, round 4: race 3 
CANOEING Sprint15h07Women's   head to head, round 4: race 4 
CANOEING Sprint15h30Men's   head to head, round 4: race 1 
CANOEING Sprint15h32Men's   head to head, round 4: race 2 
CANOEING Sprint15h35Men's   head to head, round 4: race 3 
CANOEING Sprint15h37Men's   head to head, round 4: race 4 
CANOEING Sprint15h45Women's   head to head, round 5: race 1 
CANOEING Sprint15h47Women's   head to head, round 5: race 2 
CANOEING Sprint16h05Men's   head to head, round 5: race 1 
CANOEING Sprint16h07Men's   head to head, round 5: race 2 
CANOEING Sprint16h15Women's   head to head: bronze medal race 
CANOEING Sprint16h20Women's   head to head: Final 
CANOEING Sprint16h35Men's   head to head: bronze medal race 
CANOEING Sprint16h40Men's   head to head: Final 
CYCLING Road11h30Men Junior    
CYCLING Road09h00Women Junior    
DIVING 13h30Men Youth   preliminaries 
DIVING 20h30Men Youth   Finals 
EQUESTRIAN 09h30Mixed   round A 
FOOTBALL 18h00Boys   Semifinal 1: Bolivia - Montenegro 
FOOTBALL 20h45Boys   Semifinal 2: Singapore - Haiti 
GYMNASTICS Artistique18h50Women's   Final 
GYMNASTICS Artistique20h25Women's   Final 
GYMNASTICS Artistique20h55Men's   Final 
GYMNASTICS Artistique19h25Men's   Final 
GYMNASTICS Artistique18h00Men's   Final 
HANDBALL 14h00Women's   preliminary: Russian Federation n Federation - Angola 
HANDBALL 15h45Women's   preliminary: Denmark - Asia 
HANDBALL 18h30Men's   preliminary: France - Korea 
HANDBALL 20h45Men's   preliminary: Egypt - Brazil 
HOCKEY 16h00Girls   preliminary: New Zealand - Argentina (Pitch 1) 
HOCKEY 18h00Girls   preliminary: Netherlands - Korea (Pitch 1) 
HOCKEY 20h00Girls   preliminary: South Africa - Ireland (Pitch 1) 
JUDO 12h30Girls   round 1 
JUDO 13h50Girls   repechage round 1 
JUDO 15h10Girls   Final of repechage A 
JUDO 15h15Girls   Final of repechage B 
JUDO 14h50Girls   Final of table A 
JUDO 14h55Girls   Final of table B 
JUDO 18h00Girls   bronze medal contest A 
JUDO 18h05Girls   bronze medal contest B 
JUDO 18h10Girls   Final 
JUDO 12h35Girls   round 1 
JUDO 12h40Girls   round 1 
JUDO 12h45Girls   round 1 
JUDO 12h50Girls   round 1 
JUDO 12h55Girls   round 1 
JUDO 13h20Girls   round 2 
JUDO 13h25Girls   round 2 
JUDO 13h30Girls   round 2 
JUDO 13h35Girls   round 2 
JUDO 13h55Girls   repechage round 1 
JUDO 14h20Girls   repechage round 2 
JUDO 14h25Girls   repechage round 2 
JUDO 14h30Girls   repechage round 2 
JUDO 14h35Girls   repechage round 2 
JUDO 12h00Girls   round 1 
JUDO 12h50Girls   repechage round 2 
JUDO 14h10Girls   Final of repechage A 
JUDO 14h15Girls   Final of repechage B 
JUDO 14h00Girls   Final of table A 
JUDO 14h05Girls   Final of table B 
JUDO 18h35Girls   bronze medal contest A 
JUDO 18h40Girls   bronze medal contest B 
JUDO 18h45Girls   Final 
JUDO 12h05Girls   round 1 
JUDO 12h10Girls   round 2 
JUDO 12h15Girls   round 2 
JUDO 12h20Girls   round 2 
JUDO 12h25Girls   round 2 
JUDO 12h00Girls   round 2 
JUDO 12h35Girls   round 2 
JUDO 12h40Girls   round 2 
JUDO 12h45Girls   round 2 
JUDO 12h55Girls   repechage round 2 
JUDO 13h00Girls   round 3 
JUDO 13h05Girls   round 3 
JUDO 13h10Girls   round 3 
JUDO 13h15Girls   round 3 
JUDO 13h20Girls   repechage round 3 
JUDO 13h25Girls   repechage round 3 
JUDO 13h30Girls   repechage round 3 
JUDO 13h35Girls   repechage round 3 
JUDO 13h40Girls   repechage round 4 
JUDO 13h45Girls   repechage round 4 
JUDO 13h50Girls   repechage round 4 
JUDO 13h55Girls   repechage round 4 
JUDO 12h00Boys   round 1 
JUDO 13h40Boys   repechage round 1 
JUDO 15h00Boys   Final of repechage A 
JUDO 15h05Boys   Final of repechage B 
JUDO 14h40Boys   Final of table A 
JUDO 14h45Boys   Final of table B 
JUDO 18h15Boys   bronze medal contest A 
JUDO 18h20Boys   bronze medal contest B 
JUDO 18h25Boys   Final 
JUDO 12h05Boys   round 1 
JUDO 12h10Boys   round 1 
JUDO 12h15Boys   round 1 
JUDO 12h20Boys   round 1 
JUDO 12h25Boys   round 1 
JUDO 13h00Boys   round 2 
JUDO 13h05Boys   round 2 
JUDO 13h10Boys   round 2 
JUDO 13h15Boys   round 2 
JUDO 13h45Boys   repechage round 1 
JUDO 14h00Boys   repechage round 2 
JUDO 14h05Boys   repechage round 2 
JUDO 14h10Boys   repechage round 2 
JUDO 14h15Boys   repechage round 2 
MODERN PENTATHLON 11h00Boys   fencing 
MODERN PENTATHLON 14h30Boys   swimming 200 m freestyle 
MODERN PENTATHLON 16h00Boys   combined event shooting and running 
SHOOTING 09h00Men Junior   qualification 
SHOOTING 09h00Men Junior   Final 
TABLE TENNIS 17h00Women's   quaterfinal - match 1 
TABLE TENNIS 18h30Men's   quaterfinal - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group AA - match 3 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group AA - match 4 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group BB - match 3 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group BB - match 4 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group CC - match 3 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group CC - match 4 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group DD - match 3 
TABLE TENNIS 10h00Women's   second stage group DD - match 4 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group EE - match 1 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group FF - match 3 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group FF - match 4 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group GG - match 3 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group HH - match 3 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group GG - match 4 
TABLE TENNIS 10h30Women's   second stage B group HH - match 4 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group AA - match 3 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group AA - match 4 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group BB - match 3 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group BB - match 4 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group CC - match 3 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group CC - match 4 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group DD - match 3 
TABLE TENNIS 11h00Men's   second stage group DD - match 4 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group EE - match 3 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group EE - match 4 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group FF - match 3 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group FF - match 4 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group GG - match 3 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group GG - match 4 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group HH - match 3 
TABLE TENNIS 11h30Men's   second stage B group HH - match 4 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group AA - match 5 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group AA - match 6 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group BB - match 5 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group BB - match 6 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group CC - match 5 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group CC - match 6 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group DD - match 5 
TABLE TENNIS 12h00Women's   second stage group DD - match 6 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group EE - match 3 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group FF - match 5 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group FF - match 6 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group GG - match 5 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group GG - match 6 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group HH - match 5 
TABLE TENNIS 12h30Women's   second stage B group HH - match 6 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group AA - match 5 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group AA - match 6 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group BB - match 5 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group BB - match 6 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group CC - match 5 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group CC - match 6 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group DD - match 5 
TABLE TENNIS 13h00Men's   second stage group DD - match 6 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group EE - match 5 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group EE - match 6 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group FF - match 5 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group FF - match 6 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group GG - match 5 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group GG - match 6 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group HH - match 5 
TABLE TENNIS 13h30Men's   second stage B group HH - match 6 
TABLE TENNIS 17h00Women's   quaterfinal - match 2 
TABLE TENNIS 17h45Women's   quaterfinal - match 3 
TABLE TENNIS 17h45Women's   quaterfinal - match 4 
TABLE TENNIS 18h30Men's   quaterfinal - match 2 
TABLE TENNIS 19h15Men's   quaterfinal - match 3 
TABLE TENNIS 19h15Men's   quaterfinal - match 4 
VOLLEY-BALL 15h30Boys   preliminary, pool A: Argentina - Cuba 
VOLLEY-BALL 18h00Girls   preliminary, pool B: Belgium - United States 
VOLLEY-BALL 12h30Boys   preliminary, pool A: Serbia - Russian Federation  
VOLLEY-BALL 10h00Girls   preliminary, pool A: Singapore - Japan 

August 23

ATHLETICS 10h05Girls   Final B 
ATHLETICS 10h15Girls   Final A 
ATHLETICS 09h25Girls   Final B 
ATHLETICS 19h55Girls   Final A 
ATHLETICS 09h45Boys   Final B 
ATHLETICS 20h15Boys   Final A 
ATHLETICS 10h38Girls   Final B 
ATHLETICS 10h50Girls   Final A 
ATHLETICS 19h20Boys   Final C 
ATHLETICS 19h27Boys   Final B 
ATHLETICS 19h40Boys   Final A 
ATHLETICS 09h00Girls   Final B 
ATHLETICS 19h00Girls   Final A 
ATHLETICS 10h10Boys   Final B 
ATHLETICS 20h10Boys   Final A 
ATHLETICS 09h05Boys   Final B 
ATHLETICS 19h05Boys   Final A 
ATHLETICS 20h40Girls   Final 
ATHLETICS 21h00Boys   Final 
ATHLETICS 19h45Boys   Final B 
ATHLETICS 19h45Boys   Final A 
ATHLETICS 09h40Girls   Final B 
ATHLETICS 09h40Girls   Final A 
BASKET-BALL 16h30Boys   Final: Serbia - Croatia 
BASKET-BALL 16h00Girls   Final: China - Australia 
BASKET-BALL 09h00Boys   ranking Round 17th - 20th: India - Singapore 
BASKET-BALL 09h00Girls   ranking Round 17th - 20th: Vanuatu - Taïland 
BASKET-BALL 09h30Boys   ranking Round 17th - 20th: South Africa - Panama 
BASKET-BALL 09h30Girls   ranking Round 17th - 20th: China - Singapore 
BASKET-BALL 10h00Boys   ranking Round 15th - 16th: South Africa - Virgin Island 
BASKET-BALL 10h30Girls   ranking Round 15th - 16th: Angola - Ivory coast 
BASKET-BALL 10h30Boys   ranking Round 13th - 14th: New Zealand - Egypt 
BASKET-BALL 10h00Girls   ranking Round 13th - 14th: Czech Republic - Mai 
BASKET-BALL 11h00Boys   ranking Round 11th - 12th: Iran - Turkey 
BASKET-BALL 11h30Girls   ranking Round 11th - 12th: Russian Federation n Federation - Belarus 
BASKET-BALL 11h30Boys   ranking Round 9th - 10th: Philippines - Puerto Rico 
BASKET-BALL 11h00Girls   ranking Round 9th - 10th: France - Italy 
BASKET-BALL 14h00Boys   ranking Round 7th - 8th: Spain - Argentina 
BASKET-BALL 14h30Girls   ranking Round 7th - 8th: Germany - Korea 
BASKET-BALL 14h30Boys   ranking Round 5th - 6th: Lituania - Israel 
BASKET-BALL 14h00Girls   ranking Round 5th - 6th: Japan - Brazil 
BASKET-BALL 15h00Girls   Bronze Medal Match: Canada - United States 
BASKET-BALL 15h30Boys   Bronze Medal Match: United States - Greece 
BOXING 19h51Men's  Super heavy weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 18h00Men's  Light fly weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 18h05Men's  Fly weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 18h54Men's  Bantam weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 18h34Men's  Feather weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 18h51Men's  Light weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 18h55Men's  Light welter weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 19h13Men's  Welter weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 19h29Men's  Middle weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 19h34Men's  Light heavy weight 5th - 6th place ranking 
BOXING 19h43Men's  Heavy weight 5th - 6th place ranking 
DIVING 13h30Women Youth   preliminaries 
DIVING 20h30Women Youth   Finals 
FOOTBALL 20h45Boys   5th - 6th ranking match: Vanuatu - Zimbabwe 
FOOTBALL 18h00Girls   5th - 6th ranking match: Papua New Guinea - Trinidad & Tobago 
HANDBALL 13h00Women's   Placement 5th - 6th: Australia - Angola 
HANDBALL 18h00Women's   Semifinal 2: Brazil - Denmark 
HANDBALL 15h00Women's   Semifinal 1: Russian Federation n Federation - Kazakhstan 
HANDBALL 20h00Men's   Placement 5th - 6th: Cook Island - Singapore 
HOCKEY 16h00Girls   preliminary: Australia - Chile (Pitch 1) 
HOCKEY 18h00Girls   preliminary: Belgium - Pakistan (Pitch 1) 
HOCKEY 20h00Girls   preliminary: Ghana - Singapore (Pitch 1) 
JUDO 13h00Girls   round 1 
JUDO 14h00Girls   repechage round 2 
JUDO 14h40Girls   Final of repechage A 
JUDO 14h45Girls   Final of repechage B 
JUDO 14h20Girls   Final of table A 
JUDO 14h25Girls   Final of table B 
JUDO 18h00Girls   bronze medal contest A 
JUDO 18h05Girls   bronze medal contest B 
JUDO 18h10Girls   Final 
JUDO 13h20Girls   round 2 
JUDO 13h25Girls   round 2 
JUDO 13h30Girls   round 2 
JUDO 13h35Girls   round 2 
JUDO 13h05Boys   round 1 
JUDO 14h05Boys   repechage round 2 
JUDO 14h50Boys   Final of repechage A 
JUDO 14h55Boys   Final of repechage B 
JUDO 14h30Boys   Final of table A 
JUDO 14h35Boys   Final of table B 
JUDO 18h20Boys   bronze medal contest A 
JUDO 18h25Boys   bronze medal contest B 
JUDO 18h30Boys   Final 
JUDO 13h10Boys   round 1 
JUDO 13h15Boys   round 1 
JUDO 13h40Boys   round 2 
JUDO 13h45Boys   round 2 
JUDO 13h50Boys   round 2 
JUDO 13h55Boys   round 2 
JUDO 14h10Boys   repechage round 2 
JUDO 14h15Boys   repechage round 2 
SAILBOARD 12h05Boys   race 7 
SAILBOARD 12h00Girls   race 7 
SAILBOARD 13h00Girls   race 8 
SAILBOARD 13h05Boys   race 8 
SAILING 12h05Boys   race 7 
SAILING 12h00Girls   race 7 
SAILING 13h00Girls   race 8 
SAILING 13h05Boys   race 8 
SHOOTING 09h00Women Junior   qualification 
SHOOTING 09h00Women Junior   Final 
TABLE TENNIS 11h30Men's   semifinal - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Women's   semifinal - match 1 
TABLE TENNIS 19h15Men's   Final 
TABLE TENNIS 18h30Women's   Final 
TABLE TENNIS 10h45Women's   semifinal - match 2 
TABLE TENNIS 12h15Men's   semifinal - match 2 
TABLE TENNIS 17h00Women's   bronze medal match 
TABLE TENNIS 17h45Men's   bronze medal match 
VOLLEY-BALL 10h00Boys   preliminariy, pool A: Congo - Russie 
VOLLEY-BALL 12h30Girls   preliminary, pool A: Peru - Japan 
VOLLEY-BALL 18h00Boys   preliminariy, pool B: Iran - Cuba 
VOLLEY-BALL 15h30Girls   preliminary, pool B: Egypt - United States 

August 24

BOXING 20h25Men's  Super heavy weight Bronze Medal Bout 
BOXING 18h02Men's  Light fly weight Bronze Medal Bout 
BOXING 18h18Men's  Fly weight Bronze Medal Bout 
BOXING 18h32Men's  Bantam weight Bronze Medal Bout 
BOXING 18h48Men's  Feather weight Bronze Medal Bout 
BOXING 19h05Men's  Light weight Bronze Medal Bout 
BOXING 19h20Men's  Light welter weight Bronze Medal Bout 
BOXING 19h25Men's  Welter weight Bronze Medal Bout 
BOXING 19h42Men's  Middle weight Bronze Medal Bout 
BOXING 19h59Men's  Light heavy weight Bronze Medal Bout 
BOXING 20h16Men's  Heavy weight Bronze Medal Bout 
CANOEING Slalom09h45Men's   time trial 1 
CANOEING Slalom09h47Men's   time trial 2 
CANOEING Slalom09h50Men's   time trial 3 
CANOEING Slalom09h52Men's   time trial 4 
CANOEING Slalom09h55Men's   time trial 5 
CANOEING Slalom09h57Men's   time trial 6 
CANOEING Slalom10h00Men's   time trial 7 
CANOEING Slalom10h02Men's   time trial 8 
CANOEING Slalom10h05Men's   time trial 9 
CANOEING Slalom10h07Men's   time trial 10 
CANOEING Slalom10h10Men's   time trial 11 
CANOEING Slalom10h12Men's   time trial 12 
CANOEING Slalom10h15Men's   time trial 13 
CANOEING Slalom10h17Men's   time trial 14 
CANOEING Slalom10h20Men's   time trial 15 
CANOEING Slalom15h35Men's   round 1: race 1 
CANOEING Slalom15h37Men's   round 1: race 2 
CANOEING Slalom15h40Men's   round 1: race 3 
CANOEING Slalom15h42Men's   round 1: race 4 
CANOEING Slalom15h45Men's   round 1: race 5 
CANOEING Slalom15h47Men's   round 1: race 6 
CANOEING Slalom15h50Men's   round 1: race 7 
CANOEING Slalom15h52Men's   round 1: race 8 
CANOEING Slalom16h55Men's   round 2 repechage: race 1 
CANOEING Slalom16h57Men's   round 2 repechage: race 2 
CANOEING Slalom17h00Men's   round 2 repechage: race 3 
CANOEING Slalom17h02Men's   round 2 repechage: race 4 
CANOEING Slalom17h55Men's   round 3: race 1 
CANOEING Slalom17h57Men's   round 3: race 2 
CANOEING Slalom18h00Men's   round 3: race 3 
CANOEING Slalom18h02Men's   round 3: race 4 
CANOEING Slalom18h05Men's   round 3: race 5 
CANOEING Slalom18h07Men's   round 3: race 6 
CANOEING Slalom08h30Women's   time trial 1 
CANOEING Slalom08h32Women's   time trial 2 
CANOEING Slalom08h35Women's   time trial 3 
CANOEING Slalom08h37Women's   time trial 4 
CANOEING Slalom08h40Women's   time trial 5 
CANOEING Slalom08h42Women's   time trial 6 
CANOEING Slalom08h45Women's   time trial 7 
CANOEING Slalom08h47Women's   time trial 8 
CANOEING Slalom08h50Women's   time trial 9 
CANOEING Slalom08h52Women's   time trial 10 
CANOEING Slalom08h55Women's   time trial 11 
CANOEING Slalom08h57Women's   time trial 12 
CANOEING Slalom09h00Women's   time trial 13 
CANOEING Slalom09h02Women's   time trial 14 
CANOEING Slalom09h05Women's   time trial 15 
CANOEING Slalom09h07Women's   time trial 16 
CANOEING Slalom09h10Women's   time trial 17 
CANOEING Slalom09h12Women's   time trial 18 
CANOEING Slalom09h15Women's   time trial 19 
CANOEING Slalom09h17Women's   time trial 20 
CANOEING Slalom09h20Women's   time trial 21 
CANOEING Slalom09h22Women's   time trial 22 
CANOEING Slalom09h25Women's   time trial 23 
CANOEING Slalom09h27Women's   time trial 24 
CANOEING Slalom10h40Men's   time trial 1 
CANOEING Slalom10h42Men's   time trial 2 
CANOEING Slalom10h45Men's   time trial 3 
CANOEING Slalom10h47Men's   time trial 4 
CANOEING Slalom10h50Men's   time trial 5 
CANOEING Slalom10h52Men's   time trial 6 
CANOEING Slalom10h55Men's   time trial 7 
CANOEING Slalom10h57Men's   time trial 8 
CANOEING Slalom11h00Men's   time trial 9 
CANOEING Slalom11h02Men's   time trial 10 
CANOEING Slalom11h05Men's   time trial 11 
CANOEING Slalom11h07Men's   time trial 12 
CANOEING Slalom11h10Men's   time trial 13 
CANOEING Slalom11h12Men's   time trial 14 
CANOEING Slalom11h15Men's   time trial 15 
CANOEING Slalom11h17Men's   time trial 16 
CANOEING Slalom11h20Men's   time trial 17 
CANOEING Slalom11h22Men's   time trial 18 
CANOEING Slalom11h25Men's   time trial 19 
CANOEING Slalom11h27Men's   time trial 20 
CANOEING Slalom11h30Men's   time trial 21 
CANOEING Slalom11h32Men's   time trial 22 
CANOEING Slalom11h35Men's   time trial 23 
CANOEING Slalom11h37Men's   time trial 24 
CANOEING Slalom15h00Women's   round 1: race 1 
CANOEING Slalom15h02Women's   round 1: race 2 
CANOEING Slalom15h05Women's   round 1: race 3 
CANOEING Slalom15h07Women's   round 1: race 4 
CANOEING Slalom15h10Women's   round 1: race 5 
CANOEING Slalom15h12Women's   round 1: race 6 
CANOEING Slalom15h15Women's   round 1: race 7 
CANOEING Slalom15h17Women's   round 1: race 8 
CANOEING Slalom15h20Women's   round 1: race 9 
CANOEING Slalom15h22Women's   round 1: race 10 
CANOEING Slalom15h25Women's   round 1: race 11 
CANOEING Slalom15h27Women's   round 1: race 12 
CANOEING Slalom16h00Men's   round 1: race 1 
CANOEING Slalom16h02Men's   round 1: race 2 
CANOEING Slalom16h05Men's   round 1: race 3 
CANOEING Slalom16h07Men's   round 1: race 4 
CANOEING Slalom16h10Men's   round 1: race 5 
CANOEING Slalom16h12Men's   round 1: race 6 
CANOEING Slalom16h15Men's   round 1: race 7 
CANOEING Slalom16h17Men's   round 1: race 8 
CANOEING Slalom16h20Men's   round 1: race 9 
CANOEING Slalom16h22Men's   round 1: race 10 
CANOEING Slalom16h25Men's   round 1: race 11 
CANOEING Slalom16h27Men's   round 1: race 12 
CANOEING Slalom16h35Women's   round 2 repechage: race 1 
CANOEING Slalom16h37Women's   round 2 repechage: race 2 
CANOEING Slalom16h40Women's   round 2 repechage: race 3 
CANOEING Slalom16h42Women's   round 2 repechage: race 4 
CANOEING Slalom16h45Women's   round 2 repechage: race 5 
CANOEING Slalom16h47Women's   round 2 repechage: race 6 
CANOEING Slalom17h10Men's   round 2 repechage: race 1 
CANOEING Slalom17h12Men's   round 2 repechage: race 2 
CANOEING Slalom17h15Men's   round 2 repechage: race 3 
CANOEING Slalom17h17Men's   round 2 repechage: race 4 
CANOEING Slalom17h20Men's   round 2 repechage: race 5 
CANOEING Slalom17h22Men's   round 2 repechage: race 6 
CANOEING Slalom17h30Women's   round 3: race 1 
CANOEING Slalom17h32Women's   round 3: race 2 
CANOEING Slalom17h35Women's   round 3: race 3 
CANOEING Slalom17h37Women's   round 3: race 4 
CANOEING Slalom17h40Women's   round 3: race 5 
CANOEING Slalom17h42Women's   round 3: race 6 
CANOEING Slalom17h45Women's   round 3: race 7 
CANOEING Slalom17h47Women's   round 3: race 8 
CANOEING Slalom18h15Men's   round 3: race 1 
CANOEING Slalom18h17Men's   round 3: race 2 
CANOEING Slalom18h20Men's   round 3: race 3 
CANOEING Slalom18h22Men's   round 3: race 4 
CANOEING Slalom18h25Men's   round 3: race 5 
CANOEING Slalom18h27Men's   round 3: race 6 
CANOEING Slalom18h30Men's   round 3: race 7 
CANOEING Slalom18h32Men's   round 3: race 8 
DIVING 13h30Men Youth   preliminaries 
DIVING 20h30Men Youth   Finals 
EQUESTRIAN 09h30Mixed   round B 
EQUESTRIAN 11h05Mixed   jump off 
FOOTBALL 18h00Girls   Bronze Medal Match: Turkey - Iran 
FOOTBALL 20h45Girls   Final: Chili - Equatorial Guinea 
GYMNASTICS Rythmic11h00Women's   qualification: rotation 1 
GYMNASTICS Rythmic12h00Women's   qualification: rotation 2 
GYMNASTICS Rythmic14h30Women's   qualification: rotation 3 
GYMNASTICS Rythmic15h30Women's   qualification: rotation 4 
GYMNASTICS Rythmic18h00Women's   qualification: rotation 1 
GYMNASTICS Rythmic18h30Women's   qualification: rotation 2 
HANDBALL 13h00Women's   Placement 5th - 6th: Australia - Angola 
HANDBALL 18h00Men's   Semifinal 1: France - Egypt 
HANDBALL 15h00Men's   Placement 5th - 6th: Singapore - Cooks Islands 
HANDBALL 20h00Men's   Semifinal 2: Korea - Brazil 
HOCKEY 15h00Girls   Classification 5th - 6th: Irland - South Africa (Pitch 1) 
HOCKEY 17h30Girls   Bronze Medal Match: Ne"w Zealand - Korea (Pitch 1) 
HOCKEY 20h00Girls   Final: Argentina - Netherlands (Pitch 1) 
MODERN PENTATHLON 11h00Mixed   team relay fencing 
MODERN PENTATHLON 15h00Mixed   team relay swimming 200 m freestyle 
MODERN PENTATHLON 16h30Mixed   team relay combined event shooting and running 
SAILBOARD 12h00Girls   race 9 
SAILBOARD 12h05Boys   race 9 
SAILBOARD 13h00Girls   race 10 
SAILBOARD 13h05Boys   race 10 
SAILING 12h00Girls   race 9 
SAILING 12h05Boys   race 9 
SAILING 13h00Girls   race 10 
SAILING 13h05Boys   race 10 
SAILING 14h05Girls   race 11 
SAILING 14h05Boys   race 11 
SHOOTING 09h00Men Junior   qualification 
SHOOTING 09h00Men Junior   Final 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group E - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group A - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group C - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group G - match 2 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group C - match 2 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group G - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team first stage group E - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group F - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group F - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group H - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group H - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group B - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group B - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group D - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team first stage group D - match 2 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group G - match 3 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group G - match 4 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group A - match 3 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group C - match 3 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group C - match 4 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group E - match 3 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team first stage group E - match 4 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group F - match 3 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group F - match 4 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group H - match 3 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group H - match 4 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group B - match 3 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group B - match 4 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group D - match 3 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team first stage group D - match 4 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group G - match 5 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group G - match 6 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group A - match 6 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group C - match 5 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group C - match 6 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group E - match 5 
TABLE TENNIS 18h00Mixed   team first stage group E - match 6 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group F - match 5 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group F - match 6 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group H - match 5 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group H - match 6 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group B - match 5 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group B - match 6 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group D - match 5 
TABLE TENNIS 19h30Mixed   team first stage group D - match 6 
VOLLEY-BALL 10h00Girls   Semifinal 1: Peru - Belgium 
VOLLEY-BALL 15h30Boys   Semifinal 2: Cuba - Serbia 
VOLLEY-BALL 12h30Boys   Semifinal 1: Russian Federation n Federation - Argentina 
VOLLEY-BALL 18h00Girls   Semifinal 2: United States - Japan 

August 25

BOXING 18h57Men's  Super heavy weight Final bout 
BOXING 14h06Men's  Light fly weight Final bout 
BOXING 14h25Men's  Fly weight Final bout 
BOXING 14h39Men's  Bantam weight Final bout 
BOXING 15h13Men's  Feather weight Final bout 
BOXING 15h29Men's  Light weight Final bout 
BOXING 16h01Men's  Light welter weight Final bout 
BOXING 16h17Men's  Welter weight Final bout 
BOXING 17h53Men's  Middle weight Final bout 
BOXING 18h10Men's  Light heavy weight Final bout 
BOXING 18h48Men's  Heavy weight Final bout 
CANOEING Slalom15h15Men's   round 4: race 1 
CANOEING Slalom15h17Men's   round 4: race 2 
CANOEING Slalom15h20Men's   round 4: race 3 
CANOEING Slalom15h22Men's   round 4: race 4 
CANOEING Slalom15h55Men's   round 5: race 1 
CANOEING Slalom15h57Men's   round 5: race 2 
CANOEING Slalom16h20Men's   bronze medal race 
CANOEING Slalom16h35Men's   Final 
CANOEING Slalom15h00Women's   round 4: race 1 
CANOEING Slalom15h02Women's   round 4: race 2 
CANOEING Slalom15h05Women's   round 4: race 3 
CANOEING Slalom15h07Women's   round 4: race 4 
CANOEING Slalom15h30Men's   round 4: race 1 
CANOEING Slalom15h32Men's   round 4: race 2 
CANOEING Slalom15h35Men's   round 4: race 3 
CANOEING Slalom15h37Men's   round 4: race 4 
CANOEING Slalom15h45Women's   round 5: race 1 
CANOEING Slalom15h47Women's   round 5: race 2 
CANOEING Slalom16h05Men's   round 5: race 1 
CANOEING Slalom16h07Men's   round 5: race 2 
CANOEING Slalom16h15Women's   bronze medal race 
CANOEING Slalom16h25Men's   bronze medal race 
CANOEING Slalom16h30Women's   Final 
CANOEING Slalom16h40Men's   Final 
FOOTBALL 18h00Boys   Bronze Medal Match: Montenegro - Singapore 
FOOTBALL 20h45Boys   Final: Bolivia - Haiti 
GYMNASTICS Rythmic13h30Women's   Final: rotation 1 
GYMNASTICS Rythmic13h55Women's   Final: rotation 2 
GYMNASTICS Rythmic14h20Women's   Final: rotation 3 
GYMNASTICS Rythmic14h45Women's   Final: rotation 4 
GYMNASTICS Rythmic18h00Women's   Final: rotation 1 
GYMNASTICS Rythmic18h45Women's   Final: rotation 2 
HANDBALL 13h00Women's   Bronze Medal Match: Kazakhstan - Brazil 
HANDBALL 15h00Men's   Bronze Medal Match: France - Brazil 
HANDBALL 20h00Men's   Final: Egypt - Korea 
HANDBALL 18h00Women's   Final: Russian Federation n Federation - Denmark 
HOCKEY 15h00Boys   Classification 5th - 6th: China - Singapore (Pitch 1) 
HOCKEY 17h30Boys   Bronze Medal Match: Belgium - Ghana (Pitch 1) 
HOCKEY 20h00Boys   Final: Australia - Pakistan (Pitch 1) 
JUDO 12h00Mixed   team round 1 
JUDO 18h30Mixed   team Final 
JUDO 12h00Mixed   team round 1 
JUDO 12h45Mixed   team round 1 
JUDO 12h45Mixed   team round 1 
JUDO 13h30Mixed   team round 2 
JUDO 13h30Mixed   team round 2 
JUDO 14h15Mixed   team round 2 
JUDO 14h15Mixed   team round 2 
JUDO 18h00Mixed   team Final of table A 
JUDO 18h00Mixed   team Final of table B 
SAILBOARD 12h00Girls   race 11 
SAILBOARD 12h05Boys   race 11 
SAILING 12h00Girls   race 12 
SAILING 12h05Boys   race 12 
SHOOTING 09h00Women Junior   qualification 
SHOOTING 09h00Women Junior   Final 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team quaterfinal - match 1 
TABLE TENNIS 18h30Mixed   team semifinal - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 1 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 2 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 4 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 5 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 6 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 7 
TABLE TENNIS 10h00Mixed   team second stage B round 1 - match 8 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 1 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 2 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 3 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 4 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 5 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 6 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 7 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team second stage B round of 1/8 - match 8 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team quaterfinal - match 2 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team quaterfinal - match 3 
TABLE TENNIS 15h00Mixed   team quaterfinal - match 4 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team second stage B round 2 - match 1 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team second stage B round 2 - match 2 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team second stage B round 2 - match 3 
TABLE TENNIS 16h30Mixed   team second stage B round 2 - match 4 
TABLE TENNIS 20h00Mixed   team semifinal - match 2 
VOLLEY-BALL 10h00Boys   ranking 5th - 6th place: Congo - Iran 
VOLLEY-BALL 12h30Girls   ranking 5th - 6th place: Singapore - Egypt 
VOLLEY-BALL 18h00Boys   Bronze Medal Match: Russian Federation n Federation - Serbia 
VOLLEY-BALL 15h30Girls   Bronze Medal Match: Peru - Japan 

August 26

TABLE TENNIS 10h00Mixed   team bronze medal match 
TABLE TENNIS 11h30Mixed   team Final 
VOLLEY-BALL 09h00Girls   Final: Belgium - United States 
VOLLEY-BALL 11h30Boys   Final: Argentina - Cuba 
CEREMONY 19h30   Closing ceremony